ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2018 11:56

1 2

Aplikacionet që po ua “shterrin” baterinë përdoruesve të Samsung-ut
Aplikacionet që po ua “shterrin” baterinë përdoruesve të Samsung-ut
Përdoruesit e Android po paralajmërohen të fshijnë aplikacionet që shpenzojnë bateritë e smartfonëve. Aplikacionet “Clickfraud” pretendojnë të jenë programe normale si lojëra të bëra nga zhvilluesit e aplikacioneve, të ...
Te gjitha 3 | Flaka | para 13 ore
Përdoruesit e Android po paralajmërohen të fshijnë aplikacionet që shpenzojnë bateritë e smartfonëve. Aplikacionet “Clickfraud” pretendojnë të jenë programe normale si lojëra të bëra nga zhvilluesit e aplikacioneve, të ...
Ndryshon shërbimi i Google Photos
Ndryshon shërbimi i Google Photos
Tani, Google Photos e ka ndryshuar këtë shërbim, transmeton . Që nga 6 dhjetori, formatet video të cilat nuk janë të mbështetura nuk janë më të përfshira në memorien e lirë. Lista e mbështetura formateve video, ...
| Lajminet | para 3 ore
Tani, Google Photos e ka ndryshuar këtë shërbim, transmeton . Që nga 6 dhjetori, formatet video të cilat nuk janë të mbështetura nuk janë më të përfshira në memorien e lirë. Lista e mbështetura formateve video, ...
10 modelet e Chevrolet që nuk u prodhuan më asnjëherë
10 modelet e Chevrolet që nuk u prodhuan më asnjëherë
Krahas Ford, ka pak të tjerë që janë ngritur me të njëjtat standarde, të cilët shesin të njëjtat vëllime makinash dhe të cilët janë të aftë të prodhojnë një produkt kualitetiv, transmeton . Megjithatë, kur fillon të ...
| Lajminet | para 18 ore
Krahas Ford, ka pak të tjerë që janë ngritur me të njëjtat standarde, të cilët shesin të njëjtat vëllime makinash dhe të cilët janë të aftë të prodhojnë një produkt kualitetiv, transmeton . Megjithatë, kur fillon të ...
BMW përgatit Serinë e re 8 Gran Coupe (Foto)
BMW përgatit Serinë e re 8 Gran Coupe (Foto)
Pas coupe dhe versioneve të konvertueshme, Seria e re 8 BMW do të jetë gjithashtu e disponueshme me një Gran Coupe me katër dyer.
Te gjitha 2 | Kosova Press | para 21 ore
Pas coupe dhe versioneve të konvertueshme, Seria e re 8 BMW do të jetë gjithashtu e disponueshme me një Gran Coupe me katër dyer.
Cilat modele të reja të veturave janë më të sigurta
Cilat modele të reja të veturave janë më të sigurta
EuroNCAP ka shpallur modelet më të sigurta të reja sipas klasës në vitin 2018.
| Kosova Press | para 22 ore
EuroNCAP ka shpallur modelet më të sigurta të reja sipas klasës në vitin 2018.
VW shiti automjetet para-prodhuese, në vend se t'i shkatërronte ato
VW shiti automjetet para-prodhuese, në vend se t'i shkatërronte ato
Pas aferës së naftës, e cila në vitin 2015 tronditi gjigantin gjerman, në dritë është mini-skandali i ri në Volkswagen.
Te gjitha 2 | Kosova Press | para 24 ore
Pas aferës së naftës, e cila në vitin 2015 tronditi gjigantin gjerman, në dritë është mini-skandali i ri në Volkswagen.
Puma i kthen atletet e zgjuara nga viti 1986
Puma i kthen atletet e zgjuara nga viti 1986
Në vitin 1986, atletët e Pumës ishin milje përpara kohës së tyre: në atlete, ishte e mundur të lexonim se sa larg kishte dikush, sa kalori ishin djegur dhe për sa kohë po vraponte, transmeton . Për të marrë këto të ...
| Lajminet | 13-Dec-2018 12:00
Në vitin 1986, atletët e Pumës ishin milje përpara kohës së tyre: në atlete, ishte e mundur të lexonim se sa larg kishte dikush, sa kalori ishin djegur dhe për sa kohë po vraponte, transmeton . Për të marrë këto të ...
?Aston Martin prezantoi “bishën” V12 prej 1.000 kuaj-fuqi (Foto/Video)
?Aston Martin prezantoi “bishën” V12 prej 1.000 kuaj-fuqi (Foto/Video)
Pas disa muaj provash, prodhuesi britanik ka lëshuar specifikimet përfundimtare të motorit monstruoz të zhvilluar në bashkëpunim me Cosworth. Aston Martin ka konfirmuar se ky motor V12 me 6.5 litra prodhon më shumë se ...
Te gjitha 2 | Telegrafi | 12-Dec-2018 16:40
Pas disa muaj provash, prodhuesi britanik ka lëshuar specifikimet përfundimtare të motorit monstruoz të zhvilluar në bashkëpunim me Cosworth. Aston Martin ka konfirmuar se ky motor V12 me 6.5 litra prodhon më shumë se ...
Kompjuteri më i vogël në botë, duket “mikroskopik” përkrah kokrrës së orizit
Kompjuteri më i vogël në botë, duket “mikroskopik” përkrah kokrrës së orizit
Universiteti i Miçiganit ka lancuar “kompjuter” të ndjeshëm ndaj temperaturës me parametra prej 0.3mm, transmeton . Kjo madhësi është e barabartë me një të dhjetën e madhësisë së e regjistruesve të IBM-së. Termi ...
| Lajminet | 12-Dec-2018 20:00
Universiteti i Miçiganit ka lancuar “kompjuter” të ndjeshëm ndaj temperaturës me parametra prej 0.3mm, transmeton . Kjo madhësi është e barabartë me një të dhjetën e madhësisë së e regjistruesve të IBM-së. Termi ...
F1, bisedime për rinovimin e kontratës së pistës së Barcelonës
F1, bisedime për rinovimin e kontratës së pistës së Barcelonës
Organizatorët e Çmimit të Madh të Barcelonës në Botërorin e Formula 1 kërkojnë që kjo garë të qëndrojë në kalendarin e këtij kampionati edhe pas vitit 2019.
| Top Channel | 12-Dec-2018 17:44
Organizatorët e Çmimit të Madh të Barcelonës në Botërorin e Formula 1 kërkojnë që kjo garë të qëndrojë në kalendarin e këtij kampionati edhe pas vitit 2019.
Ford mbyll zyrtarisht modelin C-Max në Evropë
Ford mbyll zyrtarisht modelin C-Max në Evropë
Gjigandi amerikan Ford ka konfirmuar spekulimet e këtij viti se do të ndalojë shitjen në Evropë të mini-vanit popullor (MPV) C-Max.
| Kosova Press | 12-Dec-2018 13:13
Gjigandi amerikan Ford ka konfirmuar spekulimet e këtij viti se do të ndalojë shitjen në Evropë të mini-vanit popullor (MPV) C-Max.
Përse është e rëndësishme të blini smartfon me shumë giga RAM
Përse është e rëndësishme të blini smartfon me shumë giga RAM
Sido që të jetë, për një herë e përgjithmonë, do të shpjegohet se çfarë është RAM-i dhe cila është rëndësia e tij tek smartfonët, transmeton . Së pari, akronimi “RAM” qëndron për “kujtesë me akses të rastit”. Por ajo që ...
| Lajminet | 11-Dec-2018 23:03
Sido që të jetë, për një herë e përgjithmonë, do të shpjegohet se çfarë është RAM-i dhe cila është rëndësia e tij tek smartfonët, transmeton . Së pari, akronimi “RAM” qëndron për “kujtesë me akses të rastit”. Por ajo që ...
?Porsche sjell Macan S pa dizel (Foto)
?Porsche sjell Macan S pa dizel (Foto)
Porsche gjerman ka prezantuar versionin sportiv të Macan të ri-dizajnuar, pa motor dizel në ofertë. Macan S vjen me një turbombushës V6 me 3.0 litra me 354 kuaj fuqi. Ai përshpejton nga 0-100 km/h për 5.1 sekonda, ...
Te gjitha 2 | Telegrafi | 11-Dec-2018 19:16
Porsche gjerman ka prezantuar versionin sportiv të Macan të ri-dizajnuar, pa motor dizel në ofertë. Macan S vjen me një turbombushës V6 me 3.0 litra me 354 kuaj fuqi. Ai përshpejton nga 0-100 km/h për 5.1 sekonda, ...
?Dështoi sulmi në rekordin tokësor prej 1,600 km/h (Foto)
?Dështoi sulmi në rekordin tokësor prej 1,600 km/h (Foto)
Projekti i uljes së rekordeve në tokë me shpejtësi maksimale ka dështuar. Projekti Bloodhound SSX i nisur në shtator 2015 është mbyllur për shkak të mungesës së fondeve. Udhëheqësit e projektit kanë konfirmuar se nuk ...
Te gjitha 2 | Telegrafi | 11-Dec-2018 19:37
Projekti i uljes së rekordeve në tokë me shpejtësi maksimale ka dështuar. Projekti Bloodhound SSX i nisur në shtator 2015 është mbyllur për shkak të mungesës së fondeve. Udhëheqësit e projektit kanë konfirmuar se nuk ...
Gjetja e anijes së Titanikut, ana e tregimit të cilën nuk e keni dëgjuar më parë
Gjetja e anijes së Titanikut, ana e tregimit të cilën nuk e keni dëgjuar më parë
Titaniku, anija luksoze që pësoi tragjedi në fund të Oqeanit Atlantik të Veriut, pasi u përplas në një ajsberg me 15 prill 1912, u gjet në oqean nga një ekip i udhëhequr nga Robert Ballard në vitin 1985, transmeton . ...
| Lajminet | 11-Dec-2018 21:21
Titaniku, anija luksoze që pësoi tragjedi në fund të Oqeanit Atlantik të Veriut, pasi u përplas në një ajsberg me 15 prill 1912, u gjet në oqean nga një ekip i udhëhequr nga Robert Ballard në vitin 1985, transmeton . ...
1 2


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved