Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 00:33
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Dekretimi i Xhafës, Nishani: Më të mërzitur janë njerëz pranë Qeverisë
Klan Kosova - 20-Mar-2017 22:00
Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani duke komentuar reagimet që solli deklarata e tij një ditë më parë për dekretimin e Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm, ka thënë se ata që janë mërzitur më shumë janë persona ...
Flet Lulzim Basha: Presidenti i Republikës zbatoi kushtetutën dhe ndërmori një akt atdhetar…
TetovaSot - 20-Mar-2017 21:57
Publikuar Mar 20, 2017 Shpërndaj Lulzim Basha ka komentuar vendimin e Presidentit Nishani për të dekretuar Fatmir Xhafën si Ministër i Brendshëm duke thënë se nuk është aspak e drejtë që në adresë të kreut të shtetit të ...
Dekretimi i Xhafajt/ Basha mbron Nishanin: Bëri një akt atdhetar
Dritare.net - 20-Mar-2017 21:47
Në një lidhje live nga çadra e opozitës, kreu i opozitës Lulzim Basha, tha në emisionin “Dritare me Rudinën” në Vizion Plus se nuk do të rikthehet në Parlament për të penguar votimin e Ministrit të ri të Brendshëm, ...
Flet Lulzim Basha: Presidenti i Republikës zbatoi kushtetutën dhe ndërmori një akt atdhetar…
Syri - 20-Mar-2017 21:18
Lulzim Basha ka komentuar vendimin e Presidentit Nishani për të dekretuar Fatmir Xhafën si Ministër i Brendshëm duke thënë se nuk është aspak e drejtë që në adresë të kreut të shtetit të ketë sentimente negative jo ...
Dekreti për Xhafajn, Nishani: Të mërzitur njerëz pranë qeverisë
Gazeta Dita - 20-Mar-2017 21:03
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka folur te “5 pyetjet nga Babaramo” për dekretimin e Fatmir Xhafajt ministër të Brendshëm. Nishani sqaroi edhe njëherë tjetër se është Kushtetuta ajo që nuk e lejon të rrëzojë ...
Dekretimi i Xhafajt, Nishani: Ka njerëz pranë qeverisë që janë mërzitur
Java News - 20-Mar-2017 20:58
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka folur te “5 pyetjet nga Babaramo” për dekretimin e Fatmir Xhafajt ministër të Brendshëm. Nishani sqaroi edhe njëherë tjetër se është Kushtetuta ajo që nuk e lejon të rrëzojë ...
Ironia e Nishanit: Më shumë se opozita, ishin njerëzit pranë qeverisë që u mërzitën për dekretimin e Xhafës
Syri - 20-Mar-2017 20:54
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka folur te "5 pyetjet nga Babaramo" për dekretimin e Fatmir Xhafajt si ministër të Brendshëm. Nishani sqaroi edhe njëherë tjetër se është Kushtetuta ajo që nuk e lejon të rrëzojë ...
Dekreti për Xhafajn, Nishani: Të mërzitur njerëz pranë qeverisë
Shqiptarja - 20-Mar-2017 20:48
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka folur te "5 pyetjet nga Babaramo" për dekretimin e Fatmir Xhafajt ministër të Brendshëm. Nishani sqaroi edhe njëherë tjetër se është Kushtetuta ajo që nuk e lejon të rrëzojë ...
Dekretimi i Xhafës/ Nishani: Më të mërzitur dhe të sterrosur janë njerëz pranë Qeverisë
Dritare.net - 20-Mar-2017 20:45
Presidenti i Republikes Bujar Nishani duke komentuar reagimet që solli deklarata e tij nje dite me pare per dekretimin e Fatmir Xhafes si minister i Brendshem, ka thene se ata qe jane merzitur me shume jane persona ...
Dekretimi i Xhafës/ Nishani: Më të mërzitur dhe të sterrosur janë njerëz pranë Qeverisë
Lapsi - 20-Mar-2017 20:43
Presidenti i Republikes Bujar Nishani duke komentuar reagimet që solli deklarata e tij nje dite me pare per dekretimin e Fatmir Xhafes si minister i Brendshem, ka thene se ata qe jane merzitur me shume jane persona ...
Nishani dekreton 4 ministrat e rinj
Flaka - 20-Mar-2017 20:39
Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Nishani dekretoi Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, Ogerta Manastirliun si ministre të Shëndetësisë, Olta Xhaçkën si ...
Dekretimi i Xhafës/ “Më të mërzitur dhe të sterrosur janë njerëz pranë Qeverisë”
Standard - 20-Mar-2017 20:33
Presidenti i Republikes Bujar Nishani duke komentuar reagimet që solli deklarata e tij nje dite me pare per dekretimin e Fatmir Xhafes si minister i Brendshem, ka thene se ata qe jane merzitur me shume jane persona ...
Tallje me qytetarët?! Saimir Tahiri është akoma ministër i Brendshëm në qeverinë Rama
Standard - 20-Mar-2017 17:27
Ka kaluar tashmë java qëkur emrat e katër ministrave janë ndërruar në kabinetin e qeverisë Rama dhe sot është bërë dekretimi i emrave të rinj nga ana e presidentit Bujar Nishani. Ama, në faqen zyrtare të Kryeministrisë ...
Nishani “fali” Xhafën dhe goditi Bashën
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Nga Andi Bushati Ndryshe nga pritshmëritë e krahut që mbështet Lulzim Bashën në PD, Bujar Nishani ka vendosur të mos e përfshijë presidencën në strategjinë e thellimit të krizës politike. Ai ka mbajtur një qëndrim ...
Nishani dekreton ministrat e rinj
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar këtë të hënë shkarkimin e 4 ministrave dhe emërimin në vend të tyre të 4 emrave të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Përmes një njoftimi për shtyp, presidenca Nishani dekretoi ...
Basha: Xhafa e kalon pragun e ministrisë vetëm kur të shkelë mbi trupat tanë
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Lideri i opozitës Lulzim Basha ka deklaruar se Fatmir Xhafaj, nuk do te jete as edhe një minute te vetme Ministër i Brendshëm. Ne çadren e protestës, te ftuar ishin ish-te përndjekurit politike, te cilët i kane bere ...
Nishani: Kushtetuta nuk me lejon të refuzoj Xhafajn
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se kushtetuta nuk e lejon te refuzoje propozimin e kryeministrit per Ministër te Brendshëm, pasi ne rast te kundërt, ai nuk do ta kishte pranuar kurrsesi emrin e Fatmir ...
KURTHI i BASHËS për NISHANIN/ Si u dogj karriera e Presidentit për rikthim “të fuqishëm” në PD
News Bomb - 20-Mar-2017 13:06
Tre ditë më parë, nga "çadra e Lirisë" vendosur përballë kryeministrisë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në prani të kamerave, në transmetim live dhe përballë militantëve, Lulzim Basha i bënte thirrje presidentit ...
Manjani kujton për Xhafën: E akuzojnë për shkulje thonjsh, jo për mani(pedi)kyr
OraNews - 20-Mar-2017 12:51
Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shpreh rezerva lidhur me emërimin e Fatmir Xhafajt në postin e ministrit të Brendshëm. Përmes një postimi në Twitter Manjani e quan “ dështim të sistemit politik dhe kushtetues” ...
Dekretohen katër ministrat e rinj
24 Ore - 20-Mar-2017 12:44
Presidenti Bujar Nishani dekretoi sot katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëdebatuar ditët e fundit, Ministren e Shëndetësisë Ogerta ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore