Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:41
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Treni që kalon në mes të ndërtesës 19-katëshe
Zhurnal - 20-Mar-2017 22:29
Një hekurudhë është ndërtuar në mes të një ndërtese 19-katëshe në Congqing të Kinës. Ky qytet ka një popullatë prej 49 milion njerëzish, prandaj krijuesit menduan që ta ndërtonin hekurudhën në mes të pallatit, për të ...
Treni që kalon në mes të ndërtesës 19-katëshe
OraNews - 20-Mar-2017 22:09
Një hekurudhë është ndërtuar në mes të një ndërtese 19-katëshe në Congqing të Kinës. Ky qytet ka një popullatë prej 49 milion njerëzish, prandaj krijuesit menduan që ta ndërtonin hekurudhën në mes të pallatit, për të ...
E çuditshme, kur stacioni i metrosë kalon brenda shtëpisë
Lajminet - 20-Mar-2017 21:33
Planifikuesit urbanë vunë në punë mendjen dhe arritën të zgjidhnin problemin, duke e kaluar trenin mes përmes godinës. Hekurudha kalon përmes katit të gjashtë dhe të tetë të godinës. Banorët mund t’i hipin trenit në ...
Lëvizja e trenave në hekurudhën që kalon nëpër bllokun e banesave (Video)
AlMaKos - 20-Mar-2017 19:07
Në Chongqing të Kinës, ku jetojnë 49 milionë banorë në një hapësirë mjaft të vogël, bëhen përpjekje të ndryshme për të sofistikuar sistemin e transportit. Për këtë arsye, në një ndërtesë 19-katëshe është vendosur ...
Lëvizja e trenave në hekurudhën që kalon nëpër bllokun e banesave (Video)
Telegrafi - 20-Mar-2017 18:54
Në Chongqing të Kinës, ku jetojnë 49 milionë banorë në një hapësirë mjaft të vogël, bëhen përpjekje të ndryshme për të sofistikuar sistemin e transportit. Për këtë arsye, në një ndërtesë 19-katëshe është vendosur ...
FOTOT/ Treni që kalon përmes… ndërtesës
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Kjo çudi vjen nga Kina. Në qytetin Chongqing, hekurudha është ndërtuar mu në mes të një ndërtese. Dhe, çdo ditë trenat kalojnë në mes të saj.
Video/ E pazakonta në Kinë është normale… shikoni se ku kalon treni
Mapo - 20-Mar-2017 15:59
E çuditshme, por e vërtetë! Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo është bërë e mundur, në mënyrë që pallati të mos prishej. Planifikuesit urbanë vunë në punë mendjen dhe ...
Kinë, një stacion metroje brenda shtëpisë, treni hyn dhe del nga pallati
BalkanWeb - 20-Mar-2017 14:10
KINE -Një linjë metroje që kalon në mes të një pallati. Në Kinë, në Chongqing, linja numër 2 e transportit publik lokal, hyn në mes të një ndërtese banimi dhe ka dhe një stacion aty. Arkitektët që kanë projektuar këtë ...
Treni kalon përmes pallatit në Kinë
Politiko - 20-Mar-2017 14:06
Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë vunë në punë mendjen dhe arritën të zgjidhnin problemin, duke e kaluar trenin mespërmes ...
Treni që kalon mes përmes pallatit
Koha Jone - 20-Mar-2017 13:57
Një hekurudhë është ndërtuar mes përmes një ndërtese 19-katëshe në Kinë. Qyteti Chongqing, në juglindje të vendit, ka një popullsi prej 149 mln banorësh që jetojnë në një sipërfaqe prej 31 metra katrorë, çka i ka ...
Treni që kalon mes përmes pallatit
Stilografi - 20-Mar-2017 13:06
Një hekurudhë është ndërtuar mes përmes një ndërtese 19-katëshe në Kinë. Qyteti Chongqing, në juglindje të vendit, ka një popullsi prej 149 mln banorësh që jetojnë në një sipërfaqe prej 31 metra katrorë, çka i ka ...
?Treni që kalon përmes pallatit (Foto)
Indeks Online - 20-Mar-2017 10:52
Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë vunë në punë ...
E jashtëzakonshme:Treni që kalon përmes pallatit
Gazeta Monitor - 20-Mar-2017 10:49
Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë vunë në punë ...
Treni që kalon përmes ndërtesës (Foto)
Arbresh - 20-Mar-2017 10:46
Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë vunë në punë ...
Treni që kalon përmes pallatit (FOTO)
Portalb - 20-Mar-2017 10:15
Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës, shkruan Top Channel , transmeton Portalb.mk Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos ...
Treni që kalon përmes pallatit
Top Channel - 20-Mar-2017 09:59
Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë vunë në punë ...
Ky tren në Kinë kalon brenda banesave (Foto)
Gazeta Express - 20-Mar-2017 09:13
Një hekurudhë është ndërtuar në Kinë, e cila kalon nëpërmes një vrime të një ndërtese 19 katëshe. Qyteti i Chongqing në jug-lindje të vendit, që ka një popullsi prej 49 milionë banorësh, është duke shkaktuar problem për ...
Galeri

Lajmet Kryesore