Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 03:33
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Uashingtoni kërkesë Pekinit për të frenuar aktivitetin bërthamor të Koresë së Veriut
Uashingtoni kërkesë Pekinit për të frenuar aktivitetin bërthamor të Koresë së Veriut
VizionPlus - 17-Feb-2017 18:37
Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson i bëri sot thirrje Kinës për të punuar me të gjitha mjetet për të moderuar Korenë e Veriut pas lëshimit të raketave të reja bastistike, njoftoi një nga zëdhënësit e tij. ...
Afrim n? koh? luftrash dhe konfliktesh
Gazeta Shqip - 17-Feb-2017 10:04
Prezantimi i par? i ministrit t? ri t? Jasht?m t? SHBA-s? n? sken?n nd?rkomb?tare i dha tonin takimit t? ministrave t? Jasht?m t? Grupit G20 n? Bon. P?r her? t? par? Rex Tillerson u takua me kolegun rus Sergej Lavrov. ...
NATO, Mattis kundër bashkëpunimit ushtarak me Rusinë
Shqiptarja - 17-Feb-2017 01:05
BRUKSEL- Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, ka përjashtuar çdo mundësi të një bashkëpunimi ushtarak të Shteteve të Bashkuara të Amerikës me Rusinë.Gjatë një konference në selinë e NATO-s në Bruksel, Mattis ...
SHBA, kërkesë Kinës të frenojë Korenë e Veriut
Gazeta Dita - 17-Feb-2017 18:05
Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson i bëri sot thirrje Kinës për të punuar me të gjitha mjetet për të moderuar Korenë e Veriut pas lëshimit të raketave të reja bastistike, njoftoi një nga zëdhënësit e tij. ...
G20-Takimi i par i nivelit t lart SHBA-Kin q prej zgjedhjes s Trump
Bota Sot - 17-Feb-2017 15:03
Shefat e diplomacisë amerikane dhe kineze ndodhen sot për një takim kokë më kokë në Gjermani, takimi i parë i këtij niveli që prej zgjedhjes së Donald Trump si president i SHBA, në një kontekst të tendosur mes dy ...
G20-Takimi i parë i nivelit të lartë SHBA-Kinë që prej zgjedhjes së Trump
10minuta.com - 17-Feb-2017 17:30
?Shefat e diplomacisë amerikane dhe kineze ndodhen sot për një takim kokë më kokë në Gjermani, takimi i parë i këtij niveli që prej zgjedhjes së Donald Trump si president i SHBA, në një kontekst të tendosur mes dy ...
Pentagoni kundër bashkëpunimit me Rusinë
Sot.Al - 17-Feb-2017 09:49
Pentagoni kundër bashkëpunimit me Rusinë Gjatë një konference për shtyp në selinë e NATO-s në Bruksel Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis përjashtoi mundësinë e çdo bashkëpunimi ushtarak mes Shteteve të Bashkuara ...
Prezantimi Tillerson - Lavrov në Bon, afrim në kohë luftrash dhe konfliktesh
Syri - 17-Feb-2017 08:55
Prezantimi i parë i ministrit të ri të Jashtëm të SHBA-së në skenën ndërkombëtare i dha tonin takimit të ministrave të Jashtëm të Grupit G20 në Bon. Për herë të parë Rex Tillerson u takua me kolegun rus Sergej Lavrov. ...
Prezantimi Tillerson - Lavrov në Bon, afrim n? koh? luftrash dhe konfliktesh
Syri - 17-Feb-2017 08:52
Prezantimi i par? i ministrit t? ri t? Jasht?m t? SHBA-s? n? sken?n nd?rkomb?tare i dha tonin takimit t? ministrave t? Jasht?m t? Grupit G20 n? Bon. P?r her? t? par? Rex Tillerson u takua me kolegun rus Sergej Lavrov. ...
Armët bërthamore, SHBA-ja mbron Japoninë dhe Korenë e Jugut
Syri - 17-Feb-2017 08:32
SHBA-ja është e vendosur të mbrojë Korenë e Jugut dhe Japoninë edhe me përdorimin e parandalimit bërthamor, theksoi sot sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, pas testimit të një rakete nga Koreja e Veriut. Në një ...
Tillerson: Uashingtoni i gatshëm të bashkëpunojë me Moskën për interesat amerikane
Telegrafi - 16-Feb-2017 19:18
Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) është gati të bashkëpunojë me Moskën nëse kjo i shërben interesave amerikane, deklaroi sot sekretari i Shtetit, Rex Tillerson në përfundim të takimit me homologun e tij rus, ...
Afrim n? koh? luftrash dhe konfliktesh
Lajminet - 17-Feb-2017 12:39
Ministri i Jasht?m rus Sergej Lavrov pas takimit me kolegun e tij nga SHBA-ja, Rex Tillerson sheh nj?baz? t? mir? p?r nj? bashk?punim m? t? ngusht?. “Esht? e qart?, q? ne nuk mund t’i zgjidhim t?gjitha problemet, por ...
Afrim n koh luftrash dhe konfliktesh
Bota Sot - 17-Feb-2017 08:16
Prezantimi i parë i ministrit të ri të Jashtëm të SHBA-së në skenën ndërkombëtare i dha tonin takimit të ministrave të Jashtëm të Grupit G20 në Bon. Për herë të parë Rex Tillerson u takua me kolegun rus Sergej Lavrov. ...
Afrim në kohë luftërash dhe konfliktesh
Lexo - 17-Feb-2017 08:39
Prezantimi i parë i ministrit të ri të Jashtëm të SHBA-së në skenën ndërkombëtare i dha tonin takimit të ministrave të Jashtëm të Grupit G20 në Bon. Për herë të parë Rex Tillerson u takua me kolegun rus Sergej Lavrov. ...
Afrim n? koh? luftrash dhe konfliktesh
Bota Sot - 17-Feb-2017 08:11
Prezantimi i par? i ministrit t? ri t? Jasht?m t? SHBA-s? n? sken?n nd?rkomb?tare i dha tonin takimit t? ministrave t? Jasht?m t? Grupit G20 n? Bon. P?r her? t? par? Rex Tillerson u takua me kolegun rus Sergej Lavrov. ...
G20-Takimi i parë i nivelit të lartë SHBA-Kinë që prej zgjedhjes së Trump
Arbresh - 17-Feb-2017 15:54
Shefat e diplomacisë amerikane dhe kineze ndodhen sot për një takim kokë më kokë në Gjermani, takimi i parë i këtij niveli që prej zgjedhjes së Donald Trump si president i SHBA, në një kontekst të tendosur mes dy ...
Rusia dhe SHBA drejt bashkëpunimit ushtarak? ja çfarë thotë James Mattis
Syri - 17-Feb-2017 06:40
Zyrtarë të lartë amerikanë janë duke parashtruar qëndrimin e tyre ndaj Rusisë, në disa nga lëvizjet e para diplomatike të administratës së re. Sekretari i Shtetit Rex Tillerson tha se SHBA do të marrë në konsideratë ...
Moska paralajmëron Uashingtonin: Mos kërkoni bashkëpunim nga pozita e ‘të fortit’
BalkanWeb - 16-Feb-2017 14:25
MOSKE- Ashpërsohet gjuha mes Moskës dhe Uashingtonit. Ministri i Mbrojtjes i Rusisë, Sergei Shoigu, deklaroi se Rusia është e gatshme të përmirësojë lidhjet me Pentagonin, ndërsa paralajmëroi Uashingtonin që të mos ...
Afrim n? koh? luftrash dhe konfliktesh
Lajminet - 17-Feb-2017 09:07
Ministri i Jasht ? m rus Sergej Lavrov pas takimit me kolegun e tij nga SHBA-ja, Rex Tillerson sheh nj ? baz ? t ? mir ? p ? r nj ? bashk ? punim m ? t ? ngusht ? . “Esht ? e qart ? , q ? ne nuk mund t’i zgjidhim t ? ...
G20 – Tillerson: Nuk përjashtohet bashkëpunimi me Moskën
VizionPlus - 16-Feb-2017 18:18
SHBA-ja është gati të bashkëpunojë me Moskën nëse kjo i shërben interesave amerikane, deklaroi sot sekretari i Shtetit, Rex Tillerson në përfundim të takimit të marë me homologun e tij rus, Serguei Lavrov në kuadër të ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore