Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 13:16
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Presidenti maqedonas Ivanov: Zgjidhja e krizës përmes zgjedhjeve të reja
Presidenti maqedonas Ivanov: Zgjidhja e krizës përmes zgjedhjeve të reja
BalkanWeb - 20-Mar-2017 15:28
HUNGARI- Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në këto ...
Kriza në Maqedoni, Nimetz: Situata e rrezikshme
OraNews - 20-Mar-2017 15:40
Situata në maqedoni është e rrezikshme. Kështu e ka përkufizuar krizën e vendit fqinj ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit të Maqedonisë, Matthew Nimetz. Në një intervistë për radion “Maqedonia e Lirë”, Nimetz ...
LSDM i thotë Ivanovit: Nuk ka nevojë për zgjedhje të reja
Zhurnal - 20-Mar-2017 15:54
Shkup, 20 mars, Zhurnal.mk – Partia social-demokrate maqedonase sot ka kundërshtuar edhe një herë më shumë kërkesat për zgjedhje të reja parlamentare, të cilat nga tash vijnë edhe nga Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov. ...
Negociatori i OKB, Nimetz: Stabiliteti i Maqedonisë, në rrezik
Top Channel - 20-Mar-2017 11:30
Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit të Maqedonisë, Mattheë Nimetz i shprehu “Radios Maqedonia e Lirë” shqetësimin e tij mbi situatën politike në vend, të cilën zyrtari i Kombeve të Bashkuara e përkufizon si të ...
Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zoran Zaev e arreston Nikolla Gruevskin dhe Ali Ahmetin
AlMaKos - 20-Mar-2017 15:09
Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu LSDM do të udhëhiqte ...
Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja prmes zgjedhjeve t reja
Bota Sot - 20-Mar-2017 13:22
Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në këto zgjedhje, ...
Ivanov: Vetëm zgjedhjet rrugëdalje nga kriza
TetovaSot - 20-Mar-2017 13:22
Publikuar Mar 20, 2017 Shpërndaj Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka thënë se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni janë mbajtja e zgjedhjeve. Gjatë një interviste për gazetën ...
Ivanov këmbëngul: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja
OraNews - 20-Mar-2017 14:39
Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në këto zgjedhje, ...
Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja
Arbresh - 20-Mar-2017 14:02
Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në këto zgjedhje, ...
Ivanov: Maqedonia nuk do të pranojë shantazhe
Koha.mk - 20-Mar-2017 15:24
Partitë duhet ta kërkojnë zgjidhjen përmes sjelljes së përgjegjshme, ndërsa në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë. Asnjë zgjidhje nuk guxon ta minojë karakterin unitar të shtetit dhe duhet të jetë në ...
Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja
Indeks Online - 20-Mar-2017 13:07
Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në këto zgjedhje, ...
VMRO: Pranimi i Platformës së Tiranës është rreziku më i madh për Maqedoninë
Koha.mk - 20-Mar-2017 15:59
Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE. Që atje përsëri kërkojnë nga Zaevi që të heq dorë ...
Ivanov këmbëngul: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja
Politiko - 20-Mar-2017 14:16
Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në këto zgjedhje, ...
Ivanov: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja
Klan Kosova - 20-Mar-2017 14:20
Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hirlap” , kreu i ...
Ivanov: Platforma shqiptare shkak për krizën, pa regjistrim nuk mund të kërkohen të drejtat
RTM - 20-Mar-2017 15:18
Një pjesë e kërkesave të partive të bllokut politik shqiptar bien ndesh me Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë dhe se nuk përkojnë me gjendjen reale në shtet, ka deklaruar Ivanov gjatë qëndrimit në Hungari në një ...
Ivanov për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”: Zgjedhje të reja do të zgjidhnin krizën
Republika - 20-Mar-2017 11:31
Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri me ...
Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zaev arreston Gruevskin dhe Ahmetin
Ina-Online - 20-Mar-2017 15:22
Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu LSDM do të udhëhiqte ...
Ivanov: Zgjedhjet e reja, një nga opsionet për zgjidhjen e krizës në Maqedoni
Illyriapress - 20-Mar-2017 14:56
Shkup, 20 mars 2017 – Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, në një intervistë për gazetën hungareze “Magjar Hirlap”, ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës politike në vend janë zgjedhjet e ...
Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zaev arreston Gruevskin dhe Ahmetin
Lajm Press - 20-Mar-2017 15:05
Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu LSDM do të udhëhiqte ...
Maqedoni; Ivanov flet për herë të parë për zgjedhjet e reja
RTSH - 20-Mar-2017 15:22
Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka folur për herë të parë për mundësinë e mbajtjes se zgjedhjeve te reja si një rrugë për daljen nga kriza politike dhe institucionale që e ka lënë vendin për më shumë se tre ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore