Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:41
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
21 vendet më të lumtura në botë Top Channel - 21-Mar-2017 02:49
Përkeqësohet Indeksi i Lumturisë, të fundit në Rajon, ia kalojmë vetëm vendeve të Afrikës
News Bomb - 20-Mar-2017 21:56
Kur vjen puna te lumturia, shqiptarët renditen të 109-tët nga 155 vende në të cilat është zhvilluar anketa e Indeksit të Lumturisë, duke lënë pas vetëm vendet e Afrikës dhe vendet ku po zhvillohet luftë. Në raportin më ...
Serbët më të lumtur se Shqiptarët
TetovaSot - 20-Mar-2017 21:51
Publikuar Mar 20, 2017 Shpërndaj Kur vjen puna te lumturia, shqiptarët renditen të 109-tët nga 155 vende në të cilat është zhvilluar anketa e Indeksit të Lumturisë, duke lënë pas vetëm vendet e Afrikës dhe vendet ku po ...
Serbët më të lumtur se Shqiptarët
GazetaFjala - 20-Mar-2017 21:47
Kur vjen puna te lumturia, shqiptarët renditen të 109-tët nga 155 vende në të cilat është zhvilluar anketa e Indeksit të Lumturisë, duke lënë pas vetëm vendet e Afrikës dhe vendet ku po zhvillohet luftë. Në raportin më ...
Të lumtur si në Somali
Koha.mk - 20-Mar-2017 21:33
Evis HALILI Shkup, 20 mars – Që të jesh shtetas i një vendi të lumtur duhet që prosperiteti dhe kapitali social i atij vendi të jenë të ekuilibruara, që nënkupton besim të lartë te shoqëria dhe besim te qeveria, shkruan ...
Norvegjia më e lumtura në botë, Kosova e 78-ta (FOTO)
Gazeta Monitor - 20-Mar-2017 19:31
Norvegjia është cilësuar si vendi më i lumtur në mesin e vendeve të Bashkimit Evropian, sipas raportit Botëror për matjen e Lumturisë të publikuar të hënën. Kombi skandinav, i cili vitin e kaluar ishte renditur si vendi ...
Norvegjia më e lumtura në botë, Kosova e 78-ta (FOTO)
Arbresh - 20-Mar-2017 19:21
Norvegjia është cilësuar si vendi më i lumtur në mesin e vendeve të Bashkimit Evropian, sipas raportit Botëror për matjen e Lumturisë të publikuar të hënën. Kombi skandinav, i cili vitin e kaluar ishte renditur si vendi ...
OKB: Shqiptarët, sa pak të lumtur
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Shqipëria ndodhet ne vendin e parafundit ne Europe ne raportin e lumturisë, publikuar kete te hene nga OKB-ja ne diten botërore te lumturisë. Shqiptaret jane ne vend te 109-te ne Bote ne listimin me 155 shtete dhe nuk ...
Raporti: Norvegjia, zyrtarisht vendi më i lumtur në botë! Mësoni ku renditet Shqipëria
Mapo - 20-Mar-2017 16:20
Kombet e Bashkuara publikuan sot raportin mbi lumturinë në botë për vitin 2017 ku Shqiperia është e renditur në pozicionin 109. Në OKB lumturia po fiton gjithnjë e më shumë terren duke u parë si mjeti më i mirë për të ...
Shqipëria, vendi ”më i trishtë” i rajonit
InFokusi - 20-Mar-2017 16:07
Shqipëria është vendi ‘më i trishtë’ i rajonit.Të paktën këtë përfundim ka nxjerrë Raporti i Lumturisë për vitin 2017, një studim mbështetet çdo vit nga OKB. Në klasifikim Shqipëria rradhitet në pozitën e 109 nga 155 ...
Shqipëria, vendi ”më i trishtë” i rajonit
Klan Kosova - 20-Mar-2017 15:42
Shqipëria është vendi ‘më i trishtë’ i rajonit. Të paktën këtë përfundim ka nxjerrë Raporti i Lumturisë për vitin 2017, një studim mbështetet çdo vit nga OKB. Në klasifikim Shqipëria rradhitet në pozitën e 109 nga 155 ...
Norvegjia, vendi “më i lumtur” në botë
EkonomiaOnline - 20-Mar-2017 15:40
Zvicra nuk është më në vendin e parë sa i përket “faktorit të lumturisë”, siç ka qenë para dy vitesh. Ajo këtë vit, po ju besua “raportit botëror të lumturisë”, të publikuar sot, nuk zë vend as në mesin e tri vendeve me ...
Shtetet e Ballkanit duken të zymta në renditjen e lumturisë botërore
Reporter - 20-Mar-2017 15:30
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Njerëzit në Ballkan nuk kanë shumë arsye për të buzëqeshur sipas një studimi të ri të publikuar në Ditën Botërore të ...
Raporti i OKB-së për Ditën Ndërkombëtare të Lumturisë
RTSH - 20-Mar-2017 15:03
20 Marsi është dita e fundit e stinës së dimrit e po ashtu cilësohet si Dita Botërore e Lumturisë. Në këtë ditë u publikua edhe raporti i vitit 2017 lidhur me vendet më të lumtura në botë. Në vendin e parë sa i përket ...
Norvegjia, vendi “më i lumtur” në botë, Zvicra, vetëm e katërta
AlbInfo - 20-Mar-2017 14:56
Zvicra nuk është më në vendin e parë sa i përket “faktorit të lumturisë”, siç ka qenë para dy vitesh. Ajo këtë vit, po ju besua “raportit botëror të lumturisë”, të publikuar sot, nuk zë vend as në mesin e tri vendeve me ...
Raporti për lumturinë, Shqipëria në nivel me Bangladeshin dhe Palestinën
Standard - 20-Mar-2017 14:51
Shqipëria është në vend të 109 nga 157 shtete në total, për nga niveli i lumturisë. Ky është përfundimi i raportit më të fundit të Agjencisë së Kombeve të Bashkuara, për vitin 2016. Raporti ka marrë në analizë gjithë ...
Qënkërka Dita e Lumturisë sot
Zhurnal - 20-Mar-2017 14:29
Kremtim ndërkombëtar mbështetur në një rezolutë të Kombeve të Bashkuara. Sipas saj: 'Ndjekja e lumturisë është pjesë e të drejtave të njeriut dhe një qëllim thelbësor njerëzor'. Ka një kapilar të imët shqiptar në ...
Norvegjia vendi më i lumturi në botë
Politiko - 20-Mar-2017 14:23
Shqipëria është vendi ‘më i trishtë’ i rajonit. Të paktën këtë përfundim ka nxjerrë Raporti i Lumturisë, një studim mbështetet cdo vit nga OKB. Në klasifikim Shqipëria rradhitet në pozitën e 109 nga 155 shtete të mbarë ...
Sa e lumtur është Kosova?
Klan Kosova - 20-Mar-2017 13:54
Kosova ndodhet në vendin e 76-ët nga 155 shtete të botës më i lumtur për të jetuar. Këtë përfundim ka nxjerrë Raporti i Lumturisë për vitin 2017, një studim ky që mbështetet çdo vit nga Organizata e Kombeve të ...
Ja ç ‘thotë Raporti i Lumturisë për Maqedoninë
Lajm Press - 20-Mar-2017 13:26
Maqedonia llogaritet si vend i palumtur duke u renditur në vendin e 92-të nga 155 vende të marra në shqyrtim. Këtë përfundim ka nxjerrë Raporti i Lumturisë, një studim që mbështetet çdo vit nga OKB-ja. Në këtë ...
Ja ç ‘thotë Raporti i Lumturisë për Maqedoninë
Ina-Online - 20-Mar-2017 13:26
Maqedonia llogaritet si vend i palumtur duke u renditur në vendin e 92-të nga 155 vende të marra në shqyrtim. Këtë përfundim ka nxjerrë Raporti i Lumturisë, një studim që mbështetet çdo vit nga OKB-ja. Në këtë ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore