Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 11:26
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Dëbora mbulon vendin, krerët e institucioneve “në këmbë”: Tregoni kujdes, mos lëvizni pa zinxhirë
Dëbora mbulon vendin, krerët e institucioneve “në këmbë”: Tregoni kujdes, mos lëvizni pa zinxhirë
BalkanWeb - 11-Jan-2017 22:39
TIRANE – Reshjet e dëborës kanë rinisur mbrëmjen e sotme në pjesën qendrore të vendit, duke mbuluar rrugët në Tiranë, Elbasan e Durrës. Ndërsa prej mëngjesit, reshjet kanë vijuar në zonat malore e në jug të vendit. ...
I ftohti polar, EC: Ja cilat janë akset rrugore të bllokuara
BalkanWeb - 11-Jan-2017 19:45
Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile ka njoftuar se vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros në të gjithë vendin, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. ...
Furtuna ndal helikopterët, operacionet në Mirditë
Top Channel - 11-Jan-2017 19:57
Për shkak të mungesës së fushëpamjes, për shkak të një stuhie dëbore në Orosh Helikopteri është detyruar të kthehet prapa. Aparatura sinjalizuese e stuhive paralajmëron pilotët të mos e tentojnë fluturimin mbi Orosh. ...
Reshjet e borës në Shqipërinë e Mesme, MTI: Qarkulloni me zinxhirë
Shqiptarja - 11-Jan-2017 22:16
Si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës mbrëmjen e sotme në Shqipërinë e Mesme, lëvizja në autostradën Tiranë-Durrës duhet të kryhet me zinxhirë.Ministria e Transporteve ju bën apel drejtuesve të mjeteve qe të kenë ...
Moti i keq, probleme me qarkullimin, ujin dhe dritat
Mapo - 11-Jan-2017 12:05
Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar në ...
Ministria e Transporteve: Asnjë aks kombëtar nuk është i bllokuar
VizionPlus - 11-Jan-2017 20:20
Ministria e Tranportit informoi mbi kalueshmërinë e rrugëve në orën 14.00. Sipas informacionit në të gjithë territorin e vendit nuk ka asnjë aks kombëtar të bllokuar. Sipas MTI-së, në qarkun e Kukësit, trashësia e borës ...
Vazhdojnë operacionet për pastrimin e rrugëve, probleme në akset rurale
Top Channel - 11-Jan-2017 19:33
Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e ...
Moti i keq/ Emergjencat Civile informacion për situatën: Vijojnë ndihmat për banorët e prekur
BalkanWeb - 11-Jan-2017 11:46
TIRANE – I ftohti polar dhe rikthimi i reshjeve të dëborës ka sjellë probleme në disa akse rrugore të vendit. Emergjencat Civile kanë dhënë informacion për situatën në akset rrugore në disa qarqe të vendit. Sipas ...
Moti i keq, probleme me qarkullimin dhe ujin e  pijshëm
Top Channel - 11-Jan-2017 11:39
Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar në ...
Reshjet e dëborës në Shqipërinë e mesme, MTI: Qarkulloni me zinxhirë
Shqiptarja - 11-Jan-2017 22:09
Si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës mbrëmjen e sotme në Shqipërinë e mesme, lëvizja në autostradën Tiranë-Durrës duhet të kryhet vetëm me zinxhirë.Ministria e Transportit ju ben apel drejtuesve te mjeteve qe te ...
PD, Hajdarmataj: Fshatrat e Tropojës të izoluara nga dëbora, pa ushqime e ilaçe
BalkanWeb - 11-Jan-2017 16:18
TROPOJË- “Njësitë administrative, Nikaj- Merturi, Llugaj, Margegaj, Bytyci, Bujan, Tropojë dhe Fierzë vazhdojnë të mbeten në pushtetin e dëborës dhe ngricave”. Kështu ka deklaruar deputetja demokrate Mimoza Hajdarmataj ...
Vazhdon dëbora në jug, Saranda nuk ka borëpastruese
Mapo - 11-Jan-2017 12:24
Bora që ka vazhduar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash, por ky qytet bregdetar nuk ka një shërbim borëpastrues. Autobotët e bashkisë janë pëprpjekur të ...
FOTOT/ Ja si u zbardh Saranda nga bora, një ngjarje kjo aq e rrallë, sa qyteti s’ka borëpastruese…
GazetaTema - 11-Jan-2017 11:05
Kjo është një nga ato ngjarjet e rralla që ndodh në Sarandë. Pas 32 vitesh, që prej vitit te tmerrshëm të 1985-s, në qytetin bregdetar ra borë. Bora ka vazhduar të bjerë edhe mbrëmjen e djeshme dhe në shumë zona, ajo ...
Rikthehen reshjet e borës, zbardhen Korça, Gjirokastra e Saranda. Izolohen fshatrat e Skraparit
BalkanWeb - 11-Jan-2017 09:45
I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër dhe fshatrat përreth bora ka ...
Moti i keq/ MTI të dhëna për situatën në vend, ja akset rrugore problematike
BalkanWeb - 11-Jan-2017 10:24
TIRANE – Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës jep të dhena për situatën në akset rrugore të vendit si pasojë e motit me dëborë dhe ngrica. Sipas MTI situata më problematike paraqitet në veri të vendit për shkak ...
Bora mbulon jugun,Lezha pa ujë bllokohen zonat malore në veri
Shqiptarja - 11-Jan-2017 10:24
Janë rikthyer sërish reshjet e dëborës në vend nga veriu në jug të vendit duke shkaktuar probleme me qarkullimin e mjeteve, ndërsa disa zona vazhdojnë që të jenë të bllokuara.Gjatë natës ka pasur reshje në veri, por ...
Temperatura të ulëta, borë dhe ngrica në veri dhe jug
OraNews - 11-Jan-2017 18:40
Reshjet e borës të shoqëruar me temperatura të ulëta vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Në Dibër fshatrat janë pothuajse të izoluar për shkak të stuhive të herepas-hershme të borës, ndërkohë që në të gjithë ...
Prençi: 30 mijë banorët të bllokuar. Haxhimali: Shteti është gjunjëzuar
OraNews - 11-Jan-2017 12:38
Debate të forta në emisionin Eko-politikë në Ora News të gazetares Aurora Sulçes për emergjencat e motit dhe mënyrën sesi po e përballon qeveria situatën. Sipas kreut të emergjencave civile, Shemsi Prençi janë 30 mijë ...
Reshjet e borës/ Ministria e Transporteve: Shmangni lëvizjet deri në normalizimin e situatës
Syri - 11-Jan-2017 22:12
Reshjet e borës/ Ministria e Transporteve: Shmangi lëvizjet deri ne normalizimin e situatës! Ministria e Transportit ka reaguar pas reshjeve te dendura te dëborës që kanë mbuluar akset në Shqipërinë e mesme. “Duke qenë ...
Dëbora në Tiranë-Durrës, Policia: Kujdes, lëvizni vetëm me zinxhirë!
Dritare.net - 11-Jan-2017 22:54
Policia Rrugore njofton të gjithë qytetarët se për shkak të reshjeve të dëborës që përfshinë kryeqytetin dhe Durrësit, lëvizja e mjeteve nga Tirana në Durrës dhe anasjelltas do të bëhet me zinxhirë. Kjo është një masë ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore