Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:36
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Pavarësia e Kosovës, Bushati: 9 vite të mbushura me punë e përpjekje
Pavarësia e Kosovës, Bushati: 9 vite të mbushura me punë e përpjekje
BalkanWeb - 17-Feb-2017 11:02
TIRANE- Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati i është bashkuar urimeve me rastin e 9-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Kryediplomati shqiptar theksoi se në këto vite Kosova ka bërë arritje në procesin e shtet-ndërtimit. “9 ...
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama, lind fëmijë në ditën e pavarësisë
Telegrafi - 17-Feb-2017 11:00
Në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama Hajrizi, sjell në jetë fëmijën e dytë të saj. Telegrafi merr vesh që gjinia e foshnjës së sapo lindur është mashkull. ...
FOTO/ Çfarë po diskutojnë në kafe Rama me Thaçin dhe Pacollin?
BalkanWeb - 16-Feb-2017 20:25
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas përfundimit të seancës solemne për nder të përvjetorit të nëntë të Pavarësisë së Kosovës, ka dalë në një kafe me kryeministrin shqiptar, Edi Ramën, ambasadorin e Shqipërisë në ...
Kosova, nëntë vjet shtet!
VizionPlus - 17-Feb-2017 09:08
Sot shënohet 9-vjetpori i Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat e Kosovës. Për dallim nga vitet tjera, gjatë ditës së sotme nuk do të marshojë ...
Nëntë vjet shtet
Telegrafi - 17-Feb-2017 08:13
Sot shënohet 9-vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat e Kosovës. Për dallim nga vitet tjera, gjatë ditës së sotme nuk do të marshojë ...
Ku i lanë bashkëshortet liderët e Kosovës në pritjen e Pavarësisë?
Gazeta Monitor - 17-Feb-2017 15:36
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë pjesë e festës së Pavarësisë. Ai në Kosovë ka ardhur së bashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama. Së bashku me të, Rama ka qenë edhe në pritjen e nëntëvjetorit të organizuar ...
Pavarësia e Kosovës, Bushati: 9 vite të mbushura me punë e përpjekje
Lexo - 17-Feb-2017 11:15
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati i është bashkuar urimeve me rastin e 9-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Kryediplomati shqiptar theksoi se në këto vite Kosova ka bërë arritje në procesin e shtet-ndërtimit. “9 vite të ...
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama, lind fëmijë në ditën e pavarësisë
Zhurnal - 17-Feb-2017 13:39
Foshnja ka lindur 4,615 kg dhe 58 cm i gjatë, ndërsa emri i tij është Jon. Ndryshe, nëntë vjet më parë, Kuvendi i Kosovës përmes një deklarate të nënshkruar nga deputetët e Republikës, veç atyre serbë, shpallën Kosovën ...
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama, lind fëmijë në ditën e pavarësisë
Lajminet - 17-Feb-2017 13:18
elegrafi merr vesh që gjinia e foshnjës së sapo lindur është mashkull. Foshnja ka lindur 4,615 kg dhe 58 cm i gjatë, ndërsa emri i tij është Jon. Ndryshe, nëntë vjet më parë, Kuvendi i Kosovës përmes një deklarate të ...
Ku i lanë bashkëshortet liderët e Kosovës në pritjen e Pavarësisë?
Indeks Online - 17-Feb-2017 15:28
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë pjesë e festës së Pavarësisë. Ai në Kosovë ka ardhur së bashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama. Së bashku me të, Rama ka qenë edhe në pritjen e nëntëvjetorit të organizuar ...
Kosova 9 vjet shtet
Indeks Online - 17-Feb-2017 07:57
Sot shënohet 9-vjetpori i Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat e Kosovës. Për dallim nga vitet tjera, gjatë ditës së sotme nuk do të marshojë ...
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama, lind fëmijë në Ditën e Pavarësisë
Gazeta Monitor - 17-Feb-2017 12:49
Në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama Hajrizi, sjell në jetë fëmijën e dytë të saj. Telegrafi merr vesh që gjinia e foshnjës së sapo lindur është mashkull. ...
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama, lindi një djal në Ditën e Pavarësisë
Portali Online - 17-Feb-2017 14:22
Në nëntëvjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama – Hajrizi, sjell në jetë fëmijën e dytë të saj. Telegrafi merr vesh që gjinia e foshnjës së sapolindur është mashkull. ...
Me sytë nga Linda. Ku i kanë gratë Hashimi dhe Isai? (GALERI)
Java News - 17-Feb-2017 16:04
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë pjesë e festës së Pavarësisë në Kosovë sëbashku me bashkëshorten e tij, Linda. Por presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa nuk dihet se ku i lanë bashkëshortet e ...
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama, lind fëmijë në Ditën e Pavarësisë
Indeks Online - 17-Feb-2017 12:25
Në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama Hajrizi, sjell në jetë fëmijën e dytë të saj. Telegrafi merr vesh që gjinia e foshnjës së sapo lindur është mashkull. ...
As seanca solemne për Pavarësinë e Kosovës nuk i bashkoi pushtetin dhe opozitën
Syri - 17-Feb-2017 07:38
Kuvendi i Kosovës, ka mbajtur një seancë solemne, kushtuar nëntëvjetorit të pavarësisë. Seanca ka nisur me intonimin e himnit shtetëror. Më pas, deputetëve u është drejtuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai ka ...
Thaçi dhe Pacolli qerasin Ramën në Prishtinë (foto)
Lapsi - 16-Feb-2017 18:02
Pas përfundimit të seancës solemne të Kuvendit të Kosovës me rastin e 9 Vjetorit të e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, në të cilën mori pjesë edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, këtë të fundit presidenti kosovar ...
Ku i lanë bashkëshortet liderët e Kosovës në pritjen e Pavarësisë?
Klan Kosova - 17-Feb-2017 14:48
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë pjesë e festës së Pavarësisë. Ai në Kosovë ka ardhur së bashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama. Së bashku me të, Rama ka qenë edhe në pritjen e nëntëvjetorit të organizuar ...
Haradinaj ‘thumbon’ Veselin, Thaçin dhe Mustafën: Unë qe 40 ditë në Francë, po shihet efekti juaj
InFokusi - 16-Feb-2017 23:36
Liderët e institucioneve të vendit, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa, kanë bërë një sërë reagimesh lidhur me arrestimin e gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, ...
Kjo është fotoja e ditës sipas Edi Ramës (FOTO)
Arbresh - 17-Feb-2017 12:37
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka marrë pjesë mbrëmë në pritjen shtetërore të organizuar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 9 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në këtë ngjarje, Rama takoi ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore