Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:52
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Incidentet në Kuvend, Gjykata urdhëron arrestimin e Albin Kurtit
Incidentet në Kuvend, Gjykata urdhëron arrestimin e Albin Kurtit
Shqiptarja - 21-Apr-2017 10:17
Një Gjykatë e Kosovës ka lëshuar një urdhërarresti për ish-kreun e Vetëvendosjes Albin Kurti. Vendimi është marrë nga gjyqtari Beqir Kalludra i cili paralajmëroi lëshimin urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin ...
Gjykata në Prishtinë: Urdhërarrest për Albin Kurtin
ABCNews - 21-Apr-2017 11:15
Gjykata në Prishtinë: Urdhërarrest për Albin Kurtin Gjobë për Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli 21 prill 2017 11:12 Gjykata themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhër arrest për deputetine vetëvendosjes Albin Kurti si dhe ...
Kosovë/ Gjykata e Prishtinës lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin
BalkanWeb - 21-Apr-2017 10:01
PRISHTINE- Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar sot urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet ...
Albin Kurti gjendet jashtë Kosovës
Telegrafi - 21-Apr-2017 12:04
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje të gazit ...
Kryeparlamentari i Kosovës dënohet me gjobë
OraNews - 21-Apr-2017 10:54
Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mungoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ...
Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit
TetovaSot - 21-Apr-2017 11:34
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e ...
Gjykata Themelore pritet ta lëshoj gjatë ditës urdhërarrestin për Kurtin
Arbresh - 21-Apr-2017 11:30
Kryetari i trupit gjykues të Gjykatës Themelore të Prishtinës sot ka vendosur që të siguroj prezencën e Albin Kurtit në seancën për deputetët e akuzuar për gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Mirlinda Gashi, zëdhënëse ...
Kadri Veseli e pret burgu nëse refuzon bashkëpunimin me drejtësinë
InFokusi - 21-Apr-2017 11:09
Nëse Gjykata Themelore e Prishtinës do të aplikonte plotësisht ligjin, atëherë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli do të arrestohet për ta dërguar në Gjykatë në cilësi të dëshmitarit. Nëse ai do të refuzonte të dëshmonte ...
Dënohen kryeparlamentari Kadri Veseli dhe deputetët Haliti,Osmani e Zemaj
Portali Online - 21-Apr-2017 11:21
Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli me ...
Bujupi: Me arrestimet të antarve  të VV qeveria mundohet të mbuloj dështimet e saj
InFokusi - 21-Apr-2017 11:15
Anëtarja e Lëvzjës Vetëvendosje, Donika Kdaja Bujupi ka thënë se fletarrestim për Albin Kurtin dhe arrestimi i Blerim Maqastenës , Veton Dragushës dhe Deni Rakocit janë përpjeke e pushtetit pëe të shtypë Opozitën ...
Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit
AlMaKos - 21-Apr-2017 11:03
Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të ...
Vetëvendosje e quan qesharake gjobën për Veselin dhe të tjerë
Arbresh - 21-Apr-2017 10:54
Lëvizja Vetëvendosje i quan qesharake gjobat për kreun e Kuvendit, Kadri Veseli, nënkryetarin Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa Gosalci e Leonora ...
Urdhërarrest për Albin Kurtin
OraNews - 21-Apr-2017 10:14
Gjyqtari Beqir Kalludra paralajmëroi sot lëshim të urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin Kurtit. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit lotsjellës në seancat e ...
Urdhërarrest për Albin Kurtin
Zhurnal - 21-Apr-2017 10:16
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për media se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e ...
Urdhërarrest për Albin Kurtin
ShqipMedia - 21-Apr-2017 11:05
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e ...
Çfarë po zihet në Kosovë? Burgoset Albin Kurti!
TetovaSot - 21-Apr-2017 10:16
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij ...
Ja çka ndodhi dy herat e fundit kur u arrestua Albin Kurti (Video)
TetovaSot - 21-Apr-2017 10:45
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Sot u lëshua urdhërarrest ndaj deputetit, apo siç njihet ndryshe, liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës, Beqir Kalludra vendimin e ...
Albin Kurti jashtë territorit të Kosovës, Gjykata lëshon urdhërarrest
Indeks Online - 21-Apr-2017 10:27
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje të gazit ...
Vetëvendosje reagon për urdhërarrestin ndaj Albin Kurtit
EkonomiaOnline - 21-Apr-2017 11:09
Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një “shteti të kapur”. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të ...
Lëshohet urdhërarrest për Albin Kurtin
Televizioni Koha - 21-Apr-2017 10:44
Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar sot urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore