ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:04

"Shqipëria e Gjeneratës Tjetër", Rama fton arkitektë e planifikues urbanë me famë botërore

"Shqipëria e Gjeneratës Tjetër", Rama fton arkitektë e planifikues urbanë me famë botërore
TIRANË - "Një kapitull i ri për territorin dhe ekonominë", e vlerëson kryeministri i ardhshëm, Edi Rama me një koment në rrjetin social "Facebook" konferencën 2-ditore "Shqipëria e gjeneratës tjetër", që do të zhvillohet nga nesër në ...
BalkanWeb | 25-Aug-2013 11:06
TIRANË - "Një kapitull i ri për territorin dhe ekonominë", e vlerëson kryeministri i ardhshëm, Edi Rama me një koment në rrjetin social "Facebook" konferencën 2-ditore "Shqipëria e gjeneratës tjetër", që do të zhvillohet nga nesër në ...

Urbanizimi, a po kthen Rama modelin e tij si bashkiak edhe në ekzekutiv?
Partia Socialiste që pritet të marrë pushtetin në shtator, ka thirrur një konferencë ndërkombëtare arkitektësh në Tiranë për problemet urbanistike të Shqipërisë. Edi Rama si kryeministër duket se po kthen modelin e tij si kryebashkiak i ...
Mapo | 25-Aug-2013 00:17
Partia Socialiste që pritet të marrë pushtetin në shtator, ka thirrur një konferencë ndërkombëtare arkitektësh në Tiranë për problemet urbanistike të Shqipërisë. Edi Rama si kryeministër duket se po kthen modelin e tij si kryebashkiak i ...

“Shqipëria e Gjeneratës së Re”, Rama: Një kapitull i ri për territorin dhe ekonominë
E ndërsa vetëm një ditë më parë plot 32 arkitektë, planifikues urbanë, ekonomistë nga e gjithë bota kanë mbërritur në vendin tonë për të marrë pjesë në Konferencën me titull “Shqipëria e Gjeneratës së Re”, që do të zhvillohet nga Partia ...
OraNews | 25-Aug-2013 12:13
E ndërsa vetëm një ditë më parë plot 32 arkitektë, planifikues urbanë, ekonomistë nga e gjithë bota kanë mbërritur në vendin tonë për të marrë pjesë në Konferencën me titull “Shqipëria e Gjeneratës së Re”, që do të zhvillohet nga Partia ...

Konferenca "Shqipëria e Gjeneratës së Re", Rama vlerësimë në Facebbok?
Mbi 50 arkitektë, planifikues urbanë kanë mbërritur në Tiranë për konferencën "Shqipëria e Gjeneratës së Re”. Sipas partisë Socialiste, konferenca do të fokusohet në ndërtimin e një vizioni të ri për një zhvillim të qëndrueshëm urban.
Bota Sot | 25-Aug-2013 12:52
Mbi 50 arkitektë, planifikues urbanë kanë mbërritur në Tiranë për konferencën "Shqipëria e Gjeneratës së Re”. Sipas partisë Socialiste, konferenca do të fokusohet në ndërtimin e një vizioni të ri për një zhvillim të qëndrueshëm urban.

?Shqipëria e Gjeneratës tjetër?, Rama: Godasim dëmtuesit e territorit
Në ditën e dytë të turit njohës nëpër Shqipëri, arkitektët dhe urbanistët e ftuar nga Partia Socialiste për të marrë pjesë në Konferencën "Shqipëria e Gjeneratës tjetër" janë ndalur në disa nga zonat informale si në Paskuqan, Kamëz dhe ...
Bota Sot | 25-Aug-2013 19:38
Në ditën e dytë të turit njohës nëpër Shqipëri, arkitektët dhe urbanistët e ftuar nga Partia Socialiste për të marrë pjesë në Konferencën "Shqipëria e Gjeneratës tjetër" janë ndalur në disa nga zonat informale si në Paskuqan, Kamëz dhe ...

Sot konferenca e arkitekteve, Rama: Goditje pa kompromis ndërtimeve që dëmtuan territorin
Arkitektët dhe urbanistët e huaj, të ftuar në Shqipëri nga Partia Socialiste, kanë vizituar dje zonat e Paskuqanit, Kamzës dhe ish-Kënetës, por edhe plazhin e Durrësit.
Mapo | 26-Aug-2013 10:57
Arkitektët dhe urbanistët e huaj, të ftuar në Shqipëri nga Partia Socialiste, kanë vizituar dje zonat e Paskuqanit, Kamzës dhe ish-Kënetës, por edhe plazhin e Durrësit.

Urbanizimi i zonave informale, Rama premton ‘transformim total’
Gjatë vizitave në disa prej zonave më të mëdha informale në vend, urbanistët, e ftuar nga Partia Socialiste për të marrë pjesë në konferencën “Shqipëria e Gjeneratës tjetër”, arkitektët dhe urbanistët e huaj kanë parë me sytë e tyre ...
Gazeta Dita | 25-Aug-2013 21:47
Gjatë vizitave në disa prej zonave më të mëdha informale në vend, urbanistët, e ftuar nga Partia Socialiste për të marrë pjesë në konferencën “Shqipëria e Gjeneratës tjetër”, arkitektët dhe urbanistët e huaj kanë parë me sytë e tyre ...

Mbi 50 arkitektë, planifikues urbanë e ekonomistë, në Tiranë për konferencën “Shqipëria e Gjeneratës Tjetër”
Më shumë se 50 arkitektë, planifikues urbanë dhe ekonomistë nga e gjithë bota kanë mbërritur në vendin tonë për të marrë pjesë në Konferencën me titull “Shqipëria e Gjeneratës Tjetër”, që do të zhvillohet nga Partia Socialiste në datat 26 ...
GazetaTema | 24-Aug-2013 19:45
Më shumë se 50 arkitektë, planifikues urbanë dhe ekonomistë nga e gjithë bota kanë mbërritur në vendin tonë për të marrë pjesë në Konferencën me titull “Shqipëria e Gjeneratës Tjetër”, që do të zhvillohet nga Partia Socialiste në datat 26 ...

“Shqipëria e Gjeneratës së Re”, sot nis konferenca e PS me arkitektë të huaj
Partia Socialiste nis sot konferencën dyditore me titull “Shqipëria e Gjeneratës së Re”, ku marrin pjesë 32 arkitektë, planifikues urbanë, ekonomistë nga e gjithë bota.
OraNews | 26-Aug-2013 08:17
Partia Socialiste nis sot konferencën dyditore me titull “Shqipëria e Gjeneratës së Re”, ku marrin pjesë 32 arkitektë, planifikues urbanë, ekonomistë nga e gjithë bota.

Konferenca “Shqipëria e Gjeneratës tjetër” në Tiranë
Më shumë se 50 arkitektë, planifikues urbanë dhe ekonomistë nga vende të ndryshme të botës kanë mbërritur në vendin tonë për të marrë pjesë në Konferencën me titull “Shqipëria e Gjeneratës tjetër”, që do të zhvillohet nga Partia Socialiste ...
Gazeta Dita | 24-Aug-2013 20:37
Më shumë se 50 arkitektë, planifikues urbanë dhe ekonomistë nga vende të ndryshme të botës kanë mbërritur në vendin tonë për të marrë pjesë në Konferencën me titull “Shqipëria e Gjeneratës tjetër”, që do të zhvillohet nga Partia Socialiste ...

Konferenca e PS, Tabaku: Rama harron që Tirana e ka një plan të miratuar
TIRANE- Partia Socialiste pritet të zhvillojë më 26 dhe 27 një konferencë me me titull "Shqipëria e Gjeneratës së Re", që sipas njoftimit të shpërndarë nga zyra e shtypit të kësaj partie, do të fokusohet në ndërtimin e një vizioni të ri ...
BalkanWeb | 24-Aug-2013 21:55
TIRANE- Partia Socialiste pritet të zhvillojë më 26 dhe 27 një konferencë me me titull "Shqipëria e Gjeneratës së Re", që sipas njoftimit të shpërndarë nga zyra e shtypit të kësaj partie, do të fokusohet në ndërtimin e një vizioni të ri ...

Ekspertët e huaj: Ja cfarë duhet të bëni me Piramidën dhe vilën e Hoxhës
TIRANE- Arkitektët e huaj japin ide interesante ne lidhje se cfarë duhet të bëjë Shqipëria me simbolet dhe monumentet e trashëguara nga periudha e komunizmit.
BalkanWeb | 26-Aug-2013 12:20
TIRANE- Arkitektët e huaj japin ide interesante ne lidhje se cfarë duhet të bëjë Shqipëria me simbolet dhe monumentet e trashëguara nga periudha e komunizmit.

Konferenca për territorin, Rama: Prioritet goditja e dëmtuesve të territorit
TIRANE- Në ditën e dytë të turit njohës nëpër Shqipëri, arkitektët dhe urbanistët e ftuar nga Partia Socialiste për të marr pjesë në Konferencën "Shqipëria e Gjeneratës tjetër" janë ndalur në disa nga zonat informale si në Paskuqan, Kamëz ...
BalkanWeb | 25-Aug-2013 19:12
TIRANE- Në ditën e dytë të turit njohës nëpër Shqipëri, arkitektët dhe urbanistët e ftuar nga Partia Socialiste për të marr pjesë në Konferencën "Shqipëria e Gjeneratës tjetër" janë ndalur në disa nga zonat informale si në Paskuqan, Kamëz ...

Konferenca “Shqipëria e Gjeneratës së Re”, Rama: Dita e parë për territorin, e dyta për ekonominë
E ndërsa vetëm një ditë më parë plot 50 arkitektë, planifikues urbanë, ekonomistë nga e gjithë bota kanë mbërritur në vendin tonë për të marrë pjesë në Konferencën me titull “Shqipëria e Gjeneratës së Re”, që do të zhvillohet nga Partia ...
Gazeta Dita | 25-Aug-2013 11:20
E ndërsa vetëm një ditë më parë plot 50 arkitektë, planifikues urbanë, ekonomistë nga e gjithë bota kanë mbërritur në vendin tonë për të marrë pjesë në Konferencën me titull “Shqipëria e Gjeneratës së Re”, që do të zhvillohet nga Partia ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved