Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 04:38
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Kulturë »
 
1 2 3 4
'Fevziu e Klani s'duan filmat shqiptarë kur gjithë ditën japin telenovela turke'
'Fevziu e Klani s'duan filmat shqiptarë kur gjithë ditën japin telenovela turke'
Shqiptarja - para 10 ore
Regjisori i njohur Piro Milkani ka vijuar replikën e tij me Blendi Fevziun dhe emisionin e tij, që një javë më parë u morën me ndalimin e filmave të prodhuar në kohën e komunizmit.Milkani iu jep nga një këshilltë të ...
Kujdes nga budallenjtë që duan të zhdukin filmin shqiptar - Dritare.net
“Ndalimi i filmave shqiptarë dhe dy fjalë për babain e Fevizut” - Lexo
GazetaTema Dritare.net Java News
6 lajme te ndërlidhura »
Zbulohet video e panjohur e të madhit Kadri Roshi
Dritare.net - para 5 ore
17498075_1365977126779454_896891069503897600 by e-d21 Në vitin 1980 regjisori Kujtim Çashku, pas filmit “Ballë për ballë”, mori përsipër një tjetër vepër nga krijimtaria e Kadaresë, “Gjakftohtësia”, skenarin e të cilit, ...
VIDEO/ Roli i Kadri Roshit që nuk e keni parë në ekran - Syri
“Gjakftohtësia”, roli i Kadri Roshit që nuk u pa kurrë në ekran (video) - Standard
3 lajme te ndërlidhura »
Mbi 6 mijë banorë i kanë thënë jo privatizimit të kinemasë ‘Jusuf Gërvalla’
Mbi 6 mijë banorë i kanë thënë jo privatizimit të kinemasë ‘Jusuf Gërvalla’
Gazeta Express - para 3 ore
Sot është mbajt konferenca për media në lidhje me peticionin për anulimin e likuidimit të kinemasë Jusuf Gërvalla, përcjellë KultPlus. 6056 banorë i kanë thënë jo privatizimit të kinemasë Jusuf Gërvalla, e Po ...
Pejanët i thonë jo privatizimit të kinemasë së qytetit - AlMaKos
Pejanët i thonë jo privatizimit të Kinemasë së qytetit - Kosova Press
AlMaKos
4 lajme te ndërlidhura »
Kabashi thotë se komuna po i “hakmerret” DokuFestit
Kabashi thotë se komuna po i “hakmerret” DokuFestit
Gazeta Express - para 91 min
Nënkryetari i Prizrenit, Lulzim Kabashi, thotë se shkurtimi i buxhetit për “DokuFest” mund të jetë për shkak të “opozitarizmit” të organizatorëve të festivalit. Ai ka thënë se dalja e organizatorëve të këtij festivali ...
Nënkretari i Prizrenit: Nëna e të ndjerës Xheneta Gashi ka një pjesë të fajit - Arbresh
“Dokufesti” në vit sjell 4.7 milionë euro, Prizreni sivjet i ndau vetëm 10 mijë euro - Gazeta Express
Arbresh
4 lajme te ndërlidhura »
Dallëndyshet e para të shkrimit
Dallëndyshet e para të shkrimit
Gazeta Shqip - para 14 ore
Vështrim mbi librin “TALLAZET E JETËS (Kujtime, poezi, publicistikë) me autore Selfixhe Ciun Vera Bekteshi Selfixhe Ciu Brojën dhe të shoqin e saj Xhemal Brojën i kam njohur përmes tregimeve të prindërve të mi, si gjatë ...
“Mendjet e bukura”, cilat janë 5 gazetaret që persekutoi Enver Hoxha - GazetaTema
Përkujtohen gazetaret e para shqiptare të viteve `30-`40 - OraNews
Koha Jone GazetaBlic Indeks Online Shqiptarja Lexo
9 lajme te ndërlidhura »
Biblioteka Kombëtare gënjeu, zjarri shkrumboi gazetat e viteve ‘30
Biblioteka Kombëtare gënjeu, zjarri shkrumboi gazetat e viteve ‘30
Shqiptarja - para 14 ore
TIRANË -Koleksionet e vyera të gazetave të viteve ’30 janë shkrumbuar në zjarrin që ra para dy javësh në Bibliotekën Kombëtare. Gazetat e viteve ’30 janë ‘Minerva’, ‘Leka’, “Përpjekja shqiptare”, “Bashkimi i kombit”, ...
Mashtroi Biblioteka Kombëtare? Zjarri shkrumboi gazetat e viteve ‘30 - Koha Jone
Dyshohet se zjarri në Bibliotekën Kombëtare shkrumboi gazetat e viteve ’30 - Java News
3 lajme te ndërlidhura »
Gruaja e Bekim Fehmiut flet në Beograd për aktorin e madh shqiptar
Gruaja e Bekim Fehmiut flet në Beograd për aktorin e madh shqiptar
Zhurnal - para 18 ore
Ajo dje ka qenë pjesë e një organizimi në Beograd me rastin e shënimit të 50 vjetorit të filmit “Mbledhësit e puplave” ku Bekimi ishte aktor dhe ku dha ndoshta rolin e tij më ikonik ndër vite. Branka Petriq, aktorja ...
Gruaja e Bekim Fehmiut flet në Beograd për aktorin e madh shqiptar - Lajm Press
Gruaja e Bekim Fehmiut flet në Beograd për aktorin e madh shqiptar - Gazeta Express
InFokusi Gazeta Express Zhurnal
6 lajme te ndërlidhura »
Artistja shqiptare e martuar në të njejtin vend me Marilyn Monroe
VizionPlus - 28-Mar-2017 21:32
Ajo ka qenë një nga këngëtaret më të dashura të viteve 80-90 në Shqipëri. Bëhet fjalë për Parashqevi Simakun, këngët e së cilës dëgjohen edhe sot e kësaj dite, kur nuk kemi asnjë lajm prej saj. Vite më parë u përfol se ...
Pas 20-vjetësh, publikohet intervista e fundit e Parashqevi Simakut në Shqipëri - Portalb
INTERVISTA e rrallë/ Parashqevi Simaku: Ju rrëfej Amerikën time! - GazetaTema
Gazeta Express Lexo Java News Dritare.net
7 lajme te ndërlidhura »
Drejtoria për Kulturë në Viti ka një kërkesë për personin që e dëmtoi muralin (Foto)
Indeks Online - para 14 ore
Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport dhe Shoqata e Artistëve Figurativ "Gursel Sylejmani", ka kërkuar nga personi fizik i cili ka dëmtuar veprën artistike "Art is the Way" sa më shpejtë t'a rikthejë në gjendjen e ...
Kush dhe pse hapi “dritare” n muralin e Shtpis s Kulturs n Viti?! - Bota Sot
2 lajme te ndërlidhura »
Rama: Në tetor do festohet 100-vjetori i çeljes së Liceut të Korçës
Rama: Në tetor do festohet 100-vjetori i çeljes së Liceut të Korçës
BalkanWeb - para 21 ore
Në tetor të këtij viti do të festohet denjësisht 100-vjetori i çeljes së Liceut të Korçës, i cili dëshmon, megjithë ulje-ngritjet e një historie shpesh të ndërprerë, se nëse Franca është sot fuqia e 5-të ekonomike ...
Rama: Në tetor do festohet 100-vjetori i çeljes së Liceut të Korçës - Koha Jone
Rama: Në tetor do festohet 100 vjetori i çeljes së Liceut të Korçes, - VizionPlus
Illyriapress Edi Rama
5 lajme te ndërlidhura »
I jepet dekorata “Kryqi i Lartë” Maria Kaletës
VizionPlus - para 17 ore
Me kërkesën e dioqezës së Sapës, papa Françesku i ka akorduar motër Maria Kaletës, dekoratën e kryqit të lartë, për kishën e themeluar për personat që janë dalluar për “përkushtimin, dhe angazhimin e tyre”. Dekorata iu ...
Papa Françesku dekoron murgeshën nga Shkodra - OraNews
Dita/Pritje emocionuese për Kardinalin Ernest Troshani në Nju-Jork - Gazeta55
Java News Mapo Syri Koha Jone ABCNews
8 lajme te ndërlidhura »
Koncert i Duo Skupi në Sofje
Koncert i Duo Skupi në Sofje
Zhurnal - para 8 ore
Në program janë interpretuar kompozicione nga kompakt-disku i tyre i dytë "Maksaunds", me përpunime të këngëve dhe valleve nga Maqedonia.
Koncert i duos "Skupi" nesër mbrëma në QIK të Maqedonisë në Sofje - Zhurnal
Koncert i duos “Skupi” nesër mbrëma në QIK të Maqedonisë në Sofje - Koha.mk
Republika
4 lajme te ndërlidhura »
Sopranoja Blerta Zhegu, sot me koncert në Marsejë të Francës
Sopranoja Blerta Zhegu, sot me koncert në Marsejë të Francës
InFokusi - para 18 ore
Sopranoja Blerta Zhegu dhe pianistja Clara Ponthieu sot do të mahnitin publikun e Marsejës në Francë. Me fillim në ora 12:30 në Aix-Marseille Université në Marsejë, sopranoja shqiptare dhe pianistja do të sjellin një ...
VIDEO: Sopranoja Blerta Zhegu, sot me koncert në Marsejë të Francës - Zhurnal
2 lajme te ndërlidhura »
Festivali ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK-FEST 2017, për tre ditë radhazi
Festivali ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK-FEST 2017, për tre ditë radhazi
Zhurnal - para 12 ore
Shoqëria Kulturore Artistike “SHQIPONJA” më datë 19, 20 dhe 21 Maj , organizon Festivalin Ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK-FEST 2017 ku për herë të parë do të prezantohen vlerat para publikut të vendit , përmes aktiviteteve ...
Festivali ndërkombëtar “SHKUPI” FOLK-FEST 2017, për tre ditë radhazi - Aktuale.MK
2 lajme te ndërlidhura »
Debati mbi filmat, broçkullat e Fevziut dhe tërheqja elegante e Agron Tufës
Debati mbi filmat, broçkullat e Fevziut dhe tërheqja elegante e Agron Tufës
GazetaTema - 28-Mar-2017 18:04
Piro Milkani * Shprehja proverbiale e aktorit Mihal Stefa “Po me urën ç’patën?”, në filmin “Kur zbardhi një ditë” ka hyrë në repertorin e çdo ndodhie absurde të jetës tonë. E kur mendon se kanë kaluar 48 vjet nga koha ...
Debati mbi filmat, broçkullat e Fevziut dhe tërheqja elegante e Agron Tufës - Dritare.net
Debati mbi filmat, broçkullat e Fevziut dhe tërheqja elegante e Agron Tufës - Lexo
Java News
4 lajme te ndërlidhura »
1 2 3 4