Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 03:33
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
FOTOT që (ndoshta) s’i keni parë kurrë, të Barack Obama!
FOTOT që (ndoshta) s’i keni parë kurrë, të Barack Obama!
GazetaTema - 11-Jan-2017 18:57
Për 9 ditë ai nuk do të jetë më president i SHBA-së. Ndaj stafi i tij ka risjellë në kujtesë disa foto të veçanta të presidentit Obama. Duke notuar, duke ngrënë akullore apo duke luajtur basketboll.
FOTOT/ Ndryshimi i familjes Obama në 8 vjet (Po Sasha ku është?)
GazetaTema - 11-Jan-2017 15:01
Mbrëmjen e djeshme presidenti Barack Obama mbajti fjalimin e lamtumirës pas tetë vitesh udhëheqje. Lotët ishin të paevitueshëm për familjen e tij. Por sa ka ndryshuar familja Obama në 8 vitet e fundit? Fotot e mëposhtme ...
FOTO+VIDEO/ Fjalimi prekës i Barack Obamës, shihni se si qan Michelle dhe vajza e tij
BalkanWeb - 11-Jan-2017 11:17
SHBA- Barack Obama mbajti fjalimin e tij të fundit si President i Shteteve të Bashkuara, drejtuar popullit amerikan në qendrën e konventave Mçormick Place të Çikagos, qyteti ku ai ka jetuar me familjen e tij para se të ...
Pse vajza e vogël e Obamës nuk ishte në fjalimin e fundit të babait?
Shqiptarja - 11-Jan-2017 17:11
Një nga momentet më prekëse të fjalimit të Barack Obamës të martën në mbrëmje ishte kur ai mori pak kohë për të felenderuar bashkëshorten Michelle dhe vajzat Malia dhe Sasha. “Malia dhe Sasha pavarësisht rrethanave ju ...
Obama ikën, por ‘dosja ruse e Trump me prostituta’ ngjall shqetësim
Mapo - 11-Jan-2017 10:54
Fjalimin e tij të lamtumirës, Presidenti Barack Obama e përdori për t’u kërkuar amerikanëve të mbrojnë demokracinë e tyre. “Amerika është sot, në çdo drejtim, një vend më i mirë e më i fuqishëm nga sa ishte 8 vite më ...
Ndryshimi i familjes Obama në tetë vjet (Foto)
Telegrafi - 11-Jan-2017 21:21
Mbrëmjen e djeshme presidenti Barack Obama mbajti fjalimin e lamtumirës pas tetë vitesh udhëheqje. Lotët ishin të paevitueshëm për familjen e tij. Por sa ka ndryshuar familja Obama në 8 vitet e fundit? Fotot e mëposhtme ...
"Mikja ime, krenari", Obama lot në sy kur flet për Michelle
Shqiptarja - 11-Jan-2017 11:06
Presidenti Barack Obama e mbajti veten për pjesën më të madhe të fjalimit emocional në Çikago të martën në mbrëmje, por kur foli për gruan e tij, Michelle Obama, nuk mundi t’i mbante lotët. “Michelle LaVaughn Robinson ...
?Obama mallëngjehet kur flet për Michelle dhe vajzat
Shqiptarja - 11-Jan-2017 10:24
Presidenti Barack Obama e mbajti veten për pjesën më të madhe të fjalimit emocional në Çikago të martën në mbrëmje, por kur foli për gruan e tij, Michelle Obama, nuk mundi t’i mbante lotët. “Michelle LaVaughn Robinson ...
Obama përlotet në fjalimin e lamtumirës: Qytetarë, demokracia ka nevojë për ju
VizionPlus - 11-Jan-2017 09:48
Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, në fjalimin e tij lamtumirës, më 10 Janar, tha se po e lë kombin më të fortë se sa më parë, por Amerikanët duhet të punojnë që të kapërcejnë ndarjet e thella që kërcënojnë të zhbëjnë ...
Madonna përshëndet Obaman: Nuk do të ketë më president si ti
Klan Kosova - 11-Jan-2017 18:01
Mbretëresha e muzikës pop, Madonna ka shprehur adhurimin që ka për ish- presidentin e SHBA-së, Barack Obama, njofton Klan Kosova. Këngëtarja pas fjalimit lamtumirës të presidentit të SHBA-së, në rrjetin social Instagram ...
VIDEO/ Ku ishte vajza e Presidentit Obama kur babai i saj u përlot
Syri - 11-Jan-2017 16:24
Në fjalimin lamtumirës të Barak Obamës ishin prezent gruaja e tij Michelle Obama dhe vajza e madhe, Malia. Por, aty mungonte vajza e vogël, Sasha. Në fakt, kjo u vu re kur gjatë fjalimit Presidentit Obama iu mbushën ...
Fjalimi i fundit i Obamës si president i SHBA: Nderi i jetës sime ishte t’i shërbeja popullit amerikan
BalkanWeb - 11-Jan-2017 04:37
SHBA- Presidenti Barack Obama ka mbajtur fjalimin e tij të fundit si President i Shteteve të Bashkuara, drejtuar popullit amerikan në qendrën e konventave McCormick Place të Çikagos, qyteti ku ai ka jetuar me familjen e ...
E madhe si baba, qe pse mungoi vajza e vogël e Obamës në fjalimin lamtumirës (Video)
Indeks Online - 11-Jan-2017 16:58
Sot, në fjalimin lamtumirës të Barak Obamës ishin prezent gruaja e tij Michelle Obama dhe vajza e madhe, Malia. Por, aty mungonte vajza e vogël, Sasha. Në fakt, kjo u vu re kur gjatë fjalimit të tij, Obamës iu mbushën ...
Presidenti Obama në Çikago, gati për fjalimin e lamtumirës
BalkanWeb - 10-Jan-2017 22:02
SHBA – Presidenti amerikan në largim, Barack Obama, është në qytetin Çikago, ku ai do ta mbajë fjalimin lamtumirës, pasi mandati i tij i dytë dhe i fundit, po mbyllet. Në fjalimin që pritet të mbahet sonte vonë (në orën ...
FOTO/ Rita Ora kujton me nostalgji fjalët që Barack Obama i tha një vit më parë
Syri - 11-Jan-2017 14:31
Barack Obama mbajti fjalimin e tij të lamtumirës në qendrën e konventave McCormick Place në Çikago të martën, ndërsa shumë yje të botës së kinematografisë dhe muzikës i kanë dedikuar atij postime në rrjete sociale, mes ...
Rita Ora dedikim Barack Obama-s
Politiko - 11-Jan-2017 16:33
Ajo është një nga këngëtaret më të famshme në botë. Rita Ora ka një karrierë të suksesshme dhe para pak kohësh ka performuar në Shtëpinë e Bardhë disa nga hitet më të famshme. Ajo e ka quajtur këtë një eksperiencë të ...
Fjalimi që e bëri Obaman president (Video)
Lajminet - 11-Jan-2017 16:24
Ata e panë të ardhmen përpara syve, në vitin 2004, kur Obama e dha fjalimin e tij si kandidat për president të SHBA-së, shkruan Ai arriti që të prekë përmes historisë së tij të gjithë qytetarët. Arriti që t’i bind se ...
Ku ishte Sasha Obama gjatë fjalimit të lamtumirës të babait të saj
Portalb - 11-Jan-2017 16:25
Megjithëse mijëra njerëz ndoqën fjalimin e presidentit Barack Obama në Chicago mbrëmjen e kaluar, një person ra në sy që mungonte në turmë: vajza e tij e vogël, Sasha Obama. Menjëherë pasi presidenti filloi të bënte ...
Obama mban fjalimin e lamtumirës: Demokracia ka nevojë për solidaritet
Stilografi - 11-Jan-2017 22:46
Në fjalimin e lamtumirës, presidenti Barack Obama theksoi besimin e tij se ndryshimi ndodh vetëm kur “njerëzit e zakonshëm angazhohen dhe bashkohen për ta kërkuar atë”. Ai e mbajti fjalimin në Çikago, në qendrën e ...
FOTO/ Të famshmit që i dhanë ‘lamtumirën’ Barack Obamës
Syri - 11-Jan-2017 11:19
Barack Obama mbajti fjalimin e tij të lamtumirës të martën në Çikago në qendrën e konventave McCormick Place. Obama ka marrë një përkrahje të madhe jo vetëm nga qytetarët e SHBA-së, por edhe nga yjet e famshëm të ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore