Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 19:00
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
LIBRA përballë KQZ/ Barçi: Nëse na cënohet e drejta, do ndjekim rrugën ligjore
LIBRA përballë KQZ/ Barçi: Nëse na cënohet e drejta, do ndjekim rrugën ligjore
BalkanWeb - 16-Feb-2017 19:05
TIRANE- Një udhëzim që ndryshon rregullat për kandidimin e partive politike në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, ka krijuar përplasje ditën e sotme mes KQZ dhe partisë LIBRA. Udhëzimi i ndryshuar, mes të tjerash, ...
Përplasja e LIBRA-s me KQZ-në, rrëzohet udhëzimi që i ‘pengonte’ futjen në zgjedhje
BalkanWeb - 17-Feb-2017 14:48
TIRANE – Komsioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga debati i LIBRA-s së Ben Blushit. 7 anëtarë të KQZ-së votuan pro rrëzimit të ...
Rrëzohet pengesa për “Libra”, KQZ voton kundër propozimit
Top Channel - 17-Feb-2017 15:13
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e rrëzoi me 7 vota unanime propozimin e Administratës Juridike që pengonte partine e re Libra të merrte pjesë në zgjedhje si parti parlamentare. Ky privilegj eliminon mbledhjen e 5 mijë ...
Manjani: KQZ mos marrë urdhra nga Rama, por të zbatojë Kodin Zgjedhor
Mapo - 16-Feb-2017 17:48
Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësuar antikushtetues vendimin e marrë sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për mos regjistrimin e partisë më të re në Shqipëri LIBRA. Manjani ka reaguar në Facebook, ...
Manjani në krah të Blushit: Kodi Zgjedhor nuk mund të interpretohet sipas qejfit të Ramës
BalkanWeb - 16-Feb-2017 18:35
TIRANE- Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ndaj qëndrimit të kryeministrit Rama, sa i takon një udhëzimi të paraqitur në KQZ, që ndryshon rregullat për kandidimin e partive politike në zgjedhjet ...
KQZ diskutim mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 12:22
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se "Ajo ...
Ben Blushi: Ka një tentativë nga KQZ për të më përjashtuar nga zgjedhjet
BalkanWeb - 16-Feb-2017 21:20
TIRANE – Kryetari i partisë LIBRA, Ben Blushi, i ftuar në emisionin “Opinion” ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me një projekt vendim të Komisionit Qëndron të Zgjedhjeve, që sipas tij synon të eliminojë atë dhe ...
Bllokimi i regjistrimit të partisë së Blushit, reagon kryetari i KQZ-së
Mapo - 16-Feb-2017 18:21
Kryetari i KQZ-së, Denar Biba ka reaguar për herë të parë pas lajmit të bllokimit të regjistrimit në KQZ të partisë së Ben Blushit. Biba nuk ka sqaruar shumë për bllokimin e regjistrimit të LIBRA-s, por i është ...
Debat në KQZ mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit, 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 14:10
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se " ...
KQZ diskutim mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 12:34
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se " ...
Debati/ Klosi: Budalla, o injorant. Blushi: Je servil i Dakos, mblidhje koshat e letrave te Meksi
Mapo - 16-Feb-2017 14:28
Replika, akuza e fyerje të rënda në Kuvendin e Shqipërisë. Akuza të forta i ka drejtuar kreu i LIBRA, deputeti Ben Blushi, ministrit të Mirëqenies Sociale, Blendi Klosit, teksa fiiste nga foltorja e Kuvendit dhe ...
Kreu i KQZ i përgjigjet Blushit: Krenar për mbiemrin tim, ti kërkon vota për mëshirë
GazetaTema - 16-Feb-2017 19:01
Pas deklaratave të ditës së sotme të kreut të LIBRA-s, Ben Blushi në lidhje me mosregjistirmin e partisë së tij në KQZ, ka reaguar edhe kreu këtij institucioni, Denar Biba. Ai e ka konsideruar të ulët si veprim faktin ...
KQZ deabt mbi regjistrimin e partisë së Blushit 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 12:58
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se " ...
REPLIKAT/ Ben Blushi sherr me Klosin: Parazit, halabak që mblidhje letrat e Meksit. Të paguan Dako 1 mijë euro në muaj
GazetaTema - 16-Feb-2017 14:09
Në seancën e sotme plenare, nuk ka qenë vetëm Sali Berisha dhe Flamur Noka që kanë shkaktuar tension në Kuvend. Fillimisht ishte Ben Blushi, që ka shkëmbyer akuza dhe fyerje të rënda me ministrin e Mirëqenies Sociale, ...
KQZ rrëzon udhëzimin, partia e Blushit regjistrohet në zgjedhje
Shqiptarja - 17-Feb-2017 15:06
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur këtë të premte të regjistrojë partinë LIBRA të Ben Blushit. Vendimi u mor me votë unanime 7 pro dhe asnjë kundër. KQZ vendosi të rrëzojë udhëzimin e administratës së KQZ, që ka ...
Denar Biba i KQZ tërhiqet nga tentativa për të bllokuar Ben Blushin në zgjedhje
Lapsi - 17-Feb-2017 15:16
Është rrëzuar udhëzimi i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, që tentoi të eleminonte partinë Lista e Barabartë të Ben Blushit në 18 qershor. Udhëzimi miratohej me 5 vota të anëtarëve të KQZ, por të gjithë anëtarët votuan ...
?Blushi-Klosit: Ti halabak, vartës i Dakos. Ministri: Nuk di ça flet
Shqiptarja - 16-Feb-2017 14:10
TIRANE -Inatin që KQZ nuk e ka regjistruar ende si parti zyrtare për zgjedhje, Blushi e ka shprehur në sallën e Kuvendit.Një lumë akuzash ndaj PS, por dhe ndaj ministrit Blendi Klosi, të cilin e etiketoi si vartës të ...
Regjistrimi i LIBRA, Biba: Blushi shpif, qytetarët të bëjnë dallimin
Shqiptarja - 16-Feb-2017 20:38
Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba i është përgjigjur akuzave të kreut të LIBRA-s, Ben Blushi, lidhur me regjitrimin e kësaj force politike në KQZ. Përmes një statusi në Facebook, pasi Blushi iu ...
Klosi i ndërpret fjalën, Blushi shpërthen: Parazit, paguhesh 1 mijë euro nga Dako. Unë të futa në PS
BalkanWeb - 16-Feb-2017 13:19
TIRANË- Është nxehur situata në parlament gjatë kohës që në foltore ishte deputeti i LIBRA-s Ben Blushi. Ndërsa Blushi po akuzonte kreun e KQZ dhe maxhorancën se duan ta lënë jashtë zgjedhjeve siç bënë me Partinë ...
Basha i del në mbrojtje Blushit: Përjashtimi i LIBRA-s, akt i Ramës kundër zgjedhjeve të lira
BalkanWeb - 16-Feb-2017 12:00
TIRANE- Kryeopozitari Lulzim Basha i ka dalë në mbrojtje kreut të LIBRA-s Ben Blushi sa i takon pretendimit të këtij të fundit se po pengohet të regjistrohet nga KQZ për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Me anë të ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore