Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 12:37
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
I ftohti ekstrem/ Dëbora mbulon kampet e azilkërkuesve në Greqi, mijëra refugjatë në kushte të mjerueshme
BalkanWeb - 11-Jan-2017 17:16
GREQI – Refugjatët janë të detyruar të jetojnë në temperatura të acarta në kampet e mbuluara me dëborë në Greqi për shkak se shtetet e Bashkimit Europian kanë dështuar të marrin pjesën e tyre të azilkërkuesve, shkruan ...
Kampi në Mytilini, reagon Qeveria greke, migrantët: Nuk ishte kjo Europa që ëndërruam
RTM - 11-Jan-2017 14:34
Qeveria greke më në fund ka reaguar pas publikimit të pamjeve tronditëse në kampet e ishullit Mytilini, ku qindra emigrantë gjenden në kushte tragjike dhe nën mëshirën e valës së të ftohtit ekstrem. Kryeministri, Alexis ...
Tronditëse: Refugjatët në Greqi po ngrinë në mes të borës nga mungesa e solidaritetit të BE-së (FOTO/VIDEO)
Lajm Press - 11-Jan-2017 13:27
Refugjatët janë të detyruar të jetojnë në temperatura të acarta në kampet e mbuluara me dëborë në Greqi për shkak se shtetet e BE-së kanë dështuar të marrin pjesën e tyre të azilkërkuesve, shkruan “Euronews”. Moti ...
Greqia ndërhyn për kushtet në kampet e refugjatëve
VizionPlus - 11-Jan-2017 12:44
Pas publikimit të pamjeve tronditëse në kampet e ishullit Mytilini, ku qindra emigrantë gjenden në kushte tragjike dhe nën mëshirën e valës së të ftohtit ekstrem, ka reaguar dhe qeveria greke. Kryeministri Alexis ...
Tronditëse: Refugjatët në Greqi po ngrinë në mes të borës nga mungesa e solidaritetit të BE-së (FOTO/VIDEO)
TetovaSot - 11-Jan-2017 12:18
Refugjatët janë të detyruar të jetojnë në temperatura të acarta në kampet e mbuluara me dëborë në Greqi për shkak se shtetet e BE-së kanë dështuar të marrin pjesën e tyre të azilkërkuesve, shkruan “Euronews”. Moti ...
Refugjatët në Greqi po ngrinë në mes të borës nga mungesa e solidaritetit të BE-së
Syri - 11-Jan-2017 11:54
Refugjatët janë të detyruar të jetojnë në temperatura të acarta në kampet e mbuluara me dëborë në Greqi për shkak se shtetet e BE-së kanë dështuar të marrin pjesën e tyre të azilkërkuesve, shkruan “Euronews”. Moti ...
Athina mbyll shkollat nga acari, emigrantët strehohen në anije luftarake
Lexo - 11-Jan-2017 09:04
Përballë motit keq me temperatura disa gradë nën zero, shkollat në kryeqytetin greke janë mbyllur, ndërkohë që për shkak të dëborës, disa fluturime janë anuluar në qytetin e dytë më të madh të vendit, në Selanik. ...
Athina mbyll shkollat nga acari, emigrantët strehohen në anije luftarake
OraNews - 10-Jan-2017 20:58
Përballë motit keq me temperatura disa gradë nën zero, shkollat në kryeqytetin greke janë mbyllur, ndërkohë që për shkak të dëborës, disa fluturime janë anuluar në qytetin e dytë më të madh të vendit, në Selanik. ...
Greqia dërgon anije ushtarake në Mytilini për të ndihmuar emigrantët
TetovaSot - 10-Jan-2017 19:49
Pas publikimit të pamjeve tronditëse në kampet e ishullit Mytilini, ku qindra emigrantë gjenden në kushte tragjike dhe nën mëshirën e valës së të ftohtit ekstrem, ka reaguar dhe qeveria greke Mbrëmjen e së martës ka ...
Përballja me të ftohtin në Greqi/ Emigrantët në kushte ç’njerëzore, Cipras u çon anijen ushtarake
Java News - 10-Jan-2017 19:46
Pas publikimit të pamjeve tronditëse në kampet e ishullit Mytilini, ku qindra emigrantë gjenden në kushte tragjike dhe nën mëshirën e valës së të ftohtit ekstrem, ka reaguar dhe qeveria greke. Mbrëmjen e së martës ka ...
Emigrantët në kushte ekstreme, Greqia dërgon anije ushtarake
Gazeta Dita - 10-Jan-2017 18:30
Pas publikimit të pamjeve tronditëse në kampet e ishullit Mytilini, ku qindra emigrantë gjenden në kushte tragjike dhe nën mëshirën e valës së të ftohtit ekstrem, ka reaguar dhe qeveria greke. Mbrëmjen e së martës ka ...
Emigrantët në kushte ekstreme, Greqia dërgon anije ushtarake në Mytilini
Top Channel - 10-Jan-2017 18:10
Pas publikimit të pamjeve tronditëse në kampet e ishullit Mytilini, ku qindra emigrantë gjenden në kushte tragjike dhe nën mëshirën e valës së të ftohtit ekstrem, ka reaguar dhe qeveria greke. Mbrëmjen e së martës ka ...
Galeri

Lajmet Kryesore