Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:39
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Lidhje me mafian për trukimin e ndeshjeve të Botërorit, FIFA përjashton përjetësisht gjyqtarin
Lidhje me mafian për trukimin e ndeshjeve të Botërorit, FIFA përjashton përjetësisht gjyqtarin
BalkanWeb - 20-Mar-2017 18:18
Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në rastin e ngritur kundër tij, për trukim ndeshjesh . Në 12 nëntor të vitit të ...
Itali-Shqipëri, gjykon një arbitër slloven
Flaka - 21-Mar-2017 00:05
FIFA ka përcaktuar sot edhe treshet gjykuese të ndeshjeve të radhës eliminatore për Botërorin e Rusi 2018. Kështu, ndeshjen e skuadrës përfaqësuese të futbollit me Italinë në Palermo është caktuar ta gjykojë një treshe ...
Ndeshjen Itali-Shqipëri do ta drejtoj një gjyqtar ballkanas (Foto)
Gazeta Express - 20-Mar-2017 19:03
?Slavko Vincic nga Sllovenia do të jetë gjyqtari kryesor i ndeshjes ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë FIFA ka përcaktuar sot edhe treshen e gjyqtarëve, të cilët do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Itali-Shqipëri, në ...
Caktohet arbitri i ndeshjes, Itali-Shqipëri drejtohet nga slloveni që toleroi thirrjet raciste ndaj shqiptarëve
BalkanWeb - 20-Mar-2017 15:51
FIFA ka përcaktuar arbitrin e ndeshjes së premte mes Italisë dhe Shqipërisë e cila luhet në Palermo, e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Treshja sllovene me arbitër kryesor Sllavko Vinçiç ...
FIFA dënon gjyqtarin duke ia ndaluar futbollin përjetësisht, ai manipuloi ndeshjen e vlefshme për Kampionatin Botëror (Foto/Video)
AlMaKos - 20-Mar-2017 19:03
FIFA ka marrë një vendim të jashtëzakonshëm duke e ndalur përjetësisht të gjykojë ganezin Joseph Lamptey, i cili u zbulua si i përshirë në kurdisje. Komisioni i Disiplinës në FIFA ka marrë vendim që Lamptey të ndalohet ...
Ndeshjen Itali-Shqipëri do ta drejtoj një gjyqtar ballkanas (Foto)
Kosova Sot - 20-Mar-2017 19:14
Slavko Vincic nga Sllovenia do të jetë gjyqtari kryesor i ndeshjes ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë. FIFA ka përcaktuar sot edhe treshen e gjyqtarëve, të cilët do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Itali-Shqipëri, në ...
Fifa perjashtoi perjete arbitrin, Joseph Odartei Lamptey
SuperSport - 20-Mar-2017 20:24
Përjashtim të përjetshëm. Është ky vendimi që ka dhënë Fifa për gjyqtarin nga Gana Joseph Odartei Lamptey i cili akuzohet se ka manipuluar rezultatin e sfidës kualifikuese për Botërorin Rusi 2018 mes Afrikës së Jugut ...
Itali-Shqipëri, gjykon një arbitër slloven
Portalb - 20-Mar-2017 21:57
FIFA ka përcaktuar sot edhe treshet gjykuese të ndeshjeve të radhës eliminatore për Botërorin e Rusi 2018, njofton top-channel , përcjell Portalb.mk Kështu, ndeshjen e skuadrës përfaqësuese të futbollit me Italinë në ...
Itali-Shqipëri, gjykon një arbitër slloven
Top Channel - 20-Mar-2017 15:59
FIFA ka përcaktuar sot edhe treshet gjykuese të ndeshjeve të radhës eliminatore për Botërorin e Rusi 2018. Kështu, ndeshjen e skuadrës përfaqësuese të futbollit me Italinë në Palermo është caktuar ta gjykojë një treshe ...
Itali-Shqipëri, gjykon një arbitër slloven
GazetaFjala - 20-Mar-2017 21:53
FIFA ka përcaktuar sot edhe treshet gjykuese të ndeshjeve të radhës eliminatore për Botërorin e Rusi 2018. Kështu, ndeshjen e skuadrës përfaqësuese të futbollit me Italinë në Palermo është caktuar ta gjykojë një treshe ...
FIFA pezullim të përjetshëm gjyqtarit për penaltinë kontestuese
Albportali - 20-Mar-2017 18:51
Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) përjetësisht ka pezulluar gjyqtarin Joseph Lamptey, i cili në kuadër të kualifikimit për Kampionatin Botëror “Rusi 2018” dha një penallti të paqenë për Republikën e Afrikës së ...
Me Italinë na gjykon arbitri që lejoi thirrje raciste ndaj Shqipërisë (VIDEO)
Lajm Press - 20-Mar-2017 17:28
FIFA ka përcaktuar gjyqtarin që do të vendosë drejtësi për sfidën e së premtes mes Italisë dhe Shqipërisë në Palermo, shkruan albeu.com. Kjo ndeshje është vendosur që të gjykohen nga një treshe sllovene me kryesor ...
Ky është gjyqtari i ndeshjes Itali-Shqipëri
TetovaSot - 20-Mar-2017 17:13
Publikuar Mar 20, 2017 Shpërndaj Më 24 mars Italia do të presë përfaqësuesen shqiptare në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. FIFA ka vendosur që kjo ndeshje në “Renzo Barbera” të ...
FIFA përjashton përjetësisht gjyqtarin e lidhur me mafian për trukimin e ndeshjeve
Gazeta Dita - 20-Mar-2017 18:27
Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në rastin e ngritur kundër tij, për trukim ndeshjesh . Në 12 nëntor të vitit të ...
FOTO/ FIFA përjashton përjetësisht nga futbolli gjyqtarin e njohur
Syri - 20-Mar-2017 17:06
Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në rastin e ngritur kundër tij, për trukim ndeshjesh . Lamptey është gjetur fajtor ...
Slloveni Slavko Vinçiç, do të jetë arbitri i ndeshjes Itali-Shqipëri
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Arbitri slloven, Slavko Vinçiç, do të jetë gjyqtari që do të vendosë drejtësin në sfidën e 24-marsit mes Italisë dhe Shqipërisë. FIIFA ka caktuar 37-vjeçarin për të gjykuar këtë sfidë e vlefshme për eliminatoret e ...
FIFA pezullim të përjetshëm gjyqtarit për penaltinë kontestuese
Shenja - 20-Mar-2017 18:40
Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) përjetësisht ka pezulluar gjyqtarin Joseph Lamptey, i cili në kuadër të kualifikimit për Kampionatin Botëror “Rusi 2018” dha një penallti të paqenë për Republikën e Afrikës së ...
FIFA nuk lejon gabime, përjashton arbitrin nga futbolli
Indeks Online - 20-Mar-2017 17:49
FIFA ka përjashtuar përjetë një arbitër, pas një penalltie inekzistente fishkëllyer në ndeshjen Afrika e Jugut-Senegal, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2018. Jozef Lamptej i dha Afrikës së Jugut një penallti që ...
Itali-Shqipëri, ndeshja do të gjykohet nga një arbitër slloven
Gazeta Shqip - 20-Mar-2017 16:43
Do të jetë 37-vjeçari slloven, Slavko Vincic ai që do të vendosë drejtësi në sfidën eliminatore të Shqipërisë kundër Italisë në 24 Mars në “Renzo Barbera”. “Bilbili” ballkanas që prej vitit 2010 me stemën e FIFA-s, ...
Me Italin na gjykon arbitri q lejoi thirrje raciste ndaj Shqipris (VIDEO)
Zeri - 20-Mar-2017 16:58
FIFA ka përcaktuar gjyqtarin që do të vendosë drejtësi për sfidën e së premtes mes Italisë dhe Shqipërisë në Palermo, shkruan albeu.com. Kjo ndeshje është vendosur që të gjykohen nga një treshe sllovene me kryesor ...
12
Galeri

Lajmet Kryesore