ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 22:57

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Maqedonia e Veriut regjistron shifër rekorde të të infektuarve me Covid-19
Maqedonia e Veriut regjistron shifër rekorde të të infektuarve me Covid-19
Maqedonia e Veriut ka regjistruar shifër rekorde të të infektuarve me koronavirus brenda 24 orëve të fundit. Instituti i Shëndetit Publik, ka njoftuar për 177 raste të reja me sëmundjen Covid-19, që shkakton ...
Te gjitha 132 | Zeri | para 3 ore
Maqedonia e Veriut ka regjistruar shifër rekorde të të infektuarve me koronavirus brenda 24 orëve të fundit. Instituti i Shëndetit Publik, ka njoftuar për 177 raste të reja me sëmundjen Covid-19, që shkakton ...
Sylejmani: BDI në Maqedoni është 18 vite parti
Sylejmani: BDI në Maqedoni është 18 vite parti
Sot me¨ 5 Qershor 2020 e¨shte¨ dite¨lindja e partise¨ me¨ te¨ madhe politike shqiptare ne¨ Maqedonine¨ e Veriut, Bashkimit Demokratik pe¨r Integrim-BDI! Nga Ismet Sylejmani Dite¨lindjet jane¨ ngjarje te¨ me¨dha jo ...
Te gjitha 66 | Medial | para 29 min
Sot me¨ 5 Qershor 2020 e¨shte¨ dite¨lindja e partise¨ me¨ te¨ madhe politike shqiptare ne¨ Maqedonine¨ e Veriut, Bashkimit Demokratik pe¨r Integrim-BDI! Nga Ismet Sylejmani Dite¨lindjet jane¨ ngjarje te¨ me¨dha jo ...
Filipçe: Kemi valë të dytë e cila vjen si rezultat i mosrespektimit të masave
Filipçe: Kemi valë të dytë e cila vjen si rezultat i mosrespektimit të masave
“Padyshim se kemi valë të re e cila vjen si rezultat i mosprespektimit të masave për tubime dhe grupime që e dëshmoi edhe ekspertiza e detajuar në pyetësorët e detajuar epidemiologjike. Numri i rritur i të prekurve nga ...
Te gjitha 51 | Republika | para 2 ore
“Padyshim se kemi valë të re e cila vjen si rezultat i mosprespektimit të masave për tubime dhe grupime që e dëshmoi edhe ekspertiza e detajuar në pyetësorët e detajuar epidemiologjike. Numri i rritur i të prekurve nga ...
Policia ka qenë tolerante ndaj personave që janë hasur në autostradë gjatë orës policore
Policia ka qenë tolerante ndaj personave që janë hasur në autostradë gjatë orës policore
Zëvendësministrja e Punëve të Brendshme, Sllavjanka Petrovska theksoi se policia e ka ndjekur turmën, që dje u krijua në autostrada pasi një numër i madh i qytetarëve të Shkupit u larguan nga qyteti me qëllim që ta ...
Te gjitha 159 | TetovaSot | para 3 ore
Zëvendësministrja e Punëve të Brendshme, Sllavjanka Petrovska theksoi se policia e ka ndjekur turmën, që dje u krijua në autostrada pasi një numër i madh i qytetarëve të Shkupit u larguan nga qyteti me qëllim që ta ...
?BE-ja dhuron 10 autoambulanca e 100 shtretër për SHSKUK-në
?BE-ja dhuron 10 autoambulanca e 100 shtretër për SHSKUK-në
Ministri i ri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka pranuar këto donacione në vlerë prej 5 milionë eurove, ku ndër të tjera ka falënderuar Zyrën e Bashkimit Evropian në Kosovë për ndihmën që i ka bërë Kosovën gjatë kësaj ...
Te gjitha 38 | Lajminet | para 6 ore
Ministri i ri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka pranuar këto donacione në vlerë prej 5 milionë eurove, ku ndër të tjera ka falënderuar Zyrën e Bashkimit Evropian në Kosovë për ndihmën që i ka bërë Kosovën gjatë kësaj ...
Elmi Aziri i ASH-së i përgjigjet Mickovskit: Ne jemi të orientuar nga Perendimi
Elmi Aziri i ASH-së i përgjigjet Mickovskit: Ne jemi të orientuar nga Perendimi
“Programi, platforma dhe vizioni i Aleancës për Shqiptarët janë instrumentet dhe mekanizmat mbi të cilët do të debatohet me çdo subjekt politik që dëshiron të bashke qeverisë me Aleancën për Shqiptarët. Orientimi pro ...
Te gjitha 23 | AlMaKos | para 93 min
“Programi, platforma dhe vizioni i Aleancës për Shqiptarët janë instrumentet dhe mekanizmat mbi të cilët do të debatohet me çdo subjekt politik që dëshiron të bashke qeverisë me Aleancën për Shqiptarët. Orientimi pro ...
Emigracioni dhe siguria, hidhen themelet: Ja si do bashkëpunojë BE me Ballkanin Perëndimor
Emigracioni dhe siguria, hidhen themelet: Ja si do bashkëpunojë BE me Ballkanin Perëndimor
Këshilli i Ministrave të Brendshëm të BE bëri thirrje tëpremten për të forcuar bashkëpunimin me partnerët e Ballkanit Perëndimor në fushën e migracionit dhe sigurisë. Në përfundimet e miratuara në mbledhjen e Këshillit ...
Te gjitha 20 | Tesheshi | para 103 min
Këshilli i Ministrave të Brendshëm të BE bëri thirrje tëpremten për të forcuar bashkëpunimin me partnerët e Ballkanit Perëndimor në fushën e migracionit dhe sigurisë. Në përfundimet e miratuara në mbledhjen e Këshillit ...
Shkup, 38 të ndaluar për mosrespektim të orës policore
Shkup, 38 të ndaluar për mosrespektim të orës policore
Alsat 2020-06-05T19:11:11+02:00 Nga vizita që u bëmë sot disa lagjeve të Shkupit, vërehej se qytetarët që kanë vendosur të “mos arratisen” nga kryeqyteti, po respektojnë kufizimin e lëvizjes. Nëpër rrugët e Shkupit ...
Te gjitha 32 | AlMaKos | para 4 ore
Alsat 2020-06-05T19:11:11+02:00 Nga vizita që u bëmë sot disa lagjeve të Shkupit, vërehej se qytetarët që kanë vendosur të “mos arratisen” nga kryeqyteti, po respektojnë kufizimin e lëvizjes. Nëpër rrugët e Shkupit ...
Petrovska: Pas kompletimit të dëshmive do të pasojnë padi penale për rastin në objektin Çardak në rrugën “Boemska” (VIDEO)
Petrovska: Pas kompletimit të dëshmive do të pasojnë padi penale për rastin në objektin Çardak në rrugën “Boemska” (VIDEO)
Padi penale paralajmëroi zëvendësministrja e Punëve të Brendshme, Sllavjanka Petrovska për të gjithë ata të përfshirë në rastin me objektin e hotelierisë në rrugën “Boemska” në Shkup. Padi penale janë paralajmëruar si ...
Te gjitha 42 | TetovaSot | para 95 min
Padi penale paralajmëroi zëvendësministrja e Punëve të Brendshme, Sllavjanka Petrovska për të gjithë ata të përfshirë në rastin me objektin e hotelierisë në rrugën “Boemska” në Shkup. Padi penale janë paralajmëruar si ...
Dita ndërkombëtare e mjedisit jetësor: Aksioni “Për natyrën” dhe mbrojtje e biodiversitetit
Dita ndërkombëtare e mjedisit jetësor: Aksioni “Për natyrën” dhe mbrojtje e biodiversitetit
Ndryshimet klimatike janë duke e shkatërruar planetin Tokë me ritëm galopant, mirëpo edhe aktivitetet njerëzore të cilat më tepër i nxisin nga që i ngadalësojnë, janë shkaktarët kryesorë për katastrofën ekologjike që i ...
Te gjitha 23 | AlMaKos | para 5 ore
Ndryshimet klimatike janë duke e shkatërruar planetin Tokë me ritëm galopant, mirëpo edhe aktivitetet njerëzore të cilat më tepër i nxisin nga që i ngadalësojnë, janë shkaktarët kryesorë për katastrofën ekologjike që i ...
Ata që nuk u “arratisën” respektojnë izolimin
Ata që nuk u “arratisën” respektojnë izolimin
Në ditën e parë të karantinës 80 orëshe, Shkupi ishte i zbrazët. Ata që nuk u arratisën para se të fillonte ora policore mbetën të ngujuar nëpër shtëpitë e tyre. Në izolim është dhe Kumanova, Tetova dhe Shtipi, ndërsa ...
Te gjitha 28 | Shprehja | para 5 ore
Në ditën e parë të karantinës 80 orëshe, Shkupi ishte i zbrazët. Ata që nuk u arratisën para se të fillonte ora policore mbetën të ngujuar nëpër shtëpitë e tyre. Në izolim është dhe Kumanova, Tetova dhe Shtipi, ndërsa ...
Çulev: Vendimi për kufizimin e lëvizjes nuk është ideal por duhet të respektohet
Çulev: Vendimi për kufizimin e lëvizjes nuk është ideal por duhet të respektohet
Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në vigjilje të festës Dita e shpirtrave u bëri apel qytetarëve t’i respektojnë masat për kufizimin e lëvizjes. “Këtë vit këto dy festa të mëdha dhe të rëndësishme i shënojmë në ...
Te gjitha 10 | TetovaSot | para 7 ore
Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në vigjilje të festës Dita e shpirtrave u bëri apel qytetarëve t’i respektojnë masat për kufizimin e lëvizjes. “Këtë vit këto dy festa të mëdha dhe të rëndësishme i shënojmë në ...
Maqedonia e Veriut mban të mbyllur Bllatën
Maqedonia e Veriut mban të mbyllur Bllatën
Prej afro tri muajsh në Pikën e Kalimit Kufitar Bllatë që lidh Dibrën me Maqedoninë, janë ulur traret. Në këtë pikë kufitare në ditët të zakonshme kalojnë rreth5000 qytetarë në hyrje dhe dalje ndërsa në këtë situatë të ...
Te gjitha 26 | RTSH | para 11 ore
Prej afro tri muajsh në Pikën e Kalimit Kufitar Bllatë që lidh Dibrën me Maqedoninë, janë ulur traret. Në këtë pikë kufitare në ditët të zakonshme kalojnë rreth5000 qytetarë në hyrje dhe dalje ndërsa në këtë situatë të ...
Karantinë e obligueshme 14-ditore në Bullgari për shtetasit tanë për hyrje në këtë vend
Karantinë e obligueshme 14-ditore në Bullgari për shtetasit tanë për hyrje në këtë vend
Ministria bullgare e Shëndetësisë dha karantinë të obligueshme 14-të ditore për persona të cilët nga Maqedonia e Veriut do të vijnë në Bullgari. Siç njofton BGNES, me urdhrin e njëjtë pezullohet karantina e obligueshme ...
Te gjitha 8 | Shenja | para 8 ore
Ministria bullgare e Shëndetësisë dha karantinë të obligueshme 14-të ditore për persona të cilët nga Maqedonia e Veriut do të vijnë në Bullgari. Siç njofton BGNES, me urdhrin e njëjtë pezullohet karantina e obligueshme ...
Tetovë: Nuk ka të infektuar me Covid-19 tek të punësuarit në çerdhe
Tetovë: Nuk ka të infektuar me Covid-19 tek të punësuarit në çerdhe
Nuk ka asnjë të infektuar me Covid-19 nga të punësuarit në çerdhen e fëmijëve “Rinia” në Tetovë. Këtë e kanë bërë të ditur nga Komuna e Tetovës, pas rezultateve që kanë marrë për të gjithë të punësuarit, përcjell ...
Te gjitha 14 | Telegrafi | para 4 ore
Nuk ka asnjë të infektuar me Covid-19 nga të punësuarit në çerdhen e fëmijëve “Rinia” në Tetovë. Këtë e kanë bërë të ditur nga Komuna e Tetovës, pas rezultateve që kanë marrë për të gjithë të punësuarit, përcjell ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved