ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 11:45

1 2 3

Studimi anglez: Njerëzit po hanë keq, po pinë më shumë alkool dhe kanë probleme me pagjumësinë   Njerëzit që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia gjatë krizës së koronavirusit po pinë më shumë alkool, po hanë më pak shëndetshëm dhe kanë probleme m
Studimi anglez: Njerëzit po hanë keq, po pinë më shumë alkool dhe kanë probleme me pagjumësinë Njerëzit që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia gjatë krizës së koronavirusit po pinë më shumë alkool, po hanë më pak shëndetshëm dhe kanë probleme m
Njerëzit që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia gjatë krizës së koronavirusit po pinë më shumë alkool, po hanë më pak shëndetshëm dhe kanë probleme me gjumin. Ky është përfundimi në të cilin ka dalë një sondazh i ...
Te gjitha 4 | Kosova Sot | para 92 min
Njerëzit që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia gjatë krizës së koronavirusit po pinë më shumë alkool, po hanë më pak shëndetshëm dhe kanë probleme me gjumin. Ky është përfundimi në të cilin ka dalë një sondazh i ...
Pacientët me koronavirus nxitojnë t’i bashkohen testimit të ilaçit Remdesivir
Pacientët me koronavirus nxitojnë t’i bashkohen testimit të ilaçit Remdesivir
Pacientë me korononavirusin në spitale në mbarë botën kanë kërkuar të bëhen pjesë e studimit të ilaçit Remdesivir gjatë javëve të fundit. Interesi ka qenë aq i madh, sa Instituti Kombëtar i Shëndetit në Shtetet e ...
Te gjitha 4 | VizionPlus | para 5 ore
Pacientë me korononavirusin në spitale në mbarë botën kanë kërkuar të bëhen pjesë e studimit të ilaçit Remdesivir gjatë javëve të fundit. Interesi ka qenë aq i madh, sa Instituti Kombëtar i Shëndetit në Shtetet e ...
Doktori anglez sqaron se kur dorëzat mund të bëjnë shumë dëm
Doktori anglez sqaron se kur dorëzat mund të bëjnë shumë dëm
Shumë njerëz veshin dorëza kur shkojnë në supërmarket, farmaci dhe në pazar. Por pyetja është a i përdorim ato sikurse duhet? Sa na ndihmojnë në këtë kohë pandemie? Sa na bëjnë dëm? Dorëzat na mbrojnë vetëm nëse i ...
Te gjitha 2 | Medial | para 3 ore
Shumë njerëz veshin dorëza kur shkojnë në supërmarket, farmaci dhe në pazar. Por pyetja është a i përdorim ato sikurse duhet? Sa na ndihmojnë në këtë kohë pandemie? Sa na bëjnë dëm? Dorëzat na mbrojnë vetëm nëse i ...
Shtatzënë në kohën e COVID-19, mjeku iu përgjigjet disa prej pyetjeve kryesore
Shtatzënë në kohën e COVID-19, mjeku iu përgjigjet disa prej pyetjeve kryesore
Ndërsa të tjerë persona rezultojnë pozitivë në COVID-19, të tjerë presin për t’u shëruar, qindra-mijëra nëna presin të sjellin në këtë botë, jetë të reja. Në Kosovë brenda vitit lindin rreth 25,000 foshnje. Kjo do të ...
Te gjitha 8 | Shprehja | para 6 ore
Ndërsa të tjerë persona rezultojnë pozitivë në COVID-19, të tjerë presin për t’u shëruar, qindra-mijëra nëna presin të sjellin në këtë botë, jetë të reja. Në Kosovë brenda vitit lindin rreth 25,000 foshnje. Kjo do të ...
Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon
Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon
Shumë njerëz nuk mund ta nisin ditën pa kafe. Ajo thuhet se rrit kreativitet dhe rrit përqëndrimin. Limoni nga ana tjetër, është një agrum i pasur me vitaminë C dhe antioksidantë dhe kjo është arsyeja pse është përdorur ...
Te gjitha 4 | Indeks Online | para 4 ore
Shumë njerëz nuk mund ta nisin ditën pa kafe. Ajo thuhet se rrit kreativitet dhe rrit përqëndrimin. Limoni nga ana tjetër, është një agrum i pasur me vitaminë C dhe antioksidantë dhe kjo është arsyeja pse është përdorur ...
Si të përkujdesemi për shëndetin mendor në kohën e pandemisë?
Si të përkujdesemi për shëndetin mendor në kohën e pandemisë?
Momentet e vështira domosdoshmërisht janë pjesë e jetës dhe ndikojnë në disponimin jo të mirë e në disa raste në disponim depresiv. Çka ndodhë kur këto momente zgjasin më shumë, kur as vet nuk jemi të sigurt se çka në ...
Te gjitha 2 | Telegrafi | para 9 ore
Momentet e vështira domosdoshmërisht janë pjesë e jetës dhe ndikojnë në disponimin jo të mirë e në disa raste në disponim depresiv. Çka ndodhë kur këto momente zgjasin më shumë, kur as vet nuk jemi të sigurt se çka në ...
Pse nuk duhet përdorur uji i nxehtë gjatë larjes së duarve? Bëni këtë veprim pas çdo larjeje
Pse nuk duhet përdorur uji i nxehtë gjatë larjes së duarve? Bëni këtë veprim pas çdo larjeje
Larja e duarve me sapun apo me dizifektantë është gjëja më e shpeshtë që bëjmë këto kohë, si masë kryesore për t’u mbrojtur nga Covid 19. E teksa përpiqemi të luftojmë virusin, dëmtojmë lëkurën. Janë jo të paktë ata që ...
Te gjitha 4 | Gazeta Monitor | para 9 ore
Larja e duarve me sapun apo me dizifektantë është gjëja më e shpeshtë që bëjmë këto kohë, si masë kryesore për t’u mbrojtur nga Covid 19. E teksa përpiqemi të luftojmë virusin, dëmtojmë lëkurën. Janë jo të paktë ata që ...
?Virologët belgë presin që koronavirusi të bëhet sezonal
?Virologët belgë presin që koronavirusi të bëhet sezonal
Ekspertët nga shtabi i krizës konsiderojnë se ky “nuk është vetvetiu një lajm i keq”, por se tani për tani imuniteti kolektiv është tejet i dobët. “Besojmë se me kalimin e kohës, për disa vite, virusi gjithnjë e më ...
Te gjitha 3 | Lajminet | para 16 ore
Ekspertët nga shtabi i krizës konsiderojnë se ky “nuk është vetvetiu një lajm i keq”, por se tani për tani imuniteti kolektiv është tejet i dobët. “Besojmë se me kalimin e kohës, për disa vite, virusi gjithnjë e më ...
Çfarë nuk shkon me fëmijën tim? Këto 11 shenja tregojnë nëse fëmija ka autizëm
Çfarë nuk shkon me fëmijën tim? Këto 11 shenja tregojnë nëse fëmija ka autizëm
Fëmijët me autizëm mendojnë, flasin dhe sillen ndryshe nga bashkëmoshatarët e tyre Ata shpesh mund të duken të zhytur plotësisht në vetvete dhe mund të duken më të interesuar në lëvizjen e gishtërinjve, sesa të luajnë ...
Te gjitha 2 | Telegrafi | para 12 ore
Fëmijët me autizëm mendojnë, flasin dhe sillen ndryshe nga bashkëmoshatarët e tyre Ata shpesh mund të duken të zhytur plotësisht në vetvete dhe mund të duken më të interesuar në lëvizjen e gishtërinjve, sesa të luajnë ...
5 ushqimet që ju ngopin dhe ju dobësojnë
5 ushqimet që ju ngopin dhe ju dobësojnë
Mbajne nen kontroll urine dhe ju ndihmojne te hani me pak. Ekzistojne disa ushqime te cilat ju vijne ne ndihme per te mbajtur nen kontroll urine dhe gjithashtu ju ndihmojne per tu dobesuar. Te fitoni sulmin e urise nuk ...
| ikub.al | para 6 ore
Mbajne nen kontroll urine dhe ju ndihmojne te hani me pak. Ekzistojne disa ushqime te cilat ju vijne ne ndihme per te mbajtur nen kontroll urine dhe gjithashtu ju ndihmojne per tu dobesuar. Te fitoni sulmin e urise nuk ...
3 çajrat bimor që largojnë fryrjet
3 çajrat bimor që largojnë fryrjet
Jane te shumte faktoret qe mund te shkaktojne fryrje, duke perfshire intolerancen e ushqimit, ngritjen e gazit ne zorre, prishjen e balances se baktereve, ulcerat, kapsllek dhe infeksionet parazitare. Tradicionalisht, ...
| ikub.al | para 6 ore
Jane te shumte faktoret qe mund te shkaktojne fryrje, duke perfshire intolerancen e ushqimit, ngritjen e gazit ne zorre, prishjen e balances se baktereve, ulcerat, kapsllek dhe infeksionet parazitare. Tradicionalisht, ...
?Në Ditën Botërore të Shëndetit, bëhet thirrje për avancim të sistemit shëndetësor
?Në Ditën Botërore të Shëndetit, bëhet thirrje për avancim të sistemit shëndetësor
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë – PRAK, me rastin e 7 Prillit-Ditës Botërore të Shëndetit, ka bërë thirrje që likeret politikë të reflektojnë dhe të marrin më seriozisht shëndetin e qytetarëve. Në ...
Te gjitha 3 | Indeks Online | para 24 ore
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë – PRAK, me rastin e 7 Prillit-Ditës Botërore të Shëndetit, ka bërë thirrje që likeret politikë të reflektojnë dhe të marrin më seriozisht shëndetin e qytetarëve. Në ...
5 erëza që çdo gjellë për disa herë e bëjnë më të shëndetshme   Erëzat i përdorim për ta përmirësuar shijen e gjellëve, por ato kanë edhe dobi të shumta shëndetësore. Ja cilat erëza të zakonshme mund t'i zëvendësoni me ato që ju...
5 erëza që çdo gjellë për disa herë e bëjnë më të shëndetshme Erëzat i përdorim për ta përmirësuar shijen e gjellëve, por ato kanë edhe dobi të shumta shëndetësore. Ja cilat erëza të zakonshme mund t'i zëvendësoni me ato që ju...
Erëzat i përdorim për ta përmirësuar shijen e gjellëve, por ato kanë edhe dobi të shumta shëndetësore. Ja cilat erëza të zakonshme mund t'i zëvendësoni me ato që ju mbrojnë nga sëmundjet. SHERBELË NË VEND TË MAJDANOZIT ...
Te gjitha 5 | Kosova Sot | para 24 ore
Erëzat i përdorim për ta përmirësuar shijen e gjellëve, por ato kanë edhe dobi të shumta shëndetësore. Ja cilat erëza të zakonshme mund t'i zëvendësoni me ato që ju mbrojnë nga sëmundjet. SHERBELË NË VEND TË MAJDANOZIT ...
Pije natyrale nga vetëm dy përbërës: Pastron veshkat dhe shikoni si dalin jashtë gurët   Veshkat i mundësojnë trupit tonë eliminimin e helmeve dhe na eliminojnë ndotjet nga qarkullimi i gjakut. Fatkeqësisht ato funksione vitale mund të jenë të dëmtua
Pije natyrale nga vetëm dy përbërës: Pastron veshkat dhe shikoni si dalin jashtë gurët Veshkat i mundësojnë trupit tonë eliminimin e helmeve dhe na eliminojnë ndotjet nga qarkullimi i gjakut. Fatkeqësisht ato funksione vitale mund të jenë të dëmtua
Veshkat i mundësojnë trupit tonë eliminimin e helmeve dhe na eliminojnë ndotjet nga qarkullimi i gjakut. Fatkeqësisht ato funksione vitale mund të jenë të dëmtuara nga shkaqe të ndryshme. Gurëzit e veshkave janë një ...
Te gjitha 4 | Kosova Sot | 07-Apr-2020 08:10
Veshkat i mundësojnë trupit tonë eliminimin e helmeve dhe na eliminojnë ndotjet nga qarkullimi i gjakut. Fatkeqësisht ato funksione vitale mund të jenë të dëmtuara nga shkaqe të ndryshme. Gurëzit e veshkave janë një ...
5 pijet që kanë kalori më shumë se ëmbëlsira me çokollatë    Nëse keni menduar se ëmbëlsirat janë më të dëmshmet për belin tuaj, gaboheni. Këto pije, të cilat jua shpalosim në vijim, kanë më tepër kalori sesa një...
5 pijet që kanë kalori më shumë se ëmbëlsira me çokollatë Nëse keni menduar se ëmbëlsirat janë më të dëmshmet për belin tuaj, gaboheni. Këto pije, të cilat jua shpalosim në vijim, kanë më tepër kalori sesa një...
Nëse keni menduar se ëmbëlsirat janë më të dëmshmet për belin tuaj, gaboheni. Këto pije, të cilat jua shpalosim në vijim, kanë më tepër kalori sesa një ëmbëlsirë e zakonshme me çokolatë LËNGU I RRUSHIT Gjysmë litri lëng ...
| Kosova Sot | para 18 ore
Nëse keni menduar se ëmbëlsirat janë më të dëmshmet për belin tuaj, gaboheni. Këto pije, të cilat jua shpalosim në vijim, kanë më tepër kalori sesa një ëmbëlsirë e zakonshme me çokolatë LËNGU I RRUSHIT Gjysmë litri lëng ...
1 2 3


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved