Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 12:37
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Opozita e bashkuar / Ndoka sqaron: Ja platforma jonë për zgjedhjet e 18 qershorit
Koha Jone - 11-Jan-2017 19:30
Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, pas takimit të përbashkët të lidërve të partive opozitare, tha se qëllimi i këtij takimi është zhvillimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Me anë të një postimi në Facebook, ...
Skenari i Bashës për të mos hyrë në zgjedhje
Lexo - 11-Jan-2017 19:11
Lulzim Basha, kryetari i opozitës, përtej deklaratave publike që dha pas takimit me krerët e partive parlamentare dhe joparlamentare aleate në opozitë, duket se qëllim të vërtetë ka shtyrjen pafund të zgjedhjeve deri në ...
Takimi i aleatëve me Bashën, Ndoka: Bojkot Kuvendit nëse s’plotësohen kushtet tona
Lajmi i Fundit - 11-Jan-2017 19:04
Kreu i PDK-së, Nard Ndoka foli sot për takimin që PD-ja mbajti me aleatët për të përcaktuar platformën e unifikuar politike në vazhdim. Ndoka u shpreh se opozita do të bojkotojë Kuvendin nëse nuk plotësohen kushtet e ...
Opozita e bashkuar/ Ndoka: Ja platforma jonë për zgjedhjet e qershorit
Mapo - 11-Jan-2017 18:49
Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, pas takimit të përbashkët të lidërve të partive opozitare, tha se qëllimi i këtij takimi është zhvillimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Me anë të një postimi në Facebook, ...
PD-LSI gjejnë gjuhën e përbashkët, kushtet që i vënë Ramës për zgjedhjet e 18 qershorit
Telegraf - 11-Jan-2017 18:42
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka quajtur një kërkesë kyçe dhe të patejkalueshme votimin elektronik në zgjedhjet e 18 qershorit.
Pas dyerve të mbyllura/ Skenari i Bashës për të mos hyrë në zgjedhje, nesër aleatët e PD takim me Vlahutin. Pritet dhe një takim i kreut të PD
GazetaTema - 11-Jan-2017 18:22
TemA Lulzim Basha, kryetari i opozitës, përtej deklaratave publike që dha pas takimit me krerët e partive parlamentare dhe joparlamentare aleate në opozitë, duket se qëllim të vërtetë ka shtyrjen pafund të zgjedhjeve ...
Opozita kërcënon me bojkot të Kuvendit: 5 kushtet tona për të hyrë në zgjedhje
Java News - 11-Jan-2017 18:22
JAVANEWS/ A po përgatitet PD sëbashku me aleatët e saj që të bojkotojnë Kuvendin dhe të mos hynë në zgjedhje, duke gjetur si shkak Reformën Zgjedhore? Javanews, nga burime konfidenciale brenda takimit të kryetarëve të ...
Basha bashkohet me Metën: Në zgjedhje me lista të hapura, votim dhe numërim elektronik
Lapsi - 11-Jan-2017 18:01
Partitë opozitare me në krye PD-në kanë dalë sot me një qëndrim të përbashkët sa i përket zgjedhjeve të ardhshme parlamentare.Duke folur pas takimit, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se në këto zgjedhje duhet të vendosë ...
Opozita e bashkuar /Nard Ndoka sqaron: Ja platforma jonë për zgjedhjet e qershorit
Syri - 11-Jan-2017 17:42
Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, pas takimit të përbashkët të lidërve të partive opozitare, tha se qëllimi i këtij takimi është zhvillimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Me anë të një postimi në Facebook, ...
Duka: Në zgjedhjet e ardhshme duam numërim elektronik
Koha Jone - 11-Jan-2017 17:25
Me anë të një statusi nga profili i tij në Facebook, kryetari i PAA-së, Agron Duka, ka përshëndetur nismën më të fundit të opozitës së bashkuar. “Të gjithë të bashkuar për platformën e përbashkët politike. Rikonfirmojmë ...
Basha për zgjedhjet: Duam votim dhe numërim elektronik
Klan Kosova - 11-Jan-2017 17:22
Partitë e opozitës me në krye Partinë Demokratike kanë publikuar këtë të mërkurë qëndrimin e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, për të cilat, siç tha Lulzim Basha, duhet të vendosë vullneti qytetar dhe jo ai ...
Opozita e bashkuar/ Duka: Në zgjedhjet e ardhshme duam numërim elektronik
Mapo - 11-Jan-2017 17:13
Me anë të një statusi nga profili i tij në Facebook, kryetari i PAA-së, Agron Duka, ka përshëndetur nismën më të fundit të opozitës së bashkuar. “Të gjithë të bashkuar për platformën e përbashkët politike. Rikonfirmojmë ...
Opozita e bashkuar/ Basha: Në këto zgjedhje s’mund të vendosin kriminelët por qytetarët
Zhurnal - 11-Jan-2017 16:40
PD është pro çdo varianti që u jep pushtet qytetarëve, përfshi listat e hapura, sistemin maxhoritar, madje edhe zgjedhjen e kandidaturave për deputetë me votim nga anëtarët Qëndrimi i unifikuar i opozitës, qëndrimi i ...
Opozita e bashkuar/ Basha: Në këto zgjedhje s’mund të vendosin kriminelët por qytetarët
Mapo - 11-Jan-2017 16:38
PD është pro çdo varianti që u jep pushtet qytetarëve, përfshi listat e hapura, sistemin maxhoritar, madje edhe zgjedhjen e kandidaturave për deputetë me votim nga anëtarët Qëndrimi i unifikuar i opozitës, qëndrimi i ...
Basha: Lista të hapura, sistem mazhoritar, votim elektronik dhe zgjedhje të lira
Illyriapress - 11-Jan-2017 16:32
PD është pro çdo varianti që u jep pushtet qytetarëve, përfshi listat e hapura, sistemin maxhoritar, madje edhe zgjedhjen e kandidaturave për deputetë me votim nga anëtarët Qëndrimi i unifikuar i opozitës, qëndrimi i ...
Opozita vendos kushte për zgjedhjet
VizionPlus - 11-Jan-2017 16:32
Opozita ka dale e bashkuar para medias, per t’i bere te ditur mazhorances se votimi dhe numërimi elektronik ne zgjedhjet e 18 qershorit është nje kusht i panegociueshem. Opozita do të kushtëzojë çdo veprim të mëtejshëm ...
Zgjedhjet e 18 qershorit, opozita këmbëngul në votimin dhe numërimin elektronik
RTSH - 11-Jan-2017 16:29
Opozita shqiptare duket se ka vendosur ta kthejë në “kalë beteje” votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Pas një takimi të mërkurën mes partive të opozitës në parlament, por edhe ...
Lulzim Basha: PD është pro çdo varianti që u jep pushtet qytetarëve, përfshi listat e hapura, sistemin maxhoritar, madje edhe zgjedhjen e kandidaturave për ...
Lulzim Basha - 11-Jan-2017 16:24
PD është pro çdo varianti që u jep pushtet qytetarëve, përfshi listat e hapura, sistemin maxhoritar, madje edhe zgjedhjen e kandidaturave për deputetë me votim nga anëtarët
Zgjedhjet, Basha krkon t pamundurn e shpreson tek LSI: Kusht votimi elektronik, pro listave t hapura
Bota Sot - 11-Jan-2017 16:17
Lideri i opozitës Lulzim Basha është shprehur se votimi elektronik dhe zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë një kusht i patejkalueshëm për sfidën e ardhshme në qershor të këtij viti. Një deklarim të tillë ai e ka dhënë ...
Kushti PD-së për 18 qershorin: Duam votim elektronik
24 Ore - 11-Jan-2017 16:17
Partitë e opozitës kanë zyrtarizuar sot qëndrimin e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. “Sot kemi mbajtur një takim të opozitës parlamentare, që vjen pas një koordinimi paraprak edhe me opozitën joparlamentare, ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore