Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 15:39
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Zaev merr materialet nga BDI
Zaev merr materialet nga BDI
VizionPlus - 17-Feb-2017 17:42
Asnjë kërkese qe është ne përputhje me kushtetutën e vendit dhe ne shërbim te nevojave te përditshme te shqiptareve, nuk do te kundërshtohet nga LSDM. Deklaratën e beri lideri i saj, Zoran Zaev, pasi BDI dorëzoi ...
Zaev për dokumentin nga BDI: Pranojmë gjithçka kushtetuese
OraNews - 17-Feb-2017 15:55
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka parë se çfarë përmban dokumenti, por ...
Gazeta “KOHA”: Zaev ka rënë dakord për ndryshimin e himnit dhe flamurit, BDI kërkon garanci të forta
Republika - 17-Feb-2017 17:57
Ndonëse përgjigjet e LSDM-së ndaj Platformës shqiptare nuk janë bërë transparente për mediat dhe qytetarët, gazeta KOHA nga burime të saj të afërta me partitë shqiptare merr vesh për disa detaje nga ato çfarë ka shkruar ...
Zaev u deklarua për ndryshim të Kushtetutës (VIDEO)
Republika - 17-Feb-2017 18:30
Për ne është e pranueshme gjithçka që është në korniza të Kushtetutës dhe nevojave të qytetarëve shqiptarë dhe gjithsesi edhe pakicave të tjetër, tha lideri i LSDM-së Zoran Zaev, i cili konfirmoi se mbrëmë vonë kanë ...
LSDM-BDI, hapat e fundit drejt Qeverisë së re
TetovaSot - 17-Feb-2017 16:47
Publikuar Shk 17, 2017 Shpërndaj LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re. Kreu i LSDM-së deklaroi se nuk ...
Zaev: LSDM-ja sht duke i analizuar prgjigjet e BDI-s
Bota Sot - 17-Feb-2017 18:33
Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI-ja i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit. Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të shqyrtohen materialet e ...
Gjuha shqipe mund të bëhet zyrtare në Maqedoni
Sot.Al - 17-Feb-2017 17:46
Gjuha shqipe mund të bëhet zyrtare në Maqedoni Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht ...
Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni? Zaev: Pranojmë gjithçka kushtetuese
Lapsi - 17-Feb-2017 17:21
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka parë se çfarë përmban dokumenti, por ...
Zoran Zaev u kthen shpinën shqiptarëve, nuk ndërrohet Kushtetuta për gjuhën shqipe
TetovaSot - 17-Feb-2017 14:57
Publikuar Shk 17, 2017 Shpërndaj Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka parë ...
Zaev pr dokumentin nga BDI: Pranojm gjithka kushtetuese
Bota Sot - 17-Feb-2017 16:27
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka parë se çfarë përmban dokumenti, por ...
Zaev: Do të pranojmë çdo gjë brenda kushtetutës; Arifi: Ka vullnet për t’u arritur një marrëveshje
RTM - 17-Feb-2017 18:30
Pas konsultave brendapartiake, BDI i ka kthyer përgjigje LSDM-së në formë të shkruar, ndërsa kjo e fundit po shqyrton të njëjtat, konfirmoi kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai u zotua se do të jetë e pranueshme gjithçka ...
LSDM-BDI, hapat e fundit drejt Qeverisë së re
Lexo - 17-Feb-2017 18:49
LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re. Kreu i LSDM-së deklaroi se nuk do të kundërshtojnë asnjë kërkesë ...
Zaev: Pranojmë gjithçka që është në kornizat kushtetuese
AlMaKos - 17-Feb-2017 16:33
BDI mbrëmë ia ka kthyer LSDM-së ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe, me vërejtje të caktuara. Sipas informatave jozyrtare BDI ka më shumë vërejtje rreth këtij ligji. Burime jozyrtare të BDI-së thonë se nga Zoran Zaev ...
Zaev: LSDM-ja është duke i analizuar përgjigjet e BDI-së
Indeks Online - 17-Feb-2017 18:05
Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI-ja i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit. Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të shqyrtohen ...
Zaev: Jemi duke i analizuar përgjigjet e BDI-së (Video)
Ina-Online - 17-Feb-2017 19:07
Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI-ja i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit. Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të shqyrtohen materialet e ...
« REL » Ahmeti ia ktheu "bombën" Zaevit
Zhurnal - 17-Feb-2017 15:18
Shkup, 17 shkurt - Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev vërtetoi se BDI ia kanë dërguar zgjidhjen e propozuar për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Deri tani ligj është sjellë, dhe ndryshuar më 2008 dhe më pas më 2011 nga ...
(VIDEO) Zaev: Pranojmë gjithçka që është në kornizat kushtetuese
Shenja - 17-Feb-2017 16:36
BDI mbrëmë ia ka kthyer LSDM-së ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe, me vërejtje të caktuara. Sipas informatave jozyrtare BDI ka më shumë vërejtje rreth këtij ligji. Burime jozyrtare të BDI-së thonë se nga Zoran Zaev ...
BDI-ja i dorëzon LSDM-së mendimet për ligjin e shqipes
Republika - 17-Feb-2017 12:08
Bashkimi Demokratik për Integrim ia ka kthyer LSDM-së së Zoran Zaevit draft/ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe në Maqedoni, bashkëngjitur me mendimet/vërejtjet e saj rreth disa çështjeve thelbësore që kanë të bëjnë ...
Jovanovski: Un nuk thrras n luft
Bota Sot - 17-Feb-2017 10:14
Aktori maqedonas Vlado Jovanovski, i cili kishte deklaruar se nëse pranohet gjuha shqipe si gjuhë zyrtare atëherë do të fillojë lufta dhe për këtë deklaratë u kërcënua se mund të humbë punën në TV Telma, duke zbutur ...
LSDM-BDI, hapat e fundit drejt Qeverisë së re
Aktuale.MK - 17-Feb-2017 16:36
LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re. Kreu i LSDM-së deklaroi se nuk do të kundërshtojnë asnjë kërkesë ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore