ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 04:31

1 2 3 4

Google dhe Mozilla kundër Kazakistanit
Google dhe Mozilla kundër Kazakistanit
Ndërhyrja në jetën e qytetarëve përmes internetit nuk do të jetë më aq e lehtë për qeverinë e Kazakistanit. Google dhe Mozilla janë të gatshëm të luftojnë kundër vendit që ka detyruar përdoruesit të instalojnë një ...
Te gjitha 5 | TetovaSot | para 9 ore
Ndërhyrja në jetën e qytetarëve përmes internetit nuk do të jetë më aq e lehtë për qeverinë e Kazakistanit. Google dhe Mozilla janë të gatshëm të luftojnë kundër vendit që ka detyruar përdoruesit të instalojnë një ...
YouTube do të largojë të gjitha videot me përmbajtje të dhunshme dhe në përgjithësi për të rritur
YouTube do të largojë të gjitha videot me përmbajtje të dhunshme dhe në përgjithësi për të rritur
YouTube ka bërë të ditur, se do të largojë materialet me përmbajtje të rëndë, për përdoruesit që janë nën 18 vjeçare, derisa do të kujdeset që në asnjë mënyrë, fëmijëve të mos iu shfaqet ndonjë video me përmbajtje jo ...
Te gjitha 3 | TetovaSot | para 6 ore
YouTube ka bërë të ditur, se do të largojë materialet me përmbajtje të rëndë, për përdoruesit që janë nën 18 vjeçare, derisa do të kujdeset që në asnjë mënyrë, fëmijëve të mos iu shfaqet ndonjë video me përmbajtje jo ...
Fond për të financuar kompanitë evropiane të teknologjisë
Fond për të financuar kompanitë evropiane të teknologjisë
Sipas një dokumenti të brendshëm flitet për një Fond Evropian 100 miliardë euro në kompanitë evropiane me potencial të lartë, raportojnë mediat kosovare. Ky është hapi më drastik që autoritetet evropiane kanë ndërmarrë ...
Te gjitha 9 | AlbInfo | para 8 ore
Sipas një dokumenti të brendshëm flitet për një Fond Evropian 100 miliardë euro në kompanitë evropiane me potencial të lartë, raportojnë mediat kosovare. Ky është hapi më drastik që autoritetet evropiane kanë ndërmarrë ...
Instagram na ka futur në botën e pëlqimeve. Çfarë do të ndodhë kur platforma do ta heq këtë opsion?
Instagram na ka futur në botën e pëlqimeve. Çfarë do të ndodhë kur platforma do ta heq këtë opsion?
Të pëlqen fotoja ime në Instagram? A është koha e duhur të postoj një foto tani? A të fshijë foton sepse kam marrë shumë pak pëlqime? Ata të cilët janë të interesuar për pëlqime, mund të kenë shumë stres dhe presion kur ...
Te gjitha 3 | TetovaSot | para 9 ore
Të pëlqen fotoja ime në Instagram? A është koha e duhur të postoj një foto tani? A të fshijë foton sepse kam marrë shumë pak pëlqime? Ata të cilët janë të interesuar për pëlqime, mund të kenë shumë stres dhe presion kur ...
Makina e re e marinës amerikane, gjysmë tank, gjysmë 'Jeep'
Makina e re e marinës amerikane, gjysmë tank, gjysmë 'Jeep'
Makina që është miratuar si zëvendësuesja e legjendares “Humvee”, automjeti kryesor i transportit për trupat amerikane në fushëbetejë, ka nisur të prodhohet e të dërgohet në masë për Marinën amerikane. Makina e re ...
Te gjitha 9 | Zeri | para 5 ore
Makina që është miratuar si zëvendësuesja e legjendares “Humvee”, automjeti kryesor i transportit për trupat amerikane në fushëbetejë, ka nisur të prodhohet e të dërgohet në masë për Marinën amerikane. Makina e re ...
Versionet e rejat të sistemit operativ Android, dallohen në bazë të numrave
Versionet e rejat të sistemit operativ Android, dallohen në bazë të numrave
Ka kaluar koha e Android Q, meqenëse tani do të jetë Android 10. Google ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi, se nuk do t’i quajë më versionet e reja në bazë të ëmbëlsirave si Pie, Oreo apo Nougat, por ato do të ...
Te gjitha 7 | Gazeta Observer | para 11 ore
Ka kaluar koha e Android Q, meqenëse tani do të jetë Android 10. Google ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi, se nuk do t’i quajë më versionet e reja në bazë të ëmbëlsirave si Pie, Oreo apo Nougat, por ato do të ...
Dështon ankorimi i anijes Soyuz në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës
Dështon ankorimi i anijes Soyuz në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës
Një anije ruse Soyuz nuk arriti të ankorohej sot në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës. NASA tha në blogun e saj se sistemi i ankorimit të anijes Soyuz dështoi të mbyllej siç duhet në Stacion. Anija Soyuz është ...
Te gjitha 3 | Zeri Amerikes | para 14 ore
Një anije ruse Soyuz nuk arriti të ankorohej sot në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës. NASA tha në blogun e saj se sistemi i ankorimit të anijes Soyuz dështoi të mbyllej siç duhet në Stacion. Anija Soyuz është ...
55% e përdoruesve mbajnë telefonat pa i ndërruar 3 deri 5 vjet
55% e përdoruesve mbajnë telefonat pa i ndërruar 3 deri 5 vjet
Sipas një ankete ku janë pyetur 3,640 përdorues smartfonësh, mëse gjysma e tyre mbajnë telefonët ekzistues për një periudhë 3 deri në 5 vjeçare. Një studim i ri tregon frikën më të madhe të prodhuesve si Apple dhe ...
Te gjitha 4 | Shenja | para 7 ore
Sipas një ankete ku janë pyetur 3,640 përdorues smartfonësh, mëse gjysma e tyre mbajnë telefonët ekzistues për një periudhë 3 deri në 5 vjeçare. Një studim i ri tregon frikën më të madhe të prodhuesve si Apple dhe ...
Instagram u shpall luftë lajmeve të rreme
Instagram u shpall luftë lajmeve të rreme
Instagrami është një ndër rrjetet sociale më të përdorur së fundmi dhe duket se i ka shpallur luftë lajmeve të rreme. Rrjeti social lejon tani përdoruesit të sinjalizojnë përmbajtjet që konsiderohen false, funksioni, ...
Te gjitha 2 | TetovaSot | para 14 ore
Instagrami është një ndër rrjetet sociale më të përdorur së fundmi dhe duket se i ka shpallur luftë lajmeve të rreme. Rrjeti social lejon tani përdoruesit të sinjalizojnë përmbajtjet që konsiderohen false, funksioni, ...
A duhet ta blini Galaxy Note 10+?
A duhet ta blini Galaxy Note 10+?
Tashmë që Samsung Galaxy Note 10+ është zyrtarisht në shitje dhe ekspertët e teknologjisë kanë pasur mundësinë që ta shohin nga afër këtë telefon, pyetja që shtrohet është: A duhet blerë kjo pajisje e re? Për disa mund ...
Te gjitha 7 | GazetaTema | para 6 ore
Tashmë që Samsung Galaxy Note 10+ është zyrtarisht në shitje dhe ekspertët e teknologjisë kanë pasur mundësinë që ta shohin nga afër këtë telefon, pyetja që shtrohet është: A duhet blerë kjo pajisje e re? Për disa mund ...
Burri hap regjistrimin e kameras në shtëpi, mbetet pa fjalë nga ajo që sheh
Burri hap regjistrimin e kameras në shtëpi, mbetet pa fjalë nga ajo që sheh
Një burrë ka mbetur pa fjalë kur ka hapur regjistrimet e kameras së sigurisë në shtëpinë e tij dhe ka parë duke u endur në banesë fantazmën e një djali dhe qenin e tij. Burri tha se ata po endeshin nëpër shtëpi në orët ...
| Lajmi i Fundit | para 5 ore
Një burrë ka mbetur pa fjalë kur ka hapur regjistrimet e kameras së sigurisë në shtëpinë e tij dhe ka parë duke u endur në banesë fantazmën e një djali dhe qenin e tij. Burri tha se ata po endeshin nëpër shtëpi në orët ...
Në Google Photos mund të kërkoni fotot sipas tekstit që gjendet në to
Në Google Photos mund të kërkoni fotot sipas tekstit që gjendet në to
Përgjatë viteve gjiganti i teknologjisë Google ka publikuar funksione të ndryshme të njohjes së objekteve në foto dhe tashmë vjen me një veçori të re në aplikacionin Photos. Përdoruesit mund të kërkojnë imazhe sipas ...
Te gjitha 3 | Gazeta Observer | para 11 ore
Përgjatë viteve gjiganti i teknologjisë Google ka publikuar funksione të ndryshme të njohjes së objekteve në foto dhe tashmë vjen me një veçori të re në aplikacionin Photos. Përdoruesit mund të kërkojnë imazhe sipas ...
10 faktet që duhet të dini për Fekondimin In-Vitro
10 faktet që duhet të dini për Fekondimin In-Vitro
Miliona çifte në të gjithë botën përjetojnë ankth dhe stres të vashdueshëm nga pamundësisa për të konceptuar një fëmijë për një kohë të gjatë. Statistikat tregojnë se 1 në 8 çifte kanë probleme në arritjen e një ...
| Lajmi i Fundit | para 9 ore
Miliona çifte në të gjithë botën përjetojnë ankth dhe stres të vashdueshëm nga pamundësisa për të konceptuar një fëmijë për një kohë të gjatë. Statistikat tregojnë se 1 në 8 çifte kanë probleme në arritjen e një ...
Facebook angazhon gazetarët për hapësirën e re “Aktualitet”
Facebook angazhon gazetarët për hapësirën e re “Aktualitet”
Facebook konfirmoi sot në platformën e tij krijimin e një skede të quajtur “Aktualitet” që do të prezantojë për përdoruesit lajmet kryesore të ditës, me ndihmën e një ekipi gazetarësh me eksperiencë. Rrjeti social do të ...
| Zeri | para 12 ore
Facebook konfirmoi sot në platformën e tij krijimin e një skede të quajtur “Aktualitet” që do të prezantojë për përdoruesit lajmet kryesore të ditës, me ndihmën e një ekipi gazetarësh me eksperiencë. Rrjeti social do të ...
Danimarka rishikon 10,700 vendime gjykate për shkak të dhënave të gabuara nga kompanitë celulare
Danimarka rishikon 10,700 vendime gjykate për shkak të dhënave të gabuara nga kompanitë celulare
Gabimet të dhënat e lokalizimit përmes valëve celulare bënë që autoritetet Daneze të rishikonin 10,700 vendime gjykate për të parë nëse të dhënat e gabuara përdorur si prova kanë çuar në vendime të padrejta. Problemet ...
Te gjitha 3 | Medial | 24-Aug-2019 00:29
Gabimet të dhënat e lokalizimit përmes valëve celulare bënë që autoritetet Daneze të rishikonin 10,700 vendime gjykate për të parë nëse të dhënat e gabuara përdorur si prova kanë çuar në vendime të padrejta. Problemet ...
1 2 3 4


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved