Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:36
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Përplasja e LIBRA-s me KQZ-në, rrëzohet udhëzimi që i ‘pengonte’ futjen në zgjedhje
Përplasja e LIBRA-s me KQZ-në, rrëzohet udhëzimi që i ‘pengonte’ futjen në zgjedhje
BalkanWeb - 17-Feb-2017 14:48
TIRANE – Komsioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga debati i LIBRA-s së Ben Blushit. 7 anëtarë të KQZ-së votuan pro rrëzimit të ...
Blushi: LIBRA fitoi përballë KQZ-së
Top Channel - 17-Feb-2017 17:58
Ben Blushi e ka cilësuar si fitore rrëzimin e pengesës për pjesëmarrjen e partisë së tij në zgjedhjet e qershorit. “KQZ tërhiqet para LIBRA. Fitorja e parë për të gjithë ne. Beteja vazhdon”, ka komentuar Blushi në ...
Blushi: E vërteta e kontakteve me Fatos Nanon
Mapo - 16-Feb-2017 22:14
Kreu i “LIBRA”-s Ben Blushi, i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur rreth të ardhmes së forcës së tij në arenën politike. Blushi u pyet fillimisht se cila është anëtarësia e “LIBRA”. Ai tha se, ata që janë afruar janë ...
“A do bashkohet Blushi me Metën nëse LSI del nga koalicioni me PS-në?”
BalkanWeb - 16-Feb-2017 21:53
TIRANE – Kryetari i Partisë LIBRA, Ben Blushi ka përjashtuar mundësinë e një bashkimi me LSI-në nëse kjo e fundit del në zgjedhje e vetme dhe jo në koalicion me PS-në. “Që ditën e parë që jemi mbledhur, vendimi i parë ...
KQZ rrëzon udhëzimin, partia e Blushit regjistrohet në zgjedhje
Shqiptarja - 17-Feb-2017 15:06
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur këtë të premte të regjistrojë partinë LIBRA të Ben Blushit. Vendimi u mor me votë unanime 7 pro dhe asnjë kundër. KQZ vendosi të rrëzojë udhëzimin e administratës së KQZ, që ka ...
Video/ ‘LIBRA’ bashkim me LSI-në? Blushi: Nëse vendos partia…
Mapo - 16-Feb-2017 22:11
Kryetari i Partisë ‘LIBRA’, Ben Blushi, i ftuar sot në studion e emisionit “Opinion” në “TV Klan”, nuk ka përjashtuar mundësinë e një bashkimit me LSI-në nëse kjo e fundit del në zgjedhje e vetme dhe jo në koalicion me ...
Rrëzohet pengesa për “Libra”, KQZ voton kundër propozimit
Top Channel - 17-Feb-2017 15:13
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e rrëzoi me 7 vota unanime propozimin e Administratës Juridike që pengonte partine e re Libra të merrte pjesë në zgjedhje si parti parlamentare. Ky privilegj eliminon mbledhjen e 5 mijë ...
KQZ deabt mbi regjistrimin e partisë së Blushit 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 12:58
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se " ...
Debat në KQZ mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit, 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 14:10
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se " ...
Kreu i KQZ i përgjigjet Blushit: Krenar për mbiemrin tim, ti kërkon vota për mëshirë
GazetaTema - 16-Feb-2017 19:01
Pas deklaratave të ditës së sotme të kreut të LIBRA-s, Ben Blushi në lidhje me mosregjistirmin e partisë së tij në KQZ, ka reaguar edhe kreu këtij institucioni, Denar Biba. Ai e ka konsideruar të ulët si veprim faktin ...
KQZ diskutim mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 12:34
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se " ...
Ben Blushi: Ka një tentativë nga KQZ për të më përjashtuar nga zgjedhjet
BalkanWeb - 16-Feb-2017 21:20
TIRANE – Kryetari i partisë LIBRA, Ben Blushi, i ftuar në emisionin “Opinion” ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me një projekt vendim të Komisionit Qëndron të Zgjedhjeve, që sipas tij synon të eliminojë atë dhe ...
Denar Biba i KQZ tërhiqet nga tentativa për të bllokuar Ben Blushin në zgjedhje
Indeks Online - 17-Feb-2017 16:12
Është rrëzuar udhëzimi i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, që tentoi të eleminonte partinë Lista e Barabartë të Ben Blushit në 18 qershor. Udhëzimi miratohej me 5 vota të anëtarëve të KQZ, por të gjithë anëtarët ...
KQZ diskutim mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit 'LIBRA'
Shqiptarja - 17-Feb-2017 12:22
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n. Përfaqësuesi i administratës së KQZ u shpreh se "Ajo ...
Bllokimi i regjistrimit të partisë së Blushit, reagon kryetari i KQZ-së
Mapo - 16-Feb-2017 18:21
Kryetari i KQZ-së, Denar Biba ka reaguar për herë të parë pas lajmit të bllokimit të regjistrimit në KQZ të partisë së Ben Blushit. Biba nuk ka sqaruar shumë për bllokimin e regjistrimit të LIBRA-s, por i është ...
Blushi del i fituar, KQZ i hap rrugë LIBRA-s duke rrëzuar udhëzimin
Zhurnal - 17-Feb-2017 16:30
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga rasti i LIBRA-s me kryetar Ben Blushin. Të 7 anëtarët e KQZ-së votuan pro rrëzimit ...
Blushi “frikëson” KQZ-në, i hapet rrugë LIBRA-s për në zgjedhje
Dritare.net - 17-Feb-2017 16:35
Gjatë mbledhje së ditës së sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga debati i LIBRAs së Ben Blushit. Ky udhëzimi parashikonte që partitë politike që nuk ...
LIBRA përballë KQZ/ Barçi: Nëse na cënohet e drejta, do ndjekim rrugën ligjore
BalkanWeb - 16-Feb-2017 19:05
TIRANE- Një udhëzim që ndryshon rregullat për kandidimin e partive politike në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, ka krijuar përplasje ditën e sotme mes KQZ dhe partisë LIBRA. Udhëzimi i ndryshuar, mes të tjerash, ...
Manjani në krah të Blushit: Kodi Zgjedhor nuk mund të interpretohet sipas qejfit të Ramës
BalkanWeb - 16-Feb-2017 18:35
TIRANE- Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ndaj qëndrimit të kryeministrit Rama, sa i takon një udhëzimi të paraqitur në KQZ, që ndryshon rregullat për kandidimin e partive politike në zgjedhjet ...
Fiton Blushi, KQZ i hap rrugë LIBRA-s duke rrëzuar udhëzimin, që i ‘pengonte’ futjen në zgjedhje
Syri - 17-Feb-2017 15:24
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga rasti i LIBRA-s me kryetar Ben Blushin. Të 7 anëtarët e KQZ-së votuan pro rrëzimit ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore