Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:18
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Grida Duma: Detyra jonë të rrëzojmë qeverinë, protesta e nesërme madhështore
Protesta e 18 shkurtit/ Porositë e fundit të Bashës për të rinjtë e FRPD-së
BalkanWeb - 16-Feb-2017 20:47
TIRANE- Dy ditë para protestës së 18 shkurtit kryetari Lulzim Basha ka dhënë porositë e fundit për të rinjtë e FRPD-së. Në mbledhjen Këshillit Kombëtar të FRPD, Basha u shpreh i sigurit se do jenë të rinjtë ata që do ...
Protesta, PD: Ka një orar kur nisë, por as ne nuk e dimë kur përfundon. Si do sillemi me policinë
BalkanWeb - 17-Feb-2017 11:36
TIRANË- Partia Demokratike jep informacione mbi protestën e nesërme që pritet të nisë në orën 12:00. Por ndryshe nga policia, PD thotë se nuk ka orar të përcaktuar për përfundimin e protestës.
Dyshimet/ Protesta e opozitës, skenar për të provokuar policinë. Sa efektivë do ruajnë institucionet
BalkanWeb - 17-Feb-2017 11:06
TIRANË- Opozita shqiptare ka thirrur nesër në protestë qytetarët shqiptarë në shenjë revolte ndaj qeverisë dhe reformave të saj. Por sa efektivë do të ruajnë institucionet në Tiranë? Gazetarja Dorjana Bezat tha për ...
Policia u dha vetëm 4 orë kohë, PD: Duam protestë pa afate
BalkanWeb - 17-Feb-2017 13:46
TIRANE- Partia Demokratike ka dorëzuar sot një kërkesë në Policinë e Tiranës, ku kërkon që nesër të mbajë një protestë pa afate. Dje, policia ka lejuar vetëm që tubimi të mbahej vetëm për katër orë, duke nisur në orën ...
Tiranë, Basha takime me qytetarët: Protestë paqësore por të vendosur më 18 shkurt
Mapo - 16-Feb-2017 21:59
Lulzim Basha me qytetarët e njësisë 4 në Tiranë: “Dicka e madhe po ndodh dhe është përtej axhendës tonë politike, është axhenda e cdo qytetari shqiptar, është axhenda e gjithë Shqipërisë edhe e këtyre fëmijëve për ...
Skenarët e protestës së nesërme të PD-së dhe një arsye banale, që mund t’iu prishë gjithë planet
GazetaTema - 17-Feb-2017 11:45
Askush nga PD nuk di të thotë se çfarë do të ndodhë në protestën e nesërme para Kryeministrisë. Megjithatë, në media, duke iu referuar edhe informacioneve jo zyrtare nga PD, përfliten disa skenarë. Një skenar është ...
18 shkurti, Basha: Tubim paqësor i tregojmë botës qytetarinë tonë
Shqiptarja - 16-Feb-2017 21:26
Nëpërmjet një proteste paqësore do t’i tregojë botës qytetarinë tonë në realizimin e objektivave të qytetarëve shqiptarë për zgjedhje të lira e të ndershme.Kështu është shprehur kreu i PD Lulzim Basha gjatë një takimi ...
Protesta e PD-së, Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve amerikanë: Kujdes
BalkanWeb - 17-Feb-2017 14:23
TIRANE- Ambasada Amerikane në Tiranë i ka bërë thirrje të gjithë shtetasve amerikanë që jetojnë në Tiranë që të tregojnë kujdes dhe të jenë të vëmendshëm për protestën që do organizohet nesër nga Partia Demokratike. ...
Skenari i protestës, Basha mbledh aleatët në seli. Takime intensive dhe me strukturat e PD
BalkanWeb - 17-Feb-2017 11:49
TIRANË- Një ditë para protestës kreu i PD, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu aleatët. Burime nga mbledhja bënë me dije për “BalkanWeb” se diskutimet mes Bashës dhe krerëve të forcave të tjera opozitare kanë qenë ...
Policia i druhet provokimit, Basha: Ejani, forca jonë nuk është dhuna
Mapo - 17-Feb-2017 11:27
Policia e Tiranës druhet se gjatë protestës së opozitës mund të ketë provokime. Burime të News24 thonë se Policia e Tiranës ka dhënë leje për zhvillimin e protestës nga ora 12:00 deri në orën 16:00. Vetë PD në fakt ka ...
PD kërkon leje për vetëm katër orë. Policia: Mund të ketë provokime dhe goditje me gurë
GazetaTema - 17-Feb-2017 11:33
Protesta e Partisë Demokratike ditën e nesërme pritet të zgjasë katër. Të paktën kështu thuhet në kërkesën e Partisë Demokratike, drejtuar policisë. Në kërkesën e PD-së thuhet se protesta do të zgjasë katër orë dhe për ...
Grida Duma: Do suprizoheni nga numri i madh i protestuesve nesër, kërkojmë votim elektronik
Mapo - 17-Feb-2017 18:31
Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun e Partisë Demokratike, Grida Duma, premtoi ditën e nesërme një protestë madhështore në atë që ajo e quan “fillimi i rrëzimit të qeverisë”. E ftuar në studion e lajmeve në News24, ...
Protesta e PD, Basha paralajmëron policinë: Mos na provokoni se do përballeni me pasojat
BalkanWeb - 17-Feb-2017 14:48
TIRANË- Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë edhe njëherë sot para qytetarëve për t’iu bërë thirrje t’i bashkohen opozitës në protestën e nesërme që nis në orën 12 në kryeqytet. Me në sfond dhjetëra të rinj demokratë para ...
Basha zbulon kush do të marrë pjesë në protestë, thirrje shqiptarëve: Ejani me familje
BalkanWeb - 17-Feb-2017 12:12
TIRANË- “Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësisë, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë”. Kështu ka deklaruar sot kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, një ditë para protestat së ...
Policia: Protesta zgjat 4 orë
Top Channel - 17-Feb-2017 13:46
Megjithëse nuk ka informacione për trazira apo provokim të forcave të policisë, uniformat blu të kryeqytetit kanë marrë masa për mbarëvajtjen e prostestës së opozitës, që do të zhvillohet mesditën e së shtunës. Rreth 1 ...
Basha: Fundin e protestës e vendosin qytetarët! SHBA ‘paralajmëron’
Mapo - 17-Feb-2017 14:44
Ambasada amerikane paralajmëroi qytetarët e saj të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta e opozitës e planifikuar të nisë nesër në orën 12:00. Ambasada amerikane thotë se nuk ka njoftim për kërcënime specifike ...
Protesta e opozitës, policia ‘blindon’ Tiranën, frikë nga provokimet: Ja masat që do merren
GazetaTema - 17-Feb-2017 13:43
Mobilizohet Policia e Shtetit për protestën e nesërme të organizuar nga opozita. Sot, Drejtoria Vendore Policisë Tiranë, ka publikuar masa për garantimin e rendit dhe sigurisë publike për zhvillimin e një marshim – ...
Shijak, digjen dy automjete në oborrin e një shtëpie
OraNews - 16-Feb-2017 13:29
Dy makina janë përfshirë nga flakët e zjarrit në fshatin Sallmone në Shijak. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në oborrin e banesës së shtetasit G.C., i cili konstatoi se kishte rënë zjarr në dy automjetet tip Benz dhe ...
Policia u dha vetëm 4 orë kohë, PD: Duam protestë pa afate
Mapo - 17-Feb-2017 16:36
Partia Demokratike ka dorëzuar sot një kërkesë në Policinë e Tiranës, ku kërkon që nesër të mbajë një protestë pa afate. Dje, policia ka lejuar vetëm që tubimi të mbahej vetëm për katër orë, duke nisur në orën 12:00, ...
Basha mbledhje me FRPD, jep porositë e fundit për protestën e 18 shkurtit
TetovaSot - 16-Feb-2017 19:42
Publikuar Shk 16, 2017 Shpërndaj Këshilli Kombëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike zhvilloi një mbledhje në lidhje me organizimin për protestën e 18 shkurtit kundër Qeverisë Rama. Në këtë mbledhje ishte i ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore