Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 23:28
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Themelimi i ushtrisë së Kosovës, përplasje e institucioneve apo e politikës?
Themelimi i ushtrisë së Kosovës, përplasje e institucioneve apo e politikës?
BalkanWeb - 20-Mar-2017 22:03
PRISHTINE – Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar, ...
Pr.ligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese
Top Channel - 20-Mar-2017 16:07
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dorëzuar pak kohë më parë kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, propozimin për ndryshimin e ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet të mos e ...
Mustafa “kundërshton” Thaçin: Ushtria themelohet veç në koordinim me Amerikën
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka deklaruar se problemi i ushtrisë së Kosovës do të zgjidhet në dakortësi me NATO-n dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Problemin e ushtrisë do ta zgjidhim, por këtë do ta bëjmë ...
Reçica: Për themelimin e Ushtrisë së Kosovës duhet përkrahja e SHBA-së
Indeks Online - 20-Mar-2017 23:09
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, dhe njëherit anëtari i kryesisë së PDK-së, Elmi Reçica është i pajtimit se çështja e formimit të Ushtrisë së Kosovës të bëhet në koordinim me partnerët ndërkombëtarë. I pyetur se si i ...
Pr.ligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese
Zhurnal - 20-Mar-2017 21:19
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dorëzuar pak kohë më parë kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, propozimin për ndryshimin e ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet të mos e ...
Ekskluzive: Kosova po shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme! Koalicioni ka pësuar vdekje klinike!
Albportali - 20-Mar-2017 22:50
Fundi i koalicionit PDK-LDK është afruar. Nuk ka më kush ta shtyjë para dhe kush ta mbajë nga rënia. Dështimi i projektit të Hashim Thaçit, që ta krijojë ushtrinë duke sakrifikuar marrëdhëniet me amerikanët, thjesht për ...
Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?
Telegrafi - 20-Mar-2017 14:41
Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar, përfshirë ...
Thaçi: Serbia po mban peng Kosovën për FSK, ndërkombëtarët duhet ta bindin
BalkanWeb - 20-Mar-2017 08:45
KOSOVE -Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka thënë ...
Rashiq: Me serbët nuk është diskutuar për ushtrinë (Video)
AlMaKos - 20-Mar-2017 20:33
Në njërën anë shefi i Listës serbe Sllavko Simiq, e në tjetrën deputeti nga kjo pakicë Nenad Rashiq. Kështu këta dy të hënën, dëgjuan fjalimin e Presidentit Hashim Thaçi, për themelimin e Ushtrisë, e cila nuk po mund të ...
Thaçi:Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin
Shqiptarja - 20-Mar-2017 08:59
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për “Zërin” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”.Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet kushtetuese duke i ...
Haskuka: Zgjedhjet janë afër, PDK dhe LDK po kërkojnë shkas ta prishin koalicionin
Klan Kosova - 21-Mar-2017 00:06
Deputeti i Parlamentit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Mytaher Haskuka ka thënë se zgjedhjet parlamentare janë afër. Ai ka thënë se partnerët qeverisës PDK-LDK është vetëm duke kërkuar një shkas për prishje të ...
Projektligji për FSK-në mund të shkojë në Kushtetuese
Klan Kosova - 20-Mar-2017 14:39
Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet të mos e ndryshojë emrin, por të zgjerohen kompetencat e saj. Thaçi kishte deklaruar se projektligjin në fjalë e ka iniciuar duke u mbështetur në Kushtetutën ...
Rashiq: Me serbt nuk sht diskutuar pr ushtrin (Video)
Zeri - 20-Mar-2017 20:21
Në njërën anë shefi i Listës serbe Sllavko Simiq, e në tjetrën deputeti nga kjo pakicë Nenad Rashiq. Kështu këta dy të hënën, dëgjuan fjalimin e Presidentit Hashim Thaci, për themelimin e Ushtrisë, e cila nuk po mund të ...
Selimi: Thaçi dhe Mustafa po rrezikojnë sovranitetin e vendit
Indeks Online - 20-Mar-2017 17:49
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi konsideron se moskoordinimi mes veti në mes institucioneve të vendit për themelimin e Ushtrisë së Kosovës vetëm se po e rrezikon krijimin e kapaciteteve ushtarave. Selimi ...
Rashiq: Me serbët nuk është diskutuar për ushtrinë (Video)
InFokusi - 20-Mar-2017 20:30
Në njërën anë shefi i Listës serbe Sllavko Simiq, e në tjetrën deputeti nga kjo pakicë Nenad Rashiq.Kështu këta dy të hënën, dëgjuan fjalimin e Presidentit Hashim Thaci, për themelimin e Ushtrisë, e cila nuk po mund të ...
Themelimi i ushtris, prplasje e institucioneve apo e politiks?
Zeri - 20-Mar-2017 16:43
Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar, përfshirë ...
Pr.ligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese
Flaka - 20-Mar-2017 20:39
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dorëzuar pak kohë më parë kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, propozimin për ndryshimin e ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet të mos e ...
Rashiq: Me serbët nuk është diskutuar për ushtrinë (Video)
Gazeta Monitor - 20-Mar-2017 20:33
Në njërën anë shefi i Listës serbe Sllavko Simiq, e në tjetrën deputeti nga kjo pakicë Nenad Rashiq. Kështu këta dy të hënën, dëgjuan fjalimin e Presidentit Hashim Thaci, për themelimin e Ushtrisë, e cila nuk po mund të ...
Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese
Indeks Online - 20-Mar-2017 13:26
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet të mos e ...
Rashiq: Me serbët nuk është diskutuar për ushtrinë (Video)
GazetaFjala - 20-Mar-2017 20:33
Në njërën anë shefi i Listës serbe Sllavko Simiq, e në tjetrën deputeti nga kjo pakicë Nenad Rashiq. Kështu këta dy të hënën, dëgjuan fjalimin e Presidentit Hashim Thaçi, për themelimin e Ushtrisë, e cila nuk po mund të ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore