Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 15:55
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
I ftohti polar, EC: Ja cilat janë akset rrugore të bllokuara
I ftohti polar, EC: Ja cilat janë akset rrugore të bllokuara
BalkanWeb - 11-Jan-2017 19:45
Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile ka njoftuar se vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros në të gjithë vendin, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. ...
PD, Hajdarmataj: Fshatrat e Tropojës të izoluara nga dëbora, pa ushqime e ilaçe
BalkanWeb - 11-Jan-2017 16:18
TROPOJË- “Njësitë administrative, Nikaj- Merturi, Llugaj, Margegaj, Bytyci, Bujan, Tropojë dhe Fierzë vazhdojnë të mbeten në pushtetin e dëborës dhe ngricave”. Kështu ka deklaruar deputetja demokrate Mimoza Hajdarmataj ...
Vazhdojnë operacionet për pastrimin e rrugëve, probleme në akset rurale
Top Channel - 11-Jan-2017 19:33
Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e ...
Moti i ftohtë/ Prel Gjoni: Prej 7 ditësh dhjetëra fshatra në Pukë të izoluar nga dëbora e ngrica, na ndihmoni
BalkanWeb - 11-Jan-2017 18:34
PUKE- Prej disa ditësh i ftohtë i acartë dhe dëbora ka mbuluar disa zona të vendit. Edhe ditën e sotme, reshjet e dëborës kanë vijuar në zonat malore, e po kështu edhe në Gjirokastër e Sarandë. Ndonëse është ndërhyrë ...
Vazhdon dëbora në jug, Saranda nuk ka borëpastruese
Mapo - 11-Jan-2017 12:24
Bora që ka vazhduar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash, por ky qytet bregdetar nuk ka një shërbim borëpastrues. Autobotët e bashkisë janë pëprpjekur të ...
Ministria e Transporteve: Asnjë aks kombëtar nuk është i bllokuar
VizionPlus - 11-Jan-2017 20:20
Ministria e Tranportit informoi mbi kalueshmërinë e rrugëve në orën 14.00. Sipas informacionit në të gjithë territorin e vendit nuk ka asnjë aks kombëtar të bllokuar. Sipas MTI-së, në qarkun e Kukësit, trashësia e borës ...
Moti i keq/ Emergjencat Civile informacion për situatën: Vijojnë ndihmat për banorët e prekur
BalkanWeb - 11-Jan-2017 11:46
TIRANE – I ftohti polar dhe rikthimi i reshjeve të dëborës ka sjellë probleme në disa akse rrugore të vendit. Emergjencat Civile kanë dhënë informacion për situatën në akset rrugore në disa qarqe të vendit. Sipas ...
Moti i keq, probleme me qarkullimin dhe ujin e  pijshëm
Top Channel - 11-Jan-2017 11:39
Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar në ...
Moti i keq, probleme me qarkullimin, ujin dhe dritat
Mapo - 11-Jan-2017 12:05
Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar në ...
Moti i keq/ MTI të dhëna për situatën në vend, ja akset rrugore problematike
BalkanWeb - 11-Jan-2017 10:24
TIRANE – Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës jep të dhena për situatën në akset rrugore të vendit si pasojë e motit me dëborë dhe ngrica. Sipas MTI situata më problematike paraqitet në veri të vendit për shkak ...
FOTOT/ Ja si u zbardh Saranda nga bora, një ngjarje kjo aq e rrallë, sa qyteti s’ka borëpastruese…
GazetaTema - 11-Jan-2017 11:05
Kjo është një nga ato ngjarjet e rralla që ndodh në Sarandë. Pas 32 vitesh, që prej vitit te tmerrshëm të 1985-s, në qytetin bregdetar ra borë. Bora ka vazhduar të bjerë edhe mbrëmjen e djeshme dhe në shumë zona, ajo ...
Temperatura të ulëta, borë dhe ngrica në veri dhe jug
OraNews - 11-Jan-2017 18:40
Reshjet e borës të shoqëruar me temperatura të ulëta vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Në Dibër fshatrat janë pothuajse të izoluar për shkak të stuhive të herepas-hershme të borës, ndërkohë që në të gjithë ...
Bora mbulon jugun,Lezha pa ujë bllokohen zonat malore në veri
Shqiptarja - 11-Jan-2017 10:24
Janë rikthyer sërish reshjet e dëborës në vend nga veriu në jug të vendit duke shkaktuar probleme me qarkullimin e mjeteve, ndërsa disa zona vazhdojnë që të jenë të bllokuara.Gjatë natës ka pasur reshje në veri, por ...
Rrugë të bllokuara në Shkodër e Dibër, shpërndahen ndihma ushqimore
OraNews - 11-Jan-2017 19:54
Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Problematikë mbeten disa zona në Malësinë e Madhe dhe Dibër, ...
Situata e shkaktuar nga ngricat në të gjithë Shqiopërinë. Ja rrugët ku qarkullohet me zinxhirë
TetovaSot - 11-Jan-2017 20:30
Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e ...
Fshatrat e Pukës prej 1 jave të izoluara nga reshjet e borës
Syri - 11-Jan-2017 19:56
Prej një jave fshatrat e rrethit të Pukës kanë qenë të izoluara për shkak të reshjeve të borës dhe ngricave. Kreu i PD në Pukë, Prel Gjoni ka denoncuar këtë situatë dhe akuzon organet shtetërore për mosreagim. Situata ...
Rikthehen reshjet e borës, zbardhen Korça, Gjirokastra e Saranda. Izolohen fshatrat e Skraparit
BalkanWeb - 11-Jan-2017 09:45
I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër dhe fshatrat përreth bora ka ...
Moti i keq, disa akse rurale ende të bllokuara
AlMaKos - 11-Jan-2017 20:24
Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara kanë vijuar punën e tyre për hapjen e rrugëve nacionale, të cilat qanë të qarkullueshme pa zinxhirë në pjesën dërrmuese te tyre. Sidoqoftë, mbeten ...
Fshatrat e Tropojës të izoluara nga dëbora, mungojnë ushqimet e ilaçet
TetovaSot - 11-Jan-2017 20:05
Njësitë administrative, Nikaj- Merturi, Llugaj, Margegaj, Bytyçi, Bujan, Tropojë dhe Fierzë vazhdojnë të mbeten në pushtetin e dëborës dhe ngricave. Afro 5 mijë banorëve që jetojnë në rreth 60 fshatra nuk u mundësohet ...
Fshatrat e Pukës prej 1 jave të izoluara nga reshjet e borës
TetovaSot - 11-Jan-2017 20:27
Prej një jave fshatrat e rrethit të Pukës kanë qenë të izoluara për shkak të reshjeve të borës dhe ngricave. Kreu i PD në Pukë, Prel Gjoni ka denoncuar këtë situatë dhe akuzon organet shtetërore për mosreagim. Situata ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore