Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:36
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Rama, homazhe në nder të Rugovës dhe Jasharit
Rama, homazhe në nder të Rugovës dhe Jasharit
Top Channel - 17-Feb-2017 17:46
Kryeministri Edi Rama, në vijim të qëndrimit në Kosovë, ka bërë këtë të premte homazhe me rastin e përvjetorit të shpalljes së pavarësisë. Përmes një postimi në Facebook, Rama ka bërë me dije se është ndalur tek varri i ...
Përvjetori i pavarësisë nis me nderimin e të rënëve
Top Channel - 17-Feb-2017 15:00
Kosova fiku sot 9 qirinj në tortën e ditëlindjes së saj si shtet i pavarur. Ceremonitë zyrtare kishin nisur që ditë më parë, por mëngjesi i 17 shkurtit i gjeti drejtuesit më të lartë të vendit në Prekaz, për të ...
Nëntë vjetori i Pavarësisë, qytetarët nderojnë të rënët e Prekazit
Telegrafi - 17-Feb-2017 16:55
Qytetarë të shumtë ia kishin mësyrë sot fshatit Prekaz të Drenicës për të nderuar të rënët e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari, në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në kompleksin ku prehen trupat e 50 ...
Fotot e rralla: Ja si ishte Kosova pak ditë pas çlirimit
Mapo - 17-Feb-2017 10:51
KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të ...
FOTOT/ 9 vjet shtet: Gëzuar Kosovë!
GazetaTema - 17-Feb-2017 11:08
Kosova feston sot 9 vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇk-së Adem Jashari dhe ...
Homazhe dhe nderime për Rugovën në 9-vjetorin e Pavarësisë
Telegrafi - 17-Feb-2017 12:39
Në lagjen Velania të Prishtinës, tek varri i presidentit Ibrahim Rugova, nga mëngjesi i sotëm, shumë qytetarë dhe politikanë bënë homazhe në shënim të nëntë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Pranë varrit të Rugovës, ...
9-vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Rama vendos kurora me lule tek varri i Rugovës
BalkanWeb - 17-Feb-2017 10:36
PRSHINTINE- Në përkujtimin e 9-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë sot homazhe në vendin ku prehet presidenti Ibrahim Rugova. Rama vendosi në varrin e liderit historik të ...
Drejtuesit e Komunës së Mitrovicës nderuan të rënit për Lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës
Arbresh - 17-Feb-2017 17:33
Në Ditën e Republikës së Kosovës, kryetari i komunës, Agim Bahtiri dhe nënkryetari Faruk Mujka, me bashkëpunëtorë, kanë vënë lule në varrezat e dëshmorëve në Shipol. Kryetari Bahtiri me bashkëpunëtorë ka bërë nderime ...
Foto të rralla: Kështu dukej Kosova, pak ditë pas çlirimit (Foto)
Telegrafi - 17-Feb-2017 16:26
Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si ...
Kosova, pak ditë pas çlirimit (Foto)
InFokusi - 17-Feb-2017 17:18
Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si ...
Kosova, pak ditë pas çlirimit (Foto)
GazetaBlic - 17-Feb-2017 17:12
Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si ...
Malisheva me disa aktivitete shënon nëntëvjetorin e Pavarësisë
Klan Kosova - 17-Feb-2017 15:18
Komuna e Malishevës, përmes aktiviteteve të ndryshme, ka shënuar nëntëvjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Aktivitetet e Komunës së Malishevës, filluan me mbajtjen e një seance solemne të Kuvendit të Komunës ...
Foto të rralla: Kështu dukej Kosova, pak ditë pas çlirimit (Foto)
Gazeta Monitor - 17-Feb-2017 17:10
Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri. Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si ...
Kryeministri Rama vizitë në Kosovë
ABCNews - 17-Feb-2017 12:07
Kryeministri Rama vizitë në Kosovë Kryen homazhe në vendin ku prehet ish-Presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova 17 shkurt 2017 12:06 Kryeministri Edi Rama ka nisur ditën e vizitës së tij në Kosovë me rastin e 9 vjetorit të ...
Dehari: 17 Shkurti shënon arritjen e madhe për krijimin e Kosovës Republikë
Flaka - 17-Feb-2017 17:15
Kryetari i Komunës së Kër Ç ovës Fatmir Dehari përcolli një urim për Pavarsinë e Kosovë, datë kjo historike për kosovarët , informon Agjencia e Lajmeve Flaka. “17 Shkurti shënon datën historike të Pavarësisë së Kosovës ...
Rama nis ditën me homazhe tek varri i Rugovës
Telegrafi - 17-Feb-2017 10:38
Në lagjen Velania të Prishtinës, aty ku është varri i presidentit Ibrahim Rugova, nga mëngjesi i sotëm, qytetarë kanë bërë homazhe, në shënim të 9-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi ...
Nëntë vjetori i Pavarësisë, qytetarët nderojnë të rënët e Prekazit
Arbresh - 17-Feb-2017 16:33
Qytetarë të shumtë ia kishin mësyrë sot fshatit Prekaz të Drenicës për të nderuar të rënët e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në kompleksin ku prehen trupat e 50 ...
Nnt vjetori i Pavarsis, nderohen t rnt e Prekazit
Bota Sot - 17-Feb-2017 16:43
(E plotësuar) - Qytetarë të shumtë ia kishin mësyrë sot fshatit Prekaz të Drenicës për të nderuar të rënët e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në kompleksin ku ...
Ministri dhe komandanti i FSK homazhe në Velani e Prekaz (FOTO)
Klan Kosova - 17-Feb-2017 13:40
Ministri i Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli dhe komandanti i komandanti i kësaj force, Rrahman Rama kanë bërë homazhe te varri i Presidentit Ibrahim Rugova dhe familja Jashari në Prekaz. Ministri Demolli, ...
Dardanët i thurrin vargje Kosovës (FOTO)
Lajm Press - 17-Feb-2017 16:15
Dardanët, tifozët e përfaqësueses së Kosovës, kanë uruar përvjetorin e nëntë të Pavarësisë së Kosovës me një poezi të publikuar në Facebook Kjo është poezia e publikuar në urimin e Dardanëve Të dua Kosovë Të dua Kosovë, ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore