Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 02:20
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
VIDEO/ Nisin përgatitjet, 3 mungesa dhe lojtarë që stërviten veçmas në seancën e parë
VIDEO/ Nisin përgatitjet, 3 mungesa dhe lojtarë që stërviten veçmas në seancën e parë
BalkanWeb - 20-Mar-2017 21:10
Kanë kaluar më shumë se 4 muaj nga grumbullimi i fundit i Kombëtares kuqezi nën urdhërat e Xhani De Biazit. Sot, pas kaq shumë kohësh, kuqezinjtë zbritën në terrenin stërvitor në seancën e parë përgatitore për ndeshjen ...
VIDEO/ Kombëtarja kryen seancën e parë stërvitore me disa mungesa
GazetaTema - 20-Mar-2017 20:39
Kombëtarja Shqiptare ka kryer pasditen e sotme seancën e parë stërvitore në prag të përballjes kundër Italisë ditën e premte. Në këtë seancë binin në sy mungesat e dy lojtarëve që luajnë në kampionatin rus me Terek ...
Trajneri i italisë, Ventura: Tifozat shqiptar do ta pushtojnë Palermon
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka deklaruar se stadiumi i Palermos “Renzo Barbera”, do të mbushet me tifozat kuqezinj pavarsisht largësisë. Ventura tha se një gjë e tillë nuk mund të evitohet, pasi edhe në të ...
“Sky Sports”: Ky do të jetë formacioni i Italisë ndaj Shqipërisë
GazetaTema - 20-Mar-2017 21:20
Trajneri i kombëtares Italiane, Giampiero Ventura, pritet të luaj me ekipin më të mirë në sfidën kundër Shqipërisë. Për këtë ndeshje tekniku i italianëve pritet që të hedhë në fushë një skuadër sulmuese duke parë ...
Itali-Shqipëri, Ventura: Mendojmë për kualifikimin
Top Channel - 20-Mar-2017 16:31
Për Giampiero Ventura, ndeshja me kombëtaren shqiptare është thelbësore për ecurinë e Italisë në eliminatoret e Botërorit 2018. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i Italisë në konferencën për shtyp të mbajtur në ...
Përballja ndaj atdheut të tij, De Biazi: Jam italian, por ndihem shqiptar dhe krenar!
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, ka dalë sot në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, kualifikuesen e Kupës së Botës ndaj ...
Zgjodhën Palermon por italianët dorëzohen, Ventura: Shqiptarët do mbushin stadiumin!
BalkanWeb - 20-Mar-2017 16:47
Tifozët e Kombëtares e kanë treguar sa herë mbështetjen e pakufi që i ka dhënë Shqipërisë në çdo stadium ku ka luajtur. Këtë fakt italianët donin t’a zhbënin. Ndeshjen e 24 marsit kundër Shqipërisë, “axurrët” vendosën ...
Kombëtarja nis përgatitjet në Durrës anti Itali, sot seanca e parë e stërvitjes
Shqiptarja - 20-Mar-2017 22:57
Ekipi ynë Kombëtar ka nisur përgatitjet për sfidën e 24 marsit që do të zhvillohet në Palermo kundra Italisë, e vlefshme për turin kualifikues të botërorit "Rusi 2018".Seanca e parë stërvitore nisi në orën 17:30 dhe ...
Italia, dy lojtarë të Juventusit mungojnë kundër Shqipërisë
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio do të jetë dy mungesat e kombëtares së Italisë për sfidën kundër Shqipërisë. Trajneri i “axurrëve”, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, nuk janë ftuar ...
Zëvëndësi i De Biasit, Veroneze: Është një mundësi mjaft e mirë
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Ditën e sotme në konferencën për shtyp ku trajneri, Gianni De Biasi, publikoi listën e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për sfidat me Italinë dhe Bosnjen, u prezantua dhe zëvëndësi i tij Marco Veroneze. Në fjalën ...
Ventura: Shqipëria sfidë delikate shqiptarët do e mbushin Palermon
Shqiptarja - 20-Mar-2017 16:32
Përgatitjet për ndeshjen me Shqipërinë i ka nisur edhe Italia.Në konferencën për shtyp trajneri Gian Piero Ventura ka deklaruar: “ Ndaj Shqipërisë rezultati është jashtëzakonisht i rëndësishëm.Jemi të vetëdijshëm që ...
Italia/ Dy mungesa të rëndësishme të premten përballë Shqipërisë
Mapo - 20-Mar-2017 19:22
Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio nuk do të luajnë kundër Shqipërisë Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio, nuk janë ftuar për ...
Ndeshja me Italinë,  De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja
Top Channel - 20-Mar-2017 11:30
Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren ndaj ...
FOTO/ Publikohet lajmi se çfarë do të ndodh nësër në Kombëtaren kuq e zi
Syri - 20-Mar-2017 21:59
Ditën e sotme Kombëtarja ka ndezur motorët për ndeshjen kundër Italisë me listën e lojtarëve që u bë publike nga De Biasi në konferencën për shtyp. Po ashtu sot pas dite kombëtarja ka zhvilluar seancën e parë stërvitore ...
ZYRTARE/ De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë
Albportali - 20-Mar-2017 23:29
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish mungesa e Berat Gjimshitit, ...
Mourinho rrëfen kohën e tij te Interi: Kështu arritëm të fitojmë të gjitha
AlMaKos - 20-Mar-2017 21:36
Jose Mourinho përmend gjithmonë kohën e tij te Interi, sa herë që gjen kohë ose merr pyetje rreth kësaj aventure. Trajneri portugez ishte pjesë e Interit për dy vite, ku bëri historinë te skuadra e madhe italiane, duke ...
Shqipëria nis përgatitjet, mungojnë 3 lojtarë
Indeks Online - 20-Mar-2017 20:29
Ende pa u kompletuar mirë me ardhjen e futbollistëve, Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën e parë stërvitore. Lojtarët që kanë mbërritur aktualisht janë paraqitur ditën e sotme përpara trajnerit De Biazi, i cili ...
Dorëzohet Ventura: Shqiptarët do të mbushin edhe Palermon!
TetovaSot - 20-Mar-2017 17:15
Publikuar Mar 20, 2017 Shpërndaj Duket se taktika për të dërguar Italinë në Palermo në mënyrë që të mbahen larg tifozët shqiptarë nuk do të funksionojë. Për këtë është i ndërgjegjshëm edhe trajneri Giampiero Ventura i ...
Italia me 4 sulmues ndaj Shqipërisë
SuperSport - 20-Mar-2017 22:17
Do të jetë një Itali shumë sulmuese ajo që do të zbresë në Renzo Barbera të Palermos, mbrëmjen e të Premtes në sfidën kualifikuese ndaj Shqipërisë. Giampiero Ventura trajneri i përfaqësues së kaltër e cilësoi këtë ...
Kur mbaron vuajtja e Mavrajt (Foto)
Gazeta Monitor - 20-Mar-2017 21:04
Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, do të mungoj në ndeshjes e së premtes shkaku i lëndimit – shkruan Gazeta Monitor. Mavraj, në rrjetin social “Instagram” ka postuar një foto me mbishkrimin “Vuajtja ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore