Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:48
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Shqipëri »
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Illyriapress - para 113 min
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se kryefjala është konsensusi duke theksuar se “duhet ta kemi”, ndërsa e vlerësoi Malin e Zi si “partner i yni që ballafaqohet çdo ditë me presione të tmerrshme nga ...
Meta: Kosova të nënshkruajë demarkacionin me Malin e Zi - Flaka
Meta përshëndet protestën e PD: Kërkesa për zgjedhjet, legjitime - Flaka
Dritare.net Politiko TetovaSot Lapsi InFokusi Gazeta Monitor
113 artikuj te ndërlidhur »
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Gazeta55 - para 2 ore
Kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i PS-së, në mbledhjen e grupit parlamentar të selisë rozë u ka bërë thirrje deputetëve të tij që të dalin në terren për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Kryeministri Edi Rama ...
Rama: Respekt për protestuesit. Organizatorët kanë qëllim tjetër - Flaka
Rama: Respekt për protestuesit, organizatorët kanë qëllim tjetër - Portalb
Bota Sot Kosova Press Lajm Press InFokusi Zhurnal Zeri
49 artikuj te ndërlidhur »
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Flaka - para 2 ore
Duke folur në emër të Komisionit Europian, zëdhënësja e tij, Maja Koçijançiç është shprehur kundër bojkotit të Parlamentit nga ana e Partisë Demokratike. Ajo u shpreh në një intervistë dhënë për TVSH se Komisoni ...
Xhafaj: ONM vetëm vëzhguese, nuk vendos - Gazeta Dita
Xhafaj: ONM vetëm vëzhguese, nuk vendos - Top Channel
Klan Kosova Portali Online Dritare.net VizionPlus Bota Sot Gazeta Shqip
29 artikuj te ndërlidhur »
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
Dritare.net - para 4 ore
Ish-kryetari i komunës Baz në rrethin e Matit, Fatmir Kurti, 58-vjeç, i ka dhënë fund jetës këtë të hënë duke u vetëhelmuar me fostoksinë. Kanë qenë familjarët ata të cilët e kanë gjetur 58vjeçarin në gjendje kritike ...
Ish kryekomunari i jep fund jetës, zbulohet shkaku - TetovaSot
Tenton të vetëhelmohet një ish-kryetar komune - Gazeta Monitor
Gazeta Monitor News Bomb Sot.Al Lexo Telegrafi Stilografi
44 artikuj te ndërlidhur »
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
Shqiptarja - para 3 ore
GRAMSH - Një zjarr i fuqishëm shkrumtoi një pallat në qytetin e Gramshit mbrëmjen e sotme. Sipas raportimeve 8 apartamente u përfshinë nga flakët në katin e tretë të pallatit, ndërsa disa persona kanë mbetur të lënduar ...
Zjarr i madh në apartamentin pranë komisariatit të policisë në Gramsh - TetovaSot
Zjarri i madh pranë komisariatit në Gramsh, shkrumbohen 8 apartamente - Dritare.net
Koha Jone Indeks Online Klan Kosova Lexo Lapsi Standard
27 artikuj te ndërlidhur »
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Ekspres - para 5 ore
Prokuroria e Përgjithshme ka avancuar hetimet në lidhje me listën e publikuar prej saj mbi disa funksionarë të dyshuar se prekeshin nga ligji i dekriminalizimit duke kërkuar shenjat e gishtërinjve të gjashtë deputetëve, ...
Hetimi i Prokurorisë, KQZ anullon vendimmarrjen për Armando Prengën - Koha Jone
Shenjat e gishtave, Aqif Rakipi: Prokuroria të mos bëjë lojë politike - Shqiptarja
Gazeta Dita Bota Sot Standard Syri Lexo Lapsi
88 artikuj te ndërlidhur »
Basha:Më 20 shkurt rrëzuam bustin, sot të rrëzojmë bijtë e tyre që e kthyen demokracinë në pazar
Basha:Më 20 shkurt rrëzuam bustin, sot të rrëzojmë bijtë e tyre që e kthyen demokracinë në pazar
Gazeta55 - para 113 min
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se nuk do të tërhiqet nga vendimi për krijimin e një qeverie teknike. Në një bashkëbisedim me protestuesit duke risjellë në vëmendje edhe 26 vjetorin e rrëzimit ...
Kronika-26 vjet pas rrëzimit të bustit të diktatorit, shqiptarët në shesh kërkojnë zgjedhje të lira - Gazeta55
Qeveri teknike/ Basha sfidon Ramën: Dil e ndeshu po ta mbajti, të shikojmë kush fiton - Sot.Al
Bota Sot Klan Kosova Telegraf BalkanWeb Standard Flaka
65 artikuj te ndërlidhur »
26 vjet nga rënia e diktaturës/PresidentiNishani dekoron ish-studentë e ish-pedagogë të grevës së urisë së ‘91
26 vjet nga rënia e diktaturës/PresidentiNishani dekoron ish-studentë e ish-pedagogë të grevës së urisë së ‘91
Gazeta55 - para 2 ore
26 vjet nga rënia e diktaturës, Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar të gjithë studentët dhe pedagogët e grevës së urisë së shkurtit të vitit 1991. Duke vlerësuar sakrificën e tyre, Presidenti tha se misioni historik ...
20 shkurti i protestave, Doda: Enver Hoxha ende hero i popullit - OraNews
Nishani dekoron pjesmarrësit e grevës së urisë në ‘91 - Zeri Amerikes
Telegraf Dritare.net Gazeta Shqip Zhurnal ABCNews Gazeta Dita
51 artikuj te ndërlidhur »
Elbasan, arrestohet shkaktari i aksidentit me vdekje të 20-vjeçares
Elbasan, arrestohet shkaktari i aksidentit me vdekje të 20-vjeçares
Stilografi - para 55 min
Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin Naim Halili, 58 vjeç banues në Cërrik, pasi dyshohet se është shkaktari i aksidentit ku gjeti vdekjen një vajzë 20 vjeçe ditën e djeshme. Arrestimi i tij u bë pasi duke ...
Aksident në aksin Gjirokastër-Kakavijë, humb jetën një person - Stilografi
Aksidenti: 19-vjeçarja vdiq 3 ditë pas celebrimit, fundjava e fundit me të fejuarin dhe lajmi i shtatzënisë - Lajm Press
Lajm Press VizionPlus Sot.Al Lexo ABCNews Gazeta Shqip
139 artikuj te ndërlidhur »
Llalla: ‘Vetting’-u nuk duhet të përdoret në vendimet e prokurorisë
Llalla: ‘Vetting’-u nuk duhet të përdoret në vendimet e prokurorisë
Stilografi - para 113 min
Kryeprokurori Adriatik Llalla, në analizën e Prokurorisë së Shkodrës, foli për reformën në drejtësi, duke thënë se “vetting-u nuk duhet të ndikojë në punën e prokurorisë”. “Vetting-u nuk duhet të përdoret nga askush për ...
Llalla në Shkodër: Vettingu të mos përdoret për t’i imponuar prokurorët-hetoni abuzimet - Gazeta55
Llalla: Vettingu të mos përdoret për t’iu imponuar vendimeve të Prokurorisë - Ekspres
Zeri Amerikes Bota Sot Klan Kosova Telegraf Portalb VizionPlus
36 artikuj te ndërlidhur »
Xhafaj: Bojkoti i PD për të bllokuar Vettingun
Xhafaj: Bojkoti i PD për të bllokuar Vettingun
Indeks Online - para 2 ore
Fatmir Xhafaj nuk e quan rastësi faktin që në momentin e zbatimit të Vettingut, opozita ndërmerr një protestë të shoqëruar me mungesë në punimet e Kuvendit dhe komisionet parlamentare. “ Shpesh më duket si një gjë e ...
Xhafaj: Opozita ka dalë në shesh për t’iu lutur Ilir Metës të bashkohet me ta. Berisha vrau 4 protestues dhe ne shkuam në zgjedhje pa qeveri teknike më 2013 - GazetaTema
Manjani i përgjigjet Xhafajt: Nuk konsultohem me ata që i çojnë lule despotit - Koha Jone
Gazeta Dita Dritare.net Lapsi News Bomb BalkanWeb Lexo
24 artikuj te ndërlidhur »
Olli:Veliaj po provokon qytetarët protestues-nuk ka respekt për qytetin
Olli:Veliaj po provokon qytetarët protestues-nuk ka respekt për qytetin
Gazeta55 - para 2 ore
Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës që u mbajt gjatë ditës së djeshme, ku do të diskutohej për buxhetin, në të vërtetë ka percepituar në një debat të provokuar nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Situata është acaruar ...
Momenti kur këshilltari i PD-së “sulmon” Veliajn në Kuvend (Video) - Indeks Online
Momenti kur këshilltari i PD-së “sulmon” Veliajn (VIDEO) - Klan Kosova
Lapsi Standard RTSH BalkanWeb Top Channel Gazeta Shqip
33 artikuj te ndërlidhur »
Dështon pa filluar vizita e Fleckenstein/ Gazeta e PD: Eurodeputeti po vjen si avokat i Ramës
Dështon pa filluar vizita e Fleckenstein/ Gazeta e PD: Eurodeputeti po vjen si avokat i Ramës
Syri - para 25 min
Eurodeputeti Fleckenstein ka surprizuar kur në një intervistë dhe dhënë në Deutsche Wellen ai ka folur me tezat e fundit të Ramës. Rama kërkoi prova nga opozita se si ai do të vjedhë zgjedhjet. Të njëjtën gjë tha edhe ...
Fleckenstein zyrtarizon krizën politike: “Zgjedhjet e qershorit në Shqipëri, kyç për hapjen e bisedimeve me BE” - Gazeta55
Bisedimet, në vjeshtë. Fleckenstein: Zbatim konkret i Drejtësisë - Flaka
Syri Zeri Klan Kosova Lapsi Dritare.net ABCNews
63 artikuj te ndërlidhur »
Vizitë në çadrën e protestës, ja çfarë i kërkoi PD-së ambasadori italian
Vizitë në çadrën e protestës, ja çfarë i kërkoi PD-së ambasadori italian
Lajmi i Fundit - para 3 ore
Ambasadori italian në Shqipëri, Alberto Cutillo ka vizituar ditën e sotme çadrën e protestuesve para Kryeministrisë. Cutillo u prit nga deputeti Bylykbashi, i cili e njohu ambasadorin me kushtet e opozitës. Ndërkohë ...
Ambasada italiane reagon për vizitën e Cutillo-s te çadra e protestës - Java News
Ambasada e Italisë shpjegon vizitën e diplomatit te protesta e PD-së - Lapsi
Bota Sot Syri AlMaKos Albportali Koha Jone Klan Kosova
29 artikuj te ndërlidhur »
Topalli i bashkohet protestës, kritikon Bashën
Topalli i bashkohet protestës, kritikon Bashën
Lexo - para 5 ore
Mungoi më 18 Shkurt, ditën e nisjes së protestës, për shkak të një vizite të saj në Bruksel, por ish-Kryetarja e Kuvendit, sot deputete e PD Jozefina Topalli, i është bashkuar sot demokratëve në çadrën përpara ...
Topalli për Ora News: Protesta e vonuar, s’duhet vetëm çadra - OraNews
Më në fund Topalli i bashkohet protestës: Magjepsëse! (dhe disa ‘leksione’ për Bashën) - Java News
Bota Sot Dritare.net GazetaTema Gazeta Dita Standard Koha Jone
18 artikuj te ndërlidhur »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20