Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 19:00
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Zaev merr materialet nga BDI
Zaev merr materialet nga BDI
VizionPlus - 17-Feb-2017 17:42
Asnjë kërkese qe është ne përputhje me kushtetutën e vendit dhe ne shërbim te nevojave te përditshme te shqiptareve, nuk do te kundërshtohet nga LSDM. Deklaratën e beri lideri i saj, Zoran Zaev, pasi BDI dorëzoi ...
LSDM-BDI, hapat e fundit drejt Qeverisë së re
Lexo - 17-Feb-2017 18:49
LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re. Kreu i LSDM-së deklaroi se nuk do të kundërshtojnë asnjë kërkesë ...
Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni? Zaev: Pranojmë gjithçka kushtetuese
Lapsi - 17-Feb-2017 17:21
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka parë se çfarë përmban dokumenti, por ...
Gjuha shqipe mund të bëhet zyrtare në Maqedoni
Sot.Al - 17-Feb-2017 17:46
Gjuha shqipe mund të bëhet zyrtare në Maqedoni Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht ...
Zaev u deklarua për ndryshim të Kushtetutës (VIDEO)
Republika - 17-Feb-2017 18:30
Për ne është e pranueshme gjithçka që është në korniza të Kushtetutës dhe nevojave të qytetarëve shqiptarë dhe gjithsesi edhe pakicave të tjetër, tha lideri i LSDM-së Zoran Zaev, i cili konfirmoi se mbrëmë vonë kanë ...
Zaev pr dokumentin nga BDI: Pranojm gjithka kushtetuese
Bota Sot - 17-Feb-2017 16:27
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka parë se çfarë përmban dokumenti, por ...
Zaev: LSDM-ja sht duke i analizuar prgjigjet e BDI-s
Bota Sot - 17-Feb-2017 18:33
Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI-ja i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit. Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të shqyrtohen materialet e ...
LSDM-BDI, hapat e fundit drejt Qeveris s re
Bota Sot - 17-Feb-2017 16:27
LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR-PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re. Kreu i LSDM-së deklaroi se nuk do të kundërshtojnë asnjë kërkesë ...
Zaev: Do të pranojmë çdo gjë brenda kushtetutës; Arifi: Ka vullnet për t’u arritur një marrëveshje
RTM - 17-Feb-2017 18:30
Pas konsultave brendapartiake, BDI i ka kthyer përgjigje LSDM-së në formë të shkruar, ndërsa kjo e fundit po shqyrton të njëjtat, konfirmoi kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai u zotua se do të jetë e pranueshme gjithçka ...
Zaev për dokumentin nga BDI: Pranojmë gjithçka kushtetuese
OraNews - 17-Feb-2017 15:55
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka parë se çfarë përmban dokumenti, por ...
LSDM-BDI, hapat e fundit drejt Qeverisë së re
TetovaSot - 17-Feb-2017 16:47
Publikuar Shk 17, 2017 Shpërndaj LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re. Kreu i LSDM-së deklaroi se nuk ...
LSDM-BDI, hapat e fundit drejt Qeverisë së re
Klan Kosova - 17-Feb-2017 16:20
LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR-PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re. Kreu i LSDM-së deklaroi se nuk do të kundërshtojnë asnjë kërkesë ...
Gazeta “KOHA”: Zaev ka rënë dakord për ndryshimin e himnit dhe flamurit, BDI kërkon garanci të forta
Republika - 17-Feb-2017 17:57
Ndonëse përgjigjet e LSDM-së ndaj Platformës shqiptare nuk janë bërë transparente për mediat dhe qytetarët, gazeta KOHA nga burime të saj të afërta me partitë shqiptare merr vesh për disa detaje nga ato çfarë ka shkruar ...
Zaev: LSDM-ja është duke i analizuar përgjigjet e BDI-së
Indeks Online - 17-Feb-2017 18:05
Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI-ja i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit. Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të shqyrtohen ...
LSDM-BDI hapat e fundit drejt Qeverisë së re
Politiko - 17-Feb-2017 17:08
LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re. Kreu i LSDM-së deklaroi se nuk do të kundërshtojnë asnjë kërkesë ...
Zaev: Morrëm përgjigjen nga Ahmeti
TetovaSot - 17-Feb-2017 14:48
Publikuar Shk 17, 2017 Shpërndaj Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka ...
Zaev: Pranojmë gjithçka që është në kornizat kushtetuese
AlMaKos - 17-Feb-2017 16:33
BDI mbrëmë ia ka kthyer LSDM-së ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe, me vërejtje të caktuara. Sipas informatave jozyrtare BDI ka më shumë vërejtje rreth këtij ligji. Burime jozyrtare të BDI-së thonë se nga Zoran Zaev ...
LSDM-BDI, hapat e fundit drejt Qeverisë së re
Aktuale.MK - 17-Feb-2017 16:36
LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re. Kreu i LSDM-së deklaroi se nuk do të kundërshtojnë asnjë kërkesë ...
LSDM-BDI, hapat e fundit drejt Qeverisë së re
Kosova Press - 17-Feb-2017 17:41
LSDM-ja po shqyrton vërejtjet e para nga BDI-ja dhe LR PDSH-ja sa i takon propozimeve të partisë së Zoran Zaevit për kushtet e formimit të Qeverisë së re.
Zaev: nuk ndërrohet Kushtetuta për gjuhën shqipe
Ina-Online - 17-Feb-2017 15:18
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të gjuhëve. Ai shtoi se personalisht nuk e ka parë se çfarë përmban dokumenti, por ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore