Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 04:38
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Dëbora zbardh Tiranën, Durrësin e Elbasanin. Njerëzit mbushin rrugët, i gëzohen atmosferës (Foto+Video)
Dëbora zbardh Tiranën, Durrësin e Elbasanin. Njerëzit mbushin rrugët, i gëzohen atmosferës (Foto+Video)
BalkanWeb - 11-Jan-2017 22:25
TIRANE- Mbrëmjen e sotme bora nuk ka kursyer as kryeqytetin. Rreth orës 20:00 të mbrëmjes qytetarët e Tiranës kanë mundur të shohin flokët e parë të borës, të cilat mbuluan rrugët e kryqytetit. Për disa minuta ...
Dëborë pas 30 vitesh në Fier!
Top Channel - 11-Jan-2017 22:38
Ashtu si në të gjithë vendin, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vitesh. Për herë të fundit ka rënë dëborë në vitin ...
Foto dhe Video / 32 vite më pas, dëbora shtron edhe në Tiranë
GazetaTema - 11-Jan-2017 22:06
Debora ni Debora nis te zbardhe edhe Tiranen. Ne keto minuta te mbremjes kane nisur reshje te dendura debore, te cilat kane filluar te ngjisin edhe ne rruge e pallate. JavaNews sjell disa imazhe te ketyre minutave te ...
Borë në Fier pas 30 vitesh  zbardhet edhe Shkodra/FOTO+VIDEO
Shqiptarja - 11-Jan-2017 22:49
Qyteti i Fierit është mbuluar këtë mbrëmjë nga dëbora. Prej 30 vitesh në qytetin jugor nuk ka rënë borë me intensitet kaq të lartë. Bora ka zbardhur qytetin, ku pamjet nga vendi janë magjike. Borë tashmë e zakonshme në ...
Video+Foto/ Nisin reshjet e dëborës në Tiranë, Durrësi dhe Fier të “pushtuar”
Mapo - 11-Jan-2017 21:22
Si rrallë ndonjëherë, Tirana, Durrësi, Elbasani dhe Fieri janë përfshirë nga reshjet e dëborës. Durrësi, ashtu si edhe pak ditë më parë ka shënuar reshjet më të dendura, ndërsa në Tiranë flokët e bardha janë më të ...
Në Durrës e Elbasan njerëzit mbushin rrugët, i gëzohen borës së dytë. Nis edhe Tiranë (Foto+Video)
BalkanWeb - 11-Jan-2017 20:43
TIRANE- Mbrëmjen e sotme bora nuk ka kursyer as kryeqytetin. Rreth orës 20:00 të mbrëmjes qytetarët e Tiranës kanë mundur të shohin flokët e parë të borës, ndërsa shpresojnë që ajo të ngjisë. Ndryshe nga Tirana, në ...
Zbardhet edhe Tirana. Fillojnë reshjet e dëbores
Mapo - 11-Jan-2017 20:45
Duket se i ftohti polar që ka mbërthyer vendin tonë po mbulon me dëborë të gjithë vendin. Pas reshjeve të dëborës në Durrës, Sarandë, nuk kishte sit ë mungonte edhe Tirana. Para pak minutave, reshjet e dëborës kanë ...
Borë në Fier pas 30 vitesh  zbardhet edhe Shkodra/FOTO
Shqiptarja - 11-Jan-2017 21:28
Qyteti i Fierit është mbuluar këtë mbrëmjë nga dëbora. Prej 30 vitesh në qytetin jugor nuk ka rënë borë me intensitet kaq të lartë. Bora ka zbardhur qytetin, ku pamjet nga vendi janë magjike. Borë tashmë e zakonshme në ...
Dëbora zbardh edhe Tiranën - FOTO
Top Channel - 11-Jan-2017 21:03
Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin këtë fillim viti kanë rënë këtë të mërkurë edhe në Tiranë, duke e zbardhur edhe kryeqytetin. Në asnjë moment bora nuk ka krijuar probleme në qarkullimin e automjeteve, edhe pse ...
Parashikimi: Ja kur pushon bora në Tiranë
Syri - 11-Jan-2017 22:35
E gjithë ultësira e Shqipërisë është përfshirë nga reshje të dendura dëbore. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, vranësirat që janë shoqëruar me reshje dëbore. Parashikohet që në Tirana, reshjet e dëborës do të pushojnë ...
FOTOLAJM /Mot i çmendur, arinjtë zbresin në Pukë
TetovaSot - 11-Jan-2017 22:45
Moti i çmendur në vendin tonë, ka bërë që edhe kafshët e egra të braktisin habitatin e tyre he të zbresin në zonat e banuara. Në Pukë sot është fotografuar një ari i murrmë i cili është afruar shumë pranë zonave urbane, ...
Nis bora e ‘dendur’ në Tiranë (VIDEO)
TetovaSot - 11-Jan-2017 21:51
Në harkun e pak ditëve, në Tiranë kanë rënë sërish flokët e dëborës. Këtë herë megjithatë, bora duket disi më e dendur. Vendi është përfshirë së fundi nga moti i ftohtë dhe temperaturat kan qenë nën 0 gradë celsius. ...
Rrugët e Tiranës mbulohen nga bora (FOTO)
Klan Kosova - 11-Jan-2017 21:57
Rrugët e Tiranës janë mbuluar nga bora këtë të mërkurë. Kryeqytetasit kanë dalë nga shtëpitë duke iu gëzuar një fenomeni të rrallë për Tiranën, shkruan Lapsi.al. Interesante
Rreshjet e dëborës zbardhin Tiranën, “shpërthejnë” aksidentet
Dritare.net - 11-Jan-2017 22:00
Rreshjet e dëborës që mbuluan Tiranën mbrëmjen e sotme kanë sjellë edhe aksidente të shumta në autostradën Tiranë-Durrës. Si pasojë e rrëshkitjes nga dëbora, raportohen disa raste përplasjesh. Jeta osh qef ka publikuar ...
Dëbora zbardh Tiranën, ja sesi argëtohen VIP-at (GALERI)
Java News - 11-Jan-2017 22:13
Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e Kryeqytetit dhe jo vetëm. Që prej vitit 1985 nuk ishin regjistruar reshje kaq të dendura në Tiranë. Por edhe personazhet e njohura në ...
Ermal Mamaqi gëzohet si fëmijë për borën
Gazeta Monitor - 11-Jan-2017 22:13
Bora e dendur që ka rënë sonte në Tiranë duket se e ka gëzuar pa masë aktorin shqiptar Ermal Mamaqi – shkruan Gazeta Monitor. Një video të cilën ai e ka publikuar në Instagram shihet tejet i entuziazmuar. Ndryshe, që ...
VIDEO-FOTO/ Zbardhet Tirana, bora mbulon kryeqytetin
Syri - 11-Jan-2017 22:03
Tirana është zbardhur nga bora mbrëmjen e sotme pas reshjeve të dendura që nisën rreth orës 21:00. Fotot dhe video e mëposhtme tregon situatën në “Komunën e Parisit”. Ky fenomen që nuk ndodh shpesh në Tiranë, ka bërë që ...
FOTOLAJM/ Gjirokastra nën ‘pushtetin’ e borës, shihni pamjet fantastike që vijnë nga qyteti i gurtë
BalkanWeb - 11-Jan-2017 12:35
GJIROKASTËR- Qyteti i Gjirokastrës shqyhet për bukuritë e tij për rrugicat me kalldrëme, apo dhe kalanë historike. Por reshjet e dëborës e kanë shndërruar qytetin e gurtë akoma edhe më piktores. Që prej ditës së djeshme ...
Bora e parë në Tiranë, ja si argëtohen vipat (Foto)
Gazeta Express - 11-Jan-2017 21:49
Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e Kryeqytetit dhe jo vetëm. Që prej vitit 1985 nuk ishin regjistruar reshje kaq të dendura në Tiranë. Por edhe personazhet e njohura në ...
Zbardhet Ulqini (Foto)
Arbresh - 11-Jan-2017 22:13
Temperaturave të ulëta të cila po përcillen edhe me dëborë pothuajse në tërë rajonin nuk i ka shpëtuar as qyteti i Ulqini. Në disa fotografi dhe video të dërguara nga atje shihet se dëbora ka zbardhur qytetin e Ulqinit ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore