Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 13:36
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Basha flet për Republikën e Re: Do jetë prej xhami dhe çeliku, sulmon Ramën dhe Sorosin
Basha flet për Republikën e Re: Do jetë prej xhami dhe çeliku, sulmon Ramën dhe Sorosin
GazetaTema - 21-Apr-2017 12:56
Lideri i opozitës Lulzim Basha vijon të intesifikojë tonin e tij ndaj personave që janë përpjekur të implementojnë reformën në drejtësi. Ai shprehet se Edi Rama bashkë me të paguarit e George Soros u përpoqën të kapin ...
Basha: Nuk ka nevojë ta shtyjmë votimin e Vettingut pas zgjedhjeve
BalkanWeb - 21-Apr-2017 12:26
TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha ditën e sotme në çadrën e protestës se PD dhe opozita janë të gatshme t’i hapin rrugë zbatimit të Vetting-ut. Kryeopozitari u shpreh në ditën e 63 të protestës ...
Basha shpall mediat e “fake news”: Top Channel, Balkanweb dhe Panorama Online
GazetaTema - 21-Apr-2017 12:56
Nga protesta e Partisë Demokratike përballë kryeministrisë, Lulzim Basha shpalli konkursin e mediave që shpërndajnë lajme të rreme (Fake News). Për këtë javë, Basha tha se mediat fake news janë Top-Channel, BalkanWeb ...
Pas dështimit të dy raundeve të para në Kuvend, Basha propozon: Presidenti të zgjidhet nga populli
BalkanWeb - 21-Apr-2017 12:33
TIRANE – Pasi Kuvendi dogji pa kandidat dy raundet e para për zgjedhjen e Presidentit të ri dhe në kushtet e mosgjetjes së një konsensusi të përbashkët mes palëve për emrin e kryetarit të shtetit, lideri i opozitës, ...
Basha jep medaljet e turpit për tri media
OraNews - 21-Apr-2017 15:32
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi disa media sot sipas të cilit kanë dhënë lajme “Fake News”, ose lajme të rreme, duke u dhënë sipas tij “medaljen e turpit”. Basha : Vetting menjëherë pas qeverisë teknike ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
Top Channel - 21-Apr-2017 12:20
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha: Vettingu pas qeverisë teknike. Sulmon sërish Sorosin
Telegraf - 21-Apr-2017 12:41
Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri...
Basha: VETTING-u pas zgjedhjeve por sipas marrëveshjes së 22 korrikut
VizionPlus - 21-Apr-2017 13:03
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot nga “Çadra e Lirisë” një bashkëbisedim me gazetarë e drejtues të mediave për votën e lirë si hyrje në Republikën e Re, ku deklaroi se Vetingu do votohet ...
Basha: Vetingu pas qeverisë teknike! Blushi: Rama po bie nga çadra
Mapo - 21-Apr-2017 12:26
Kryetari i PD, Lulzim Basha sulmoi të premten kryeministrin Edi Rama dhe ata që ai i quan “mercenarë të paguar nga Sorosi”. “Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri, çfarëdo pasaporte të kenë, për ...
Basha: Edi Rama dhe George Soros po pengojn drejtsin, Vettingu pas Qeveris Teknike
Bota Sot - 21-Apr-2017 13:54
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi sot se vetting-u do të realizohet menjëherë pas krijimit të qeverisë teknike. Basha më tej u shpreh se Edi Rama, për 1 vit e gjysmë u përpoq që të kapte drejtësinë, ...
Basha: Edi Rama dhe George Soros po pengojnë drejtësinë, Vettingu pas Qeverisë Teknike
Zhurnal - 21-Apr-2017 15:59
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi sot se vetting-u do të realizohet menjëherë pas krijimit të qeverisë teknike. Basha më tej u shpreh se Edi Rama, për 1 vit e gjysmë u përpoq që të kapte drejtësinë, ...
Basha sulmon Sorosin: Doje të kapje drejtësinë me mercenarët e tu!
Gazeta Dita - 21-Apr-2017 14:38
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha duke folur nga çadra e opozitës, sulmoi hapur filantropin Xhorxh Soros se nëpërmjet Edi Ramës dhe mercenarëve të tij në Shqipëri synoi të kapë drejtësinë shqiptare. “Edi Rama dhe të ...
Basha shpall mediat e “fake news”: Top Channel, Balkanweb dhe Panorama Online
Lapsi - 21-Apr-2017 12:23
Nga protesta e Partisë Demokratike përballë kryeministrisë, Lulzim Basha shpalli konkursin e mediave që shpërndajnë lajme të rreme (Fake News). Për këtë javë, Basha tha se mediat fake news janë Top-Channel, BalkanWeb ...
Basha, Ramës: Pas qeverisë teknike, i hapim rrugë Vettingut
Gazeta Shqip - 21-Apr-2017 12:50
Kreu i opozitës Lulzim Basha, i ka bërë thirrje kryeministrit Rama se nuk është e nevojshme që ligji i zbatimit të Vettingut të shtyhet pas zgjedhjeve. Ai e akuzoi sërish kreun e qeverisë se me mercenarë të paguar nga ...
Zbatimi i Vetting-ut, Basha ka një propozim të ri: Le të nisë para zgjedhjeve!
News Bomb - 21-Apr-2017 12:44
Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot nga çadra e lirisë së proçesi i vettingut duhet të nisë para zgjedhjeve. Sipas tij, PD është e gatshme të marrë përgjegjësitë ligjore sipas konsensusit të 21 korrikut të vitit të ...
Me Lulëzim, pa Lulëzim…
GazetaTema - 21-Apr-2017 00:36
Nga Edi Rama Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis për të shtyrë Vetingun! Në fakt e kundërta është vërtetë. Unë sot kam thënë që Vetingu për mua ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
Klan Kosova - 21-Apr-2017 13:00
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!
24 Ore - 21-Apr-2017 12:51
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit kombëtar për një ...
Vettingu, Rama e Basha përplasje deklaratash në mesnatë
OraNews - 21-Apr-2017 10:16
Dje në seancën e kuvendit, kryeministri theksoi se zgjidhja mund të gjendet vetëm brenda kornizës kushtetuese duke përjashtuar largimin e tij por tha se nëse gjendet gjuha e përbashkët me të gjithë aktorët politike dhe ...
Basha sulmon Top Channel: I bëri interpretim allasojçe deklaratës sime
Dritare.net - 21-Apr-2017 13:08
Nga protesta e Partisë Demokratike përballë kryeministrisë, Lulzim Basha shpalli konkursin e mediave që shpërndajnë lajme të rreme (Fake News). Për këtë javë, Basha tha se mediat fake news janë Top-Channel, BalkanWeb ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore