Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:32
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
VIDEO/ Nisin përgatitjet, 3 mungesa dhe lojtarë që stërviten veçmas në seancën e parë
VIDEO/ Nisin përgatitjet, 3 mungesa dhe lojtarë që stërviten veçmas në seancën e parë
BalkanWeb - 20-Mar-2017 21:10
Kanë kaluar më shumë se 4 muaj nga grumbullimi i fundit i Kombëtares kuqezi nën urdhërat e Xhani De Biazit. Sot, pas kaq shumë kohësh, kuqezinjtë zbritën në terrenin stërvitor në seancën e parë përgatitore për ndeshjen ...
VIDEO/ Kombëtarja kryen seancën e parë stërvitore me disa mungesa
GazetaTema - 20-Mar-2017 20:39
Kombëtarja Shqiptare ka kryer pasditen e sotme seancën e parë stërvitore në prag të përballjes kundër Italisë ditën e premte. Në këtë seancë binin në sy mungesat e dy lojtarëve që luajnë në kampionatin rus me Terek ...
“Sky Sports”: Ky do të jetë formacioni i Italisë ndaj Shqipërisë
GazetaTema - 20-Mar-2017 21:20
Trajneri i kombëtares Italiane, Giampiero Ventura, pritet të luaj me ekipin më të mirë në sfidën kundër Shqipërisë. Për këtë ndeshje tekniku i italianëve pritet që të hedhë në fushë një skuadër sulmuese duke parë ...
Trajneri i italisë, Ventura: Tifozat shqiptar do ta pushtojnë Palermon
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka deklaruar se stadiumi i Palermos “Renzo Barbera”, do të mbushet me tifozat kuqezinj pavarsisht largësisë. Ventura tha se një gjë e tillë nuk mund të evitohet, pasi edhe në të ...
Kombëtarja nis përgatitjet në Durrës anti Itali, sot seanca e parë e stërvitjes
Shqiptarja - 20-Mar-2017 22:57
Ekipi ynë Kombëtar ka nisur përgatitjet për sfidën e 24 marsit që do të zhvillohet në Palermo kundra Italisë, e vlefshme për turin kualifikues të botërorit "Rusi 2018".Seanca e parë stërvitore nisi në orën 17:30 dhe ...
Italia/ Dy mungesa të rëndësishme të premten përballë Shqipërisë
Mapo - 20-Mar-2017 19:22
Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio nuk do të luajnë kundër Shqipërisë Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio, nuk janë ftuar për ...
Italia, dy lojtarë të Juventusit mungojnë kundër Shqipërisë
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio do të jetë dy mungesat e kombëtares së Italisë për sfidën kundër Shqipërisë. Trajneri i “axurrëve”, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, nuk janë ftuar ...
Zgjodhën Palermon por italianët dorëzohen, Ventura: Shqiptarët do mbushin stadiumin!
BalkanWeb - 20-Mar-2017 16:47
Tifozët e Kombëtares e kanë treguar sa herë mbështetjen e pakufi që i ka dhënë Shqipërisë në çdo stadium ku ka luajtur. Këtë fakt italianët donin t’a zhbënin. Ndeshjen e 24 marsit kundër Shqipërisë, “axurrët” vendosën ...
Përballja ndaj atdheut të tij, De Biazi: Jam italian, por ndihem shqiptar dhe krenar!
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, ka dalë sot në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, kualifikuesen e Kupës së Botës ndaj ...
Zëvëndësi i De Biasit, Veroneze: Është një mundësi mjaft e mirë
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Ditën e sotme në konferencën për shtyp ku trajneri, Gianni De Biasi, publikoi listën e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për sfidat me Italinë dhe Bosnjen, u prezantua dhe zëvëndësi i tij Marco Veroneze. Në fjalën ...
De Biasi shpall listen, ja surprizat
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Giani De Biasi ka publikuar listen me 23 lojtare te kombetares shqiptare te cilët do të jenë të gatshëm për sfidën kundër Italisë në datën 24 mars në Palermo. Ashtu sikurse dihej, në konfërncen për shtyp De Biasi ...
Itali-Shqipëri, Ventura: Mendojmë për kualifikimin
Top Channel - 20-Mar-2017 16:31
Për Giampiero Ventura, ndeshja me kombëtaren shqiptare është thelbësore për ecurinë e Italisë në eliminatoret e Botërorit 2018. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i Italisë në konferencën për shtyp të mbajtur në ...
Po ndodh tani. Përplasje me De Biasin, çahet Kombëtarja shqiptare para Italisë
Syri - 20-Mar-2017 20:06
Në listë e bërë publike nga trajneri Giani De Biasi me lojtarët që janë thirrur për ndeshjen kundër Italisë më 24 Mars, ka rënë në sy mungesa e sulmuesit Shkëlzen Gashi. Gashi që prej dy sezonesh aktivizohet në Amerikë ...
Sfida me Italinë/ De Biasi publikon listën me 23 lojtarët: Objektiv, vendi i dytë
BalkanWeb - 20-Mar-2017 10:52
TIRANE – Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Giani de Biasi ka shpallur listën me 23 lojtarët që do të grumbullohen në sfidën me Italinë që do të zhvillohet në 24 mars në Palermo, ndeshje e vlefshme për fazën kualifikuese ...
FOTO /FSHF bën gafën e madhe para Italisë
Syri - 20-Mar-2017 17:24
Pavarësisht se kombëtarja shqiptare e futbollit luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të historisë së saj, atë përballë Italisë në 24 mars në Palermo, Federata Shqiptare e futbollit nuk ka denjuar as të azhornojë të ...
Publikohet lajmi se çfarë do të ndodh nësër në Kombëtaren kuq e zi (FOTO)
TetovaSot - 20-Mar-2017 22:53
Publikuar Mar 20, 2017 Shpërndaj Ditën e sotme Kombëtarja ka ndezur motorët për ndeshjen kundër Italisë me listën e lojtarëve që u bë publike nga De Biasi në konferencën për shtyp. Po ashtu sot pas dite kombëtarja ka ...
E vështirë por jo e pa mundur. Ja formacioni që do të hedh në fushë Italia kundër Shqipërisë
Syri - 20-Mar-2017 19:36
Italia ndeshjen e radhës në kualifikimet për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’ do ta zhvillojë kundër Kombëtares shqiptare në Palermo. Për këtë ndeshje trajneri Giampiero Ventura do të luaj me formacionin 4-2-4 dhe me lojtarët ...
Ventura: Shqipëria sfidë delikate shqiptarët do e mbushin Palermon
Shqiptarja - 20-Mar-2017 16:32
Përgatitjet për ndeshjen me Shqipërinë i ka nisur edhe Italia.Në konferencën për shtyp trajneri Gian Piero Ventura ka deklaruar: “ Ndaj Shqipërisë rezultati është jashtëzakonisht i rëndësishëm.Jemi të vetëdijshëm që ...
Ndeshja me Italinë, De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja
Flaka - 20-Mar-2017 21:18
Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren ndaj ...
Ventura: Shqipëria sfidë delikate shqiptarët do e mbushin Palermon
Lexo - 20-Mar-2017 16:55
Përgatitjet për ndeshjen me Shqipërinë i ka nisur edhe Italia. Në konferencën për shtyp trajneri Gian Piero Ventura ka deklaruar: “ Ndaj Shqipërisë rezultati është jashtëzakonisht i rëndësishëm.Jemi të vetëdijshëm që ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore