ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 23:38

1 2 3 4

Murati: Marrëveshja finale me Serbinë, vetëm kur të ripërcaktohen kufijtë
Murati: Marrëveshja finale me Serbinë, vetëm kur të ripërcaktohen kufijtë
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka folur përsëri për marrëveshjen përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Muratit, ajo do të arrihet vetëm kur të ripërcaktohen kufijtë mes dy shteteve. “Ashtu si ...
Te gjitha 6 | Gazeta Express | para 3 ore
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka folur përsëri për marrëveshjen përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Muratit, ajo do të arrihet vetëm kur të ripërcaktohen kufijtë mes dy shteteve. “Ashtu si ...
Plani i rimëkëmbjes, 15 propozimet e biznesit
Plani i rimëkëmbjes, 15 propozimet e biznesit
Humbjet monetare dhe të vendeve të punës që ka krijuar pandemia COVID-19 po synohen të zbatohen nëpërmjet një plani për rimëkëmbjen e ekonomisë, i cilësuar si paketa e tretë e ndihmës. Plani, i cili po hartohet nga një ...
Te gjitha 7 | Monitor | para 89 min
Humbjet monetare dhe të vendeve të punës që ka krijuar pandemia COVID-19 po synohen të zbatohen nëpërmjet një plani për rimëkëmbjen e ekonomisë, i cilësuar si paketa e tretë e ndihmës. Plani, i cili po hartohet nga një ...
Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino
Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino
Nga Jamarbër Malltezi 10 pyetje SPAK nëse është gjallë lidhur me vjedhjen e tokës së gjimnazit për interes të Carlo Bolinos: 1. Pse u zhduk shkolla e mesme nga Plani Urbanistik i Bashkisë në 2017 kur ekzistonte në çdo ...
Te gjitha 2 | Standard | para 75 min
Nga Jamarbër Malltezi 10 pyetje SPAK nëse është gjallë lidhur me vjedhjen e tokës së gjimnazit për interes të Carlo Bolinos: 1. Pse u zhduk shkolla e mesme nga Plani Urbanistik i Bashkisë në 2017 kur ekzistonte në çdo ...
Elisa, mes Don Kishotit të Servantesit, stresit të Veliut dhe filmave me përdhunime!
Elisa, mes Don Kishotit të Servantesit, stresit të Veliut dhe filmave me përdhunime!
Juli Xhokaxhi është gazetare me shumë fat. Sa herë fton Elisa Spiropalin, intervista me të i bëhet lajm kombëtar! Në një intervistë më parë, Elisa “shkëlqeu” me dijet e saja, si njohëse e paanë e letërsisë, kur na ...
Te gjitha 2 | Standard | para 75 min
Juli Xhokaxhi është gazetare me shumë fat. Sa herë fton Elisa Spiropalin, intervista me të i bëhet lajm kombëtar! Në një intervistë më parë, Elisa “shkëlqeu” me dijet e saja, si njohëse e paanë e letërsisë, kur na ...
‘Pandemia Ekonomike’: Ku qëndron Kosova në raport me vendet e rajonit?
‘Pandemia Ekonomike’: Ku qëndron Kosova në raport me vendet e rajonit?
Kosova, nga të gjitha vendet e rajonit, pritet të vuaj më së shumti nga kriza ekonomike e shkaktuar nga pandemia për shkak të rënies së parashikuar të investimeve deri në 21.5%. Kjo tkurrje do të vie si pasojë e ...
Te gjitha 3 | Gazeta Express | para 6 ore
Kosova, nga të gjitha vendet e rajonit, pritet të vuaj më së shumti nga kriza ekonomike e shkaktuar nga pandemia për shkak të rënies së parashikuar të investimeve deri në 21.5%. Kjo tkurrje do të vie si pasojë e ...
Frank Shkreli: Të nderuar diplomatë perëndimorë në tiranë:  Kush po e humb shqipërinë?
Frank Shkreli: Të nderuar diplomatë perëndimorë në tiranë: Kush po e humb shqipërinë?
Nga Frank Shkreli Ish Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Kjo nuk është kritika ime e parë dhe shpresoj të mos jetë as e fundit ndaj të bëmave dhe të pa bëmave tuaja sot dhe të paraardhësve tuaj diplomatë të vendeve ...
Te gjitha 2 | Telegraf | para 25 min
Nga Frank Shkreli Ish Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Kjo nuk është kritika ime e parë dhe shpresoj të mos jetë as e fundit ndaj të bëmave dhe të pa bëmave tuaja sot dhe të paraardhësve tuaj diplomatë të vendeve ...
Qeveria M..tafa, Horordinaj, Çeliku!
Qeveria M..tafa, Horordinaj, Çeliku!
Duke analizuar këtë qeveri mu kujtuan tri gjëra shumë të rëndësishme! E para, Isa M..tafa, më ktheu shumë e shumë vite pas! Më ktheu në kohën e studimeve, më ktheu në protestat e fuqishme studentore, më ktheu në ...
Te gjitha 2 | TetovaSot | para 7 ore
Duke analizuar këtë qeveri mu kujtuan tri gjëra shumë të rëndësishme! E para, Isa M..tafa, më ktheu shumë e shumë vite pas! Më ktheu në kohën e studimeve, më ktheu në protestat e fuqishme studentore, më ktheu në ...
Mehmeti me apel: Në përkeqësimin e situatës nga rritja e numrit të infektimeve nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore
Mehmeti me apel: Në përkeqësimin e situatës nga rritja e numrit të infektimeve nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore
Abdulla Mehmeti A P E L Në përkeqësimin e situatës nga rritja e numrit të infektimeve nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore REFLEKTONI, O NJERËZ TË MIRË! RESPEKTONI REKOMANDIMET, RRINI NË SHTËPI, QË TË MOS DERGJENI ...
Te gjitha 3 | TetovaSot | para 2 ore
Abdulla Mehmeti A P E L Në përkeqësimin e situatës nga rritja e numrit të infektimeve nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore REFLEKTONI, O NJERËZ TË MIRË! RESPEKTONI REKOMANDIMET, RRINI NË SHTËPI, QË TË MOS DERGJENI ...
Të vendosish të bësh histori apo vetëm të flasësh
Të vendosish të bësh histori apo vetëm të flasësh
Kjo është pyetja që duhet t’i bëjë një politikan vetës. Të bësh një xhiro dhe të pyesish qytetarët se si po jetojnë, do marrësh përgjigje nga më të ndryshmet dhe interesante, por parasegjithash përgjigjen e parë do ta ...
Te gjitha 2 | Medial | para 13 ore
Kjo është pyetja që duhet t’i bëjë një politikan vetës. Të bësh një xhiro dhe të pyesish qytetarët se si po jetojnë, do marrësh përgjigje nga më të ndryshmet dhe interesante, por parasegjithash përgjigjen e parë do ta ...
‘Pandemia Ekonomike’: Ku qëndron Kosova në raport me vendet e rajonit?
‘Pandemia Ekonomike’: Ku qëndron Kosova në raport me vendet e rajonit?
Shumica e stresit e¨shte¨ pe¨r shkak te¨ mendimeve te¨ pe¨rhershme te¨ nje¨jta, pa ndonje¨ motiv pe¨r ti ndryshuar ato. Nje¨ me¨nyre¨ pe¨r te¨ c¸liruar veten nga modelet e mendimeve shkate¨rruese e¨shte¨ qe¨ te¨ ...
| GazetaBlic | para 6 ore
Shumica e stresit e¨shte¨ pe¨r shkak te¨ mendimeve te¨ pe¨rhershme te¨ nje¨jta, pa ndonje¨ motiv pe¨r ti ndryshuar ato. Nje¨ me¨nyre¨ pe¨r te¨ c¸liruar veten nga modelet e mendimeve shkate¨rruese e¨shte¨ qe¨ te¨ ...
Tre gjëra …
Tre gjëra …
“Tre gjëra na kanë ngelur nga parajsa : yjet, lulet e fëmijët.” Thënie nga Dante Alighieri (sq. Dante Aligieri). Ai lindi në Firence, midis 14 majit dhe 13 qershorit 1265 – vdiq në Ravena më 14 shtator 1321). Ishte ...
Te gjitha 2 | Portalb | para 10 ore
“Tre gjëra na kanë ngelur nga parajsa : yjet, lulet e fëmijët.” Thënie nga Dante Alighieri (sq. Dante Aligieri). Ai lindi në Firence, midis 14 majit dhe 13 qershorit 1265 – vdiq në Ravena më 14 shtator 1321). Ishte ...
Një vështrim kritik ndaj shtetit « shtetit social » të Maqedonisë së Veriut përballë pandemisë Covid-19
Një vështrim kritik ndaj shtetit « shtetit social » të Maqedonisë së Veriut përballë pandemisë Covid-19
Pandemia e koronavirusit ka pasur një ndikim të paparë në jetën e përditshme të popullatës të Maqedonisë së Veriut. Këto pasoja ndikojnë veçanërisht në familjet me të ardhura të ulëta e me gjërë. Në të vërtetë, gjendja ...
| Portalb | para 9 ore
Pandemia e koronavirusit ka pasur një ndikim të paparë në jetën e përditshme të popullatës të Maqedonisë së Veriut. Këto pasoja ndikojnë veçanërisht në familjet me të ardhura të ulëta e me gjërë. Në të vërtetë, gjendja ...
Turliçobani dhe ujku ndër dhen
Turliçobani dhe ujku ndër dhen
Tani më nuk ka dyshim se qeveria e Maqedonisë së Veriut dështoi si asnjë shtet tjetër ballkanik me mbikëqyrjen e pandemisë. Dëshmi për këtë është shumëfishimi i numrit të të infektuarve me Covid-19 në nivel ditor dhe ...
| Portalb | para 10 ore
Tani më nuk ka dyshim se qeveria e Maqedonisë së Veriut dështoi si asnjë shtet tjetër ballkanik me mbikëqyrjen e pandemisë. Dëshmi për këtë është shumëfishimi i numrit të të infektuarve me Covid-19 në nivel ditor dhe ...
Kanë makth nga “votë për kokë”. Edhe referendumit nuk i dihet me ta!
Kanë makth nga “votë për kokë”. Edhe referendumit nuk i dihet me ta!
Artan XH. DUKA Prof. As. Dr. Këshilli Politik është sajesa më e fundit e përçudnimit demokratik që i jep zë një farse që nëpërkëmb rregullat e vendimarrjes demokratike dhe kjo vetëm pak ditë pas preçedentit të ...
| Gazeta Dita | para 11 ore
Artan XH. DUKA Prof. As. Dr. Këshilli Politik është sajesa më e fundit e përçudnimit demokratik që i jep zë një farse që nëpërkëmb rregullat e vendimarrjes demokratike dhe kjo vetëm pak ditë pas preçedentit të ...
Kur viktimat e demonëve vuajnë,  atëherë demonët ndihen të lumtur?!
Kur viktimat e demonëve vuajnë, atëherë demonët ndihen të lumtur?!
Nga Skënder MULLIQI Atmosfera politike që na kan krijuar këto struktura, me asistimin e mediave të tyre, është atmosferë e sëmuar ngjashëm më veprimet psikopatike në shumë filma. Është brengosëse preukopimi dhe ...
| TetovaSot | para 13 ore
Nga Skënder MULLIQI Atmosfera politike që na kan krijuar këto struktura, me asistimin e mediave të tyre, është atmosferë e sëmuar ngjashëm më veprimet psikopatike në shumë filma. Është brengosëse preukopimi dhe ...
1 2 3 4


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved