Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 04:38
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Kasami: Ridefinimin do ta bjm ashtu si e bm platformn e prbashkt
Kasami: Ridefinimin do ta bjm ashtu si e bm platformn e prbashkt
Bota Sot - 11-Jan-2017 21:43
Koordinatori i Lëvizjes Besa, Bialall Kasami sot është i ftuar në emisionin Click Plus ku flet për sfidat e partisë së tij në periudhën kur në Maqedoni duhet të vendoset për qeverinë e ardhshme. ”Rezultatet zgjedhore ...
Kasami në “ClickPlus”: Pa platformën e shqiptarëve, nuk ka qeveri të re (VIDEO)
TetovaSot - 11-Jan-2017 21:43
Lideri i BESËS, Bilall Kasami në intervistën që po zhvillon në Click Plus të tv 21, ka theksuar pa platformën e shqiptarëve, nuk ka qeveri të re. “Duhet që të dyja partitë maqedonase, VMRO dhe LSDM-ja duhet ta marrin ...
Maqedoni, Ahmeti dhe Gruevski do bisedojnë personalisht
ABCNews - 11-Jan-2017 18:57
Maqedoni, Ahmeti dhe Gruevski do bisedojnë personalisht Për negociatat e formimit të qeverisë së re 11 janar 2017 18:55 Në Maqedoni Kreu I BDI, Ali Ahmeti do të bisedojë personalisht më Nikolla Gruevskin në nëgociatat ...
Kasami në “ClickPlus”: Nuk kemi patur asnjë kontakt me VMRO-DPMNE, por kemi pas kontakte me LSDM dhe BDI (VIDEO)
TetovaSot - 11-Jan-2017 21:25
Lideri i BESËS, Bilall Kasami në intervistën që po zhvillon në Click Plus të tv 21, Nuk kemi patur asnjë kontakt me VMRO-DPMNE, kemi pas kontakte me LSDM dhe BDI si dhe me LR-PDSH-në. “Nuk kemi pasur asnjë kontakt me ...
KASAMI: Numrat flasin, do të jemi në opozitë
Aktuale.MK - 11-Jan-2017 21:58
Lideri i Lëvizjes “Besa”, Bilall Kasami në intervistën në Clik plus në TV21 ka theksuar se numrat flasin dhe se partia e tij do të jetë në opozitë. “Qeveria e re nuk varet nga ne sepse në asnjë kombinatorikë nuk mundemi ...
Bilall Kasami: Me ardhjen e Lëvizjes BESA veç ka filluar Ridefinimi i Maqedonisë
AlMaKos - 11-Jan-2017 21:39
Kreu i BESËS Bilall Kasami në CLick Plus të tv 21 ka thënë se nuk e pranon në bisedime Nikolla Gruevskin e VMRO – DPMNE, sepse ai ka thënë hapur se nuk pranon Ridefinimin e shtetit dhe se është në procedura të PSP-së. ...
Sela: Tash sht koha, jo zgjedhje t reja
Bota Sot - 11-Jan-2017 17:21
Aleanca për Shqiptarët i thërret partitë politike të shqiptarëve që të bojkotojnë zgjedhjet e mundshme të ardhshme të parakohshme, nëse asnjëra palë nuk e pranon platformën politike të shqiptarëve. Ziadin Sela thotë se ...
Aleanca pr Shqiptart: T bojkotohen zgjedhjet e reja eventuale
Bota Sot - 11-Jan-2017 21:13
“Aleanca për Shqiptarët” ju bën thirrje partive politike shqiptare të bojkotojnë zgjedhjet eventuale, përderisa asnjë subjekt politik nuk e pranon platformën e tyre dhe nuk siguron shumicë parlamentare. Ky qëndrim i ...
Të gjithë e quajtën platformë, Kasami Besës e quan “deklaratë” nismën e përbashkët
Flaka - 11-Jan-2017 21:51
Partitë në pushtet VMRO dhe BDI tentuan të deformojnë rezultatin zgjedhor me çka Lëvizjes BESA i janë vjedhur më së paku dy deputetë, ka deklaruar BIlall Kasami kreu i BESËS për tv 21 M në Click Plus, transmeton ...
BESA thotë se Ahmeti dhe Gruevski kanë skenar të fshehtë; ASH-ja kundër zgjedhjeve të reja
Zhurnal - 11-Jan-2017 20:04
Shkup, 11 janar - Aleanca për Shqiptarët do t`u bëjë thirrje partive tjera që të bojkotojnë zgjedhjet e reja nëse ato shpallen për shkak se partitë maqedonase nuk pranojnë Platformën e përbashkët të partive shqiptare. ...
Kasami Besës e pranon: Kemi pasur kontakte me LSDM-në
Flaka - 11-Jan-2017 21:45
I ftuar në emsionin e sontëm Click Pluns në Tv 21 është lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, i cili pranoi se me LSDM-në kanë pasur takime pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit, transmeton FLAKA.mk “Ne kemi pasur takime me ...
Qndrime kundrthnse t nnshkruesve t Platforms pr shqiptart
Bota Sot - 11-Jan-2017 16:43
Aleanca për Shqiptarët i thërret partitë politike të shqiptarëve që të bojkotojnë zgjedhjet e mundshme të ardhshme të parakohshme, nëse asnjëra palë nuk e pranon platformën politike të shqiptarëve. Ky qëndrim vjen pas ...
Sela kundër zgjedhjeve të reja
TetovaSot - 11-Jan-2017 18:31
Aleanca për Shqiptarët i thërret partitë politike të shqiptarëve që të bojkotojnë zgjedhjet e mundshme të ardhshme të parakohshme, nëse asnjëra palë nuk e pranon platformën politike të shqiptarëve. Ziadin Sela thotë se ...
Kasami: S’e pranojmë Nikolla Gruevskin për bisedime
Ina-Online - 11-Jan-2017 21:37
Kreu i BESËS Bilall Kasami në CLick Plus të tv 21 ka thënë se nuk e pranon në bisedime Nikolla Gruevskin e VMRO – DPMNE, sepse ai ka thënë hapur se nuk pranon Ridefinimin e shtetit dhe se është në procedura të PSP-së.
Bojkotim i zgjedhjeve të ardhshme?
Flaka - 11-Jan-2017 20:35
Aleanca për Shqiptarët u bëri thirrje partive shqiptare ti bojkotojnë zgjedhjet eventuale parlamentare nëse asnjë subjekt politik maqedonas nuk e pranon platformën me shtatë kërkesat dhe nuk siguron shumicë ...
A po e nxen Ali Ahmetin haku i Gazetës Lajm për paditë maqedonisht, thotë se është në hall të madh (Video)
AlMaKos - 11-Jan-2017 20:30
“Jam në hall, e pranoj se jam në hall të madh…”. Këtë e ka thënë mes tjerash kryetari i i BDI-së Ali Ahmeti, në intervistën e dhënë në emisionin “Klik Plus” në Tv 21. Udhëheqësi i emisionit Fatmir Aliu edhe një herë u ...
Ali Ahmeti "kokë më kokë" me Gruevskin për qeverinë e re
Lapsi - 11-Jan-2017 16:17
Negociatat për formimin e qeverisë do të realizohen personalisht mes liderit të VMRO-DPMNE-së, gjegjësisht mandatarit Nikolla Gruevksi si dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, thotë për “Dnevnik” Artan Grubi, shef i ...
Kasami në “ClickPlus”: Nuk do të bisedojmë me Gruevskin, me Zaevin jemi të gatshëm (VIDEO)
TetovaSot - 11-Jan-2017 21:27
Lideri i BESËS, Bilall Kasami në intervistën që po zhvillon në Click Plus të tv 21, tha se me Nikolla Gruevskin nuk do të ulemi të bisedojmë për formimin e Qeverisë së re. “Nuk do të ulemi të bisedojmë me njerëz që janë ...
A po zbuten tonet nacionaliste? Partitë me fjalor ndryshe pas zgjedhjeve (VIDEO)
TetovaSot - 11-Jan-2017 18:25
Partitë të shmangin thirrjet nacionaliste dhe se nuk ka koalicionim me askënd që i fut në zjarre shqiptarët dhe maqedonasit, theksoi kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti mbrëmë në intervistën në “Klik Plus”. “Nuk do të më ketë ...
Sela kundër zgjedhjeve të reja
Aktuale.MK - 11-Jan-2017 17:49
Aleanca për Shqiptarët i thërret partitë politike të shqiptarëve që të bojkotojnë zgjedhjet e mundshme të ardhshme të parakohshme, nëse asnjëra palë nuk e pranon platformën politike të shqiptarëve. Ziadin Sela thotë se ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore