Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 20:42
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
DASH: Të gjitha partitë në zgjedhje Top Channel - 21-Apr-2017 08:32
Zgjedhjet, Bushati: Të hapur për çdo propozim nga opozita
OraNews - 21-Apr-2017 08:21
Mazhoranca është e gatshme të ulet në tryezë me opozitën për të diskutuar mbi të gjitha rekomandimet e OSBE-ODIHR-it, por edhe çdo kërkesë që vjen nga ana e Partisë Demokratike, e cila gjen mbështetje nga OSBE-ODIHR. ...
DASH, thirrje të gjitha partive në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhje
OraNews - 21-Apr-2017 08:09
Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
DASH u bën thirrje të gjitha partive në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhje
Radio Evropa e Lire - 21-Apr-2017 08:06
Zëri i Amerikës Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari ...
?SHBA thirrje partive: Merrni pjesë në zgjedhjet parlamentare
Shqiptarja - 21-Apr-2017 07:58
Pas Bashkimit Europian edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës apelojnë për pjesëmarrjen e të gjithë spektrit politik në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Deklarata vjen nga Departamenti Amerikan i Shtetit përmes ...
SHBA thirrje partive: Merrni? pjesë në zgjedhjet parlamentare
Indeks Online - 21-Apr-2017 07:57
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
Pas BE, edhe SHBA u bën thirrje partive politike të marrin pjesë në zgjedhje
News Bomb - 21-Apr-2017 07:54
Pas përfaqësuesve të lartë të Bashkimit Evropian, edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës aeplojnë klasën politike të hyjnë në zgjedhjet e 18 qershorit. Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje partive të zgjidhin ...
?SHBA thirrje partive: Merrni pjesë në zgjedhjet parlamentare
Shqiptarja - 21-Apr-2017 07:52
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
DASH partive politike: Merrni pjesë në zgjedhjet parlamentare
RTSH - 21-Apr-2017 07:43
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, bëhet e ditur se Nënsekretari amerikan i ...
DASH, “ultimatum” partive politike në Shqipëri: Të gjitha partitë të marrin pjesë në zgjedhje
BalkanWeb - 21-Apr-2017 05:07
Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë të lëshuar të enjten, thuhet se Nënsekretari amerikan i ...
DASH ka nj thirrje pr t gjitha partive n Shqipri
Bota Sot - 21-Apr-2017 02:59
Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë me shkrim të lëshuar të enjten vonë, thuhet se Nënsekretari ...
DASH, thirrje të gjitha partive në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhje
Zeri Amerikes - 21-Apr-2017 02:55
Në një deklaratë, Nënsekretari amerikan i Shtetit Thomas Shannon riafirmoi mbështetjen e fortë të SHBA ndaj përpjekjeve të Shqipërisë për reformën e gjyqësorit
Intervista/ Ditmir Bushati: Jemi të hapur për çdo propozim që vjen nga ana e opozitës, por…
Dritare.net - 20-Apr-2017 22:51
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati po zhvillon në Uashington takime me zyrtarë amerikanë lidhur me marrëdhëniet e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara dhe me gjendjen në Ballkanin perëndimor, ku Rusia ka ...
Bushati: Jemi bastion kundr Rusis! Por ja ’po bn Putin
Bota Sot - 20-Apr-2017 22:48
Deklarata e ministrit të Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati në Uashington, ka bërë jehonë në mediat e huaja. Sipas mediave serbe, Bushati tha se “Shqipëria ka demokracinë më të zhvilluar në Ballkanin Perëndimor”. Përveç ...
Zgjedhjet, Bushati: Zbatojmë çdo kërkesë të PD që mbështetet nga OSBE-ODIHR
Java News - 20-Apr-2017 22:04
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati po zhvillon në Uashington takime me zyrtarë amerikanë lidhur me marrëdhëniet e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara dhe me gjendjen në Ballkanin perëndimor, ku Rusia ka ...
Kriza, Bushati: Jemi të hapur për çdo propozim që vjen nga ana e opozitës
Shqiptarja - 20-Apr-2017 21:49
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati po zhvillon në Uashington takime me zyrtarë amerikanë lidhur me marrëdhëniet e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara dhe me gjendjen në Ballkanin perëndimor, ku Rusia ka ...
Bushati: Jemi të hapur për çdo propozim që vjen nga ana e opozitës
Gazeta Monitor - 20-Apr-2017 21:34
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati po zhvillon në Uashington takime me zyrtarë amerikanë lidhur me marrëdhëniet e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara dhe me gjendjen në Ballkanin perëndimor, ku Rusia ka ...
INTERVISTA/ Ditmir Bushati: jemi të hapur për çdo propozim që vjen nga ana e opozitës, por…
GazetaTema - 20-Apr-2017 21:33
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati po zhvillon në Uashington takime me zyrtarë amerikanë lidhur me marrëdhëniet e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara dhe me gjendjen në Ballkanin perëndimor, ku Rusia ka ...
Bushati: jemi të hapur për çdo propozim që vjen nga ana e opozitës
Zeri Amerikes - 20-Apr-2017 21:14
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, tha se në takimet me zyrtarë amerikanë, ishte evidente që institucionet amerikane kanë qëndrime të unifikuara në politikën ndaj Shqipërisë dhe Ballkanit.
VIDEO/ Bushati për VOA: Uashingtoni mbështet qeverinë dhe reformën në drejtësi!
Lexo - 20-Apr-2017 20:15
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati po zhvillon në Uashington takime me zyrtarët amerikanë lidhur me marrëdhëniet e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara dhe me gjendjen në Ballkanin perëndimor, ku Rusia ka ...
Ministri Bushati tregon nëse PS do të kandidojë e vetme në zgjedhje
Koha Jone - 20-Apr-2017 20:02
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati po zhvillon një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku është takuar me senatorë dhe zyrtarë atje. Gjatë një interviste për ‘Zërin e Amerikës’ Bushati u pyet për rolin e ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore