Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:35
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
Klan Kosova - 21-Apr-2017 13:00
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha flet për Republikën e Re: Do jetë prej xhami dhe çeliku, sulmon Ramën dhe Sorosin
GazetaTema - 21-Apr-2017 12:56
Lideri i opozitës Lulzim Basha vijon të intesifikojë tonin e tij ndaj personave që janë përpjekur të implementojnë reformën në drejtësi. Ai shprehet se Edi Rama bashkë me të paguarit e George Soros u përpoqën të kapin ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
24 Ore - 21-Apr-2017 12:51
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha, Ramës: Pas qeverisë teknike, i hapim rrugë Vettingut
Gazeta Shqip - 21-Apr-2017 12:50
Kreu i opozitës Lulzim Basha, i ka bërë thirrje kryeministrit Rama se nuk është e nevojshme që ligji i zbatimit të Vettingut të shtyhet pas zgjedhjeve. Ai e akuzoi sërish kreun e qeverisë se me mercenarë të paguar nga ...
Zbatimi i Vetting-ut, Basha ka një propozim të ri: Le të nisë para zgjedhjeve!
News Bomb - 21-Apr-2017 12:44
Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot nga çadra e lirisë së proçesi i vettingut duhet të nisë para zgjedhjeve. Sipas tij, PD është e gatshme të marrë përgjegjësitë ligjore sipas konsensusit të 21 korrikut të vitit të ...
Basha: Vetting, pas qeverisë teknike. Me mercenarët e Sorosit, Rama do të kapë drejtësinë
Koha Jone - 21-Apr-2017 12:42
Lulzim Basha sulmon Ramën dhe ata që ai i quan “mercenarë të paguar nga Sorosi” se do të kapë drejtësinë. Basha : Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri çfarëdo pasaporte të kenë, për një vit e ...
Basha: President nga populli, “Vetting” pas qeverisë teknike, jo “Drejtësi” Sorosi
Illyriapress - 21-Apr-2017 12:41
Kryetari i Partisë Demokratike opozitare Lulzim Basha foli në ditën e 63-të radhazi të protestës opozitare Basha: Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri çfarëdo pasaporte të kenë, për një vit e ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
Gazeta Monitor - 21-Apr-2017 12:33
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike.“Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Pas dështimit të dy raundeve të para në Kuvend, Basha propozon: Presidenti të zgjidhet nga populli
BalkanWeb - 21-Apr-2017 12:33
TIRANE – Pasi Kuvendi dogji pa kandidat dy raundet e para për zgjedhjen e Presidentit të ri dhe në kushtet e mosgjetjes së një konsensusi të përbashkët mes palëve për emrin e kryetarit të shtetit, lideri i opozitës, ...
Basha: Vettingu, pas qeverisë teknike
Gazeta Dita - 21-Apr-2017 12:26
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha: Nuk ka nevojë ta shtyjmë votimin e Vettingut pas zgjedhjeve
BalkanWeb - 21-Apr-2017 12:26
TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha ditën e sotme në çadrën e protestës se PD dhe opozita janë të gatshme t’i hapin rrugë zbatimit të Vetting-ut. Kryeopozitari u shpreh në ditën e 63 të protestës ...
Basha: Vetingu pas qeverisë teknike! Blushi: Rama po bie nga çadra
Mapo - 21-Apr-2017 12:26
Kryetari i PD, Lulzim Basha sulmoi të premten kryeministrin Edi Rama dhe ata që ai i quan “mercenarë të paguar nga Sorosi”. “Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri, çfarëdo pasaporte të kenë, për ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
Indeks Online - 21-Apr-2017 12:26
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
Top Channel - 21-Apr-2017 12:20
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha: Votojmë vettingun pas qeverisë teknike. Presidentin ta zgjedhë populli
Java News - 21-Apr-2017 12:19
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se PD do të votojë vettingun menjëherë pas formimit të qeverisë teknike. Gjatë një bashkëbisedimi në çadrën e protestës, Basha theksoi se PD është gati t’i hapë rrugë zbatimit të ...
Halimi: I duhur, vendimi i Bashës për të refuzuar ‘pazarin’ për drejtësinë
Koha Jone - 21-Apr-2017 11:53
“Lulzim Basha e refuzoi dje ofertën e Edi Ramës për të bërë pazar me drejtësinë e re. Oferta e Ramës tregon në dritë të diellit qëllimin se si e sheh ai dhe Rilindja, drejtësinë e re dhe Vetingun: Një pazar mes ...
Votimi i vetingut, kompromisi për dialog mes palëve politike
ABCNews - 21-Apr-2017 11:46
Votimi i vetingut, kompromisi për dialog mes palëve politike Rama e Basha dakordësi përmes facebook 21 prill 2017 11:44 “Nëse do të gjejmë edhe me partnerët një rrugë arsyeje, që gjëja e parë që të votohet në seancën e ...
Halimi: I duhur, vendimi i Bashës për të refuzuar pazarin për drejtësinë
Syri - 21-Apr-2017 11:30
"Lulzim Basha e refuzoi dje ofertën e Edi Ramës për të bërë pazar me drejtësinë e re. Oferta e Ramës tregon në dritë të diellit qëllimin se si e sheh ai dhe Rilindja, drejtësinë e re dhe Vetingun: Një pazar mes ...
Rama: Ska kompromis pr Vettingun
Zeri - 21-Apr-2017 10:33
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend ...
Vettingu, Rama e Basha përplasje deklaratash në mesnatë
OraNews - 21-Apr-2017 10:16
Dje në seancën e kuvendit, kryeministri theksoi se zgjidhja mund të gjendet vetëm brenda kornizës kushtetuese duke përjashtuar largimin e tij por tha se nëse gjendet gjuha e përbashkët me të gjithë aktorët politike dhe ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore