ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 14:29


Aksidenti fatal i helikopterit të Kobe Bryant, hetuesit japin detaje të reja
Aksidenti fatal i helikopterit të Kobe Bryant, hetuesit japin detaje të reja
Helikopteri i Kobe Bryant që u rrëzua në Kalabasas, Kalifornia, së bashku me tetë pasagjerë tjerë, po lëvizte me një ‘ndikim të lartë energjie’, njofton Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit. Derisa hetuesit ...
Te gjitha 255 | Zeri | I sapobotuar
Helikopteri i Kobe Bryant që u rrëzua në Kalabasas, Kalifornia, së bashku me tetë pasagjerë tjerë, po lëvizte me një ‘ndikim të lartë energjie’, njofton Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit. Derisa hetuesit ...
Ibrahimovic bëhet “turp i botës”, shikoni si nuk shënon nga 5 metra me portën bosh(Video)
Ibrahimovic bëhet “turp i botës”, shikoni si nuk shënon nga 5 metra me portën bosh(Video)
Milani arriti të mund në shtesë Torinon me rezultatin 4-2 duke siguruar një biletë për në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Ndërkohë, Zlatan Ibrahimovic e nisi këtë sfidë në minutën e 65-të dhe në limitet e shtesë së ...
Te gjitha 84 | Standard | para 77 min
Milani arriti të mund në shtesë Torinon me rezultatin 4-2 duke siguruar një biletë për në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Ndërkohë, Zlatan Ibrahimovic e nisi këtë sfidë në minutën e 65-të dhe në limitet e shtesë së ...
Feston ditëlindjen dhe shkarkohet, befason skuadra e re e Berishës
Feston ditëlindjen dhe shkarkohet, befason skuadra e re e Berishës
Ndodh që të festosh ditëlindjen dhe një ditë më pas të shkarkohesh nga detyra. Futbolli është i paparashikueshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur trajnerit të Fortuna Dusseldorf. Friedhelm Funkel nuk do të ulet më në ...
Te gjitha 16 | ABCNews | para 67 min
Ndodh që të festosh ditëlindjen dhe një ditë më pas të shkarkohesh nga detyra. Futbolli është i paparashikueshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur trajnerit të Fortuna Dusseldorf. Friedhelm Funkel nuk do të ulet më në ...
Barcelona heq dorë nga Rodrigo, kthen vëmendjen tek opsionet tjera sulmuese
Barcelona heq dorë nga Rodrigo, kthen vëmendjen tek opsionet tjera sulmuese
Barcelona ka vendosur të përfundojnë bisedimet me Valencia për nënshkrimin e Rodrigo Moreno dhe do të shikojë opsione tjera për sulmin. Klubi katalunas nuk ishte i gatshëm të përmbushë kërkesat financiare të Los Che në ...
Te gjitha 30 | E Dua Sportin | para 38 min
Barcelona ka vendosur të përfundojnë bisedimet me Valencia për nënshkrimin e Rodrigo Moreno dhe do të shikojë opsione tjera për sulmin. Klubi katalunas nuk ishte i gatshëm të përmbushë kërkesat financiare të Los Che në ...
Tottenhami firmos me “yllin” e PSV-së
Tottenhami firmos me “yllin” e PSV-së
Tottenhami ka ndërhyrë menjëherë në merkato, pasi humbi shërbimet e Christian Eriksenit, i cili u ble nga Interi. Klubi londinez ka nënshkruar me sulmuesin e krahut, Steven Bergwijn, i cili vjen PSV Eindhoven, për 27 ...
Te gjitha 12 | Koha.mk | para 25 min
Tottenhami ka ndërhyrë menjëherë në merkato, pasi humbi shërbimet e Christian Eriksenit, i cili u ble nga Interi. Klubi londinez ka nënshkruar me sulmuesin e krahut, Steven Bergwijn, i cili vjen PSV Eindhoven, për 27 ...
‘Mos i besoni askujt’/ Reperi amerikan deklaratë tronditëse: Kobe Bryant e vranë, gjithçka ishte e …
‘Mos i besoni askujt’/ Reperi amerikan deklaratë tronditëse: Kobe Bryant e vranë, gjithçka ishte e …
Aksidenti ajror në Kaliforni i mori jetën 9 personave ku mes tyre humbi jetën edhe legjenda e basketbollit amerikan, Kobe Bryant. Repisti i këngës “Watch Me Nae Nae”, Silento, ka marrë vëmendjen me postimin e tij duke ...
Te gjitha 12 | Standard | para 77 min
Aksidenti ajror në Kaliforni i mori jetën 9 personave ku mes tyre humbi jetën edhe legjenda e basketbollit amerikan, Kobe Bryant. Repisti i këngës “Watch Me Nae Nae”, Silento, ka marrë vëmendjen me postimin e tij duke ...
Tifozët e Unitedit përgatisin protestat e radhës, pas sulmit në shtëpinë e drejtorit
Tifozët e Unitedit përgatisin protestat e radhës, pas sulmit në shtëpinë e drejtorit
Manchester Unitedi duhet të bëhet gati për protesta të tjera këtë fundjavë, pasi që tifozët janë duke e diskutuar mundësinë ta lënë ndeshjen e Premierligës kundër Wolvesit të shtunën në minutën e 28-të ose të 68-të. Të ...
Te gjitha 14 | Koha.mk | para 55 min
Manchester Unitedi duhet të bëhet gati për protesta të tjera këtë fundjavë, pasi që tifozët janë duke e diskutuar mundësinë ta lënë ndeshjen e Premierligës kundër Wolvesit të shtunën në minutën e 28-të ose të 68-të. Të ...
Zyrtare: Tottenhami nënshkruan me yllin e PSV, Bergwijn
Zyrtare: Tottenhami nënshkruan me yllin e PSV, Bergwijn
Tottenham Hotspur ka përfunduar nënshkrimin e Steven Bergwijn nga PSV Eindhoven për një shifër të raportuar prej 25 milionë funtesh apo rreth 30 milionë euro plus bonuse. Bergwijn mbërriti në veri të Londrës në fillim ...
Te gjitha 62 | E Dua Sportin | para 38 min
Tottenham Hotspur ka përfunduar nënshkrimin e Steven Bergwijn nga PSV Eindhoven për një shifër të raportuar prej 25 milionë funtesh apo rreth 30 milionë euro plus bonuse. Bergwijn mbërriti në veri të Londrës në fillim ...
Adnan Januaj largohet nga La Liga, pranë kalimit te gjiganti evropian
Adnan Januaj largohet nga La Liga, pranë kalimit te gjiganti evropian
Milani është duke e konsideruar transferimin e anësorit të Real Sociedadit, Adnan Januzaj për ta zëvendësuar Suson. Mesfushori spanjoll, Suso është pranë largimit nga Milani drejt Sevillas, në një marrëveshje për huazim ...
Te gjitha 25 | Zeri | para 31 min
Milani është duke e konsideruar transferimin e anësorit të Real Sociedadit, Adnan Januzaj për ta zëvendësuar Suson. Mesfushori spanjoll, Suso është pranë largimit nga Milani drejt Sevillas, në një marrëveshje për huazim ...
Revolucion në Napoli, shqiptarët e ardhmja e klubit, largohen disa yje
Revolucion në Napoli, shqiptarët e ardhmja e klubit, largohen disa yje
Napoli po përgatitet për një revolucion të vërtetë në fund të këtij sezoni. Ka ardhur koha të freskojnë ekipin dhe të largojnë disa lojtarë të cilët mund ti sjellin arkave të klubit shuma të konsiderueshme. “Corriere ...
Te gjitha 31 | E Dua Sportin | para 4 ore
Napoli po përgatitet për një revolucion të vërtetë në fund të këtij sezoni. Ka ardhur koha të freskojnë ekipin dhe të largojnë disa lojtarë të cilët mund ti sjellin arkave të klubit shuma të konsiderueshme. “Corriere ...


Feston ditëlindjen dhe shkarkohet, befason skuadra e re e Berishës
Feston ditëlindjen dhe shkarkohet, befason skuadra e re e Berishës
Ndodh që të festosh ditëlindjen dhe një ditë më pas të shkarkohesh nga detyra. Futbolli është i paparashikueshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur trajnerit të Fortuna Dusseldorf. Friedhelm Funkel nuk do të ulet më në ...
Te gjitha 16 | ABCNews | para 67 min
Ndodh që të festosh ditëlindjen dhe një ditë më pas të shkarkohesh nga detyra. Futbolli është i paparashikueshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur trajnerit të Fortuna Dusseldorf. Friedhelm Funkel nuk do të ulet më në ...
Rritet oferta për Muriqin: Fenerbahce reziston dhe refuzon, dy janë shkaqet
Rritet oferta për Muriqin: Fenerbahce reziston dhe refuzon, dy janë shkaqet
Vedat Muriqi vazhdon të shënojë gola dhe interesimi për të po shtohet. Bomberi dardan ka shënuar 13 gola këtë sezon me Fenerbahce dhe po ndihmon ekipin turk të konkurrojë për fitimin e titullit kampion. Burnley është ...
Te gjitha 24 | ABCNews | para 2 ore
Vedat Muriqi vazhdon të shënojë gola dhe interesimi për të po shtohet. Bomberi dardan ka shënuar 13 gola këtë sezon me Fenerbahce dhe po ndihmon ekipin turk të konkurrojë për fitimin e titullit kampion. Burnley është ...
LAJMI I FUNDIT: Bruno Fernandes udhëton drejt Manchesterit, gati finalizimi i marrëveshjes
LAJMI I FUNDIT: Bruno Fernandes udhëton drejt Manchesterit, gati finalizimi i marrëveshjes
Braziliani Fernandinho i cili gjatë muajve të fundit është përshtatur nga mesfushor në mbrojtës nga trajneri i Citiziens Pep Guardiola, ka zgjatur edhe për një tjetër vit bashkëpunimin me kampionët e Anglisë. ...
Te gjitha 16 | GazetaBlic | para 6 ore
Braziliani Fernandinho i cili gjatë muajve të fundit është përshtatur nga mesfushor në mbrojtës nga trajneri i Citiziens Pep Guardiola, ka zgjatur edhe për një tjetër vit bashkëpunimin me kampionët e Anglisë. ...

Jeta jashtë parketit të basketbollistit amerikan, perandoria e bizneseve që la pas Kobe Bryant
Jeta jashtë parketit të basketbollistit amerikan, perandoria e bizneseve që la pas Kobe Bryant
Bota e sportit humbi një nga legjendat më me emër të historisë, Kobe Bryant, trashëgimia e të cilit shtrihet edhe përtej fushën e basketbollit. Ai gjithashtu ishte i njohur për botën e biznesit si një krijues i ...
Te gjitha 4 | EkonomiaOnline | para 3 ore
Bota e sportit humbi një nga legjendat më me emër të historisë, Kobe Bryant, trashëgimia e të cilit shtrihet edhe përtej fushën e basketbollit. Ai gjithashtu ishte i njohur për botën e biznesit si një krijues i ...
Autoritet amerikane identifikojnë trupin e Brajant, helikopterit i mungonte sensori që sinjalizonte afërsinë me kodrën
Autoritet amerikane identifikojnë trupin e Brajant, helikopterit i mungonte sensori që sinjalizonte afërsinë me kodrën
Aksidenti tragjik me helikopter i së dielës që i mori jetën legjendës së basketbollit, Kobi Brajant e vajzës së tij Xhiana 13-vjeçe, ka tronditur mbarë botën. Së bashku me ta në bord ishin edhe shtatë persona të tjera. ...
Te gjitha 4 | Telegraf | para 3 ore
Aksidenti tragjik me helikopter i së dielës që i mori jetën legjendës së basketbollit, Kobi Brajant e vajzës së tij Xhiana 13-vjeçe, ka tronditur mbarë botën. Së bashku me ta në bord ishin edhe shtatë persona të tjera. ...
Paniku i madh, kombëtarja e femrave të Kinës izolohet në Australi
Paniku i madh, kombëtarja e femrave të Kinës izolohet në Australi
Koronavirusi i zbuluar në Wuhan i ka futur tmerrin popullit kinez dhe jo vetëm. Miliona njerëz janë izoluar dhe paniku është i madh. Kombëtarja e femrave të Kinës ndodhet në Australi për të luajtur ndeshjet kualifikuese ...
Te gjitha 4 | ABCNews | para 5 ore
Koronavirusi i zbuluar në Wuhan i ka futur tmerrin popullit kinez dhe jo vetëm. Miliona njerëz janë izoluar dhe paniku është i madh. Kombëtarja e femrave të Kinës ndodhet në Australi për të luajtur ndeshjet kualifikuese ...

Ndryshime të dukshme në Mitsubishi Eclipse Cross
Ndryshime të dukshme në Mitsubishi Eclipse Cross
Dy vite pas lansimit, Mitsubishi Eclipse Cross bënë ndryshime të mëdha. Një ndër makinat më të kërkuara që nga viti 1989 e deri më 2011 ishte makina Mitsubishi Eclipse, transmeton Telegrafi. Makina u është nënshtruar ...
Te gjitha 3 | Ina-Online | para 4 ore
Dy vite pas lansimit, Mitsubishi Eclipse Cross bënë ndryshime të mëdha. Një ndër makinat më të kërkuara që nga viti 1989 e deri më 2011 ishte makina Mitsubishi Eclipse, transmeton Telegrafi. Makina u është nënshtruar ...
Dy satelitë rrezikojnë të përplasen këtë javë
Dy satelitë rrezikojnë të përplasen këtë javë
Shumë lart mbi kokat tona, në orbitën e Tokës, mijëra objekte të ndryshme po nxitojnë. Këto përfshijnë mbeturinat e vogla, por edhe satelitët e prishur që nuk mund të komunikojnë më dhe të marrin urdhra nga shkencëtarët ...
Te gjitha 3 | Medial | para 19 ore
Shumë lart mbi kokat tona, në orbitën e Tokës, mijëra objekte të ndryshme po nxitojnë. Këto përfshijnë mbeturinat e vogla, por edhe satelitët e prishur që nuk mund të komunikojnë më dhe të marrin urdhra nga shkencëtarët ...
Honda vë në shitje këtë super-veturë që nga vera
Honda vë në shitje këtë super-veturë që nga vera
Honda ka publikuar detaje të reja rreth modelit Jazz 2020, i cili mbërrin në tregun evropian gjatë verës. Për herë të parë, blerësve do t’u ofrohet gjithashtu një version crossover për të gjitha terrenet. Jazz i ri ...
Te gjitha 6 | Zeri | para 22 ore
Honda ka publikuar detaje të reja rreth modelit Jazz 2020, i cili mbërrin në tregun evropian gjatë verës. Për herë të parë, blerësve do t’u ofrohet gjithashtu një version crossover për të gjitha terrenet. Jazz i ri ...

Zbulohet shkaku që çoi helikopterin ku ndodhej Bryant të aksidentohej
Zbulohet shkaku që çoi helikopterin ku ndodhej Bryant të aksidentohej
Helikopteri i Kobe Bryant nuk kishte një sistem paralajmërimi të terrenit që mund t’i kishte thënë pilotit se po binte drejt kodrës, tha të martën një zyrtar i Bordit të Sigurisë së Transportit. Jennifer Homendy ...
Te gjitha 248 | Gazeta Observer | para 41 min
Helikopteri i Kobe Bryant nuk kishte një sistem paralajmërimi të terrenit që mund t’i kishte thënë pilotit se po binte drejt kodrës, tha të martën një zyrtar i Bordit të Sigurisë së Transportit. Jennifer Homendy ...
Bergwijn, pas transferimit në Tottenham: Dua të fitoj Ligën e Kampionëve këtu   Steven Bergwijn ia ka vënë vetes qëllim ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve me Tottenhamin, pas e kompletoi transferimin për 25 milionë funte te klubi londinez nga PS
Bergwijn, pas transferimit në Tottenham: Dua të fitoj Ligën e Kampionëve këtu Steven Bergwijn ia ka vënë vetes qëllim ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve me Tottenhamin, pas e kompletoi transferimin për 25 milionë funte te klubi londinez nga PS
Steven Bergwijn ia ka vënë vetes qëllim ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve me Tottenhamin, pas e kompletoi transferimin për 25 milionë funte te klubi londinez nga PSV-ja. Holandezi ka nënshkruar kontratë ...
Te gjitha 64 | Kosova Sot | para 28 min
Steven Bergwijn ia ka vënë vetes qëllim ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve me Tottenhamin, pas e kompletoi transferimin për 25 milionë funte te klubi londinez nga PSV-ja. Holandezi ka nënshkruar kontratë ...
Ibrahimovic bëhet “turp i botës”, shikoni si nuk shënon nga 5 metra me portën bosh(Video)
Ibrahimovic bëhet “turp i botës”, shikoni si nuk shënon nga 5 metra me portën bosh(Video)
Milani arriti të mund në shtesë Torinon me rezultatin 4-2 duke siguruar një biletë për në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Ndërkohë, Zlatan Ibrahimovic e nisi këtë sfidë në minutën e 65-të dhe në limitet e shtesë së ...
Te gjitha 84 | Standard | para 77 min
Milani arriti të mund në shtesë Torinon me rezultatin 4-2 duke siguruar një biletë për në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Ndërkohë, Zlatan Ibrahimovic e nisi këtë sfidë në minutën e 65-të dhe në limitet e shtesë së ...

Tërmeti i fuqishëm në Shqipëri: Shembet një hotel
Tërmeti i fuqishëm në Shqipëri: Shembet një hotel
Një hotel afër Gjirit të Lalzit është shembur pas tërmetit të mbrëmshëm. Kështu kanë deklaruar edhe qytetarët duke bërë publike fotografi në rrjetet sociale. Mbrëmë Shqipëria është goditur nga një tërmet i fuqishëm me ...
Te gjitha 238 | Gazeta Observer | para 34 min
Një hotel afër Gjirit të Lalzit është shembur pas tërmetit të mbrëmshëm. Kështu kanë deklaruar edhe qytetarët duke bërë publike fotografi në rrjetet sociale. Mbrëmë Shqipëria është goditur nga një tërmet i fuqishëm me ...
Ramush Haradinaj nga spitali jep lajm të madh për policin e plagosur
Ramush Haradinaj nga spitali jep lajm të madh për policin e plagosur
Sami Thaçi, pjestar i Policisë së Kosovës u vra këtë të marte gjatë një bastisje anti-drogë në Zhur të Prizrenit. E të plagosur mbetën edhe dy zyrtar policorë të tjerë, derisa Artur Mrasori mbeti i plagosur rëndë, ...
Te gjitha 267 | InFokusi | para 41 min
Sami Thaçi, pjestar i Policisë së Kosovës u vra këtë të marte gjatë një bastisje anti-drogë në Zhur të Prizrenit. E të plagosur mbetën edhe dy zyrtar policorë të tjerë, derisa Artur Mrasori mbeti i plagosur rëndë, ...
Xhaferi nënshkroi deklaratën e përbashkët të kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor
Xhaferi nënshkroi deklaratën e përbashkët të kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor dhe të Parlamentit Evropian, që organizohet nën patronazhin e ...
Te gjitha 112 | Arbresh | para 41 min
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor dhe të Parlamentit Evropian, që organizohet nën patronazhin e ...

Khloe 2 vjeç; Zaimina mbledh momentet me të bijën në një video dhe i shkruan fjalë zemre
Khloe 2 vjeç; Zaimina mbledh momentet me të bijën në një video dhe i shkruan fjalë zemre
Dy vite më parë, Zaimina Vasjari përjetoi emocionin e të qënurit nënë kur solli për herë të parë në jetë vajzën e saj Khloe. Sot vogëlushja mbush 2 vjeç dhe mami Zai ka mbledhur disa nga mmomentet më të veçanta të ...
Te gjitha 116 | Bordo | para 25 min
Dy vite më parë, Zaimina Vasjari përjetoi emocionin e të qënurit nënë kur solli për herë të parë në jetë vajzën e saj Khloe. Sot vogëlushja mbush 2 vjeç dhe mami Zai ka mbledhur disa nga mmomentet më të veçanta të ...
Publikohen datat dhe renditja/ Ja kur do të këndojë Arilena Ara në Eurovision
Publikohen datat dhe renditja/ Ja kur do të këndojë Arilena Ara në Eurovision
Këngëtarja Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërinë me këngën “Shaj” në edicionin e këtij viti në “Eurovision”. Mësohet se në Roterdam është hedhur shorti, ku është përcaktuar renditja e performancave të këngëtarëve. ...
Te gjitha 16 | Standard | para 77 min
Këngëtarja Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërinë me këngën “Shaj” në edicionin e këtij viti në “Eurovision”. Mësohet se në Roterdam është hedhur shorti, ku është përcaktuar renditja e performancave të këngëtarëve. ...
Njihuni me shenjat e horoskopit që janë ar miq dhe ia bëjnë jetën njëri-tjetrit fe rr
Njihuni me shenjat e horoskopit që janë ar miq dhe ia bëjnë jetën njëri-tjetrit fe rr
1. Binjakët (Maj 21 – Qershor 20) me Binjakët. Binjakët është një shenjë që nuk qendron asnjëherë vetë. Dy personalitete të mbështjella në një shenjë mund të ecin në një vijë të shkëlqyër mes mendjes së shëndetshme dhe ...
Te gjitha 32 | Lexo | para 27 min
1. Binjakët (Maj 21 – Qershor 20) me Binjakët. Binjakët është një shenjë që nuk qendron asnjëherë vetë. Dy personalitete të mbështjella në një shenjë mund të ecin në një vijë të shkëlqyër mes mendjes së shëndetshme dhe ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved