ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 05:02

Renditja e FIFA-s, kombëtarja zbret në vendin e 55

Renditja e FIFA-s, kombëtarja zbret në vendin e 55
Kombëtarja shqiptare humbet sërish pozicione në klasifikimin mujor të FIFA-s. Këtë radhë, skuadra jonë përfaqësuese e sheh veten në vendin e 55, 4 shkallë më poshtë se në renditjen e muajit të kaluar. Arsyeja për ...
Top Channel | 09-Feb-2017 14:03
Kombëtarja shqiptare humbet sërish pozicione në klasifikimin mujor të FIFA-s. Këtë radhë, skuadra jonë përfaqësuese e sheh veten në vendin e 55, 4 shkallë më poshtë se në renditjen e muajit të kaluar. Arsyeja për ...

FIFA, Shqipëria humbet 4 vende për muajin Shkurt
Shqipëria “rrëshket” sërish në renditjen e Fifa-s, dhe këtë herë faji është i… Afrikës. Në klasifikimit e muajit Shkurt, Kombëtarja Kuqezi pozicionohet në vendin e 55, duke humbur katër vende në krahasim me Janarin, ...
GazetaTema | 09-Feb-2017 14:27
Shqipëria “rrëshket” sërish në renditjen e Fifa-s, dhe këtë herë faji është i… Afrikës. Në klasifikimit e muajit Shkurt, Kombëtarja Kuqezi pozicionohet në vendin e 55, duke humbur katër vende në krahasim me Janarin, ...

FIFA i jep një lajm të keq Shqipërisë
Kombëtarja shqiptare ka humbur edhe 4 pozicione në klasifikimin e FIFA-s. Në klasifikimin për muajin shkurt, Shqipëria renditet në vendin e 55-të. Ndeshjet e Kupës së Afrikës ndikuan në këtë rënie, pasi skuadrat ...
Lajmi i Fundit | 09-Feb-2017 17:36
Kombëtarja shqiptare ka humbur edhe 4 pozicione në klasifikimin e FIFA-s. Në klasifikimin për muajin shkurt, Shqipëria renditet në vendin e 55-të. Ndeshjet e Kupës së Afrikës ndikuan në këtë rënie, pasi skuadrat ...

Kombëtarja Kuqezi humb 4 vende
Shqipëria humbi edhe 4 pozicione në klasifikimin e FIFA dhe për muajin shkurt renditet e 55. Ndeshjet e Kupës së Afrikës ndikuan në këtë rënie, pasi skuadrat pjesëmarrëse në këtë aktivitet ngjitën shkallët në këtë ...
EkonomiaOnline | 09-Feb-2017 16:32
Shqipëria humbi edhe 4 pozicione në klasifikimin e FIFA dhe për muajin shkurt renditet e 55. Ndeshjet e Kupës së Afrikës ndikuan në këtë rënie, pasi skuadrat pjesëmarrëse në këtë aktivitet ngjitën shkallët në këtë ...

Renditja e FIFA-s, lajm i keq për Shqipërinë, kombëtarja humb 5 vende
Kombëtarja shqiptare humbet sërish pozicione në klasifikimin mujor të FIFA-s. Këtë radhë, skuadra jonë përfaqësuese e sheh veten në vendin e 55, 4 shkallë më poshtë se në renditjen e muajit të kaluar. Arsyeja për ...
Lajmi i Fundit | 09-Feb-2017 15:51
Kombëtarja shqiptare humbet sërish pozicione në klasifikimin mujor të FIFA-s. Këtë radhë, skuadra jonë përfaqësuese e sheh veten në vendin e 55, 4 shkallë më poshtë se në renditjen e muajit të kaluar. Arsyeja për ...

Renditja e FIFA-s, kombëtarja zbret në vendin e 55
Kombëtarja shqiptare humbet sërish pozicione në klasifikimin mujor të FIFA-s. Këtë radhë, skuadra jonë përfaqësuese e sheh veten në vendin e 55, 4 shkallë më poshtë se në renditjen e muajit të kaluar. Arsyeja për ...
Gazeta Dita | 09-Feb-2017 15:31
Kombëtarja shqiptare humbet sërish pozicione në klasifikimin mujor të FIFA-s. Këtë radhë, skuadra jonë përfaqësuese e sheh veten në vendin e 55, 4 shkallë më poshtë se në renditjen e muajit të kaluar. Arsyeja për ...

Kosova barazohet me Maqedoninë, bie Shqipëria në FIFA
Në renditjen më të re të FIFA-s, kombëtarja e Kosovës ngjitet për një pozicion, ndërsa Shqipëria bie për katër vende më poshtë! Në fakt, si Kosova si Shqipëria nuk kanë zhvilluar asnjë ndeshje qoftë zyrtare qoftë ...
ShqipMedia | 09-Feb-2017 15:30
Në renditjen më të re të FIFA-s, kombëtarja e Kosovës ngjitet për një pozicion, ndërsa Shqipëria bie për katër vende më poshtë! Në fakt, si Kosova si Shqipëria nuk kanë zhvilluar asnjë ndeshje qoftë zyrtare qoftë ...

Rënie drastike e përfaqësueses së Maqedonisë në renditjen e re të FIFA-s.
Maqedonia ka pësuar rënie drastike në renditjen e re të FIFA-s. Kombëtarja e Shqipërisë ka rënë për tre pozita. Në renditjen e kaluar, Maqedonia ishte në vendin e 162-të, ndërsa tani janë në të 165-tën,
Aktuale.MK | 09-Feb-2017 13:54
Maqedonia ka pësuar rënie drastike në renditjen e re të FIFA-s. Kombëtarja e Shqipërisë ka rënë për tre pozita. Në renditjen e kaluar, Maqedonia ishte në vendin e 162-të, ndërsa tani janë në të 165-tën,

ZYRTARE/ Renditja e re, FIFA: 10 Kombëtaret më të mira në botë
Edhe për muajin shkurt 2017, Kombëtarja e Argjentinës vazhdon të jetë më e mirë në botë, e cila ka lënë pas Brazilin dhe Gjermaninë. Institucioni më i lartë i futbollit ndërkombëtar (FIFA) ka publikuar renditjen e re ku ...
Syri | 09-Feb-2017 13:46
Edhe për muajin shkurt 2017, Kombëtarja e Argjentinës vazhdon të jetë më e mirë në botë, e cila ka lënë pas Brazilin dhe Gjermaninë. Institucioni më i lartë i futbollit ndërkombëtar (FIFA) ka publikuar renditjen e re ku ...

Rang lista e re e FIFA-s: Shqipëria e 55-ta, Maqedonia dhe Kosova ndajnë vendin e 165-të
Kombëtarja shqiptare e futbollit në rangimin e fundit të FIFA-s të publikuar sot, radhitet në vendin e 55-të me 618 pikë, që është një rënie për katër pozita nga vendi i 51-të ku ishte në rangimin e fundit të publikuar ...
Shenja | 09-Feb-2017 13:44
Kombëtarja shqiptare e futbollit në rangimin e fundit të FIFA-s të publikuar sot, radhitet në vendin e 55-të me 618 pikë, që është një rënie për katër pozita nga vendi i 51-të ku ishte në rangimin e fundit të publikuar ...

Kosova ngjitet, Shqipëria bie
Kosova ka shënuar ngritje, ndërsa Shqipëria rënie, në ranglistën e re të publikuar nga FIFA Është publikuar renditja e re për kombëtaret në faqen zyrtare të FIFA-s për muajin shkurt. Kosova ka fituar vende duke u ...
Klan Kosova | 09-Feb-2017 13:31
Kosova ka shënuar ngritje, ndërsa Shqipëria rënie, në ranglistën e re të publikuar nga FIFA Është publikuar renditja e re për kombëtaret në faqen zyrtare të FIFA-s për muajin shkurt. Kosova ka fituar vende duke u ...

TABELA/ Renditja e FIFA-s, Kombëtarja në rënie të lirë. Humb të tjera pozicione
Kombëtarja shqiptare e drejtuar nga Gianni De Biasi është në rënie të lirë në renditjen e FIFA-s, pavarësisht se gjatë muajve të fundit kuqezinjtë nuk kanë zhvilluar asnjë ndeshje. Shqipëria një muaj më parë u ...
Syri | 09-Feb-2017 13:19
Kombëtarja shqiptare e drejtuar nga Gianni De Biasi është në rënie të lirë në renditjen e FIFA-s, pavarësisht se gjatë muajve të fundit kuqezinjtë nuk kanë zhvilluar asnjë ndeshje. Shqipëria një muaj më parë u ...

Renditja e FIFA-s; Shqipëria dhe Kosova
Mungesa e ndeshjeve, qoftë miqësore, qoftë zyrtare, por edhe zhvillimi i veprimtarive të tjera kontinentale, siç ishte Kupa e Kombeve të Afrikës, që u mbaj përgjatë këtyre javëve të fundit, ka bërë që Shqipëria të ...
RTSH | 09-Feb-2017 13:17
Mungesa e ndeshjeve, qoftë miqësore, qoftë zyrtare, por edhe zhvillimi i veprimtarive të tjera kontinentale, siç ishte Kupa e Kombeve të Afrikës, që u mbaj përgjatë këtyre javëve të fundit, ka bërë që Shqipëria të ...

Shqipria e 55-ta, Kosova e 165-ta
Është publikuar renditja më e re e FIFA-s, e cila nuk ka pësuar shumë ndryshime, së paku në dhjetë pozitat e para, njofton zëri.info. Në krye të renditjes edhe më tej është Argjentina, e pasuar nga Brazili dhe ...
Zeri | 09-Feb-2017 13:07
Është publikuar renditja më e re e FIFA-s, e cila nuk ka pësuar shumë ndryshime, së paku në dhjetë pozitat e para, njofton zëri.info. Në krye të renditjes edhe më tej është Argjentina, e pasuar nga Brazili dhe ...

Ngrihet Kosova, bie Shqipria
Edhe pse nuk ka luajtur fare, Kosova është ngjitur një pozitë më lartë në ranglistën e FIFA-s. Muaji shkurt e ka ngritur përfaqësuesen kosovare në vendin e 165-të të renditjes. Në anën tjetër, Shqipëria ka pësuar rënie, ...
Zeri | 09-Feb-2017 13:01
Edhe pse nuk ka luajtur fare, Kosova është ngjitur një pozitë më lartë në ranglistën e FIFA-s. Muaji shkurt e ka ngritur përfaqësuesen kosovare në vendin e 165-të të renditjes. Në anën tjetër, Shqipëria ka pësuar rënie, ...

Renditja e re e FIFA-s, Shqipëria bie për katër pozita (FOTO)
Shqipëria ka pësuar rënie në renditjen e re të FIFA-s. Kombëtarja e Shqipërisë ka rënë për katër pozita. Në renditjen e kaluar, “shqiponjat” ishin në vendin e 51-të, ndërsa tani janë në të 55-tën. Ndërkohë, Kosova ka ...
Aktuale.MK | 09-Feb-2017 12:53
Shqipëria ka pësuar rënie në renditjen e re të FIFA-s. Kombëtarja e Shqipërisë ka rënë për katër pozita. Në renditjen e kaluar, “shqiponjat” ishin në vendin e 51-të, ndërsa tani janë në të 55-tën. Ndërkohë, Kosova ka ...

Kosova arrin Maqedoninë, “rrëshqet” Shqipëria
Përfaqësuesja e Maqedoninë vazhdon të pëson rënie në renditjen e FIFA-s. Në renditjen e fundit, Maqedonia është gjetur nën pozitën e 165, pozitë në të cilën gjendet edhe përfaqësuesja e Kosovës, ndërsa kjo e fundit siç ...
Koha.mk | 09-Feb-2017 12:52
Përfaqësuesja e Maqedoninë vazhdon të pëson rënie në renditjen e FIFA-s. Në renditjen e fundit, Maqedonia është gjetur nën pozitën e 165, pozitë në të cilën gjendet edhe përfaqësuesja e Kosovës, ndërsa kjo e fundit siç ...

Kosova shënon ngritje, humbin pozita Shqipëria e Maqedonia (FOTO)
FIFA ka përpiluar listën e re të renditjes së kombëtareve, ku ngritjen më të madhe e kishte fituesi i Kupës së Kombeve Afrikane, Kameruni, që u ngrit për 29 pozita. Edhe Përfaqësuesja e Kosovës pati ngritje, për dallim ...
Albportali | 09-Feb-2017 12:52
FIFA ka përpiluar listën e re të renditjes së kombëtareve, ku ngritjen më të madhe e kishte fituesi i Kupës së Kombeve Afrikane, Kameruni, që u ngrit për 29 pozita. Edhe Përfaqësuesja e Kosovës pati ngritje, për dallim ...

Kosova shënon ngritje, humbin pozita Shqipëria e Maqedonia (FOTO)
FIFA ka përpiluar listën e re të renditjes së kombëtareve, ku ngritjen më të madhe e kishte fituesi i Kupës së Kombeve Afrikane, Kameruni, që u ngrit për 29 pozita. Edhe Përfaqësuesja e Kosovës pati ngritje, për dallim ...
Portalb | 09-Feb-2017 12:41
FIFA ka përpiluar listën e re të renditjes së kombëtareve, ku ngritjen më të madhe e kishte fituesi i Kupës së Kombeve Afrikane, Kameruni, që u ngrit për 29 pozita. Edhe Përfaqësuesja e Kosovës pati ngritje, për dallim ...

Kosova ngjitet dhe është në pozitë me Maqedoninë, Shqipëria shënon rënie
Shqipëria “rrëshket” sërish në renditjen e Fifa-s, dhe këtë herë faji është i… Afrikës. Në klasifikimit e muajit Shkurt, Kombëtarja Kuqezi pozicionohet në vendin e 55, duke humbur katër vende në krahasim me Janarin, ...
PortaliOnline | 09-Feb-2017 12:40
Shqipëria “rrëshket” sërish në renditjen e Fifa-s, dhe këtë herë faji është i… Afrikës. Në klasifikimit e muajit Shkurt, Kombëtarja Kuqezi pozicionohet në vendin e 55, duke humbur katër vende në krahasim me Janarin, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved