Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 04:29
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Rrëzohet pengesa për “Libra”, KQZ voton kundër propozimit
Rrëzohet pengesa për “Libra”, KQZ voton kundër propozimit
Top Channel - 17-Feb-2017 15:13
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e rrëzoi me 7 vota unanime propozimin e Administratës Juridike që pengonte partine e re Libra të merrte pjesë në zgjedhje si parti parlamentare. Ky privilegj eliminon mbledhjen e 5 mijë ...
Përplasja e LIBRA-s me KQZ-në, rrëzohet udhëzimi që i ‘pengonte’ futjen në zgjedhje
BalkanWeb - 17-Feb-2017 14:48
TIRANE – Komsioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga debati i LIBRA-s së Ben Blushit. 7 anëtarë të KQZ-së votuan pro rrëzimit të ...
Manjani në krah të Blushit: Kodi Zgjedhor nuk mund të interpretohet sipas qejfit të Ramës
BalkanWeb - 16-Feb-2017 18:35
TIRANE- Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ndaj qëndrimit të kryeministrit Rama, sa i takon një udhëzimi të paraqitur në KQZ, që ndryshon rregullat për kandidimin e partive politike në zgjedhjet ...
LIBRA përballë KQZ/ Barçi: Nëse na cënohet e drejta, do ndjekim rrugën ligjore
BalkanWeb - 16-Feb-2017 19:05
TIRANE- Një udhëzim që ndryshon rregullat për kandidimin e partive politike në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, ka krijuar përplasje ditën e sotme mes KQZ dhe partisë LIBRA. Udhëzimi i ndryshuar, mes të tjerash, ...
Debat në KQZ mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit, 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 14:10
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se " ...
Ben Blushi: Ka një tentativë nga KQZ për të më përjashtuar nga zgjedhjet
BalkanWeb - 16-Feb-2017 21:20
TIRANE – Kryetari i partisë LIBRA, Ben Blushi, i ftuar në emisionin “Opinion” ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me një projekt vendim të Komisionit Qëndron të Zgjedhjeve, që sipas tij synon të eliminojë atë dhe ...
KQZ diskutim mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 12:22
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se "Ajo ...
Bllokimi i regjistrimit të partisë së Blushit, reagon kryetari i KQZ-së
Mapo - 16-Feb-2017 18:21
Kryetari i KQZ-së, Denar Biba ka reaguar për herë të parë pas lajmit të bllokimit të regjistrimit në KQZ të partisë së Ben Blushit. Biba nuk ka sqaruar shumë për bllokimin e regjistrimit të LIBRA-s, por i është ...
KQZ diskutim mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 12:34
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se " ...
Manjani: KQZ mos marrë urdhra nga Rama, por të zbatojë Kodin Zgjedhor
Mapo - 16-Feb-2017 17:48
Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësuar antikushtetues vendimin e marrë sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për mos regjistrimin e partisë më të re në Shqipëri LIBRA. Manjani ka reaguar në Facebook, ...
Denar Biba i KQZ tërhiqet nga tentativa për të bllokuar Ben Blushin në zgjedhje
Lapsi - 17-Feb-2017 15:16
Është rrëzuar udhëzimi i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, që tentoi të eleminonte partinë Lista e Barabartë të Ben Blushit në 18 qershor. Udhëzimi miratohej me 5 vota të anëtarëve të KQZ, por të gjithë anëtarët votuan ...
Rrëzohet pengesa për “Libra”, KQZ voton kundër propozimit
Gazeta Shqip - 17-Feb-2017 15:18
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e rrëzoi me 7 vota unanime propozimin e Administratës Juridike që pengonte partine e re Libra të merrte pjesë në zgjedhje si parti parlamentare. Ky privilegj eliinon mbledhjen e 5 mijë ...
KQZ deabt mbi regjistrimin e partisë së Blushit 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 12:58
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se " ...
Klosi i ndërpret fjalën, Blushi shpërthen: Parazit, paguhesh 1 mijë euro nga Dako. Unë të futa në PS
BalkanWeb - 16-Feb-2017 13:19
TIRANË- Është nxehur situata në parlament gjatë kohës që në foltore ishte deputeti i LIBRA-s Ben Blushi. Ndërsa Blushi po akuzonte kreun e KQZ dhe maxhorancën se duan ta lënë jashtë zgjedhjeve siç bënë me Partinë ...
Kreu i KQZ i përgjigjet Blushit: Krenar për mbiemrin tim, ti kërkon vota për mëshirë
GazetaTema - 16-Feb-2017 19:01
Pas deklaratave të ditës së sotme të kreut të LIBRA-s, Ben Blushi në lidhje me mosregjistirmin e partisë së tij në KQZ, ka reaguar edhe kreu këtij institucioni, Denar Biba. Ai e ka konsideruar të ulët si veprim faktin ...
KQZ rrëzon udhëzimin, partia e Blushit regjistrohet në zgjedhje
Shqiptarja - 17-Feb-2017 15:06
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur këtë të premte të regjistrojë partinë LIBRA të Ben Blushit. Vendimi u mor me votë unanime 7 pro dhe asnjë kundër. KQZ vendosi të rrëzojë udhëzimin e administratës së KQZ, që ka ...
Debati/ Klosi: Budalla, o injorant. Blushi: Je servil i Dakos, mblidhje koshat e letrave te Meksi
Mapo - 16-Feb-2017 14:28
Replika, akuza e fyerje të rënda në Kuvendin e Shqipërisë. Akuza të forta i ka drejtuar kreu i LIBRA, deputeti Ben Blushi, ministrit të Mirëqenies Sociale, Blendi Klosit, teksa fiiste nga foltorja e Kuvendit dhe ...
Fiton Blushi, KQZ i hap rrugë LIBRA-s duke rrëzuar udhëzimin, që i ‘pengonte’ futjen në zgjedhje
Syri - 17-Feb-2017 15:24
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga rasti i LIBRA-s me kryetar Ben Blushin. Të 7 anëtarët e KQZ-së votuan pro rrëzimit ...
Denar Biba i KQZ tërhiqet nga tentativa për të bllokuar Ben Blushin në zgjedhje
Indeks Online - 17-Feb-2017 16:12
Është rrëzuar udhëzimi i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, që tentoi të eleminonte partinë Lista e Barabartë të Ben Blushit në 18 qershor. Udhëzimi miratohej me 5 vota të anëtarëve të KQZ, por të gjithë anëtarët ...
KQZ rrëzon propozimin për regjistrimin e partive politike, Blushi mund të garojë i qetë
Lexo - 17-Feb-2017 15:37
Komsioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga debati i LIBRA-s së Ben Blushit. 7 anëtarë të KQZ-së votuan pro rrëzimit të ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore