ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2020 03:38


Intervistë ekskluzive e kreut të LDK-së, Isa Mustafa për Koha.net
Intervistë ekskluzive e kreut të LDK-së, Isa Mustafa për Koha.net
Në një intervistë ekskluzive për portalin Koha.net, e cila do të publikohet në mëngjes, kreu i LDK-së Isa Mustafa ka folur për zhvillimet e fundit në lidhje me negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. A do të mund të ...
Te gjitha 294 | Koha.net | para 3 ore
Në një intervistë ekskluzive për portalin Koha.net, e cila do të publikohet në mëngjes, kreu i LDK-së Isa Mustafa ka folur për zhvillimet e fundit në lidhje me negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. A do të mund të ...
Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit ukrainas në Francë
Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit ukrainas në Francë
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...
Te gjitha 123 | Shprehja | para 115 min
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...
Ekipi Ligjor i Trump-it: një emër i njohur nga afera Clinton-Lewinsky
Ekipi Ligjor i Trump-it: një emër i njohur nga afera Clinton-Lewinsky
Ekipi ligjor i Presidentit amerikan Donald Trump, në seancën e pritshme për gjykim në Senat, do të përfshijë ish-profesorin e ligjit të Harvardit, Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ky i fundit një këshilltar të pavarur i ...
Te gjitha 109 | Tesheshi | para 4 ore
Ekipi ligjor i Presidentit amerikan Donald Trump, në seancën e pritshme për gjykim në Senat, do të përfshijë ish-profesorin e ligjit të Harvardit, Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ky i fundit një këshilltar të pavarur i ...
Haradinaj: Rama e Thaçi e qitën Kosovë në “ruletë ruse”
Haradinaj: Rama e Thaçi e qitën Kosovë në “ruletë ruse”
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...
Te gjitha 238 | TetovaSot | para 4 ore
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...
Raimonda Bulku tregon pengun e Xhevdet Ferrit
Raimonda Bulku tregon pengun e Xhevdet Ferrit
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për ...
Te gjitha 158 | Dritare | para 3 ore
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për ...
Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë e Veriut
Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë e Veriut
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...
Te gjitha 61 | Telegrafi | para 7 ore
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...
Paralajmërohet “Testi i Idiotit” për shoferët shqiptarë! Si aplikohet modeli gjerman
Paralajmërohet “Testi i Idiotit” për shoferët shqiptarë! Si aplikohet modeli gjerman
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...
Te gjitha 50 | Lexo | para 7 ore
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...
Tërmet në Detin Jon
Tërmet në Detin Jon
Një tërmet i fortë me magnitudë 4.4 i shkallës rihter ka rënë sot në detin Jon. Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras. Nga lëkundjet ...
Te gjitha 26 | Arbresh | para 5 ore
Një tërmet i fortë me magnitudë 4.4 i shkallës rihter ka rënë sot në detin Jon. Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras. Nga lëkundjet ...
LVV në Tiranë: Nuk ka figurë si Skënderbeu që ka ndikuar në kujtesën kombëtare
LVV në Tiranë: Nuk ka figurë si Skënderbeu që ka ndikuar në kujtesën kombëtare
Shkrimi i plotë i LVV-së: Gjergj Kastrioti Skënderbeu Çdo 17 janar shënojmë shuarjen e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Prej 552 vitesh nuk ka figurë tjetër si ai në mendimin politik dhe në kujtesën ...
Te gjitha 52 | Lajminet | para 8 ore
Shkrimi i plotë i LVV-së: Gjergj Kastrioti Skënderbeu Çdo 17 janar shënojmë shuarjen e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Prej 552 vitesh nuk ka figurë tjetër si ai në mendimin politik dhe në kujtesën ...
Ftohët por pa reshje bore – Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme
Ftohët por pa reshje bore – Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme
18.01 – Në vise të ulëta mjegull ose vransira të ulëta. Në pjesët tjera mot kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica. 19.01 – Vransira dhe intervale me diell. 20.01 – Më ftohtë. Paradite me vransira. Ditën dhe në mbrëmje ...
Te gjitha 102 | Indeks Online | para 5 ore
18.01 – Në vise të ulëta mjegull ose vransira të ulëta. Në pjesët tjera mot kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica. 19.01 – Vransira dhe intervale me diell. 20.01 – Më ftohtë. Paradite me vransira. Ditën dhe në mbrëmje ...


Murtezaj: ATK-ja për 20 vjet mblodhi mbi 4 miliardë euro
Murtezaj: ATK-ja për 20 vjet mblodhi mbi 4 miliardë euro
Administrata Tatimore e Kosovës ka shënuar 20–vjetorin e themelimit. Drejtori i përgjithshëm i ATK-së, Ilir Murtezaj, theksoi se përgjatë këtyre dy dekadave nga ky institucion janë mbledhur 4 miliardë euro tatime dhe ...
Te gjitha 16 | Zeri | para 11 ore
Administrata Tatimore e Kosovës ka shënuar 20–vjetorin e themelimit. Drejtori i përgjithshëm i ATK-së, Ilir Murtezaj, theksoi se përgjatë këtyre dy dekadave nga ky institucion janë mbledhur 4 miliardë euro tatime dhe ...
Zgjerohet rrjeti i “Bau Market”, kompania hap pikën në Komoran
Zgjerohet rrjeti i “Bau Market”, kompania hap pikën në Komoran
Kompania lidere e shitjes me shumicë dhe pakicë e materialeve në industrinë e ndërtimit, materialeve sanitare dhe shtëpiake “Bau Market” të premten pasdite hapi edhe një tjetër pikë, atë në Komoran.
Te gjitha 4 | Kosova Press | para 4 ore
Kompania lidere e shitjes me shumicë dhe pakicë e materialeve në industrinë e ndërtimit, materialeve sanitare dhe shtëpiake “Bau Market” të premten pasdite hapi edhe një tjetër pikë, atë në Komoran.
Rrjeti i Shitësve me Pakicë mirëpret vendimin e BQK-së për pagesat përmes POS
Rrjeti i Shitësve me Pakicë mirëpret vendimin e BQK-së për pagesat përmes POS
Duke u bazuar në praktikat rajonale dhe ato të BE-së, Rrjeti i Shitësve me Pakicë vazhdimisht ka vënë theks të veçantë lidvur me çështjen e unifikimit të POS-ave, tarifave të këmbimit si dhe tarifave të POS-ave të një ...
Te gjitha 15 | Lajminet | para 9 ore
Duke u bazuar në praktikat rajonale dhe ato të BE-së, Rrjeti i Shitësve me Pakicë vazhdimisht ka vënë theks të veçantë lidvur me çështjen e unifikimit të POS-ave, tarifave të këmbimit si dhe tarifave të POS-ave të një ...

Veliaj kopjon logon e 100-vjetorit të Tiranës kryeqytet (FOTO)
Veliaj kopjon logon e 100-vjetorit të Tiranës kryeqytet (FOTO)
mapo.al Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shpalli pak ditë më parë një konkurs për logon e 100-vjetorit të shpalljes së Tiranës si kryeqytet. Veliaj u kërkoi qytetarëve që të votonin në një sondazh të hapur publik ...
Te gjitha 135 | Mapo | para 88 min
mapo.al Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shpalli pak ditë më parë një konkurs për logon e 100-vjetorit të shpalljes së Tiranës si kryeqytet. Veliaj u kërkoi qytetarëve që të votonin në një sondazh të hapur publik ...
Xhaxhai i vrau të ëmën, gjyshja tregon gjendjen e mbesës: Trembet natën, do bëhem e fortë deri sa t’ia dorëzoj të atit
Xhaxhai i vrau të ëmën, gjyshja tregon gjendjen e mbesës: Trembet natën, do bëhem e fortë deri sa t’ia dorëzoj të atit
Detaje rrëqethëse vijnë nga ngjarja tragjike e 11 janarit, ku 38-vjeçarja Enkeleda Çapoku u vra barbarisht nga vëllai i burrit të saj, teksa ndodhej me nënën dhe vajzën 18-vjeçare në gjumë. Në emisionin “Me zemër të ...
Te gjitha 10 | Gazeta Express | para 12 ore
Detaje rrëqethëse vijnë nga ngjarja tragjike e 11 janarit, ku 38-vjeçarja Enkeleda Çapoku u vra barbarisht nga vëllai i burrit të saj, teksa ndodhej me nënën dhe vajzën 18-vjeçare në gjumë. Në emisionin “Me zemër të ...
Aksion për kontrolle në trafikun rrugor në Gostivar | VIDEO
Aksion për kontrolle në trafikun rrugor në Gostivar | VIDEO
Të enjten në periudhën prej ora 09.00 deri ora 14.00, në rajonin e Gostivarit, është realizuar aksion kontrollues të gjendjes teknike të automjeteve pjesmarrës në trafik.Gjatë kontrollit, janë zbuluar dhe në mënyrë ...
Te gjitha 3 | Televizioni Koha | para 10 ore
Të enjten në periudhën prej ora 09.00 deri ora 14.00, në rajonin e Gostivarit, është realizuar aksion kontrollues të gjendjes teknike të automjeteve pjesmarrës në trafik.Gjatë kontrollit, janë zbuluar dhe në mënyrë ...

Maksut Vezgishi kurator dhe Jehona Shyti komisionere të Kosovës për Bienalen e Venedikut 2020
Maksut Vezgishi kurator dhe Jehona Shyti komisionere të Kosovës për Bienalen e Venedikut 2020
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në bazë të kompetencave, ka emëruar komisionerin dhe kuratorin për edicionin e 17-të të Bienales së Venedikut për Ekspozitën Ndërkombëtare të Arkitekturës për vitin ...
Te gjitha 4 | Kosova Press | para 10 ore
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në bazë të kompetencave, ka emëruar komisionerin dhe kuratorin për edicionin e 17-të të Bienales së Venedikut për Ekspozitën Ndërkombëtare të Arkitekturës për vitin ...
Ekspozitë pikture në 552-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut
Ekspozitë pikture në 552-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut
Qendra Kulturore e Femijeve Bilisht, ne bashkepunim me nxenesit e shkolles 9-vjeçare “Dritero Agolli”, organizuan nje ekspozite pikturash te Heroit tone Kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeut, ne perkujtim te tij, sot ne ...
Te gjitha 2 | ikub.al | para 8 ore
Qendra Kulturore e Femijeve Bilisht, ne bashkepunim me nxenesit e shkolles 9-vjeçare “Dritero Agolli”, organizuan nje ekspozite pikturash te Heroit tone Kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeut, ne perkujtim te tij, sot ne ...
Denigrimi i artistit pas viteve 1990
Denigrimi i artistit pas viteve 1990
Xhevdet Ferri, artisti që u nda dje nga jeta, ka rrëfyer pengun e tij të madh në intervistën e tij të fundit. “Ajo që mua më shqetëson pa masë është që në total shoqëria shqiptare e ka denigruar figurën e artistit, ...
Te gjitha 5 | Telegrafi | para 14 ore
Xhevdet Ferri, artisti që u nda dje nga jeta, ka rrëfyer pengun e tij të madh në intervistën e tij të fundit. “Ajo që mua më shqetëson pa masë është që në total shoqëria shqiptare e ka denigruar figurën e artistit, ...

Të padisësh Kryeministrin e Kosovës dhe të përqafosh Kryeministrin e Serbisë
Të padisësh Kryeministrin e Kosovës dhe të përqafosh Kryeministrin e Serbisë
Shkruan: Mark Marku Ajo që bie në sy është fakti se Kryeministri Rama ka gjetur pikërisht ditën kur në Kosovë përkujtohej Masakra e Reçakut, për të ngritur një padi kundër Kryeministrit të Kosovës. Edhe miku i Ramës, ...
Te gjitha 3 | Lajminet | para 6 ore
Shkruan: Mark Marku Ajo që bie në sy është fakti se Kryeministri Rama ka gjetur pikërisht ditën kur në Kosovë përkujtohej Masakra e Reçakut, për të ngritur një padi kundër Kryeministrit të Kosovës. Edhe miku i Ramës, ...
O popull goditeni gjarpërin në kokë!
O popull goditeni gjarpërin në kokë!
Ilir Muharremi, kritik i artit Do të më interesonte shumë të dija se në cilen kohë sipas Nietzsche-s shpirti ishte Zot, e pastaj u bë njeri dhe tani u katandis në plebe mediokër. Ky shndërrim shekullor e historik ...
Te gjitha 3 | TetovaSot | para 4 ore
Ilir Muharremi, kritik i artit Do të më interesonte shumë të dija se në cilen kohë sipas Nietzsche-s shpirti ishte Zot, e pastaj u bë njeri dhe tani u katandis në plebe mediokër. Ky shndërrim shekullor e historik ...
KUR TITO I SHKRUANTE ENVER HOXHËS! Çfarë thuhej në notën 12 nëntorit 1949 të Qeverisë jugosllave dërguar Qeverisë shqiptare?
KUR TITO I SHKRUANTE ENVER HOXHËS! Çfarë thuhej në notën 12 nëntorit 1949 të Qeverisë jugosllave dërguar Qeverisë shqiptare?
Dokumenti në fjalë, ruhet në Arkivin e Jugosllavisë në Beograd, fondi KQ i LKJ-së (507), përkatësisht në dosjen voluminoze të titulluar “Marrëdhëniet e Partisë Komuniste të Jugosllavisë me Partinë Komuniste (Punës) së ...
Te gjitha 2 | Koha.mk | para 11 ore
Dokumenti në fjalë, ruhet në Arkivin e Jugosllavisë në Beograd, fondi KQ i LKJ-së (507), përkatësisht në dosjen voluminoze të titulluar “Marrëdhëniet e Partisë Komuniste të Jugosllavisë me Partinë Komuniste (Punës) së ...

“Flasin për balenat, jo për Shqipërinë’ Ekspertët kritika Shahinit për rezultatet në PISA 2018
“Flasin për balenat, jo për Shqipërinë’ Ekspertët kritika Shahinit për rezultatet në PISA 2018
Ministria e Arsimit ka dështuar me reformat e saj. Ky është qëndrimi i specialistëve veçanërisht pas analizës që ministrja Besa Shahini u bëri rezultateve të dobëta që Shqipëria mori në PISA 2018. Ministria e Arsimit ...
Te gjitha 8 | Gazeta Express | para 10 ore
Ministria e Arsimit ka dështuar me reformat e saj. Ky është qëndrimi i specialistëve veçanërisht pas analizës që ministrja Besa Shahini u bëri rezultateve të dobëta që Shqipëria mori në PISA 2018. Ministria e Arsimit ...
Sekuestrohen 126 milionë cigare kontrabandë
Sekuestrohen 126 milionë cigare kontrabandë
Dogana belge njoftoi sot se kishte sekuestruar 126 milionë cigare kontrabandë në rajonin e portit të Anvers-it, një trafik që i është atribuar një sektori të vetëm dhe që përfaqëson një humbje të mundshme prej 65 ...
Te gjitha 4 | Kosova Press | para 14 ore
Dogana belge njoftoi sot se kishte sekuestruar 126 milionë cigare kontrabandë në rajonin e portit të Anvers-it, një trafik që i është atribuar një sektori të vetëm dhe që përfaqëson një humbje të mundshme prej 65 ...
Fotografi të rralla nga jeta në Kosovë, në vitet e 90-ta
Fotografi të rralla nga jeta në Kosovë, në vitet e 90-ta
Fanny Sarri një fotografe e njohur greke kishte vizituar Kosovën, në vitin 1992 duke realizuar një set të fotografive me subjetkt mënyrën e jetesës së shqiptarëve në atë vit. Ajo kishte realizuar foto në disa lokacione ...
Te gjitha 3 | Albportali | para 17 ore
Fanny Sarri një fotografe e njohur greke kishte vizituar Kosovën, në vitin 1992 duke realizuar një set të fotografive me subjetkt mënyrën e jetesës së shqiptarëve në atë vit. Ajo kishte realizuar foto në disa lokacione ...

Haradinaj: Rama e Thaçi e qitën Kosovë në “ruletë ruse”
Haradinaj: Rama e Thaçi e qitën Kosovë në “ruletë ruse”
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...
Te gjitha 238 | TetovaSot | para 4 ore
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...
Raimonda Bulku tregon pengun e Xhevdet Ferrit
Raimonda Bulku tregon pengun e Xhevdet Ferrit
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për ...
Te gjitha 158 | Dritare | para 3 ore
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për ...
Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë e Veriut
Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë e Veriut
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...
Te gjitha 61 | Telegrafi | para 7 ore
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...

Intervistë ekskluzive e kreut të LDK-së, Isa Mustafa për Koha.net
Intervistë ekskluzive e kreut të LDK-së, Isa Mustafa për Koha.net
Në një intervistë ekskluzive për portalin Koha.net, e cila do të publikohet në mëngjes, kreu i LDK-së Isa Mustafa ka folur për zhvillimet e fundit në lidhje me negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. A do të mund të ...
Te gjitha 294 | Koha.net | para 3 ore
Në një intervistë ekskluzive për portalin Koha.net, e cila do të publikohet në mëngjes, kreu i LDK-së Isa Mustafa ka folur për zhvillimet e fundit në lidhje me negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. A do të mund të ...
LVV në Tiranë: Nuk ka figurë si Skënderbeu që ka ndikuar në kujtesën kombëtare
LVV në Tiranë: Nuk ka figurë si Skënderbeu që ka ndikuar në kujtesën kombëtare
Shkrimi i plotë i LVV-së: Gjergj Kastrioti Skënderbeu Çdo 17 janar shënojmë shuarjen e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Prej 552 vitesh nuk ka figurë tjetër si ai në mendimin politik dhe në kujtesën ...
Te gjitha 52 | Lajminet | para 8 ore
Shkrimi i plotë i LVV-së: Gjergj Kastrioti Skënderbeu Çdo 17 janar shënojmë shuarjen e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Prej 552 vitesh nuk ka figurë tjetër si ai në mendimin politik dhe në kujtesën ...
Nëna Ajshe sa ishte gjallë, kujtonte mes lotësh dhimbjen e humbjes së djemve të saj, Jusuf dhe Bardhosh Gërvalla
Nëna Ajshe sa ishte gjallë, kujtonte mes lotësh dhimbjen e humbjes së djemve të saj, Jusuf dhe Bardhosh Gërvalla
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, sot e kësaj ...
Te gjitha 57 | Indeks Online | para 9 ore
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, sot e kësaj ...

Ftohët por pa reshje bore – Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme
Ftohët por pa reshje bore – Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme
18.01 – Në vise të ulëta mjegull ose vransira të ulëta. Në pjesët tjera mot kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica. 19.01 – Vransira dhe intervale me diell. 20.01 – Më ftohtë. Paradite me vransira. Ditën dhe në mbrëmje ...
Te gjitha 102 | Indeks Online | para 5 ore
18.01 – Në vise të ulëta mjegull ose vransira të ulëta. Në pjesët tjera mot kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica. 19.01 – Vransira dhe intervale me diell. 20.01 – Më ftohtë. Paradite me vransira. Ditën dhe në mbrëmje ...
Për një javë trefishohet numri i të prekurve nga gripi
Për një javë trefishohet numri i të prekurve nga gripi
583 raste të reja me grip janë regjistruar gjatë javës së dytë të Janarit, numër ky i cili është për gati tre herë më i lartë në krahasim me javën e parë të 2020-tës. Raporti javor i Institutit të Shëndetit Publik ...
Te gjitha 31 | Flaka | para 8 ore
583 raste të reja me grip janë regjistruar gjatë javës së dytë të Janarit, numër ky i cili është për gati tre herë më i lartë në krahasim me javën e parë të 2020-tës. Raporti javor i Institutit të Shëndetit Publik ...
Ndryshon ligji për përmbaruesit, lehtësira për qytetarët
Ndryshon ligji për përmbaruesit, lehtësira për qytetarët
Deputetët gjatë ditës së sotme në Kuvend miratuan ndryshimet në ligjin për përmbarim me të cilat në vend të një të tretës së pagës, ose pensionit siç ishte deri tani, përmbaruesit do të mund të mbajnë vetëm një të ...
Te gjitha 25 | TetovaSot | para 5 ore
Deputetët gjatë ditës së sotme në Kuvend miratuan ndryshimet në ligjin për përmbarim me të cilat në vend të një të tretës së pagës, ose pensionit siç ishte deri tani, përmbaruesit do të mund të mbajnë vetëm një të ...

KQZ e gatshme për zgjedhje të reja, buxheti i Kosovës cenohet seriozisht
KQZ e gatshme për zgjedhje të reja, buxheti i Kosovës cenohet seriozisht
Kanë kaluar mbi 100 ditë nga mbajtja e zgjedhjeve në Kosovë dhe vendi ende nuk ka arritur të krijojë qeverinë. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë bllokuar procesin e formimit të institucioneve ...
Te gjitha 8 | Gazeta Observer | para 6 ore
Kanë kaluar mbi 100 ditë nga mbajtja e zgjedhjeve në Kosovë dhe vendi ende nuk ka arritur të krijojë qeverinë. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë bllokuar procesin e formimit të institucioneve ...
Gruaja e pastrehë kërkon ndihmë/ Tërmeti i shkatërroi shtëpinë, po lufton edhe me sëmundjen
Gruaja e pastrehë kërkon ndihmë/ Tërmeti i shkatërroi shtëpinë, po lufton edhe me sëmundjen
Dhurata është 48 vjeçe dhe jeton në një nga apartamentet e banesave sociale, pranë Ujësjellësit në Durrës.
Te gjitha 3 | Top Channel | para 11 ore
Dhurata është 48 vjeçe dhe jeton në një nga apartamentet e banesave sociale, pranë Ujësjellësit në Durrës.
Alarm në Ballkan! Dimri kthen smogun e përvitshëm
Alarm në Ballkan! Dimri kthen smogun e përvitshëm
Dimri sjell smogun e tij të përvitshëm mbi Ballkan, ku ndotja e ajrit shkaktohet në një masë të madhe nga qymyri dhe zjarret me dru, te të cilat shumë banorë të varfër mbështeten për ngrohje. Në javët e fundit, ...
Te gjitha 6 | Arbresh | para 13 ore
Dimri sjell smogun e tij të përvitshëm mbi Ballkan, ku ndotja e ajrit shkaktohet në një masë të madhe nga qymyri dhe zjarret me dru, te të cilat shumë banorë të varfër mbështeten për ngrohje. Në javët e fundit, ...

Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit ukrainas në Francë
Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit ukrainas në Francë
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...
Te gjitha 123 | Shprehja | para 115 min
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...
Ekipi Ligjor i Trump-it: një emër i njohur nga afera Clinton-Lewinsky
Ekipi Ligjor i Trump-it: një emër i njohur nga afera Clinton-Lewinsky
Ekipi ligjor i Presidentit amerikan Donald Trump, në seancën e pritshme për gjykim në Senat, do të përfshijë ish-profesorin e ligjit të Harvardit, Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ky i fundit një këshilltar të pavarur i ...
Te gjitha 109 | Tesheshi | para 4 ore
Ekipi ligjor i Presidentit amerikan Donald Trump, në seancën e pritshme për gjykim në Senat, do të përfshijë ish-profesorin e ligjit të Harvardit, Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ky i fundit një këshilltar të pavarur i ...
Tërmet në Detin Jon
Tërmet në Detin Jon
Një tërmet i fortë me magnitudë 4.4 i shkallës rihter ka rënë sot në detin Jon. Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras. Nga lëkundjet ...
Te gjitha 26 | Arbresh | para 5 ore
Një tërmet i fortë me magnitudë 4.4 i shkallës rihter ka rënë sot në detin Jon. Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras. Nga lëkundjet ...

Bernard Challandes komenton për kalimin e Amir Rrahmanit te Napoli
Bernard Challandes komenton për kalimin e Amir Rrahmanit te Napoli
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, e ka komentuar për “Radio Kiss Kiss Napoli” transferimin e Amir Rrahmanit te Napoli. Lojtari të premten ka kryer testet mjekësore dhe zyrtarizimi do të vije të hënën. Mësohet ...
Te gjitha 81 | E Dua Sportin | para 3 ore
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, e ka komentuar për “Radio Kiss Kiss Napoli” transferimin e Amir Rrahmanit te Napoli. Lojtari të premten ka kryer testet mjekësore dhe zyrtarizimi do të vije të hënën. Mësohet ...
Zyrtare: Young është i Interit
Zyrtare: Young është i Interit
Ekipi i Interit ka prezantuar mbrojtësin e krahut, Ashley Young. Young, i cili ka qenë pjesë e Manchester Unitedit, pasi ka kryer kontrollimet mjekësore tek Interi, sot është prezantuar. Për kartonin e tij, Interi i ka ...
Te gjitha 53 | TetovaSot | para 4 ore
Ekipi i Interit ka prezantuar mbrojtësin e krahut, Ashley Young. Young, i cili ka qenë pjesë e Manchester Unitedit, pasi ka kryer kontrollimet mjekësore tek Interi, sot është prezantuar. Për kartonin e tij, Interi i ka ...
Avdijaj mbeti pa skuadër por e mori vëmendjen e klubit skocez
Avdijaj mbeti pa skuadër por e mori vëmendjen e klubit skocez
Donis Avdijaj sot u konfirmua se nuk do të jetë më pjesë e skuadrës turke Trabonzspor, pasi që ka shkëptur kontratën me klubin e deri tanishëm. Mirëpo siç duket nuk do të mbetet për shumë kohë futbollist i lirë kjo pasi ...
Te gjitha 16 | Indeks Online | para 4 ore
Donis Avdijaj sot u konfirmua se nuk do të jetë më pjesë e skuadrës turke Trabonzspor, pasi që ka shkëptur kontratën me klubin e deri tanishëm. Mirëpo siç duket nuk do të mbetet për shumë kohë futbollist i lirë kjo pasi ...

Ava Max mesazh fansave: Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit, kishim ëndrra të mëdha
Ava Max mesazh fansave: Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit, kishim ëndrra të mëdha
Ava Max është një nga këngëtaret e reja shqiptare, më të famshme në botë. Ajo ka marrë famë përmes hiteve që ka realizuar. Ava jeton në SHBA, bashkë me prindërit e saj, ku janë zhvendosur qëkur këngëtarja ishte e vogël. ...
Te gjitha 187 | Dritare | para 3 ore
Ava Max është një nga këngëtaret e reja shqiptare, më të famshme në botë. Ajo ka marrë famë përmes hiteve që ka realizuar. Ava jeton në SHBA, bashkë me prindërit e saj, ku janë zhvendosur qëkur këngëtarja ishte e vogël. ...
Shtëpia e Princit Harry në Mbretërinë e Bashkuar po mbyllet
Shtëpia e Princit Harry në Mbretërinë e Bashkuar po mbyllet
Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, është në proces të mbylljes, sipas raportimeve, pas spekulimeve që çifti nuk kanë ndërmend të kalojnë kohë në Mbretërinë e Bashkuar në të ardhmen e afërt. Stafi ...
Te gjitha 55 | Flaka | para 5 ore
Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, është në proces të mbylljes, sipas raportimeve, pas spekulimeve që çifti nuk kanë ndërmend të kalojnë kohë në Mbretërinë e Bashkuar në të ardhmen e afërt. Stafi ...
Ava Max me mesazh frymëzues: Erdha në Amerikë me asgjë përveç rrobave në trup
Ava Max me mesazh frymëzues: Erdha në Amerikë me asgjë përveç rrobave në trup
Në mesnatë, Loredana publikoi këngën e saj më të re “Kein Wort”, që përkthehet “Asnjë fjalë”, në bashkëpunim me Juju. Edhe pse ka vetëm pak kohë që është publikuar, kënga është pritur mjaft mirë. Madje pa mbushur akoma ...
Te gjitha 43 | GazetaBlic | para 6 ore
Në mesnatë, Loredana publikoi këngën e saj më të re “Kein Wort”, që përkthehet “Asnjë fjalë”, në bashkëpunim me Juju. Edhe pse ka vetëm pak kohë që është publikuar, kënga është pritur mjaft mirë. Madje pa mbushur akoma ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved