Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 15:30
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Maqedoni »
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Osmani: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë vend në strategjinë për zgjerim të KE
Osmani: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë vend në strategjinë për zgjerim të KE
Aktuale.MK - para 30 min
Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës në Republikën e Shqipërisë realizoi takim me Ministrin për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir ...
Osmani-Bushati: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë vend në strategjinë e KE-së për zgjerim - Arbresh
Osmani-Bushati: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë vend në strategjinë e KE-së për zgjerim - AlMaKos
Portalb Aktuale.MK Java News AlMaKos Koha Jone Gazeta Shqip
50 lajme te ndërlidhura »
Sekretari  i NATO-së, Stoltenberg në Maqedoni
Sekretari i NATO-së, Stoltenberg në Maqedoni
AlbInfo - I sapobotuar
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të qëndrojë për vizitë dy ditore në Maqedoni. Ai do të ketë takim me presidentin, Gjorge Ivanov, ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, të Mbrojtjes, ...
Gjykata themelore: Tarçullovski ta ndjekë fjalimin e Stoltenbergut, nga arresti shtëpiak - RTM
Emri i Maqedonisë, datat kyçe të mosmarrëveshjeve Athinë-Shkup - Telegraf
Zhurnal TV Klan AlMaKos Portalb Shenja BalkanWeb
92 lajme te ndërlidhura »
Dimitrov në Nju Jork pret kornizë fillestare për zhvillim në zgjidhen e çështjes së emrit
Dimitrov në Nju Jork pret kornizë fillestare për zhvillim në zgjidhen e çështjes së emrit
Portalb - para 72 min
Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, deklaroi se pret që në rundin e sotëm të bisedimeve , ndërmjetësuesi Methu Nimic, të ofrojë kornizë fillestare që do të mundësojë zhvillim thelbësorë në ...
Emri i Maqedonisë, sot në New York raundi i dytë i bisedimeve - EkonomiaOnline
Emri i Maqedonisë, sot në New York raundi i dytë i bisedimeve - InFokusi
Koha.net Kosova Press AlMaKos Arbresh RTM Shenja
33 lajme te ndërlidhura »
Vendimi për ekstradimin e ish-shefave të DSK-së, Grujovskit dhe Boshkovskit është shtyrë për kohë të pacaktuar
Vendimi për ekstradimin e ish-shefave të DSK-së, Grujovskit dhe Boshkovskit është shtyrë për kohë të pacaktuar
Portalb - I sapobotuar
Vendimi për azil për Goran Grujovskin dhe Nikolla Boshkovskin është shtyrë për kohë të pacaktuar, sepse organi që e zhvillon procedurën nuk ka përkthyes nga maqedonishtja në gjuhën greke dhe në të kundërtën, deklaroi ...
Rasti “Target-Fortesa”. Gjykimi anulohet për më 27 mars - RTM
Shtyhet gjykimi pr prgjimet - Bota Sot
Televizioni Koha Albportali Aktuale.MK Zhurnal Shenja Bota Sot
27 lajme te ndërlidhura »
Shkup, një person gjendet vdekur në një hotel
Shkup, një person gjendet vdekur në një hotel
Portalb - para 40 min
Në një hotel, i cili gjendet prapa poliklinikës “Bit Pazar” në Shkup, dje rreth orës 20.00 është denoncuar se në njërën nga dhomat e hotelit është gjetur i vdekur një person i gjinisë mashkull, i shtrirë në tokë me ...
Gjendet i vdekur një person në Çair, ja në cilin vend! - Televizioni Koha
Gjendet i vdekur një person në Çair, ja në cilin vend! - Albportali
AlMaKos Alsat-M Lajm Press Albportali Shenja Shprehja
25 lajme te ndërlidhura »
MASH parasheh që orët mësimore për filloristët të zgjasin 55 minuta
MASH parasheh që orët mësimore për filloristët të zgjasin 55 minuta
Aktuale.MK - para 30 min
Ministria e Arsimit dhe Shkencës parasheh që për nxënësit e klasave të para deri të pestat, një orë mësimore të zgjasë 55 minuta, ku përfshihet edhe pushim prej 15 minutave pas çdo ore mësimore. Nga MASH thonë se është ...
Ja reformat që parashihen për klasat e para nëpër shkolla me planin e ri arsimor (VIDEO) - Portalb
Reforma rrënjësore në arsimin fillor, MASH: Revizion planprogrameve mësimore - RTM
Shenja AlMaKos Shprehja Lajm Press Ina-Online
8 lajme te ndërlidhura »
Çështja e emrit, Ahmeti: Vetëm dy emra nuk janë të pranueshëm për shqiptarët
Çështja e emrit, Ahmeti: Vetëm dy emra nuk janë të pranueshëm për shqiptarët
Portalb - para 38 min
Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti mbrëmë në emisionin “200” në Alsat-M, ka potencuar se ka frymë pozitive rreth ngërçit të emrit që ka Maqedonia me Greqinë. Në lidhje me pozitën e BDI-së për këtë çështje, Ahmeti përmendi ...
Ahmeti: Më meritorët për ligjin e gjuhëve janë ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare - Televizioni Koha
Ahmeti nuk pendohet për ofendimin që u bëri liderëve shqiptarë në Maqedoni: Doli që kisha të drejtë! (Video) - Lajm Press
Syri Shprehja Zhurnal Portalb Ina-Online Albportali
30 lajme te ndërlidhura »
Rrahje e përgjakshme mes të burgosurve në burgun e Idrizovës
Televizioni Koha - para 3 ore
Rrahje e përgjakshme ka ndodhur në burgun e Idrizovës, në departamentin e ndihmës së shpejtë, njoftojnë nga policia. Në raportin e policisë thuhet se rrahja nga ndodhur dje, rreth orës 12:15 mes M.Z (36) dhe D.R (42). ...
Rrahje e përgjakshme mes të burgosurve në burgun e Idrizovës - Albportali
Rrahje e përgjakshme mes të burgosurve në burgun e Idrizovës - Ina-Online
Lajm Press AlMaKos Shenja Albportali Arbresh Bota Sot
25 lajme te ndërlidhura »
Kapen 11 migrantë ilegal në Tabanoc
Zhurnal - para 96 min
Policia kufitare ka arritur që të kapë disa migrantë të cilët ilegalisht kanë tentuar të kalojnë nga territori i Serbisë në Territor të Maqedonisë.
Në Tabanoc kapet një grup prej 11 migrantësh ilegal - Albportali
Në Tabanoc kapet një grup prej 11 migrantësh ilegal - Aktuale.MK
Shenja Bota Sot
5 lajme te ndërlidhura »
Ligji i gjuhëve në sirtarin e Ivanovit, e pa qartë se a do të ketë punësime të reja në Maqedoni!
Ligji i gjuhëve në sirtarin e Ivanovit, e pa qartë se a do të ketë punësime të reja në Maqedoni!
Portalb - para 4 ore
Më shumë se 1,7 milionë euro do të shpenzohen për zbatim të tërësishëm të ligjit të përdorimit të gjuhëve, kurse vetëm për formim të Agjencisë për Zbatim të Ligjit të Gjuhëve dhe Inspektorati për Përdorimin e Gjuhëve do ...
Të dielën protestë kundër gjuhës shqipe - Ina-Online
Të dielën protesta në Shkup kundër Ligjit për përdorimin e gjuhëve - AlMaKos
Zhurnal Arbresh Aktuale.MK Flaka RTM AlMaKos
31 lajme te ndërlidhura »
Konfederata e Sindikatave me protestë para Qeverisë së Maqedonisë: kërkohet rritje e pagave (VIDEO)
Konfederata e Sindikatave me protestë para Qeverisë së Maqedonisë: kërkohet rritje e pagave (VIDEO)
Portalb - para 85 min
Anëtarët e Konfederatës së Sindikatave të Lira sot dolën në protestë duke kërkuar përputhje të pagave me rritjen e pagës minimale, pagesën e K-15 në sektorin publik dhe respektimin e marrëveshjeve kolektive. Protesta ...
Sindikalistt e lir protestuan n Shkup, krkojn respektim t marrveshjes kolektive - Bota Sot
Protestë para Qeverisë nga  Sindikatat e Punëtorve për paga më të lart - Zhurnal
AlMaKos Portalb Arbresh Bota Sot Aktuale.MK
9 lajme te ndërlidhura »
Borisov në PE: Sofja dhe Shkupi, shembull si zgjidhen problemet
Borisov në PE: Sofja dhe Shkupi, shembull si zgjidhen problemet
RTM - para 38 min
Bullgaria dhe Maqedonia jane një shembull i vërtetë se si mund të zgjidhen problemet, duke përdorur metodat dhe vullnetin e mirë, tha kryeministri i Bullgarisë Bojko Borisov , në fjalimin e tij në Parlamentin Europian ...
Borisov në PE: Bullgaria dhe Maqedonia janë shembull për atë se si munden të zgjidhen problemet - Zhurnal
Marrveshja pr fqinjsi t mir futet n Kuvendin e Bullgaris - Bota Sot
Aktuale.MK Zhurnal Bota Sot RTM AlMaKos Albportali
65 lajme te ndërlidhura »
Burri e gruaja nga Maqedonia mashtrojnë entin social në Zvicër për 300 mijë franga
Televizioni Koha - para 35 min
Një çift bashkëshortësh nga Maqedonia, që nga e mërkura do të përgjigjet para Gjykatës rajonale në Biel të Zvicrës, për shkak të mashtrimit të shfrytëzimit të ndihmave sociale. Që të dy akuzohen se nuk e kanë deklaruar ...
Burrë e grua nga Maqedonia “rruajnë” entin social në Zvicër për 300 mijë franga, ja fotografia e tyre (Foto) - Albportali
Burrë e grua nga Maqedonia “rruajnë” entin social në Zvicër për 300 mijë franga, ja fotografia e tyre (Foto) - Shprehja
Lajm Press
4 lajme te ndërlidhura »
Gazsjellësi arrin në Tetovë e Gostivar më 2019
Gazsjellësi arrin në Tetovë e Gostivar më 2019
Koha.net - para 4 ore
Qytetarët e Tetovës, Gostivarit dhe Manastirit brenda dy viteve do të bëhen me gaz natyror, por vetëm nëse autoritetet komunale janë të gatshme që deri atëherë të ndërtojnë rrjet lokal të gazsjellësit. Nga kompania ...
Gazifikimi i Tetovës dhe Gostivarit, deri në 2019-ën? - Televizioni Koha
Maqedonia sivjet do të ndërtojë 80 kilometra gazsjellës - Portalb
Bota Sot Portalb AlMaKos Flaka Lajm Press RTM
14 lajme te ndërlidhura »
Ja sa miliona do i kushtojë ligji i gjuhëve Maqedonisë
Ja sa miliona do i kushtojë ligji i gjuhëve Maqedonisë
Lajm Press - para 114 min
Ligji i ri për përdorimin e gjuhëve do të nxjerrë nga arka e buxhetit për vitin 2018 106 milionë denarë, ose afërsisht 1.7 milionë euro. Që të funksionojë Agjencia për ndryshimin e gjuhëve dhe Inspektorati për ...
Ligji i gjuhve n sirtarin e Ivanovit, e pa qart se a do t ket punsime t reja n Maqedoni! - Bota Sot
Ja sa do të kushtoj zbatimi i gjuhës shqipe në Maqedoni - Aktuale.MK
AlMaKos Ina-Online Flaka GazetaTema BalkanWeb Televizioni Koha
12 lajme te ndërlidhura »
1 2 3 4 5 6 7 8 9