Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:50
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Kush gënjen, Uashingtoni, Merkel dhe Mogherini… apo Basha?
GazetaTema - 21-Apr-2017 12:56
I vendosur përpara një presioni gjithmonë e më të fortë të ndërkombëtarëve, Lulzim Basha ka gjetur një taktikë të re për të mbajtur me “oksigjen” çadrën e tij, interpretimin krejt të kundërt të asaj që është shkruar e ...
Rama: DASH kërkon reformën në drejtësi dhe pjesëmarrjen e të gjitha partive në zgjedhje
24 Ore - 21-Apr-2017 12:36
Kryeministri i vendit, Edi Rama përmes një postimi në faqen e vet zyrtare në Facebook ka cituar deklaratën e leshura sot nga Departamenti Amerikan i Shtetit, ku shprehet mbështetja për reformën në drejtësi dhe i bëhet ...
Pas DASH-it edhe Rama kërkon pjesëmarrjen e të gjithë partive në zgjedhje
Zhurnal - 21-Apr-2017 12:33
Pas deklaratës së Departamentit amerikan të Shtetit për zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe rëndësinë e pjesëmarrjes së të gjitha partive në zgjedhje ka reaguar kryeministri Edi Rama.
Kush gënjen, Uashingtoni, Merkel dhe Mogherini… apo Basha?
Lexo - 21-Apr-2017 11:59
I vendosur përpara një presioni gjithmonë e më të fortë të ndërkombëtarëve, Lulzim Basha ka gjetur një taktikë të re për të mbajtur me “oksigjen” çadrën e tij, interpretimin krejt të kundërt të asaj që është shkruar e ...
Bushati në Pentagon: SHBA, mbështetje të fuqishme për reformën në drejtësi
Lexo - 21-Apr-2017 11:59
Në kuadër të vizitës së tij në Washington, Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi takime në Departamentin e Shtetit dhe në Pentagon, me Zv. Sekretarin e Shtetit, Thomas Shannon, si dhe me Nën-Sekretaren e ...
Rama, mesazh opozitës duke cituar DASH
Koha Jone - 21-Apr-2017 11:53
Kryeministri Edi Rama i ka vazhduar edhe sot përpjekjet e tij për të detyruar opozitën të heqë dorë nga protesta dhe të marrë pjesë në zgjedhje pa kushte, duke komentuar deklaratën e fundit të DASH me një shënim, të ...
Bushati në Shtëpinë e Bardhë
Koha Jone - 21-Apr-2017 11:53
Në kuadër të vizitës së tij në Uashington, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi takime në Departamentin e Shtetit dhe në Pentagon, me Zv/Sekretarin e Shtetit, Thomas Shannon, si dhe me Nën-Sekretaren e ...
Rama: DASH kërkon reformën në drejtësi dhe të gjitha partitë në zgjedhje
Top Channel - 21-Apr-2017 11:38
Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama, nën titullin “Kush Gënjen”, ka publikuar qëndrimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili kërkon që të gjitha partitë të marrin pjesë në zgjedhje dhe të ...
Zëri i Amerikës pyet ministrin Bushati: Pse paguani para për lobim tek Trump kur jeni në qeveri?
Standard - 21-Apr-2017 11:34
Gjatë javëve të fundit, Partia Socialiste ka nënshkruar marrëveshje me një zyrë lobimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i cili po zhvillon një vizitë në SHBA, është pyetur nga Zëri ...
Pas DASH-it edhe Rama kërkon pjesëmarrjen e të gjithë partive në zgjedhje
Indeks Online - 21-Apr-2017 11:23
Pas deklaratës së Departamentit amerikan të Shtetit për zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe rëndësinë e pjesëmarrjes së të gjitha partive në zgjedhje ka reaguar kryeministri Edi Rama. Kreu i qeverisë ka postuar në ...
Pas DASH-it edhe Rama kërkon pjesëmarrjen e të gjithë partive në zgjedhje
InFokusi - 21-Apr-2017 11:21
Pas deklaratës së Departamentit amerikan të Shtetit për zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe rëndësinë e pjesëmarrjes së të gjitha partive në zgjedhje ka reaguar kryeministri Edi Rama. Kreu i qeverisë ka postuar në ...
Ministri i Ramës bën “zbulimin” e rëndësishëm në Washington (FOTO)
News Bomb - 21-Apr-2017 11:19
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për një takim zyrtar për përfaqësues të lartë të SHBA-së. Para pak minutash publikon në Instagram një foto nga një libër dhe ...
Rama e përkthen mesazhin e DASH si mbështetje për vete
Syri - 21-Apr-2017 11:13
Kryeministri Edi Rama i ka vazhduar edhe sot përpjekjet e tij për të detyruar opozitën të heqë dorë nga protesta dhe të marrë pjesë në zgjedhje pa kushte, duke komentuar deklaratën e fundit të DASH si një mbështetje për ...
Pas kërkesës së DASH për futjen e opozitës në zgjedhje, reagon Rama
Dritare.net - 21-Apr-2017 11:05
Pas deklaratës së DASH, ku kërkonte që të gjitha partitë politike në Shqipëri të futen në zgjedhje, ka reaguar kryeministri Rama. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama ka shpërndarë deklaratën e DASH dhe i ka drejtuar ...
Si po e kthejnë në `fake news` Edi Rama dhe mediat e tij, deklaratën e Departamentit të Shtetit për zgjedhjet
Syri - 21-Apr-2017 11:02
Kryeministri Edi Rama ka guxuar sërish sot paradite, të abuzojë hapur me deklaratën e nënsekretarit të Shtetit për Çështjet Politike, i cili i ka thënë zyrtarisht ministrit të Jashtëm Ervin Bushati , që në zgjedhje ...
Rama citon DASH: Kërkon pjesëmarrje të të gjithë partive në zgjedhje
Mapo - 21-Apr-2017 11:00
Kryeministri Edi Rama, duke cituar deklaratën e Departamentit amerikan të Shteti, thekson se ky institucion kërkon reformë në drejtësi dhe pjesëmarrje të të gjitha partive parlamentare në zgjedhjet e 18 qershorit. Rama ...
SHBA: Të gjitha partitë në zgjedhje
VizionPlus - 21-Apr-2017 10:57
Ndërsa opozita shqiptare kërcënon se nuk do të marrë pjesë në zgjedhje, Departamenti Amerikan i Shtetit u bën apel forcave politike në Shqipëri, që të bëhen pjesë e procesit zgjedhor. Qëndrimi është shprehur qartë nga ...
DASH: Të gjitha partitë të marrin pjesë në zgjedhje
ABCNews - 21-Apr-2017 10:56
DASH: Të gjitha partitë të marrin pjesë në zgjedhje “Përparësi, reforma në drejtësi” 21 prill 2017 10:53 Ndersa krize politike, një deklaratë e ardhur nga Departameti Amerikan i Shtetit, bën të qartë rëndësinë e ...
Rama citon DASH: Kërkon pjesëmarrje të të gjithë partive në zgjedhje
OraNews - 21-Apr-2017 10:54
Kryeministri Edi Rama, duke cituar deklaratën e Departamentit amerikan të Shteti, thekson se ky institucion kërkon reformë në drejtësi dhe pjesëmarrje të të gjitha partive parlamentare në zgjedhjet e 18 qershorit. Rama ...
Rama reagon pas shuplakava të DASH ndaj PD-së: Po tani kush gënjen?
GazetaTema - 21-Apr-2017 10:50
Pas shuplakës së DASH, që në një deklaratë në faqen e vet zyrtare i bëntë thirrje PD-së të votonte Vettingun dhe të hynte në zgjedhje, ka reaguar edhe kryeministri Rama. Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore