Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:50
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
KE reagon për ONM: Ndërkombëtarët kanë kryer detyrat sipas Kushtetutës
Telegraf - 17-Feb-2017 10:10
Pas shqetësimit të Ministres së Integrimit, Klajda Gjosha...
KE reagon për ONM: Ndërkombëtarët kanë kryer detyrat sipas Kushtetutës
OraNews - 17-Feb-2017 09:55
Pas shqetësimit të Ministres së Integrimit, Klajda Gjosha dhe ministrit të drejtësisë, Petrit Vasili, në lidhje me ngritjen e bordit të ONM, Komisioni Europian po përgatit një përgjigje zyrtare në lidhje me këtë ...
Rama largon Seferin dhe Hysenin pas presionit amerikan, fshehën emra të përfshirë në pastrime parash
Sot.Al - 17-Feb-2017 08:45
Rama largon Seferin dhe Hysenin pas presionit amerikan, fshehën emra të përfshirë në pastrime parash Procesi i vetingut ka filluar pikërisht me dy drejtuesit e institucioneve që do të kenë rolin vendimtar në kontrollin ...
Dorëheqjet e Hysenit dhe Seferit, Rama: Për t’u hequr çdo alibi kundërshtarëve të Reformës në Drejtësi! Vetingu nuk shmanget
Lexo - 16-Feb-2017 22:25
Kryeministri i vendit ka reaguar sot në lidhje me largimin e dy drejtorëve të rëndësishëm. Edi Rama ka përshëndetur dorëheqjet e Alket Hysenit dhe Arben Seferit duke u shprehur se Vettingu nuk mund të shmanget më. “Flm ...
Kryengritja kundër “Veting”-ut
Dritare.net - 16-Feb-2017 22:13
Nga Mero Baze Dy drejtorët më të rëndësishëm të qeverisë, që do të ishin pjesë e strukturave të Vettingut, sipas ligjit miratuar në Kuvend, dhanë dorëheqje nga posti i tyre, pas kundërshtimeve të opozitës, për të ...
Sulmet e LSI ndaj ONM, Braçe: Shkelje e rëndë e Kushtetutës
Java News - 16-Feb-2017 22:01
Deputeti socialist Erjon Braçe akuzon politikën se po tenton të dështojë procesin e Vettingut, duke sulmuar Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM). Braçe u shpreh se roli i ONM-së është i parashikuar në ...
Kryengritja kundër “Veting”-ut.
Lexo - 16-Feb-2017 21:44
Nga Mero Baze/ Dy drejtorët më të rëndësishëm të qeverisë, që do të ishin pjesë e stukturave të Veting-ut, sipas ligjit miratuar në Kuvend, dhanë dorëheqje nga posti I tyre, pas kundërshtimeve të opozitës, për të ...
Sulmet ndaj ONM, Braçe: Politika po tenton të dështojë Vetting-un
GazetaTema - 16-Feb-2017 21:31
Deputeti socialist Erjon Braçe akuzon politikën se po tenton të dështojë procesin e Vettingut, duke sulmuar Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM). Braçe u shpreh se roli i ONM-së është i parashikuar në ...
Braçe: Politika po tenton të dështojë procesin e Vettingut
Lexo - 16-Feb-2017 21:26
Deputeti socialist Erjon Braçe akuzon politikën se po tenton të dështojë procesin e Vettingut, duke sulmuar Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM). I ftuar në studion e Report Tv, Braçe u shpreh se roli i ONM-së ...
Sulmet ndaj ONM, Braçe: Politika po tenton të dështojë Vettingun
Gazeta Dita - 16-Feb-2017 21:01
Deputeti socialist Erjon Braçe akuzon politikën se po tenton të dështojë procesin e Vettingut, duke sulmuar Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM). I ftuar në studion e Report Tv, Braçe u shpreh se roli i ONM-së ...
Sulmet ndaj ONM, Braçe: Politika po tenton të dështojë Vettingun
Shqiptarja - 16-Feb-2017 20:50
Deputeti socialist Erjon Braçe akuzon politikën se po tenton të dështojë procesin e Vettingut, duke sulmuar Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM). I ftuar në studion e Report Tv, Braçe u shpreh se roli i ONM-së ...
Vettingu, ikin Hyseni dhe Seferi; largimi pas negociatave Rama-Lu
Gazeta Dita - 16-Feb-2017 19:01
Zbatimi i reformës në drejtësi ka shënuar një zhvillim të ri, pasi drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Alket Hyseni dha dorëheqjen të enjten në mesditë. Alekt Hyseni është sulmuar vazhdimisht nga opozita si ...
Rama falenderon dy drejtorët: Kundërshtarët mbetën pa alibi!
Gazeta Dita - 16-Feb-2017 19:01
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e dy zyrtarëve të lartë, në kuadër të procesit të vettingut. Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, Rama ka përshëndetur veprimet e Alket Hysenit, ...
Ikin Drejtorët e vettingut, Alket Hyseni dhe Arben Seferi
OraNews - 16-Feb-2017 18:44
Zbatimi i reformës në drejtësi, shënoi një zhvillim të ri pasi dy Drejtorë që kanë lidhje të drejpërdrejtë me proçesin e vettingut kanë dhënë dorëheqjen. Drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Alket Hyseni dhe ...
Nisin “arrnimet” e Vetting-ut, Rama heq njerëzit partiakë të reformës
Respublica - 16-Feb-2017 18:37
Në të njëjtën ditë Drejtori i Përgjithshëm i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Alket Hyseni si dhe Drejtori i Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, Arben Seferi i kanë dorëzuar kryeministrit dorëheqjen. Me ...
Dorëheqjet e dy drejtorëve, Rama: U heq çdo alibi kundërshtarëve të Reformës në Drejtësi
VizionPlus - 16-Feb-2017 18:35
Jep dorëheqjen kreu i Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, Arben Seferi. Ky i fundit mësohet se ka paraqitur dorëheqjen pranë Kryeministrit. Dorëheqja e tij vjen pas akuzave politike të opozitës. ...
Kush ishin dy drejtorët e Ramës të vetëbërë kurban për vettingun nën sugjerimin e Lu-së
Tesheshi - 16-Feb-2017 18:11
Drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Alket Hyseni dhe drejtor i Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, Arben Seferi, kanë sot dhënë dorëheqjen si shkak i nisjes së vettingut. Po kush janë ...
Drejtësia, dorëhiqen dy drejtorët e sulmuar nga opozita
Zeri Amerikes - 16-Feb-2017 17:49
Në Shqipëri drejtuesit e dy institucioneve me peshë në procesin e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, dhe veçanërisht në atë të verfikimit të pasurive të tyre, dhanë sot dorëheqjen. I pari që njoftoi largimin ...
Japin dorëheqjen drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave dhe drejtori i DSIK
Stilografi - 16-Feb-2017 17:32
Kreu i Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave Alket Hyseni ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Hyseni ia ka paraqitur dorëheqjen e tij kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Financave, Arben Ahmetajt. Alekt ...
Rama falenderon dy drejtorët që u dorëhoqën: Tani vetingu nuk shmanget
Koha Jone - 16-Feb-2017 17:12
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dorëheqjes së dy drejtorëve, Alket Hyseni dhe Arben Seferi. Ai i ka falenderuar ata, duke thënë se tashmë nuk ka më alibi për reformën në drejtësi. “ Flm 2 drejtuesve që u dorëhoqën ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore