Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:42
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Pas dështimit të dy raundeve të para në Kuvend, Basha propozon: Presidenti të zgjidhet nga populli
Pas dështimit të dy raundeve të para në Kuvend, Basha propozon: Presidenti të zgjidhet nga populli
BalkanWeb - 21-Apr-2017 12:33
TIRANE – Pasi Kuvendi dogji pa kandidat dy raundet e para për zgjedhjen e Presidentit të ri dhe në kushtet e mosgjetjes së një konsensusi të përbashkët mes palëve për emrin e kryetarit të shtetit, lideri i opozitës, ...
Basha flet për Republikën e Re: Do jetë prej xhami dhe çeliku, sulmon Ramën dhe Sorosin
GazetaTema - 21-Apr-2017 12:56
Lideri i opozitës Lulzim Basha vijon të intesifikojë tonin e tij ndaj personave që janë përpjekur të implementojnë reformën në drejtësi. Ai shprehet se Edi Rama bashkë me të paguarit e George Soros u përpoqën të kapin ...
Basha: Nuk ka nevojë ta shtyjmë votimin e Vettingut pas zgjedhjeve
BalkanWeb - 21-Apr-2017 12:26
TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha ditën e sotme në çadrën e protestës se PD dhe opozita janë të gatshme t’i hapin rrugë zbatimit të Vetting-ut. Kryeopozitari u shpreh në ditën e 63 të protestës ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
Top Channel - 21-Apr-2017 12:20
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha: VETTING-u pas zgjedhjeve por sipas marrëveshjes së 22 korrikut
VizionPlus - 21-Apr-2017 13:03
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot nga “Çadra e Lirisë” një bashkëbisedim me gazetarë e drejtues të mediave për votën e lirë si hyrje në Republikën e Re, ku deklaroi se Vetingu do votohet ...
Me Lulëzim, pa Lulëzim…
GazetaTema - 21-Apr-2017 00:36
Nga Edi Rama Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis për të shtyrë Vetingun! Në fakt e kundërta është vërtetë. Unë sot kam thënë që Vetingu për mua ...
Basha, Ramës: Pas qeverisë teknike, i hapim rrugë Vettingut
Gazeta Shqip - 21-Apr-2017 12:50
Kreu i opozitës Lulzim Basha, i ka bërë thirrje kryeministrit Rama se nuk është e nevojshme që ligji i zbatimit të Vettingut të shtyhet pas zgjedhjeve. Ai e akuzoi sërish kreun e qeverisë se me mercenarë të paguar nga ...
Basha: Vetingu pas qeverisë teknike! Blushi: Rama po bie nga çadra
Mapo - 21-Apr-2017 12:26
Kryetari i PD, Lulzim Basha sulmoi të premten kryeministrin Edi Rama dhe ata që ai i quan “mercenarë të paguar nga Sorosi”. “Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri, çfarëdo pasaporte të kenë, për ...
Votimi i vetingut, kompromisi për dialog mes palëve politike
ABCNews - 21-Apr-2017 11:46
Votimi i vetingut, kompromisi për dialog mes palëve politike Rama e Basha dakordësi përmes facebook 21 prill 2017 11:44 “Nëse do të gjejmë edhe me partnerët një rrugë arsyeje, që gjëja e parë që të votohet në seancën e ...
Vettingu, Rama e Basha përplasje deklaratash në mesnatë
OraNews - 21-Apr-2017 10:16
Dje në seancën e kuvendit, kryeministri theksoi se zgjidhja mund të gjendet vetëm brenda kornizës kushtetuese duke përjashtuar largimin e tij por tha se nëse gjendet gjuha e përbashkët me të gjithë aktorët politike dhe ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
Klan Kosova - 21-Apr-2017 13:00
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Kompromis për shtyrjen e vettingut? Basha i përgjigjet Ramës: Do ta votojmë, por …
BalkanWeb - 20-Apr-2017 22:40
TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur kryeministrit Rama për atë që ai e quan propozim për kompromis në lidhje me çështjen e vettingut. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
24 Ore - 21-Apr-2017 12:51
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha: Vettingu, pas qeverisë teknike
Gazeta Dita - 21-Apr-2017 12:26
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha: Vetting, pas qeverisë teknike. Me mercenarët e Sorosit, Rama do të kapë drejtësinë
Koha Jone - 21-Apr-2017 12:42
Lulzim Basha sulmon Ramën dhe ata që ai i quan “mercenarë të paguar nga Sorosi” se do të kapë drejtësinë. Basha : Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri çfarëdo pasaporte të kenë, për një vit e ...
Zbatimi i Vetting-ut, Basha ka një propozim të ri: Le të nisë para zgjedhjeve!
News Bomb - 21-Apr-2017 12:44
Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot nga çadra e lirisë së proçesi i vettingut duhet të nisë para zgjedhjeve. Sipas tij, PD është e gatshme të marrë përgjegjësitë ligjore sipas konsensusit të 21 korrikut të vitit të ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
Indeks Online - 21-Apr-2017 12:26
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha: President nga populli, “Vetting” pas qeverisë teknike, jo “Drejtësi” Sorosi
Illyriapress - 21-Apr-2017 12:41
Kryetari i Partisë Demokratike opozitare Lulzim Basha foli në ditën e 63-të radhazi të protestës opozitare Basha: Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri çfarëdo pasaporte të kenë, për një vit e ...
Rama: Vettingu kusht për çdo kompromis të mundshëm
Shqiptarja - 20-Apr-2017 23:29
Kryeministri Rama ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me një kompromis të mundshëm për të shtyrë vettingun. Sipas kryeministrit vettingu është kusht për çdo kompromis të mundshëm. “Lulëzimi, paska dëgjuar ...
Halimi: I duhur, vendimi i Bashës për të refuzuar ‘pazarin’ për drejtësinë
Koha Jone - 21-Apr-2017 11:53
“Lulzim Basha e refuzoi dje ofertën e Edi Ramës për të bërë pazar me drejtësinë e re. Oferta e Ramës tregon në dritë të diellit qëllimin se si e sheh ai dhe Rilindja, drejtësinë e re dhe Vetingun: Një pazar mes ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore