Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:32
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund
Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund
Top Channel - 20-Mar-2017 23:05
Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij, Gjermania mund ...
KE paralajmëron Turqinë: Dënimi me vdekje shuan shpresat për integrimin në BE
Telegraf - 20-Mar-2017 20:27
Komisioni Europian ka paralajmëruar së fundmi Turqinë se nëse rikthehet dënimi me vdekje në vend...
Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund
Telegrafi - 20-Mar-2017 23:50
Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Recep Tayyip Erdogan vazhdon me komentet e tij, Gjermania mund ...
Gjermania kërcënon Turqinë: Jashtë BE-së vendet autoritariste
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Paralajmërimi më i fortë drejtuar presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan erdhi nga kryetari i komisionit të Bundestagut për Politikën e Jashtme, Norbert Röttgen. Ai kërcënoi Turqinë me ndërprerjen e bisedimeve të ...
Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale
VizionPlus - 20-Mar-2017 19:57
Kancelarja Angela Merkel kërcënoi se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime elektorale pro-Erdogan në Gjermani, pas sulmeve të reja ndaj saj të shfaqura nga ana e presidentit Erdogan. “Qeveria ...
Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje
BalkanWeb - 20-Mar-2017 00:46
Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen e vendit në BE. ...
Turqia, tubime të reja në Gjermani
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Turqia lajmëron se ka shume mundësi qe ministrat e saj te udhëtojnë serish ne drejtim te Gjermanisë, per te marre pjese ne tubime te tjera ne mbështetje te ndryshimeve kushtetuese, përpara Referendumit te 16 prillit. ...
Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë
Lexo - 20-Mar-2017 19:13
Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë ...
Merkel lexoi intervistën për Playboy, gjatë përgatitjeve për takimin me Donald Trump!
Telegrafi - 20-Mar-2017 11:17
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, kishte lexuar një intervistë të bërë nga presidenti amerikan, Donald Trump, për Playboy në përgatitje për takimin e saj të parë zyrtar me Presidentin amerikan, kanë thënë zyrtarët ...
BE, Junker: Nëse Truqia rikthen dënimin me vdekje, s'ka anëtarësim
Shqiptarja - 20-Mar-2017 01:05
BE- Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se në rast të rikthimit të dënimit me vdekje në Truqi, jo vetëm që do të pengohej hyrja e vendit në Bashkimin Evropian, por do të ...
Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë
Lajminet - 20-Mar-2017 18:21
Duke folur në një konferencë për media, Kurtulmus ka thënë se vendet evropiane duhet të ndërmarrin masa kundër racizmit. Komentet e tij vijnë në kohën e tensioneve në mes të Turqisë dhe Evropës, veçanërisht me ...
Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund
Gazeta Dita - 20-Mar-2017 22:41
Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij, Gjermania mund ...
Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund
Indeks Online - 20-Mar-2017 23:28
Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij, Gjermania mund ...
Merkeli i prerë ndaj Erdogan: Hiq dorë nga krahasimet naziste
Lexo - 20-Mar-2017 18:01
Merkeli kërcënon me ndalimin e aktivititeve elektorale turke në Gjermani Pas ndalimit të fjalimeve elektorale të ministrave turq në Gjermani, Presidenti Erdogan vazhdon ta krahasojë Gjermaninë me nazistët. Kancelarja ...
Turqia arsyetohet për akuzat për nazizëm
Gazeta Monitor - 20-Mar-2017 18:42
Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë ...
Merkeli paralajmëron prerazi Erdoganin: Hiq dorë nga krahasimet naziste
Java News - 20-Mar-2017 17:49
Merkeli kërcënon me ndalimin e aktivititeve elektorale turke në Gjermani Pas ndalimit të fjalimeve elektorale të ministrave turq në Gjermani, Presidenti Erdogan vazhdon ta krahasojë Gjermaninë me nazistët. Kancelarja ...
Merkel paralajmëron Erdoganin
Politiko - 02-Feb-2017 14:50
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka paralajmëruar presidentin turk për respektimin e lirive dhe të drejtave të njeriut. Në fazën përfundimtare të ballafaqimit ligjor me përpjekjen për puç ushtarak të korrikut të ...
Turqia përdor metafora për nazizmin, është e shqetësuar për europianët
OraNews - 20-Mar-2017 18:45
Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë ...
Kurtulmus: Termi "fashizëm” ishte metaforë, jemi të shqetësuar për Evropën
Kosova Press - 20-Mar-2017 19:03
Zëvendëskryeministri turk, Numan Kurtulmus tha sot se Turqia e ka përdorur metaforën e "fashizmit", për shkak se janë të shqetësuar për të ardhmen e miqve të tyre evropianë.
Turqia paralajmëron Evropën kundër “grackës së fashizmit”
Gazeta Dita - 20-Mar-2017 22:23
Qeveria turke paralajmëroi sot Evropën kundër “grackës së fashizmit” duke mbështetur përdorimin e këtij termi dhe atë të nazizmit në krizën diplomatike me disa vende evropiane. “Ne do të dëgjojmë zhurmën e çizmeve të ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore