ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 23:27

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Specialja pritet t’i ngritë mbi 100 aktakuza – Zhvillime dramatike mund të ndodhin pas pandemisë
Specialja pritet t’i ngritë mbi 100 aktakuza – Zhvillime dramatike mund të ndodhin pas pandemisë
Ndonëse deri më tani janë ngritur vetëm tri aktakuza ndaj ish-ushtarëve të UÇK-së nga Dhomat e Specializuara të Prokurorisë në Hagë, ky numër mund të shkojë deri në mbi 100. Situata me pandeminë COVID-19, ka ndikuar që ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 9 ore
Ndonëse deri më tani janë ngritur vetëm tri aktakuza ndaj ish-ushtarëve të UÇK-së nga Dhomat e Specializuara të Prokurorisë në Hagë, ky numër mund të shkojë deri në mbi 100. Situata me pandeminë COVID-19, ka ndikuar që ...
“Pasojat e kësaj krize mund t’i ndjekin ata gjatë gjithë jetës”, si po i ndryshon fëmijët Covid-19
“Pasojat e kësaj krize mund t’i ndjekin ata gjatë gjithë jetës”, si po i ndryshon fëmijët Covid-19
Nga suksesi i tyre akademik tek aftësitë e tyre sociale dhe shëndeti mendor, pandemia është një krizë për fëmijët e sotëm dhe pasojat mund t’i ndjekin ata gjatë gjithë jetës së tyre. Kur fëmijët dhe adoleshentët e sotëm ...
Te gjitha 2 | Telegraf | para 10 ore
Nga suksesi i tyre akademik tek aftësitë e tyre sociale dhe shëndeti mendor, pandemia është një krizë për fëmijët e sotëm dhe pasojat mund t’i ndjekin ata gjatë gjithë jetës së tyre. Kur fëmijët dhe adoleshentët e sotëm ...
Sexy Lehrer in der Umkleide-Datensatz
Sexy Lehrer in der Umkleide-Datensatz
während der gesamten Lektion und sehen, dass sexy Körper, um den Kerl, der war so schwer, zu warten, bevor ich irgendetwas machen kann.Die Liebe zu ficken, dass Esel und angeboten, die Sie vor einem Augenblick, warf ich ...
Te gjitha 4 | Albportali | para 11 ore
während der gesamten Lektion und sehen, dass sexy Körper, um den Kerl, der war so schwer, zu warten, bevor ich irgendetwas machen kann.Die Liebe zu ficken, dass Esel und angeboten, die Sie vor einem Augenblick, warf ich ...
Sulmet ajrore amerikane shënjestrojnë talibanët në Afganistan
Sulmet ajrore amerikane shënjestrojnë talibanët në Afganistan
Ushtria amerikane ka thënë se ka nisur sulmet e para ajrore kundër talibanëve prej kur është arritur pajtueshmëri për armëpushim nga forcat militante dhe ato afgane muajin e kaluar. Dy fazat e sulmeve kanë ndodhur më ...
| Radio Evropa e Lire | I sapobotuar
Ushtria amerikane ka thënë se ka nisur sulmet e para ajrore kundër talibanëve prej kur është arritur pajtueshmëri për armëpushim nga forcat militante dhe ato afgane muajin e kaluar. Dy fazat e sulmeve kanë ndodhur më ...
Mjekët shpjegojnë se si drita e telefonit humbet rritjen e trurit tek fëmijët
Mjekët shpjegojnë se si drita e telefonit humbet rritjen e trurit tek fëmijët
Studiuesit skanuan trurin e 47 fëmijëve të shëndetshëm që nuk kishin filluar akoma kopshtin. Studimi përdori një lloj të veçantë të MRI të quajtur imazhi i tensionit difuzionit, i cili shikon posaçërisht materien e ...
| Gazeta Express | para 39 min
Studiuesit skanuan trurin e 47 fëmijëve të shëndetshëm që nuk kishin filluar akoma kopshtin. Studimi përdori një lloj të veçantë të MRI të quajtur imazhi i tensionit difuzionit, i cili shikon posaçërisht materien e ...
QKUK bleu pijata, gota, piruna dhe lugë njëpërdorimëshe- Kaq para pagoi për tenderin
QKUK bleu pijata, gota, piruna dhe lugë njëpërdorimëshe- Kaq para pagoi për tenderin
Qendra Klinike e Kosovës, ditë më parë ka nënshkruar një tjetër tender për këtë vit. Kësaj radhe, QKUK është furnizuar me pijata, gota, piruna, dhe lugë njëpërdorimëshe. Për tenderin në fjalë, fillimisht janë paraparë 6 ...
| Indeks Online | para 43 min
Qendra Klinike e Kosovës, ditë më parë ka nënshkruar një tjetër tender për këtë vit. Kësaj radhe, QKUK është furnizuar me pijata, gota, piruna, dhe lugë njëpërdorimëshe. Për tenderin në fjalë, fillimisht janë paraparë 6 ...
Kërkon të përkëdhelë luanin, turisti rrezikon të humbasë krahun
Kërkon të përkëdhelë luanin, turisti rrezikon të humbasë krahun
Një video tregon momentin kur një turist kërkon të përkëdhelë një luan duke zgjatur dorën nga xhami i makinës, duke rrezikuar që ta humbasë atë. Luani është me kurriz nga makina e turistëve, kur një prej tyre zgjat ...
Te gjitha 2 | Telegraf | para 5 ore
Një video tregon momentin kur një turist kërkon të përkëdhelë një luan duke zgjatur dorën nga xhami i makinës, duke rrezikuar që ta humbasë atë. Luani është me kurriz nga makina e turistëve, kur një prej tyre zgjat ...
Covid-19, eksperti Dasho: Forma e lehtë, njëlloj si virozat. Ja ç´duhet të bëni gjatë verës
Covid-19, eksperti Dasho: Forma e lehtë, njëlloj si virozat. Ja ç´duhet të bëni gjatë verës
Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se forma e lehtë e Covid-19 është e njëjtë me virozat e zakonshme. Referuar studimit të fundit të kryer nga John Ioannidis i ...
| Telegraf | para 2 ore
Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se forma e lehtë e Covid-19 është e njëjtë me virozat e zakonshme. Referuar studimit të fundit të kryer nga John Ioannidis i ...
United Airlines mbyll tri baza ndërkombëtare për fluturime
United Airlines mbyll tri baza ndërkombëtare për fluturime
United Airlines Holdings Inc po mbyll bazat e saj ndërkombëtare për frekuentuesit e fluturimeve në Frankfurt, Hong Kong dhe Tokio deri në tetor të vitit 2020, sipas një memorandumi të brendshëm të premten, sipas ...
| AlbInfo | para 3 ore
United Airlines Holdings Inc po mbyll bazat e saj ndërkombëtare për frekuentuesit e fluturimeve në Frankfurt, Hong Kong dhe Tokio deri në tetor të vitit 2020, sipas një memorandumi të brendshëm të premten, sipas ...
Motoçikleta nga Bosch njofton automatikisht shërbimet e urgjencës kur ndodh një aksident
Motoçikleta nga Bosch njofton automatikisht shërbimet e urgjencës kur ndodh një aksident
Bosch ka nisur një sistem të ri të thirrjeve të emergjencës, i cili automatikisht mund të kërkojë ndihmë kur ndodh aksidenti. Sidoqoftë, ky sistem është menduar vetëm për motoçikleta. Në njoftimin e kësaj kompanie, ...
| Telegrafi | para 3 ore
Bosch ka nisur një sistem të ri të thirrjeve të emergjencës, i cili automatikisht mund të kërkojë ndihmë kur ndodh aksidenti. Sidoqoftë, ky sistem është menduar vetëm për motoçikleta. Në njoftimin e kësaj kompanie, ...
Mercedes tregon për herë të parë foto të S-Class elektrik
Mercedes tregon për herë të parë foto të S-Class elektrik
Prodhuesi gjerman i makinave Mercedes-Benz ka publikuar një imazh të parë të modelit të tij të ardhshëm EQS, i cili thuhet se është versioni elektrik i S-Class. Siç raporton Electrek, automjeti mund të shihet vetëm i ...
Te gjitha 2 | Telegrafi | para 4 ore
Prodhuesi gjerman i makinave Mercedes-Benz ka publikuar një imazh të parë të modelit të tij të ardhshëm EQS, i cili thuhet se është versioni elektrik i S-Class. Siç raporton Electrek, automjeti mund të shihet vetëm i ...
Flet Toni Kroos: Futbollistët vështirë se mund të tregojnë prirjet e tyre në publik
Flet Toni Kroos: Futbollistët vështirë se mund të tregojnë prirjet e tyre në publik
Toni Kroos ka shprehur hapur qëndrimin e tij në lidhje me pranimin e futbollistëve me pritje homoseksuale në futboll. Sipas mesfushorit të Real Madridit, individë të tillë mund të përbuzen nga shoqëria nëse e shfaqin në ...
| Telegraf | para 4 ore
Toni Kroos ka shprehur hapur qëndrimin e tij në lidhje me pranimin e futbollistëve me pritje homoseksuale në futboll. Sipas mesfushorit të Real Madridit, individë të tillë mund të përbuzen nga shoqëria nëse e shfaqin në ...
Pas tre muajsh, administrata del nga karantina
Pas tre muajsh, administrata del nga karantina
Pas rreth tre muajsh kufizimesh dhe punë online për shkak të pandemisë së koronavirusit, administrata del nga karantina. Këshilli i Ministrave ka vendosur të shfuqizojë ligjin për kohëzgjatjen e pushimit të ...
| Gazeta Express | para 5 ore
Pas rreth tre muajsh kufizimesh dhe punë online për shkak të pandemisë së koronavirusit, administrata del nga karantina. Këshilli i Ministrave ka vendosur të shfuqizojë ligjin për kohëzgjatjen e pushimit të ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved