ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2019 13:36

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

17 granata zbulohen në një makinë pranë stacionit hekurudhor
17 granata zbulohen në një makinë pranë stacionit hekurudhor
Policia në qytetin lindor në Dresden të Gjermanisë po heton zbulimin e 17 granatave dore në një automjet sportiv, i parkuar pranë stacionit qendror të trenit, njoftoi policia në një deklaratë shtypi. Dy persona janë ...
Te gjitha 2 | InFokusi | para 66 min
Policia në qytetin lindor në Dresden të Gjermanisë po heton zbulimin e 17 granatave dore në një automjet sportiv, i parkuar pranë stacionit qendror të trenit, njoftoi policia në një deklaratë shtypi. Dy persona janë ...
Kolona të gjata në rrugën Kaçanik-Hani i Elezit
Kolona të gjata në rrugën Kaçanik-Hani i Elezit
Po vazhdojnë edhe sot kolonat e gjata në rrugën Kaçanik-Hani i Elezit. Krejt kjo po ndodh pas mbylljes së magjistrales që u bë shkaku i punimeve në një urë. Qytetarët po e përdorin rrugën alternative nëpër fshatin ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 22 min
Po vazhdojnë edhe sot kolonat e gjata në rrugën Kaçanik-Hani i Elezit. Krejt kjo po ndodh pas mbylljes së magjistrales që u bë shkaku i punimeve në një urë. Qytetarët po e përdorin rrugën alternative nëpër fshatin ...
Rasti i prokurorit Elez Blakaj turpi më i madh i drejtësisë
Rasti i prokurorit Elez Blakaj turpi më i madh i drejtësisë
Edhe 11 vjet nga shpallja e pavarësisë së shtetit të Kosovës, sistemi i drejtësisë në Kosovë nuk ka arritur të pavarësohet tërësisht nga politika, shkruan arbresh.info. Shoqëria Civile nuk është shumë e kënaqur me ...
Te gjitha 2 | Lajm Press | para 3 ore
Edhe 11 vjet nga shpallja e pavarësisë së shtetit të Kosovës, sistemi i drejtësisë në Kosovë nuk ka arritur të pavarësohet tërësisht nga politika, shkruan arbresh.info. Shoqëria Civile nuk është shumë e kënaqur me ...
Shkolla “Ali Hadri” në Pejë pasurohet edhe me kabinetin e hotelerisë
Shkolla “Ali Hadri” në Pejë pasurohet edhe me kabinetin e hotelerisë
Marrëveshja e nënshkruar mes Drejtorisë Komunale të Arsimit, Shkollës së Mesme profesionale ekonomike “Ali Hadri” dhe Organizatës Joqeveritare “Syri i Vizionit” nga Peja ka hapur rrugën e realizimit të projektit për ...
Te gjitha 4 | Koha.net | para 2 ore
Marrëveshja e nënshkruar mes Drejtorisë Komunale të Arsimit, Shkollës së Mesme profesionale ekonomike “Ali Hadri” dhe Organizatës Joqeveritare “Syri i Vizionit” nga Peja ka hapur rrugën e realizimit të projektit për ...
Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës qe një muaj jofunksional, mbi 200 ankesa mbesin pa u shqyrtuar
Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës qe një muaj jofunksional, mbi 200 ankesa mbesin pa u shqyrtuar
Tash e një muaj ka mbetur pa u shqyrtuar ankesa e Anton Gojanit, të cilën e kishte bërë në Këshillin e Pavarur Mbikëqyrës për Shërbyesit Civilë të Kosovës (KPMSHCK) për procedurat e vlerësimit për drejtor të Agjencisë ...
Te gjitha 2 | InFokusi | para 3 ore
Tash e një muaj ka mbetur pa u shqyrtuar ankesa e Anton Gojanit, të cilën e kishte bërë në Këshillin e Pavarur Mbikëqyrës për Shërbyesit Civilë të Kosovës (KPMSHCK) për procedurat e vlerësimit për drejtor të Agjencisë ...
BE-ja e konsideron në kundërshtim me MSA-në vendimin e Qeverisë për heqjen e akcizës për cigare e duhan
BE-ja e konsideron në kundërshtim me MSA-në vendimin e Qeverisë për heqjen e akcizës për cigare e duhan
Bashkimi Evropian po e kundërshton vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e akcizës për cigare dhe duhan, e, në vend të saj, të aplikohet taksa në vlerë të mallit prej 30 përqind. Në një përgjigje me shkrim nga Zyra ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 17 ore
Bashkimi Evropian po e kundërshton vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e akcizës për cigare dhe duhan, e, në vend të saj, të aplikohet taksa në vlerë të mallit prej 30 përqind. Në një përgjigje me shkrim nga Zyra ...
Habit drejtoresha e azilit, parashikon vdekjen e 10 të moshuarve gjatë vitit 2019
Habit drejtoresha e azilit, parashikon vdekjen e 10 të moshuarve gjatë vitit 2019
Emisioni Boom ka sjellë në vëmendjen e publikut këtë herë babëzinë e institucioneve publike për tendera, ku kulmin duket se e ka arritur shtëpia e të moshuarve Fier, duke parashikuar vdekjen e 10 rezidentëve të saj ...
Te gjitha 2 | Dritare | para 17 ore
Emisioni Boom ka sjellë në vëmendjen e publikut këtë herë babëzinë e institucioneve publike për tendera, ku kulmin duket se e ka arritur shtëpia e të moshuarve Fier, duke parashikuar vdekjen e 10 rezidentëve të saj ...
Gazetari i NYT-it rrëfen për sfidat në raportim dhe ngazëllimin e kosovarëve në ditën e Pavarësisë
Gazetari i NYT-it rrëfen për sfidat në raportim dhe ngazëllimin e kosovarëve në ditën e Pavarësisë
Nga Praga ku ishte vendosur si korrespodent i New York Timesit, për Evropën Lindore dhe Qendrore, Dan Bilefsky në shkurtin e vitit 2008, u nis për në Prishtinë. I shqetësuar nëse do të arrinte në kohë për të raportuar, ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 18 ore
Nga Praga ku ishte vendosur si korrespodent i New York Timesit, për Evropën Lindore dhe Qendrore, Dan Bilefsky në shkurtin e vitit 2008, u nis për në Prishtinë. I shqetësuar nëse do të arrinte në kohë për të raportuar, ...
Nuk ishte thellësia që më mbyti, por koha që kalova nën ujë
Nuk ishte thellësia që më mbyti, por koha që kalova nën ujë
Nuk ishte thellësia që më mbyti, por koha që kalova nën ujë/ Frida Kahlo Frika nga dhimbja personale Shumë prej nesh kemi frikë se mos vuajmë disa ngjarje që konsiderohen “traumatike” në jetë. Dhe ndonjëherë, për shkak ...
Te gjitha 2 | Lexo | para 18 ore
Nuk ishte thellësia që më mbyti, por koha që kalova nën ujë/ Frida Kahlo Frika nga dhimbja personale Shumë prej nesh kemi frikë se mos vuajmë disa ngjarje që konsiderohen “traumatike” në jetë. Dhe ndonjëherë, për shkak ...
Pse ka njerëz që duan të ndihen zotër të të tjerëve?
Pse ka njerëz që duan të ndihen zotër të të tjerëve?
Për fat të keq, në botën e sotme, arsimi dhe edukimi janë duke u bërë metodat e indoktrinimit, në vend se të jenë liri për të mësuar dhe për të mësuar të tjerët të mendojnë për veten e tyre. Ky aspekt është burimi i ...
Te gjitha 2 | Lexo | para 19 ore
Për fat të keq, në botën e sotme, arsimi dhe edukimi janë duke u bërë metodat e indoktrinimit, në vend se të jenë liri për të mësuar dhe për të mësuar të tjerët të mendojnë për veten e tyre. Ky aspekt është burimi i ...
Furnizimi me ujë i kushton gati 10 mijë euro Akademisë së Kosovës për Siguri Publike
Furnizimi me ujë i kushton gati 10 mijë euro Akademisë së Kosovës për Siguri Publike
Akademia e Kosovës për Siguri Publike ka nënshkruar kontratën e radhës për këtë vit. Kontrata “Furnizimi me ujë të pijës”, i ka kushtuar këtij institucioni gati 10 mijë euro. Operatorit ekonomik të cilit i është dhënë ...
Te gjitha 2 | Indeks Online | para 4 ore
Akademia e Kosovës për Siguri Publike ka nënshkruar kontratën e radhës për këtë vit. Kontrata “Furnizimi me ujë të pijës”, i ka kushtuar këtij institucioni gati 10 mijë euro. Operatorit ekonomik të cilit i është dhënë ...
Dhëmbët e qumështit mund të përdoren për të parashikuar problemet e shëndetit mendor
Dhëmbët e qumështit mund të përdoren për të parashikuar problemet e shëndetit mendor
Kërkimet e reja sugjerojnë se eshtrat në gojën tonë mund të zbulojnë detaje për të ardhmen tonë. Në vecanti, shkencëtarët gjetën se dhëmbët mund të tregojnë rreziqet tona të crregullimeve të shëndetit mendor të tilla si ...
| Gazeta Observer | para 25 min
Kërkimet e reja sugjerojnë se eshtrat në gojën tonë mund të zbulojnë detaje për të ardhmen tonë. Në vecanti, shkencëtarët gjetën se dhëmbët mund të tregojnë rreziqet tona të crregullimeve të shëndetit mendor të tilla si ...
UBT, Klosi bashkëbisedim me studentët: Pyjet si ekonomi dhe punësim
UBT, Klosi bashkëbisedim me studentët: Pyjet si ekonomi dhe punësim
Nisma e ndërmarrë nga ministria e Turizmit dhe Mjedisit “Krijo oksigjenin tënd” ka në fokus shndërrimin e pyjeve në ekonomi dhe punësim për inxhinierët e ardhshëm të pyjeve dhe të mjedisit. Ky ishte qëllimi i takimit të ...
| Lexo | para 24 min
Nisma e ndërmarrë nga ministria e Turizmit dhe Mjedisit “Krijo oksigjenin tënd” ka në fokus shndërrimin e pyjeve në ekonomi dhe punësim për inxhinierët e ardhshëm të pyjeve dhe të mjedisit. Ky ishte qëllimi i takimit të ...
Haradinaj pritet t’ia ndajë 600 mijë euro një kompanie private nga Peja (Dokument)
Haradinaj pritet t’ia ndajë 600 mijë euro një kompanie private nga Peja (Dokument)
Qeveria e Kosovës të martën pritet të marr një vendim jo të zakonshëm. Me izën e Ramush Haradinajt, pritet t’ia ndajë më shumë se gjysmë milioni euro kompanisë private “Euromaks” nga Peja. Kjo kompani, e cila merret me ...
| InFokusi | para 32 min
Qeveria e Kosovës të martën pritet të marr një vendim jo të zakonshëm. Me izën e Ramush Haradinajt, pritet t’ia ndajë më shumë se gjysmë milioni euro kompanisë private “Euromaks” nga Peja. Kjo kompani, e cila merret me ...
Inteli blen prodhuesin e çipave nga India për ta forcuar seksionin e GPU-së
Inteli blen prodhuesin e çipave nga India për ta forcuar seksionin e GPU-së
Gjatë disa vjetëve të fundit Inteli ka kaluar nëpër ndryshime revolucionare, duke kaluar nga një kompani e cila prodhonte pothuajse ekskluzivisht procesorë x86 në një gjigant i cili tani fokusohet në AI, të mësuarit e ...
| Koha.net | para 21 min
Gjatë disa vjetëve të fundit Inteli ka kaluar nëpër ndryshime revolucionare, duke kaluar nga një kompani e cila prodhonte pothuajse ekskluzivisht procesorë x86 në një gjigant i cili tani fokusohet në AI, të mësuarit e ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved