Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 12:37
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Musliu: Gruevski drejtë pensionit Ina-Online - 11-Jan-2017 19:08
lbert Musliu vlerëson se zyrtarizmi i gjuhës shqipe do të ndodhë
Flaka - 11-Jan-2017 19:07
Analisti politik Albert Musliu vlerëson se zyrtarizmi i gjuhës shqipe do të ndodhë, i pëlqeu apo nuk i pëlqeu dikujt, në këtë rast duke përmendur deklaratën e fundit të kreut të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski. “Ai e ...
Maqedoni, Ahmeti dhe Gruevski do bisedojnë personalisht
ABCNews - 11-Jan-2017 18:57
Maqedoni, Ahmeti dhe Gruevski do bisedojnë personalisht Për negociatat e formimit të qeverisë së re 11 janar 2017 18:55 Në Maqedoni Kreu I BDI, Ali Ahmeti do të bisedojë personalisht më Nikolla Gruevskin në nëgociatat ...
Ali Ahmeti, Gute Früchte
Ina-Online - 11-Jan-2017 18:43
Nazif Zejnullahu Qeveria aktuale VMRO-BDI përmes ministrit Nikolla Popovski e ka hedhur poshtë Platformën e partive parlamentare shqiptare të Maqedonisë. Ndërkohë, të njëjtat subjekte po duan të formojnë qeverinë e re. ...
A po zbuten tonet nacionaliste? Partitë me fjalor ndryshe pas zgjedhjeve (VIDEO)
Ina-Online - 11-Jan-2017 18:43
Partitë të shmangin thirrjet nacionaliste dhe se nuk ka koalicionim me askënd që i fut në zjarre shqiptarët dhe maqedonasit, theksoi kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti mbrëmë në intervistën në “Klik Plus”. “Nuk do të më ketë ...
Gruevski ende s’e ka thirrur Ahmetin për të parë nëse mund të bëjnë bashkë qeverinë
Ina-Online - 11-Jan-2017 18:31
Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me të cilën do të ...
A po zbuten tonet nacionaliste? Partitë me fjalor ndryshe pas zgjedhjeve (VIDEO)
TetovaSot - 11-Jan-2017 18:25
Partitë të shmangin thirrjet nacionaliste dhe se nuk ka koalicionim me askënd që i fut në zjarre shqiptarët dhe maqedonasit, theksoi kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti mbrëmë në intervistën në “Klik Plus”. “Nuk do të më ketë ...
Arnaudov: Atë që e premtuam gjatë fushatës zgjedhore e realizuam
Albportali - 11-Jan-2017 18:12
Ljuben Arnaudov nga OBRM-PDUKM, sot deklaroi se OBRM-PDUKM është partia e cila e fitoi besimin nga qytetarët, për shkak se e kanë realizuar atë që e kanë premtuar, përcjell Telegrafi Maqedoni. “OBRM-PDUKM është partia e ...
Analistët: Zgjedhjet e reja nuk sjellin dobi (VIDEO)
TetovaSot - 11-Jan-2017 18:07
Analistët kanë mendime të ndryshme për atë se cili nga opsionet e BDI-së për Qeverinë e re, është më i mundshëm të ndodhë në periudhën e ardhshme. Agim Jonuz vlerëson se formimi i Qeverisë teknike, përkatësisht asaj të ...
Qeveria e re në Maqedoni: VMRO s`ka ftuar ende BDI-në në bisedime
Klan Kosova - 11-Jan-2017 18:01
Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re në Maqedoni, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me të cilën ...
Duke mos dashur ZYRTARIZM të gjuhës shqipe, A po i pamundëson Gruevski vetes formimin e qeverisë?!
TV21 - 11-Jan-2017 17:58
Barazia e plotë e përdorimit të gjuhë shqipe është ndër pikat kyçe të Deklaratës së partive shqiptare, në këtë periudhë të fillimit të bisedimeve për formimin e Qeverisë. Lidhur me këtë çështje nga VMRO-DPMNE kanë ...
Qeveria e re, afatet ecin, partitë heshtin për koalicionet
RTM - 11-Jan-2017 17:38
As VMRO nuk konfirmon nëse ka ftuar ose jo BDI-në për të filluar negociatat për bashkëqeverisje dhe as BDI nuk e konfirmon një gjë të tillë. Palët ndajnë të njëjtin qëndrim se fillimisht duhet biseduar dy partitë ...
Gruevski ende s'e ka thirrur Ahmetin pr t par nse mund t bjn bashk qeverin
Bota Sot - 11-Jan-2017 17:31
Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me të cilën do të ...
A po e nxen Ali Ahmetin haku i Gazetës Lajm për paditë maqedonisht, thotë se është në hall të madh (Video)
Lajm Press - 11-Jan-2017 17:11
“Jam në hall, e pranoj se jam në hall të madh…”. Këtë e ka thënë mes tjerash kryetari i i BDI-së Ali Ahmeti, në intervistën e dhënë në emisionin “Klik Plus” në Tv 21. Udhëheqësi i emisionit Fatmir Aliu edhe një herë u ...
Formimi i qeverisë, analistët: Me Gruevskin, koalicion i pamundur
RTM - 11-Jan-2017 17:04
Formimi i qeverisë nga Nikolla Gruevski në afatin e dhënë 20-ditor është thuajse i pamundur, ndërkaq vendi rrezikohet nga zgjedhje të reja të parakohshme, vlerësojnë ekspertët politik. Analisti, Azam Dauti, thotë se më ...
VMRO s`ka ftuar ende BDI-në në bisedime
Zhurnal - 11-Jan-2017 17:01
Shkup, 11 janar - Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me të ...
Formimi i qeverisë pamundësohet nga deklarata e Gruevskit
Aktuale.MK - 11-Jan-2017 16:58
Formimi i qeverisë nga Nikolla Gruevski në afatin e dhënë 20 ditor thuajse i pamundur, ndërkaq vendi rrezikohet nga zgjedhje të reja të parakohshme vlerësojnë ekspertët politik. Analisti Azam Dauti thotë se më së shumti ...
Qeveria, VMRO s’ka ftuar ende BDI-në në bisedime
AlMaKos - 11-Jan-2017 16:57
Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me të cilën do të ...
Krijimi i Qeverisë së re, sekret për opinionin
Ina-Online - 11-Jan-2017 16:55
VMRO-DPMNE njoftoi se bisedimet e para rreth formimit të Qeverisë do t’i zhvillojë me BDI-në por nuk precizoi se kur do të fillojnë ato. Pas takimit të kreut të VMRO-DPMNE-së Gruevskit me krerët e partive më të vogla të ...
Ahmeti në intervistën për TV21: BDI do të analizojë HOLLËSISHT se me kë do të bëjë koalicion
TV21 - 11-Jan-2017 16:54
Edhe pse njeriu i parë i VMRO-DPMNE-së ishte decid se nuk e pranon platformën e partive shqiptare, megjithatë, lideri i BDI-së Ali Ahmeti refuzon të jetë i qartë se a do të koalicionojë me VMRO-DPMNE-në. Në intervistën ...
A po zbuten tonet nacionaliste?partitë me fjalor ndryshe pas zgjedhjeve
TV21 - 11-Jan-2017 16:54
Partitë të shmangin thirrjet nacionaliste dhe se nuk ka koalicionim me askënd që i fut në zjarre shqiptarët dhe maqedonasit, theksoi kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti mbrëmë në intervistën në “Klik Plus”. “Nuk do të më ketë ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore