Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 04:29
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Dekretimi i Xhafajt, reagon Manjani: E akuzojnë për shkulje thonjsh, jo mani(pedi)kyr
Dekretimi i Xhafajt, reagon Manjani: E akuzojnë për shkulje thonjsh, jo mani(pedi)kyr
Mapo - 20-Mar-2017 12:36
Pavarësisht se u kërkua nga opozita mosdekretimi i Fatmir Xhafajt si Ministër i Brendshëm, Nishani i dha dritë jeshile kalimit të tyre në Parlament. Në këtë situatë, kur pritet votimi në kuvend i 4 ministrave të rinj, ...
Manjani hapur kundër Xhafajt: E akuzojnë për shkulje thonjsh dhe e emërojnë ministër
BalkanWeb - 20-Mar-2017 11:37
TIRANË- Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas emërimit dhe dekretimit të Ministrit të ri të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ndaj të cilit ditët e fundit janë hedhur akuza në lidhje me detyrën e tij në kohën e ...
Nishani shpërthen kundër Tahirit: Më përgjonin mua dhe familjen time
Mapo - 20-Mar-2017 20:48
Nga studio e emisionit “5 pyetje nga Babaramo”, Presidenti i Republikes Bujar Nishani ka shperthyer kunder ish-ministrit te Brendshem Saimir Tahiri duke e akuzuar per politizim te Policise se Shtetit dhe duke sjelle si ...
Bujar Nishani: Dekretimi i Xhafajt? Më të mërzitur dhe sterrosur janë njerëz pranë Qeverisë. Tahiri më ka përgjuar mua dhe familjen time
GazetaTema - 20-Mar-2017 20:51
Presidenti i Republikes Bujar Nishani duke komentuar reagimet që solli deklarata e tij nje dite me pare per dekretimin e Fatmir Xhafes si minister i Brendshem, ka thene se ata qe jane merzitur me shume jane persona ...
Çudit Lulzim Basha, ja si e komenton vendimin e Nishanit për të dekretuar Xhafajn ministër
BalkanWeb - 19-Mar-2017 22:25
TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar nga çadra e protestës pas deklaratës së Presidentit Bujar Nishani pasditen e sotme, ku ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me dekretimin e 4 ministrave të ...
Xhafaj në vend të Tahirit/ Presidenti Nishani dekreton 4 ministrat e rinj të qeverisë “Rama”
BalkanWeb - 20-Mar-2017 10:13
TIRANE – Ashtu siç paralajmëroi edhe një ditë më parë, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar sot shkarkimin dhe emërimin e katër ministrave të rinj të qeverisë “Rama”. Në limitet e afatit kushtetues, ...
Basha komenton vendimin e Nishanit, ja ç’thotë për dekretimin e Xhafajt
Mapo - 19-Mar-2017 22:44
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Kreu i demokratëve mbremjen e sotme tha se Presidenti ...
Nishani dekreton ministrat e rinj
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar këtë të hënë shkarkimin e 4 ministrave dhe emërimin në vend të tyre të 4 emrave të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Përmes një njoftimi për shtyp, presidenca Nishani dekretoi ...
Dekreti për Xhafajn, Nishani: Të mërzitur njerëz pranë qeverisë
Shqiptarja - 20-Mar-2017 20:48
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka folur te "5 pyetjet nga Babaramo" për dekretimin e Fatmir Xhafajt ministër të Brendshëm. Nishani sqaroi edhe njëherë tjetër se është Kushtetuta ajo që nuk e lejon të rrëzojë ...
Nishani dekreton 4 ministrat e rinj
Top Channel - 20-Mar-2017 10:15
Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Nishani dekretoi Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, Ogerta Manastirliun si ministre të Shëndetësisë, Olta Xhaçkën si ...
Dekretimi i Xhafës/ Nishani: Më të mërzitur dhe të sterrosur janë njerëz pranë Qeverisë
Lapsi - 20-Mar-2017 20:43
Presidenti i Republikes Bujar Nishani duke komentuar reagimet që solli deklarata e tij nje dite me pare per dekretimin e Fatmir Xhafes si minister i Brendshem, ka thene se ata qe jane merzitur me shume jane persona ...
Nishani: Kushtetuta nuk me lejon të refuzoj Xhafajn
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se kushtetuta nuk e lejon te refuzoje propozimin e kryeministrit per Ministër te Brendshëm, pasi ne rast te kundërt, ai nuk do ta kishte pranuar kurrsesi emrin e Fatmir ...
Shkarkohen 4 ministrat, Presidenti dekreton propozimet e Rames
Shqiptarja - 20-Mar-2017 10:08
TIRANE -Presidenti Bujar Nishani dekreton shkarkimin e Saimir Tahirit dhe emërimin e Fatmir Xhafajt, si ministër i Brendshëm. TE FUNDIT Shkarkohen 4 ministrat, Presidenti dekreton propozimet e Rames Vogëlushja Paul ...
Manjani kujton për Xhafën: E akuzojnë për shkulje thonjsh, jo për mani(pedi)kyr
OraNews - 20-Mar-2017 12:51
Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shpreh rezerva lidhur me emërimin e Fatmir Xhafajt në postin e ministrit të Brendshëm. Përmes një postimi në Twitter Manjani e quan “ dështim të sistemit politik dhe kushtetues” ...
Nishani dekreton ndryshimet në Qeveri
NOA - 17-Feb-2016 16:04
Tiranë, 17 shkurt 2016, NOA.al - Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar sot në mesditë shkarkimin e dy ministrave të kabinetit qeveritar. Me propozim të kryeministrit Rama, Shkëlqim Cani nuk do të mbajë më postin e ...
Manjani: E akuzojnë për shkulje thonjsh dhe e emërojnë ministër, dështim politik
Telegraf - 20-Mar-2017 11:14
Që LSI nuk e sheh me simpati emërimin e Fatmir Xhafajt si Ministër...
A do e votoj LSI emrimin e Xhafajt si Ministr? Ja si prgjigjet Luan Rama
Bota Sot - 20-Mar-2017 22:44
Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka qenë sot i ftuar në studion e ABC News ku ka komentuar situatën politike në vend. I pyetur nëse LSI do të votojë emërimin e Fatmir Xhafajt në postin e ...
Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm si minister, s’e kundërshtoj dot, ja pse
Mapo - 19-Mar-2017 18:23
Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka njoftuar në konferencën e mbajtur për median sot e ka refuzuar kandidaturën e Fatmir Xhafajt për Ministër të Brendshëm, por Kushtetuta nuk ia njeh të drejtën për ta hedhur ...
Ministrat e rinj, Presidenti  dekreton 4 propozimet e Ramës
Shqiptarja - 20-Mar-2017 10:15
TIRANE -Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar sot shkarkimin e 4 ministrave dhe emërimin në vend të tyre të 4 emrave të propozuar nga kryeministri Edi Rama.Zyrtarisht sot Presidenca ka listuar dekretet e Presidentit si ...
Dekretohen zyrtarisht 4 ministrat e rinj, tani fjalën e ka Kuvendi
Shqiptarja - 20-Mar-2017 10:55
TIRANE -Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar sot shkarkimin e 4 ministrave dhe emërimin në vend të tyre të 4 emrave të propozuar nga kryeministri Edi Rama.Zyrtarisht sot Presidenca ka listuar dekretet e Presidentit si ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore