ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 05:00

1 2 3 4

Diplomati i njohur Agim Nesho:  Rama duhet të ikë!
Diplomati i njohur Agim Nesho: Rama duhet të ikë!
Diplomati i njohur Agim Nesho është ‘përplasur’ mbrëmjen e sotme me deputetin socialist Pjerin Ndreu. Nesho është shprehur se e vetmja zgjidhje është largimi i Edi Rama, ndërsa Ndreu i ka dalë në mbrojtje kryeministrit, ...
Te gjitha 8 | Ina-Online | para 4 ore
Diplomati i njohur Agim Nesho është ‘përplasur’ mbrëmjen e sotme me deputetin socialist Pjerin Ndreu. Nesho është shprehur se e vetmja zgjidhje është largimi i Edi Rama, ndërsa Ndreu i ka dalë në mbrojtje kryeministrit, ...
Britani/ I dënuar për një sërë krimesh në Itali, arrestohet shqiptari
Britani/ I dënuar për një sërë krimesh në Itali, arrestohet shqiptari
Një 25 vjeçar me origjinë shqiptare u arrestua nga policia britanike pasi rezulton të jetë i kërkuar në Itali. Hekri Domi është dënuar për grabitje, transport të paligjshëm të armëve, lëndime personale dhe grabitje. Ai ...
Te gjitha 3 | Telegraf | para 8 ore
Një 25 vjeçar me origjinë shqiptare u arrestua nga policia britanike pasi rezulton të jetë i kërkuar në Itali. Hekri Domi është dënuar për grabitje, transport të paligjshëm të armëve, lëndime personale dhe grabitje. Ai ...
Pse loja e opozitës është e humbur që në fillim!
Pse loja e opozitës është e humbur që në fillim!
Nga Alfred Peza Më duhet ta them që në fjalinë e parë se askush në Europë dhe botën demokratike, nuk mund të legjitimojnë një skenar politik që gris në mes të lojës një kontratë me qytetarët, me synimin për tu rikthyer ...
Te gjitha 3 | GazetaTema | para 10 ore
Nga Alfred Peza Më duhet ta them që në fjalinë e parë se askush në Europë dhe botën demokratike, nuk mund të legjitimojnë një skenar politik që gris në mes të lojës një kontratë me qytetarët, me synimin për tu rikthyer ...
Djegia e mandateve, diaspora shqiptare në SHBA mbështet opozitën!
Djegia e mandateve, diaspora shqiptare në SHBA mbështet opozitën!
Vendimi propozuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha është miratuar nga forumet e partisë, ndërsa pasditen e sotme pritet që të marrë formën vendimtare me miratimin nga ana e Këshillit Kombëtar. Pas vendimit që ka marrë ...
Te gjitha 8 | Standard | para 16 ore
Vendimi propozuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha është miratuar nga forumet e partisë, ndërsa pasditen e sotme pritet që të marrë formën vendimtare me miratimin nga ana e Këshillit Kombëtar. Pas vendimit që ka marrë ...
74 vjet nga vrasja e Shaban Polluzhës
74 vjet nga vrasja e Shaban Polluzhës
Më 21 shkurt të vitit 1945 në fshatin Tërstenik të Drenicës vritet Shaban Polluzha, njëri ndër komandantët më të njohur të zonës së Drenicës gjatë Luftës së Dytë Botërore. Shaban Polluzha rrjedh nga një familje me ...
Te gjitha 7 | Lajm Press | para 17 ore
Më 21 shkurt të vitit 1945 në fshatin Tërstenik të Drenicës vritet Shaban Polluzha, njëri ndër komandantët më të njohur të zonës së Drenicës gjatë Luftës së Dytë Botërore. Shaban Polluzha rrjedh nga një familje me ...
Mile kujdes, në burg s’të reciton kush poezi, atje të presin…
Mile kujdes, në burg s’të reciton kush poezi, atje të presin…
Urim Saliu Nuk je ne nje konference nderkombetare Mile, je ne korridoret e nje burgu qe rradhen presin shume te tjere .Ne burg nuk te reciton kush poezi shoqeruar me kengen e Seratit.Atje ka te burgosur te pafajshem qe ...
Te gjitha 3 | Shprehja | para 5 ore
Urim Saliu Nuk je ne nje konference nderkombetare Mile, je ne korridoret e nje burgu qe rradhen presin shume te tjere .Ne burg nuk te reciton kush poezi shoqeruar me kengen e Seratit.Atje ka te burgosur te pafajshem qe ...
Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë
Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë
Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e humbin pushtetin mbi vetveten! Dhe si të tillë, çdokund rreth vetes, ata shohin individ me të ...
Te gjitha 4 | Koha Jone | para 14 ore
Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e humbin pushtetin mbi vetveten! Dhe si të tillë, çdokund rreth vetes, ata shohin individ me të ...
Djegia e mandateve për të mos hequr dorë nga shpresa për Shqipërinë
Djegia e mandateve për të mos hequr dorë nga shpresa për Shqipërinë
Nga: Neritan Sejamini Kam qenë kundër çadrës së opozitës dy vjet më parë, siç isha, pas hyrjes në të, kundër daljes deri në dorëheqjen e Edi Ramës sepse mendoja se ishte veprim i gabuar strategjikisht, në kushtet kur ...
Te gjitha 3 | Koha Jone | para 12 ore
Nga: Neritan Sejamini Kam qenë kundër çadrës së opozitës dy vjet më parë, siç isha, pas hyrjes në të, kundër daljes deri në dorëheqjen e Edi Ramës sepse mendoja se ishte veprim i gabuar strategjikisht, në kushtet kur ...
Sali Berisha: E pabesueshme! Lexoni deri ku shkon marrezia e skizoidit!
Sali Berisha: E pabesueshme! Lexoni deri ku shkon marrezia e skizoidit!
Lexoni mesazhin e studentit dixhital! sb Prsh Doktor,narkomani qe na udheheq as arsimin nuk e le te zhvillohet i lire.Sot ne Universitetin e Gjirokastres "Eqerem Cabej"per studentet e ekonomikut nuk jane dhene provimet ...
Te gjitha 6 | Sali Berisha | para 11 ore
Lexoni mesazhin e studentit dixhital! sb Prsh Doktor,narkomani qe na udheheq as arsimin nuk e le te zhvillohet i lire.Sot ne Universitetin e Gjirokastres "Eqerem Cabej"per studentet e ekonomikut nuk jane dhene provimet ...
Berisha: Sot sovrani futi Edvinin në vrimën e miut
Berisha: Sot sovrani futi Edvinin në vrimën e miut
Përmes një postimi në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha e quan ditën e sotme një fitore hisorike për popullin opozitar. Sipas tij, sot para parlamentit të “vrasesve, trafikantëve, përdhunuesve dhe hajnave u ...
Te gjitha 2 | Koha Jone | para 12 ore
Përmes një postimi në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha e quan ditën e sotme një fitore hisorike për popullin opozitar. Sipas tij, sot para parlamentit të “vrasesve, trafikantëve, përdhunuesve dhe hajnave u ...
Shifra alarmante, droga në duart e të miturve kosovarë
Shifra alarmante, droga në duart e të miturve kosovarë
Policia e Kosovës arrestoi 2 mijë e 171 persona si rezultat i posedimit, blerjes dhe shitjes së substancave narkotike vetëm gjatë vitit 2018. Policia e Kosovës bëri të ditur se gjatë kësaj periudhe janë identifikuar 2 ...
Te gjitha 2 | Indeks Online | para 7 ore
Policia e Kosovës arrestoi 2 mijë e 171 persona si rezultat i posedimit, blerjes dhe shitjes së substancave narkotike vetëm gjatë vitit 2018. Policia e Kosovës bëri të ditur se gjatë kësaj periudhe janë identifikuar 2 ...
Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…
Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…
Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo, refuzoj t’i përgjigjem kësaj pyetje. Refuzoj të përgjigjem sepse sot nuk shtrohet kështu pyetja. Pyetja themelore ...
Te gjitha 5 | Koha Jone | para 19 ore
Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo, refuzoj t’i përgjigjem kësaj pyetje. Refuzoj të përgjigjem sepse sot nuk shtrohet kështu pyetja. Pyetja themelore ...
Serbia në shok nga historianja serbe: Mjaft më me gënjeshtra për shqiptarët, ata janë autoktonë
Serbia në shok nga historianja serbe: Mjaft më me gënjeshtra për shqiptarët, ata janë autoktonë
Qysh në gjysmën e dytë të shekullit XIX, stereotipi negativ për shqiptarët ka qenë i shprehur në një sërë librash të autorëve serbë pa ndonjë redaktim të veçantë shkencor. Më i përhapuri ka qenë, sigurisht, ai për ...
| Koha.mk | para 4 ore
Qysh në gjysmën e dytë të shekullit XIX, stereotipi negativ për shqiptarët ka qenë i shprehur në një sërë librash të autorëve serbë pa ndonjë redaktim të veçantë shkencor. Më i përhapuri ka qenë, sigurisht, ai për ...
Pazari i radhës ndjehet në ajër
Pazari i radhës ndjehet në ajër
Nga Bedri Islami Opozita e kreu dje në mesditë protestën e radhës. Më shumë se sa për ndjekësit e saj, ajo dërgoi mesazhet që donte drejt shefit të qeverisë. Si asnjëherë tjetër, ajo nuk u mor as me Rilindjen në pushtet ...
| Gazeta Dita | para 5 ore
Nga Bedri Islami Opozita e kreu dje në mesditë protestën e radhës. Më shumë se sa për ndjekësit e saj, ajo dërgoi mesazhet që donte drejt shefit të qeverisë. Si asnjëherë tjetër, ajo nuk u mor as me Rilindjen në pushtet ...
Rama, dhe i vetëm trim në luftë!
Rama, dhe i vetëm trim në luftë!
Nga Leonard Olli Është e hidhur, por e vërtetë. Atë çka prej më shumë se 6 vitesh e ka shndërruar në filozofinë dhe strategjinë e tij të vetme si lider politik, z. Rama mundi ta rikonkretizonte sërish me bllokimin e ...
| Koha Jone | para 5 ore
Nga Leonard Olli Është e hidhur, por e vërtetë. Atë çka prej më shumë se 6 vitesh e ka shndërruar në filozofinë dhe strategjinë e tij të vetme si lider politik, z. Rama mundi ta rikonkretizonte sërish me bllokimin e ...
1 2 3 4


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved