Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 04:29
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet. Zaev të tërhiqet nga “platforma tiranase”
Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet. Zaev të tërhiqet nga “platforma tiranase”
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e thellë politike ...
Zaev: Nuk ka shansa që Gruevski të jetë pjesë e qeverisë së re
Klan Kosova - 20-Mar-2017 22:41
“Për askënd në botë nuk është e pranueshme që Nikola Gruevski të jetë pjesë e një koalicioni të madh”, tha lideri i LSDM-së Zoran Zaev para vizitës së nesërme të komisionerit të BE-së Johannes Hahn. Sipas Zaev, ...
Gruevski ia jep votat Zaevit për kryeministër, por…?!
Aktuale.MK - 20-Mar-2017 23:28
“Ai praktikisht dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim, duke bërë pazar me interesat nacionale dhe shtetërore, vetëm që të ik prej dënimit që mund ta gjej. Të vijë në postin e kryeministrit, të bëj presion në gjyqësor ...
Zaev: Gruevski nuk mund të jetë zgjidhje për krizën, të bëhet gati për në opozitë (VIDEO)
TetovaSot - 20-Mar-2017 20:09
Publikuar Mar 20, 2017 Shpërndaj Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi në një intervistë për Al Jazeera Balkans, ka theksuar se Nikolla Gruevski nuk mund të jetë zgjidhje për krizën, ai dhe partia e tij të përgaditen për në ...
Zaev: E papranueshme është që Gruevski, bartësi i regjimit të zgjidhë krizën (VIDEO)
Portalb - 20-Mar-2017 21:13
Nuk mund për askënd në botë, por as për ne të jetë e pranueshme që njeriu i cili është bartës i regjimit dhe i cili e shkaktoi krizën, i cili dëgjoi mijëra qytetarë, burgosi gazetarë, opozitarë dhe individ të pafajshëm, ...
Ekspertët: Dokumenti i VMRO-së, për të shpëtuar Gruevskin
TetovaSot - 20-Mar-2017 16:55
Publikuar Mar 20, 2017 Shpërndaj Nikolla Gruevski nuk është me në pozitën për të ofruar çfarëdo zgjidhje të situatës dhe për të shtruar kërkesa në drejtim të katërshes evropiane që të martën do të zbres në Shkup. Kështu ...
Paralajmërimi i frikshëm/ Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet
BalkanWeb - 19-Mar-2017 21:31
Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e thellë politike ...
Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit”: Nuk e kemi parë dhe nuk spekulojmë
Portalb - 20-Mar-2017 17:56
Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han gjatë vizitës së djeshme. “Nuk do të spekulojmë apo të komentojmë programe partiake. ...
Zaev: Koha është që OBRM-PDUKM të kalojë në opozitë
InFokusi - 20-Mar-2017 19:57
Nuk mundet për askënd në botë, as për ne që të jetë e pranueshme për një njeri që ishte bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjoi dhjetëra mijëra qytetarë, burogosi gazetarë, aktivistë të opozitës dhe ...
Gruevski paralajmëron shpërbërjen e Maqedonisë prej zyrtarizimit të shqipes
ABCNews - 20-Mar-2017 12:44
Gruevski paralajmëron shpërbërjen e Maqedonisë prej zyrtarizimit të shqipes Ka edhe plan anti-krizë 20 mars 2017 12:41 Kreu i VMRO-DPMNE-së në Maqedoni, Nikolla Gruevski paralajmëroi se vendi është në prag shpërbërjeje, ...
Zaev: Koha sht q OBRM-PDUKM t kaloj n opozit
Bota Sot - 20-Mar-2017 20:18
Nuk mundet për askënd në botë, as për ne që të jetë e pranueshme për një njeri që ishte bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjoi dhjetëra mijëra qytetarë, burogosi gazetarë, aktivistë të opozitës dhe ...
Diplomatët e huaj kërkojë formim të shpejtë të qeverisë
Flaka - 20-Mar-2017 20:51
Maqedonia ndodhet para formimit të Qeverisë së re dhe nuk ka asnjë marrëveshje të re të Përzhinës për vendin, transmeton FLAKA. Kjo është pika kryesore e një pjese të diplomatëve të huaj dhe ekspertëve vendor, pasi ...
LSDM: Programi i qeveris s re dokumenti i vetm pr qytetart
Bota Sot - 20-Mar-2017 13:25
Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së në Maqedoni, Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike, LSDM-ja sot kumtoi se "programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr nga ...
Gruevski: BE-ja duhet t dnoj platformn shqiptare
Bota Sot - 20-Mar-2017 13:22
Kryetari i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni. Gruevski këtë e ka ...
Ekspertët: Dokumenti i VMRO-së, për të shpëtuar Gruevskin
Aktuale.MK - 20-Mar-2017 20:10
Nikolla Gruevski nuk është me në pozitën për të ofruar çfarëdo zgjidhje të situatës dhe për të shtruar kërkesa në drejtim të katërshes evropiane që të martën do të zbres në Shkup. Kështu e vlerësojnë analistët ...
PRSD: Kërcënimi më i madh për sigurinë e Maqedonisë është Nikolla Gruevski
Lajm Press - 20-Mar-2017 16:44
“Kërcënimi më i madh për sigurinë, stabilitetin dhe unitaritetin e Republikës së Maqedonisë është personalisht Nikolla Gruevski”, thonë nga partia PRSD, njofton Portalb.mk . “Ai edhe njëherë tregoi, se tragjedinë ...
Zaev: VMRO-DPMNE duhet t shkoj n opozit
Zeri - 20-Mar-2017 20:48
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të shkojë në opozitë “Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte dhjetëra ...
Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit”: Nuk e kemi parë dhe nuk spekulojmë
Lajm Press - 20-Mar-2017 18:04
Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han gjatë vizitës së djeshme. “Nuk do të spekulojmë apo të komentojmë programe partiake. ...
Analistët: Ora e Gruevskit ka ndaluar me 9 janar
Flaka - 20-Mar-2017 22:41
Gruevski provon ta kthejë në fillim procesin që të fitojë vend në qeveri, komentojnë analistët pas deklarateve rreth pritshmërive të VMRO-DPMNE-së nga eurokomesari Hahn dhe paralajmërimit të “dokumentit” partiak për ...
(Video)Gruevski e quan Zaevin kriminel, por votat ia jep për kryeministër
TV21 - 20-Mar-2017 18:10
“Ai praktikisht dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim, duke bërë pazar me interesat nacionale dhe shtetërore, vetëm që të ik prej dënimit që mund ta gjej. Të vijë në postin e kryeministrit, të bëj presion në gjyqësor ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore