ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 15:41

1 2

Policia nxjerr emrat dhe fotot e listës së më të kërkuarve
Policia nxjerr emrat dhe fotot e listës së më të kërkuarve
Policia e Shtetit ka nisur publikimin e emrave dhe fotove të listës së 50 personave më të kërkuar në vend, të cilët rezultojnë se janë shumë të rrezikshëm, të dënuar me 25-vite heqje lirie deri në burgime të përjetshme. ...
Te gjitha 13 | RTSH | para 3 ore
Policia e Shtetit ka nisur publikimin e emrave dhe fotove të listës së 50 personave më të kërkuar në vend, të cilët rezultojnë se janë shumë të rrezikshëm, të dënuar me 25-vite heqje lirie deri në burgime të përjetshme. ...
KPK nxjerr shifrat: Vettingu solli me mijëra denoncime ndaj gjyqtarëve
KPK nxjerr shifrat: Vettingu solli me mijëra denoncime ndaj gjyqtarëve
Procesi i Vettingut duket se ka sjellë një fluks denoncimesh nga qytetarët për gjyqtarë e prokurorë, pasi shifrat tregojnë se kanë vijuar me ritme të larta. Të dhënat zyrtare të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ...
Te gjitha 3 | Gazeta Dita | para 6 ore
Procesi i Vettingut duket se ka sjellë një fluks denoncimesh nga qytetarët për gjyqtarë e prokurorë, pasi shifrat tregojnë se kanë vijuar me ritme të larta. Të dhënat zyrtare të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ...
Si të aplikoni online për të përfituar nga rindërtimi pas tërmetit, gati formulari te faqja e Bashkisë Durrës
Si të aplikoni online për të përfituar nga rindërtimi pas tërmetit, gati formulari te faqja e Bashkisë Durrës
Në faqen e Bashkisë së Durrësit nga dita e sotme është hapur një dritare për të raportuar dëmet nga tërmeti. Në krye të faqes të shfaqet “Raporto dëmet e tërmetit (Kliko këtu)” dhe pasi klikon në këtë link të hapet një ...
Te gjitha 2 | Monitor | para 2 ore
Në faqen e Bashkisë së Durrësit nga dita e sotme është hapur një dritare për të raportuar dëmet nga tërmeti. Në krye të faqes të shfaqet “Raporto dëmet e tërmetit (Kliko këtu)” dhe pasi klikon në këtë link të hapet një ...
Skeda e pasurisë së deklaruar –Entela Shedula –Kryetare e Gjykatës Kavajë
Skeda e pasurisë së deklaruar –Entela Shedula –Kryetare e Gjykatës Kavajë
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryegjyqtarja e Kavajës, Entela Shedula do të përballet të enjten me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar ...
Te gjitha 12 | Reporter | para 3 ore
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryegjyqtarja e Kavajës, Entela Shedula do të përballet të enjten me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar ...
Nisë kolapsi në Vala, qytetarët ankohen për shërbime
Nisë kolapsi në Vala, qytetarët ankohen për shërbime
Vetëm një ditë pas paralajmërimit të zyrtarëve të lartë të Telekomit të Kosovës së ndërmarrja rrezikon seriozisht të kolapsoi teknikisht 100 për qind kanë filluar telashet me shërbimet telefonike. Qytetarët po ankohen ...
Te gjitha 2 | InFokusi | para 75 min
Vetëm një ditë pas paralajmërimit të zyrtarëve të lartë të Telekomit të Kosovës së ndërmarrja rrezikon seriozisht të kolapsoi teknikisht 100 për qind kanë filluar telashet me shërbimet telefonike. Qytetarët po ankohen ...
EMRI/ 20 vite në arrati, arrestohet 49-vjeçari shqiptar
EMRI/ 20 vite në arrati, arrestohet 49-vjeçari shqiptar
Arratia 20-vjeçare e Mihallaq Borakut ka marrë fund këtë të martë. Autoritetet italiane e kanë vënë në pranga 49-vjeçarin në Napoli pasi ishte shpallur në kërkim. Sipas mediave të huaja, ai kishte marrë dy dënime të ...
Te gjitha 4 | VizionPlus | para 19 ore
Arratia 20-vjeçare e Mihallaq Borakut ka marrë fund këtë të martë. Autoritetet italiane e kanë vënë në pranga 49-vjeçarin në Napoli pasi ishte shpallur në kërkim. Sipas mediave të huaja, ai kishte marrë dy dënime të ...
“Truri” i vrasjes së 4 policëve në Urën Vajgurore kërkon rishikimin e dënimit të përjetshëm
“Truri” i vrasjes së 4 policëve në Urën Vajgurore kërkon rishikimin e dënimit të përjetshëm
Musa Protoduari, i dënuar me burgim të përjetshëm si organizator masakrës së Urës Vajgurore në 1997, kërkohen të rigjykohet. Ndonëse ndodhet në arrati për më shumë se dy dekada, Protoduari ka dërguar nga autoriteteve ...
Te gjitha 4 | VizionPlus | 28-Jan-2020 14:04
Musa Protoduari, i dënuar me burgim të përjetshëm si organizator masakrës së Urës Vajgurore në 1997, kërkohen të rigjykohet. Ndonëse ndodhet në arrati për më shumë se dy dekada, Protoduari ka dërguar nga autoriteteve ...
DOSJA-SKEDA/ Të vrarë e të groposur… fati që s’ju dha sekondat ‘magjike’ të zhdukurve, ç’u bë me fatin e Enver Stafukës, Gaz Çollakut, dhe ‘fantazmat’ e Vlorës që familja i qau për së gjalli
DOSJA-SKEDA/ Të vrarë e të groposur… fati që s’ju dha sekondat ‘magjike’ të zhdukurve, ç’u bë me fatin e Enver Stafukës, Gaz Çollakut, dhe ‘fantazmat’ e Vlorës që familja i qau për së gjalli
Mbrëmjen e të dielës së 9 shkurtit të vitit 2015, kur akrepat shënuan 19:46 minuta e 15 sekonda, tri persona të veshur si policë e të maskuar, rrëmbyen në qendër të qytetit të Fushë-Krujës, personin që vodhi makinën ...
| GazetaTema | para 6 ore
Mbrëmjen e të dielës së 9 shkurtit të vitit 2015, kur akrepat shënuan 19:46 minuta e 15 sekonda, tri persona të veshur si policë e të maskuar, rrëmbyen në qendër të qytetit të Fushë-Krujës, personin që vodhi makinën ...
Gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kush po kandidon?
Gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kush po kandidon?
Pas publikimit të vetëm pesë emrave kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit nga komisioni i SPAK, burime brenda Prokurorisë së Posaçme konfirmojnë se deri më tani numri në total ka arritur në 20 aplikantë, të ...
Te gjitha 2 | Lapsi | 28-Jan-2020 12:41
Pas publikimit të vetëm pesë emrave kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit nga komisioni i SPAK, burime brenda Prokurorisë së Posaçme konfirmojnë se deri më tani numri në total ka arritur në 20 aplikantë, të ...
45 aksidente trafiku në 24 orët e fundit
45 aksidente trafiku në 24 orët e fundit
Gjatë së hënës në Kosovë kanë ndodhur 45 aksidente trafiku. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë së hënës në tërë vendin kanë ndodhur 45 aksidente trafiku. Sipas njoftimit, 18 kanë qenë me......
Te gjitha 8 | Zeri | 28-Jan-2020 10:52
Gjatë së hënës në Kosovë kanë ndodhur 45 aksidente trafiku. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë së hënës në tërë vendin kanë ndodhur 45 aksidente trafiku. Sipas njoftimit, 18 kanë qenë me......
SKANDAL/ Si shkelet ligji haptazi ligji anti-duhan në gjimnazet e Tiranës
SKANDAL/ Si shkelet ligji haptazi ligji anti-duhan në gjimnazet e Tiranës
Stafi i xhirimit të Vizion plus, në kuadër të emisioni “Vizioni i pasdites” me moderatore Evi Reçi, arriti të nxirrte pamje ekskluzive të shkeljes së ligjit anti-duhan në institucionet arsimore, specifikisht shkollat e ...
Te gjitha 2 | Medial | para 21 ore
Stafi i xhirimit të Vizion plus, në kuadër të emisioni “Vizioni i pasdites” me moderatore Evi Reçi, arriti të nxirrte pamje ekskluzive të shkeljes së ligjit anti-duhan në institucionet arsimore, specifikisht shkollat e ...
Ndërron jetë aktori i njohur , lajmi bëhet publik rreth 1 muaj pas
Ndërron jetë aktori i njohur , lajmi bëhet publik rreth 1 muaj pas
Ka ndërruar jetë në moshën 77 vjeçare aktori i njohur britanik, Neville Buswell. Sipas britanikes “The Sun”, aktori vdiq Krishtlindjet e kaluara, por vde kja e tij u bë e ditur vetëm ditën e djeshme. Nuk dihet shkaku i ...
Te gjitha 2 | Lexo | para 23 ore
Ka ndërruar jetë në moshën 77 vjeçare aktori i njohur britanik, Neville Buswell. Sipas britanikes “The Sun”, aktori vdiq Krishtlindjet e kaluara, por vde kja e tij u bë e ditur vetëm ditën e djeshme. Nuk dihet shkaku i ...
Rrugorët “gjueti” me radarë, ekspertët e quajnë shkelje ligjore
Rrugorët “gjueti” me radarë, ekspertët e quajnë shkelje ligjore
Me qindra drejtues automjetesh kanë rënë pre e radarëve të vendosur në rrugët e Tiranës, aksion i ndërmarrë në muajin janar nga policia e shtetit për parandalimin e aksidenteve. Drejtuesit e mjeteve janë bafasuar me ...
Te gjitha 2 | Medial | 28-Jan-2020 15:14
Me qindra drejtues automjetesh kanë rënë pre e radarëve të vendosur në rrugët e Tiranës, aksion i ndërmarrë në muajin janar nga policia e shtetit për parandalimin e aksidenteve. Drejtuesit e mjeteve janë bafasuar me ...
Vajza 18 vjeçare e Enkeleda Çapokut rrëfen se si ia masakroi nënën ky monstër, para syve të saj
Vajza 18 vjeçare e Enkeleda Çapokut rrëfen se si ia masakroi nënën ky monstër, para syve të saj
Ka folur për herë të parë vajza 18 vjeçare e Enkeleda Çapokut, 39 vjeçarja e cila u vra barbarisht disa ditë më parë nga kunati i saj në zonën e Paskuqanit në Titanrë Vajza 18-vjeçare S. Çapoku tregon mes lotësh në ...
Te gjitha 6 | PortaliOnline | 28-Jan-2020 08:48
Ka folur për herë të parë vajza 18 vjeçare e Enkeleda Çapokut, 39 vjeçarja e cila u vra barbarisht disa ditë më parë nga kunati i saj në zonën e Paskuqanit në Titanrë Vajza 18-vjeçare S. Çapoku tregon mes lotësh në ...
Tentoi të fuste alkool në qelinë e Shullazi, Prokuroria mbyll çështjen: Alkooli nuk bën dëm për shëndetin
Tentoi të fuste alkool në qelinë e Shullazi, Prokuroria mbyll çështjen: Alkooli nuk bën dëm për shëndetin
Prokurori Ervin Karanxha ka vendosur të pushoje hetimet për punonjësin e burgut “313” Egli Pashollarin, që tentoi të fuste pije alkoolike në qelinë e Emiljano Shullazit. Në një vendim që mban datën 16 janar, Karanxha ...
| GazetaTema | para 19 ore
Prokurori Ervin Karanxha ka vendosur të pushoje hetimet për punonjësin e burgut “313” Egli Pashollarin, që tentoi të fuste pije alkoolike në qelinë e Emiljano Shullazit. Në një vendim që mban datën 16 janar, Karanxha ...
1 2


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved