Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 15:55
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Teuta Arigi e Artan Grubi negociatorët e BDI-së për qeverinë e re
Teuta Arigi e Artan Grubi negociatorët e BDI-së për qeverinë e re
VizionPlus - 11-Jan-2017 11:16
Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi dhe deputeti Artan Grubi që është shef i kabinetit të kryetarit të BDI-së do të jenë negociator të kësaj partie në bisedimet partiake për formimin e Qeverisë së re. Sikurse ben me dije ...
Ali Ahmeti "kokë më kokë" me Gruevskin për qeverinë e re
Lapsi - 11-Jan-2017 16:17
Negociatat për formimin e qeverisë do të realizohen personalisht mes liderit të VMRO-DPMNE-së, gjegjësisht mandatarit Nikolla Gruevksi si dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, thotë për “Dnevnik” Artan Grubi, shef i ...
Maqedoni, Ahmeti dhe Gruevski do bisedojnë personalisht
ABCNews - 11-Jan-2017 18:57
Maqedoni, Ahmeti dhe Gruevski do bisedojnë personalisht Për negociatat e formimit të qeverisë së re 11 janar 2017 18:55 Në Maqedoni Kreu I BDI, Ali Ahmeti do të bisedojë personalisht më Nikolla Gruevskin në nëgociatat ...
VMRO s`ka ftuar ende BDI-në në bisedime
Zhurnal - 11-Jan-2017 17:01
Shkup, 11 janar - Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me të ...
Qeveria e re në Maqedoni: VMRO s`ka ftuar ende BDI-në në bisedime
Klan Kosova - 11-Jan-2017 18:01
Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re në Maqedoni, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me të cilën ...
Mundësitë e Gruevskit për formimin e qeverisë së re në Maqedoni
BalkanWeb - 10-Jan-2017 15:35
SHKUP- Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit VMRO DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, në 20 ditët në vazhdim do të bëjë përpjekje për formimin e shumicës ...
lbert Musliu vlerëson se zyrtarizmi i gjuhës shqipe do të ndodhë
Flaka - 11-Jan-2017 19:07
Analisti politik Albert Musliu vlerëson se zyrtarizmi i gjuhës shqipe do të ndodhë, i pëlqeu apo nuk i pëlqeu dikujt, në këtë rast duke përmendur deklaratën e fundit të kreut të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski. “Ai e ...
Musliu: Gruevski drejtë pensionit
Ina-Online - 11-Jan-2017 19:08
Analisti politik Albert Musliu vlerëson se zyrtarizmi i gjuhës shqipe do të ndodhë, i pëlqeu apo nuk i pëlqeu dikujt, në këtë rast duke përmendur deklaratën e fundit të kreut të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski. “Ai e ...
Deputeti i LSDM-së, Zekiri takohet me hoxhën Bedri Lika
AlMaKos - 11-Jan-2017 14:32
Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka postuar një foto ku është takuar me hoxhën Bedri Lika, transmeton Tetova1. Përndryshe në kampanjën parazgjedhore për zgjedhjet e 11 dhjetorit të këtij viti, hoxha Bedri Lika në një ...
APSH kundër BDI-së, apelon që të bojkotohen zgjedhjet e mundshme të ardhshme
AlMaKos - 11-Jan-2017 16:50
Aleanca për Shqiptarët i thërret partitë politike të shqiptarëve që të bojkotojnë zgjedhjet e mundshme të ardhshme të parakohshme, nëse asnjëra palë nuk e pranon platformën politike të shqiptarëve. Ky qëndrim vjen pas ...
Qeveria e re, afatet ecin, partitë heshtin për koalicionet
RTM - 11-Jan-2017 17:38
As VMRO nuk konfirmon nëse ka ftuar ose jo BDI-në për të filluar negociatat për bashkëqeverisje dhe as BDI nuk e konfirmon një gjë të tillë. Palët ndajnë të njëjtin qëndrim se fillimisht duhet biseduar dy partitë ...
Duke mos dashur ZYRTARIZM të gjuhës shqipe, A po i pamundëson Gruevski vetes formimin e qeverisë?!
TV21 - 11-Jan-2017 17:58
Barazia e plotë e përdorimit të gjuhë shqipe është ndër pikat kyçe të Deklaratës së partive shqiptare, në këtë periudhë të fillimit të bisedimeve për formimin e Qeverisë. Lidhur me këtë çështje nga VMRO-DPMNE kanë ...
Gruevski ende s'e ka thirrur Ahmetin pr t par nse mund t bjn bashk qeverin
Bota Sot - 11-Jan-2017 17:31
Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me të cilën do të ...
A po e nxen Ali Ahmetin haku i Gazetës Lajm për paditë maqedonisht, thotë se është në hall të madh (Video)
Lajm Press - 11-Jan-2017 17:11
“Jam në hall, e pranoj se jam në hall të madh…”. Këtë e ka thënë mes tjerash kryetari i i BDI-së Ali Ahmeti, në intervistën e dhënë në emisionin “Klik Plus” në Tv 21. Udhëheqësi i emisionit Fatmir Aliu edhe një herë u ...
PSP nuk e komenton Gruevskin, por pret vazhdim të mandatit
Aktuale.MK - 11-Jan-2017 12:24
Prokuroria Speciale Publike, nuk do t’i komentojë deklaratat politike, të liderit të VMRO-DPMNE-së dhe mandatarit për formimin e Qeverisë së re, Nikolla Gruevski, i cili në intervistën për “Dnevnik”, kategorikisht thotë ...
Ali Ahmeti “kërcënon”: Shkojmë në zgjedhje të reja nëse nuk pranohen kushtet tona
GazetaTema - 10-Jan-2017 18:35
Situata paraqitet shumë e vështirë në Maqedoni, disa javë pas zgjedhjeve parlamentare. Duke qënë se vota shqiptare është e domosdoshme për dy grupimet e mëdha maqedonase për të krijuar qeverinë e re, platforma e ...
Gruevski dhe Ahmeti do të negocionojnë personalisht për qeverinë
Indeks Online - 11-Jan-2017 14:40
Negociatat për formimin e qeverisë do të realizohen personalisht mes liderit të VMRO-DPMNE-së, gjegjësisht mandatarit Nikolla Gruevksi si dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, thotë për “Dnevnik” Artan Grubi, shef i ...
Krijimi i Qeverisë së re, sekret për opinionin
Ina-Online - 11-Jan-2017 16:55
VMRO-DPMNE njoftoi se bisedimet e para rreth formimit të Qeverisë do t’i zhvillojë me BDI-në por nuk precizoi se kur do të fillojnë ato. Pas takimit të kreut të VMRO-DPMNE-së Gruevskit me krerët e partive më të vogla të ...
Ali Ahmeti, Gute Früchte
Ina-Online - 11-Jan-2017 18:43
Nazif Zejnullahu Qeveria aktuale VMRO-BDI përmes ministrit Nikolla Popovski e ka hedhur poshtë Platformën e partive parlamentare shqiptare të Maqedonisë. Ndërkohë, të njëjtat subjekte po duan të formojnë qeverinë e re. ...
Analistët: Zgjedhjet e reja nuk sjellin dobi
Albportali - 11-Jan-2017 16:17
Njohësit e çështjeve politike thonë se zgjedhjet e reja, që shihen si mundësi edhe nga kreu i BDI-së, Ahmeti nuk janë opsion për dalje nga kriza politike në të cilën ndodhet vendi. Analistët Albert Musliu dhe Agim Jonuz ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore