Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 11:24
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Nga e premtja temperaturat e ditës mbi zero
Parashikimi i motit, rriten sërish temperaturat
Mapo - 09-Jul-2016 10:36
Deri në mesditë i gjithë territori i vendit do të dominohet nga moti i kthjellët dhe temperatura të larta, zonat më të nxehta do të jenë zonat e ulta. Ndërsa në zonat malore verilindore – juglindore do të ketë herë pas ...
Parashikimi i motit, si do të jenë temperaturat deri më 14 janar
Shqiptarja - 10-Jan-2017 13:57
Edhe pse temperaturat po pësojnë ngritje sërish janë në vlera negative dhe i ftohti është prezent në të gjithë territorin e vendit.Në buletinin e Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, shpjegohet se ...
Maqedoni, prej të premtes borë, shi dhe temperatura më të larta
Portalb - 11-Jan-2017 12:21
Valë e re e lagësht me reshje të shiut, borës dhe rritje të temperaturave do ta kaplojë Maqedoninë prej të premtes. Nesër në mëngjes do të jetë shumë ftohtë, në pjesën më të madhe të vendit nën -15 gradë, ndërsa gjatë ...
Sinoptikania: Nesër reshje bore në jug. Duke nisur nga e mërkura do ketë rritje temperaturash… por kujdes!
BalkanWeb - 10-Jan-2017 11:04
TIRANE- Duke nisur nga dita e mërkurë do të kemi një përmirësim të kushteve meteorologjike, pasi temperaturat do të rriten me disa gradë. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikane Lajda Porja theksoi se ...
Sot, reshje të pakta dëbore
Syri - 11-Jan-2017 09:00
Gjatë ditës së mërkurë, 11 janar 2017, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira. Priten reshje të pakta dëbore në zonat malore. Era do të jetë me drejtim verilindje – juglindje 1-18m/sek. ...
Temperaturat ekstreme "ngrijnë" Maqedoninë, nën zero gjatë gjithë ditës, ja rekordi i mëngjesit
Sot.Al - 11-Jan-2017 11:20
Temperaturat ekstreme "ngrijnë" Maqedoninë, nën zero gjatë gjithë ditës, ja rekordi i mëngjesit Temperaturë më e ulët në Maqedoni prej -22 gradë Celsius është matur në Manastir, njoftoi Drejtoria për Punë ...
Të mërkurën, reshje të pakta dëbore në Shqipëri
10minuta.com - 11-Jan-2017 10:11
Gjatë ditës së mërkurë, 11 janar 2017, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira. Priten reshje të pakta debore në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje–Juglindje 1-18m/sek.Deti ...
Nga e premtja temperaturat e ditës mbi zero
Albportali - 11-Jan-2017 12:34
Valë e re e lagësht me reshje të shiut, borës dhe rritje të temperaturave do ta kaplojë Maqedoninë prej të premtes. Nesër në mëngjes do të jetë shumë ftohtë, në pjesën më të madhe të vendit nën -15 gradë, ndërsa gjatë ...
Parashikim i motit
Zhurnal - 30-Jul-2016 09:54
Shkup, 30 korrik - Këtë fundjavë pritet që termometri të shënojë një vlerë deri në 38 gradë celcius.Edhe në tre ditët e para të javës që vjen tempertaurat do të jenë në këto vlera ndërkohë që në zonat malore dhe ato ...
Temperatura të ulëta, të reshura bore e shiu edhe në ditët në vijim në Maqedoni
Telegrafi - 10-Jan-2017 12:13
Në ditët në vijim Maqedonia do të përfshihet nga vrënësira dhe të reshura të dëborës në pjesën jugore të vendit, kurse vrënësira do të pakësohet në pjesën verore të vendit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Deri të enjten, ...
Moti sot në Shqipëri
Indeks Online - 11-Jan-2017 08:04
Gjatë ditës së mërkurë, 11 janar 2017, moti Shqipëri parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira. Priten reshje të pakta debore në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje–Juglindje 1-18m/sek.Deti i ...
Në Manastir më ftohtë, në Mavrovë më së shumti borë
RTM - 11-Jan-2017 11:08
Në Tetovë dhe Mavrovë janë matur -20, -19 në Lazaropole, -18 në Shkup (stacioni matës Petrovec), -17 në Pozharan dhe Prilep, -16 në Berovë dhe Gjurishtë, -15 në Dibër, Shkup (stacioni matës Zajçev Rid) dhe në Krushevë, ...
Acar dhe reshje bore edhe sot n Shqipri
Bota Sot - 11-Jan-2017 08:00
Gjatë ditës së mërkurë, 11 janar 2017, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira. Priten reshje të pakta bore në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje–Juglindje 1-18m/sek. Deti i ...
Prej të premtes temperaturat ditore mbi zero
Republika - 11-Jan-2017 12:08
Valë e re e lagësht me reshje të shiut, borës dhe rritje të temperaturave do ta kaplojë Maqedoninë prej të premtes. Nesër në mëngjes do të jetë shumë ftohtë, në pjesën më të madhe të vendit nën -15 gradë, ndërsa gjatë ...
Në Manastir më ftohtë, në Mavrovë më së shumti borë
Republika - 11-Jan-2017 09:36
Temperaturë më e ulët prej -22 gradë Celsius është matur në Manastir, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Në Tetovë dhe Mavrovë janë matur -20, -19 në Lazaropole, -18 në Shkup (stacioni matës Petrovec), -17 ...
Në Manastir më ftohtë, në Mavrovë më së shumti borë
AlMaKos - 11-Jan-2017 10:03
Temperaturë më e ulët prej -22 gradë Celsius është matur në Manastir, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Në Tetovë dhe Mavrovë janë matur -20, -19 në Lazaropole, -18 në Shkup (stacioni matës Petrovec), -17 ...
Prej të premtes temperaturat ditore mbi zero
Kurir - 11-Jan-2017 12:17
Siç kumtoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPMH), të premten do të fryejë edhe erë e matur nga drejtimi jugor, ndërsa temperaturat maksimale çdokund do të jenë pozitive. Nga fundi i ditës dhe të shtunën, në ...
Temperatura t ulta dhe nivel t lart dbore n Maqedoni
Bota Sot - 11-Jan-2017 09:51
Maqedonia është përfshirë nga moti i ligë. Temperaturat kanë rënë mjaft poshtë, ndërkaq në disa pjesë bora ka arritur nivele të larta. Meteorologët kanë regjistruar -22°C në Manastir, pastaj -20 dhe -19°C në Tetovë dhe ...
Moti sot
TV21 - 11-Jan-2017 09:33
Moti në Maqedoni në pjesët jugore do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje lokale të dëborës, ndërsa në pjesët veriore do të ketë periudha më të gjata të ngrohta. Do të fryjë erë e dobët veriore. Temperatura e ...
Në Manastir më ftohtë, në Mavrovë më së shumti borë
TetovaSot - 11-Jan-2017 08:54
Temperaturë më e ulët prej -22 gradë Celsius është matur në Manastir, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Në Tetovë dhe Mavrovë janë matur -20, -19 në Lazaropole, -18 në Shkup (stacioni matës Petrovec), -17 ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore