Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:32
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Gjermani, Merkel kërcënon Turqinë me ndalim të tubimeve elektorale
Gjermani, Merkel kërcënon Turqinë me ndalim të tubimeve elektorale
Shqiptarja - 21-Mar-2017 02:16
GJERMANI- Kancelarja Angela Merkel, gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe, është shprehur se do të ndalojë tubimet elektorale të zyrtarëve turq në Gjermani, nëse ...
Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund
Top Channel - 20-Mar-2017 23:05
Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij, Gjermania mund ...
Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje
BalkanWeb - 20-Mar-2017 00:46
Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen e vendit në BE. ...
KE paralajmëron Turqinë: Dënimi me vdekje shuan shpresat për integrimin në BE
Telegraf - 20-Mar-2017 20:27
Komisioni Europian ka paralajmëruar së fundmi Turqinë se nëse rikthehet dënimi me vdekje në vend...
Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund
Telegrafi - 20-Mar-2017 23:50
Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Recep Tayyip Erdogan vazhdon me komentet e tij, Gjermania mund ...
Turqia, tubime të reja në Gjermani
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Turqia lajmëron se ka shume mundësi qe ministrat e saj te udhëtojnë serish ne drejtim te Gjermanisë, per te marre pjese ne tubime te tjera ne mbështetje te ndryshimeve kushtetuese, përpara Referendumit te 16 prillit. ...
Turqia përdor metafora për nazizmin, është e shqetësuar për europianët
OraNews - 20-Mar-2017 18:45
Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë ...
Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale
VizionPlus - 20-Mar-2017 19:57
Kancelarja Angela Merkel kërcënoi se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime elektorale pro-Erdogan në Gjermani, pas sulmeve të reja ndaj saj të shfaqura nga ana e presidentit Erdogan. “Qeveria ...
Merkeli paralajmron prerazi Erdoganin
Bota Sot - 21-Mar-2017 00:56
Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi prerazi Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, që të heqë dorë nga krahasimet naziste në grindjen për fjalimet elektorale në Gjermani të ministrave të tij. Kjo duhet të marrë ...
Merkel, Turqisë: S’ka më si, e por, ndalni fyrjet naziste
Arbresh - 20-Mar-2017 20:45
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan, rreth krahasimit të zyrtarëve gjermanë me nazistët, duke i thënë se ‘këto veprime janë të paarsyejshme, dhe s’ka më nëse e ...
Bullgari, së shpejti rriten masat e sigurisë në kufi me Turqinë
Shqiptarja - 20-Mar-2017 04:55
Zyrtarët bullgarë kanë deklaruar se janë të gatshëm që të rrisin patrullimet dhe të përfundojë gardhin në kufirit me Turqinë, për të parandaluar ardhjen e migrantëve.“ Jemi të gatshëm të mbrojmë kufirin shtetëror, ...
Merkeli i prerë ndaj Erdogan: Hiq dorë nga krahasimet naziste
Lexo - 20-Mar-2017 18:01
Merkeli kërcënon me ndalimin e aktivititeve elektorale turke në Gjermani Pas ndalimit të fjalimeve elektorale të ministrave turq në Gjermani, Presidenti Erdogan vazhdon ta krahasojë Gjermaninë me nazistët. Kancelarja ...
Gjermania kërcënon Turqinë: Jashtë BE-së vendet autoritariste
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Paralajmërimi më i fortë drejtuar presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan erdhi nga kryetari i komisionit të Bundestagut për Politikën e Jashtme, Norbert Röttgen. Ai kërcënoi Turqinë me ndërprerjen e bisedimeve të ...
Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund
InFokusi - 20-Mar-2017 23:59
Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Recep Tayyip Erdogan vazhdon me komentet e tij, Gjermania mund ...
Merkel porosit Erdoganin: Mjaft krahasimi me nazistët
Ina-Online - 21-Mar-2017 00:36
Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij, Gjermania mund ...
Foto/ Kështu e sheh Erdogan hartën e Evropës
Gazeta Dita - 20-Mar-2017 17:43
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar tensionimin e raporteve me Bashkimin Evropian, duke i akuzuar së fundmi për politika fashiste e naziste. Presidenti turk, i cili persekutoi secilin që doli kundër ...
Merkel paralajmëron Erdoganin
Politiko - 02-Feb-2017 14:50
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka paralajmëruar presidentin turk për respektimin e lirive dhe të drejtave të njeriut. Në fazën përfundimtare të ballafaqimit ligjor me përpjekjen për puç ushtarak të korrikut të ...
Turqia paralajmëron Evropën kundër “grackës së fashizmit”
Gazeta Dita - 20-Mar-2017 22:23
Qeveria turke paralajmëroi sot Evropën kundër “grackës së fashizmit” duke mbështetur përdorimin e këtij termi dhe atë të nazizmit në krizën diplomatike me disa vende evropiane. “Ne do të dëgjojmë zhurmën e çizmeve të ...
Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund
Indeks Online - 20-Mar-2017 23:28
Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij, Gjermania mund ...
Historia e Erdogan/ Një "turk i zi" kundër "turqve të bardhë"
Lapsi - 20-Mar-2017 12:47
Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë jashtë Turqisë. Patriotët turq dhe përkrahësit e ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore