ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 17:31

1 2 3 4

Huawei Mate X 5G, promovohet në këtë treg
Huawei Mate X 5G, promovohet në këtë treg
Pas një pritjeje tetë muajsh, telefoni i palosshëm Huawei Mate X, i prezantuar në MWC 2019 të këtij viti, më në fund po promovohet në Kinë. Të gjitha shenjat e fundit po tregonin drejt një promovimi të menjëhershëm, ...
Te gjitha 15 | Gazeta Observer | para 32 min
Pas një pritjeje tetë muajsh, telefoni i palosshëm Huawei Mate X, i prezantuar në MWC 2019 të këtij viti, më në fund po promovohet në Kinë. Të gjitha shenjat e fundit po tregonin drejt një promovimi të menjëhershëm, ...
Partnerët e Facebookut ende nuk kanë dhënë mbështetje financiare për kriptovalutën Libra
Partnerët e Facebookut ende nuk kanë dhënë mbështetje financiare për kriptovalutën Libra
Asnjë prej kompanive të cilat kanë bashkëpunuar me Facebookun lidhur me kriptovalutën Libra, nuk kanë dhënë ende asnjë mbështetje financiare. Facebook lajmëroi në muajin qershor se bashkëthemeluesit duhet të jepnin 10 ...
Te gjitha 6 | Arbresh | para 2 ore
Asnjë prej kompanive të cilat kanë bashkëpunuar me Facebookun lidhur me kriptovalutën Libra, nuk kanë dhënë ende asnjë mbështetje financiare. Facebook lajmëroi në muajin qershor se bashkëthemeluesit duhet të jepnin 10 ...
Kurseni baterinë e iPhone në këtë mënyrë
Kurseni baterinë e iPhone në këtë mënyrë
Kohët e fundit, ka pasur shumë lajme për mundësinë e errësimit të ekranit, që prej se është lansuar, ka nisur të aplikohet nga shumë aplikacione. Me ekranin që ka sfond të errët, derisa shkronjat kanë ngjyra të hapura, ...
Te gjitha 14 | Gazeta Observer | para 35 min
Kohët e fundit, ka pasur shumë lajme për mundësinë e errësimit të ekranit, që prej se është lansuar, ka nisur të aplikohet nga shumë aplikacione. Me ekranin që ka sfond të errët, derisa shkronjat kanë ngjyra të hapura, ...
?Telefoni banane – një pajisje që qëndron larg nga pjesa tjetër
?Telefoni banane – një pajisje që qëndron larg nga pjesa tjetër
Një telefon në formë banane nuk është me të vërtetë një telefon i rregullt, por një aksesor Bluetooth përmes të cilit mund të bëni telefonata.
Te gjitha 3 | Top Channel | para 71 min
Një telefon në formë banane nuk është me të vërtetë një telefon i rregullt, por një aksesor Bluetooth përmes të cilit mund të bëni telefonata.
5 zonat që duhet t’i pastroni më shpesh në shtëpi
5 zonat që duhet t’i pastroni më shpesh në shtëpi
5 zonat që duhet të pastroni më shpesh në shtëpi Ju mund të jeni nga ato persona që kaloni orë të tëra në pastrimin e shtëpisë, megjithatë ka disa vende që i neglizhoni. Perdet Ato që mbledhin merimangat e pluhurit ...
Te gjitha 8 | Zeri | para 3 ore
5 zonat që duhet të pastroni më shpesh në shtëpi Ju mund të jeni nga ato persona që kaloni orë të tëra në pastrimin e shtëpisë, megjithatë ka disa vende që i neglizhoni. Perdet Ato që mbledhin merimangat e pluhurit ...
Studiuesit arrijnë të rrisin gamën e WiFi, vetëm përmes softuerit
Studiuesit arrijnë të rrisin gamën e WiFi, vetëm përmes softuerit
Të gjithë ruterat tanë pa tel zakonisht kanë një gamë të caktuar dhe nëse shkoni përtej këtij diapazoni, do të humbni sinjalin. Kjo është arsyeja pse shtrirësit e intervalit WiFi janë të njohur sepse i lejon përdoruesit ...
Te gjitha 4 | TetovaSot | para 91 min
Të gjithë ruterat tanë pa tel zakonisht kanë një gamë të caktuar dhe nëse shkoni përtej këtij diapazoni, do të humbni sinjalin. Kjo është arsyeja pse shtrirësit e intervalit WiFi janë të njohur sepse i lejon përdoruesit ...
Instagram heq nga funksioni një filter të përdorur shumë edhe në Kosovë
Instagram heq nga funksioni një filter të përdorur shumë edhe në Kosovë
Instagrami do të ndalojë filterin që ju bënë të dukeni sikur keni bërë operacion plastikë dhe mund të jetë lajmi më i mirë që kemi dëgjuar, pasi që njerëzi kanë qenë të obsesionuar ndaj këtij......
Te gjitha 4 | Zeri | para 2 ore
Instagrami do të ndalojë filterin që ju bënë të dukeni sikur keni bërë operacion plastikë dhe mund të jetë lajmi më i mirë që kemi dëgjuar, pasi që njerëzi kanë qenë të obsesionuar ndaj këtij......
Kompjuteri kuantik i Google ka bërë atë që superkompjuterit më të fuqishëm në botë i duhen 10,000 vite
Kompjuteri kuantik i Google ka bërë atë që superkompjuterit më të fuqishëm në botë i duhen 10,000 vite
Google zyrtarisht tha se ka arritur “supremacinë kuantike” sipas një artikulli të ri të publikuar në gazetën shkencore Nature. Lajmi vjen një muaj pasi letra kërkimore e Google u publikua aksidentalisht online. Tashmë ...
Te gjitha 5 | Indeks Online | para 62 min
Google zyrtarisht tha se ka arritur “supremacinë kuantike” sipas një artikulli të ri të publikuar në gazetën shkencore Nature. Lajmi vjen një muaj pasi letra kërkimore e Google u publikua aksidentalisht online. Tashmë ...
Mustang-u tenton të tejkalojë veturat në autostradë, por e pëson keq
Mustang-u tenton të tejkalojë veturat në autostradë, por e pëson keq
Fotografia e parë e gjeneratës tjetër M3 është marrë me siguri në shiritin e prodhimit dhe zbulon pjesën e pasme të automjetit. Ndërmarrja britanike Evolve Automotive, e specializuar në rafinimin e makinave BMW, ka ...
Te gjitha 13 | GazetaBlic | para 10 ore
Fotografia e parë e gjeneratës tjetër M3 është marrë me siguri në shiritin e prodhimit dhe zbulon pjesën e pasme të automjetit. Ndërmarrja britanike Evolve Automotive, e specializuar në rafinimin e makinave BMW, ka ...
Nissan Concept Ariya paralajmëron hyrjen në epokën e re
Nissan Concept Ariya paralajmëron hyrjen në epokën e re
Prodhuesi japonez zbuloi një koncept tërheqës elektrik SUV me dy elektromotorë në Panairin e Tokios. Siç thonë në Nissan, Ariya Concept paralajmëron “epokën e re” të kësaj marke makine dhe “ripërcaktimin e filozofisë së ...
Te gjitha 2 | Medial | para 2 ore
Prodhuesi japonez zbuloi një koncept tërheqës elektrik SUV me dy elektromotorë në Panairin e Tokios. Siç thonë në Nissan, Ariya Concept paralajmëron “epokën e re” të kësaj marke makine dhe “ripërcaktimin e filozofisë së ...
Si ta dini ku është prodhuar celulari juaj?
Si ta dini ku është prodhuar celulari juaj?
Ju ka ndodhur ndonjëherë që të blini një celular të ri dhe të doni të dini ku është prodhuar? Epo tani ka një mënyrë. Shkruani *#06# dhe bëni call në celularin tuaj. Do ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra. ...
Te gjitha 6 | Medial | para 2 ore
Ju ka ndodhur ndonjëherë që të blini një celular të ri dhe të doni të dini ku është prodhuar? Epo tani ka një mënyrë. Shkruani *#06# dhe bëni call në celularin tuaj. Do ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra. ...
Ja pse është e gabuar ta mbushni telefonin në makinë
Ja pse është e gabuar ta mbushni telefonin në makinë
Të gjithëve na ndodh që kur jemi duke udhëtuar me makinë të karikojmë telefonin brenda mjetit me të cilin jemi duke udhëtuar. Por nuk e kemi ditur që ky është një veprim mjaft i gabuar. Sipas ekspertëve karikimi i Phone ...
Te gjitha 2 | Shenja | para 3 ore
Të gjithëve na ndodh që kur jemi duke udhëtuar me makinë të karikojmë telefonin brenda mjetit me të cilin jemi duke udhëtuar. Por nuk e kemi ditur që ky është një veprim mjaft i gabuar. Sipas ekspertëve karikimi i Phone ...
?NASA me mision hapësinor që do të eksplorojë asteroidet fosile rreth Jupiterit
?NASA me mision hapësinor që do të eksplorojë asteroidet fosile rreth Jupiterit
Një misionin hapësinor, i prezantuar nga NASA si Lucy, do të studiojë ato që konsiderohen si “objektet më të vjetra në sistemin diellor”.
Te gjitha 2 | Top Channel | para 77 min
Një misionin hapësinor, i prezantuar nga NASA si Lucy, do të studiojë ato që konsiderohen si “objektet më të vjetra në sistemin diellor”.
Volkswagen paralajmëron GOLF 8
Volkswagen paralajmëron GOLF 8
Volkswagen, ka publikuar një fotografi reklamuese, përmes së cilës ka paralajmëruar modelin e shumëpritur, gjeneratën e tetë të Golf-it. VW prezantimin zyrtar do ta bëjë më 24 tetor, me moton “Life Happens with a Golf” ...
Te gjitha 6 | Zeri | para 6 ore
Volkswagen, ka publikuar një fotografi reklamuese, përmes së cilës ka paralajmëruar modelin e shumëpritur, gjeneratën e tetë të Golf-it. VW prezantimin zyrtar do ta bëjë më 24 tetor, me moton “Life Happens with a Golf” ...
Folës të ndryshëm, këndi për fëmijë “Future Developers” dhe e- games tournamenti, mbahet edicioni i tetë i KosICT – festivalit të teknologjisë
Folës të ndryshëm, këndi për fëmijë “Future Developers” dhe e- games tournamenti, mbahet edicioni i tetë i KosICT – festivalit të teknologjisë
Me datën 24 dhe 25 tetor në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, do të mbahet edicioni i 8-të i festivalit të teknologjisë ‘KosICT’. Art Nikovazi, nga ‘KosICT’ ka theksuar për Telegrafin se është këtë vit do të mbahet ...
Te gjitha 6 | Telegrafi | para 4 ore
Me datën 24 dhe 25 tetor në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, do të mbahet edicioni i 8-të i festivalit të teknologjisë ‘KosICT’. Art Nikovazi, nga ‘KosICT’ ka theksuar për Telegrafin se është këtë vit do të mbahet ...
1 2 3 4


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved