Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:32
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Rama, homazhe në nder të Rugovës dhe Jasharit Top Channel - 17-Feb-2017 17:46
Drejtuesit e Komunës së Mitrovicës nderuan të rënit për Lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës
Arbresh - 17-Feb-2017 17:33
Në Ditën e Republikës së Kosovës, kryetari i komunës, Agim Bahtiri dhe nënkryetari Faruk Mujka, me bashkëpunëtorë, kanë vënë lule në varrezat e dëshmorëve në Shipol. Kryetari Bahtiri me bashkëpunëtorë ka bërë nderime ...
Kosova, pak ditë pas çlirimit (Foto)
InFokusi - 17-Feb-2017 17:18
Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si ...
Dehari: 17 Shkurti shënon arritjen e madhe për krijimin e Kosovës Republikë
Flaka - 17-Feb-2017 17:15
Kryetari i Komunës së Kër Ç ovës Fatmir Dehari përcolli një urim për Pavarsinë e Kosovë, datë kjo historike për kosovarët , informon Agjencia e Lajmeve Flaka. “17 Shkurti shënon datën historike të Pavarësisë së Kosovës ...
Kosova, pak ditë pas çlirimit (Foto)
GazetaBlic - 17-Feb-2017 17:12
Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si ...
Foto të rralla: Kështu dukej Kosova, pak ditë pas çlirimit (Foto)
Gazeta Monitor - 17-Feb-2017 17:10
Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si ...
Foto t rralla: Kshtu dukej Kosova, pak dit pas lirimit (Foto)
Zeri - 17-Feb-2017 16:55
Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si ...
Nëntë vjetori i Pavarësisë, qytetarët nderojnë të rënët e Prekazit
Telegrafi - 17-Feb-2017 16:55
Qytetarë të shumtë ia kishin mësyrë sot fshatit Prekaz të Drenicës për të nderuar të rënët e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari, në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në kompleksin ku prehen trupat e 50 ...
Nnt vjetori i Pavarsis, nderohen t rnt e Prekazit
Bota Sot - 17-Feb-2017 16:43
(E plotësuar) - Qytetarë të shumtë ia kishin mësyrë sot fshatit Prekaz të Drenicës për të nderuar të rënët e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në kompleksin ku ...
Nëntë vjetori i Pavarësisë, qytetarët nderojnë të rënët e Prekazit
Arbresh - 17-Feb-2017 16:33
Qytetarë të shumtë ia kishin mësyrë sot fshatit Prekaz të Drenicës për të nderuar të rënët e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në kompleksin ku prehen trupat e 50 ...
Nëntë vjetori i Pavarësisë, qytetarët nderojnë të rënët e Prekazit
Kosova Press - 17-Feb-2017 16:26
Qytetarë të shumtë ia kishin mësyrë sot fshatit Prekaz të Drenicës për të nderuar të rënët e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.
Foto të rralla: Kështu dukej Kosova, pak ditë pas çlirimit (Foto)
Telegrafi - 17-Feb-2017 16:26
Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si ...
Edi Rama: Gjatë homazheve në respekt e mirënjohje të thellë ndaj Presidentit Ibrahim Rugova, heroit të Kosovës Adem Jashari si edhe ndaj të gjithë luftëtarëve ...
Edi Rama - 17-Feb-2017 16:15
Gjatë homazheve në respekt e mirënjohje të thellë ndaj Presidentit Ibrahim Rugova, heroit të Kosovës Adem Jashari si edhe ndaj të gjithë luftëtarëve të pavarësisë së Kosovës.
Dardanët i thurrin vargje Kosovës (FOTO)
Lajm Press - 17-Feb-2017 16:15
Dardanët, tifozët e përfaqësueses së Kosovës, kanë uruar përvjetorin e nëntë të Pavarësisë së Kosovës me një poezi të publikuar në Facebook Kjo është poezia e publikuar në urimin e Dardanëve Të dua Kosovë Të dua Kosovë, ...
Malisheva me disa aktivitete shënon nëntëvjetorin e Pavarësisë
InFokusi - 17-Feb-2017 15:51
Komuna e Malishevës, përmes aktiviteteve të ndryshme, ka shënuar nëntëvjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Aktivitetet e Komunës së Malishevës, filluan me mbajtjen e një seance solemne të Kuvendit të Komunës ...
Malisheva me disa aktivitete shënon nëntëvjetorin e Pavarësisë
Klan Kosova - 17-Feb-2017 15:18
Komuna e Malishevës, përmes aktiviteteve të ndryshme, ka shënuar nëntëvjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Aktivitetet e Komunës së Malishevës, filluan me mbajtjen e një seance solemne të Kuvendit të Komunës ...
Përvjetori i pavarësisë nis me nderimin e të rënëve
Top Channel - 17-Feb-2017 15:00
Kosova fiku sot 9 qirinj në tortën e ditëlindjes së saj si shtet i pavarur. Ceremonitë zyrtare kishin nisur që ditë më parë, por mëngjesi i 17 shkurtit i gjeti drejtuesit më të lartë të vendit në Prekaz, për të ...
Pacolli: E kemi obligim realizimin e synimeve të Rugovës
Arbresh - 17-Feb-2017 14:41
Ish-presidenti i Kosovës dhe aktualisht lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka bërë sot homazhe para varrit të ish-presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova. Pacolli, përmes një postimi ka thënë se Rugova e kishte ëndërr ...
Partia Fjala viziton Prekazin
EkonomiaOnline - 17-Feb-2017 14:39
Kryetari i Partisë Fjala, Dr.Gëzim Kelmendi me bashkëpunëtorë vizituan sot Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz me rastin e nëntëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ata u mirëpritën nga Prof.dr.Murat Jashari si ...
Partia Fjala viziton Prekazin
Klan Kosova - 17-Feb-2017 14:32
Kryetari i Partisë Fjala, Dr.Gëzim Kelmendi me bashkëpunëtorë vizituan sot Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz me rastin e nëntëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ata u mirëpritën nga Prof.dr.Murat Jashari si ...
Fotografi rrëthqethëse të Kosovës së pas luftës
Politiko - 17-Feb-2017 14:19
Kosova feston sot 9-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ndërkohë këto foto tregojnë se si ishte Kosova vetëm pak ditë pas çlirimit. Fotot janë bërë nga A. Abbas, në korrik të vitit 1999.
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore