ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2019 13:30

1 2 3 4 5 6

Ahmeti: PSD nuk bëhet pjesë e Qeverisë
Ahmeti: PSD nuk bëhet pjesë e Qeverisë
Kryetari Partisë Socialdemokrate (PSD), Shpend Ahmeti e ka përjashtuar mundësinë që subjekti i tij politik, aktualisht në opozitë, të bëhet pjesë e Qeverisë së Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, Ahmeti ka hedhur ...
Te gjitha 147 | Radio Evropa e Lire | I sapobotuar
Kryetari Partisë Socialdemokrate (PSD), Shpend Ahmeti e ka përjashtuar mundësinë që subjekti i tij politik, aktualisht në opozitë, të bëhet pjesë e Qeverisë së Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, Ahmeti ka hedhur ...
Apeli kërkon vazhdimin e gjykimit ndaj Qemajl Mustafës dhe 38 të tjerëve
Apeli kërkon vazhdimin e gjykimit ndaj Qemajl Mustafës dhe 38 të tjerëve
Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka aprovuar ankesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës, në rastin e Q.M. dhe 38 të akuzuarve tjerë. Apeli e ka ndryshuar aktvendimin e Gjykatës Themelore në Pejë, të datës 30.11.2018, në atë ...
Te gjitha 14 | Zhurnal | para 29 min
Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka aprovuar ankesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës, në rastin e Q.M. dhe 38 të akuzuarve tjerë. Apeli e ka ndryshuar aktvendimin e Gjykatës Themelore në Pejë, të datës 30.11.2018, në atë ...
Haxhiu u thotë kolegëve deputetë se nuk po lexojnë, ata i kërkojnë ta tërheq fjalën
Haxhiu u thotë kolegëve deputetë se nuk po lexojnë, ata i kërkojnë ta tërheq fjalën
Është kundërshtuar ideja që prokurori t’i raportojnë Kuvendit për hetimet lidhur me raportet e komisioneve hetimore, raporton Ekonomia Online. Kjo pasi komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e ...
Te gjitha 20 | EkonomiaOnline | para 68 min
Është kundërshtuar ideja që prokurori t’i raportojnë Kuvendit për hetimet lidhur me raportet e komisioneve hetimore, raporton Ekonomia Online. Kjo pasi komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e ...
Inovacioni ekonomik, një kryeparlamentar shqiptar vlerësohet në Turqi
Inovacioni ekonomik, një kryeparlamentar shqiptar vlerësohet në Turqi
Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me një çmim prestigjioz gjatë punimeve të forumit botëror të investitorëve, “World Business Angels Investment Forum” (WBAF), të zhvilluar në Stamboll të Turqisë.
Te gjitha 49 | Top Channel | para 22 min
Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me një çmim prestigjioz gjatë punimeve të forumit botëror të investitorëve, “World Business Angels Investment Forum” (WBAF), të zhvilluar në Stamboll të Turqisë.
Shpend Ahmeti tregon a po hyjnë në Qeveri
Shpend Ahmeti tregon a po hyjnë në Qeveri
Shpend Ahmeti flet nëse partia që drejton ai, PSD do të hyjë në Qeveri. Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas diskutimeve të analistëve politikë në vend se partia e tij mund të hyjë në ...
Te gjitha 19 | Zhurnal | para 29 min
Shpend Ahmeti flet nëse partia që drejton ai, PSD do të hyjë në Qeveri. Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas diskutimeve të analistëve politikë në vend se partia e tij mund të hyjë në ...
Platforma s’ia kërkon Serbisë njohjen e integritetit territorial të Kosovës
Platforma s’ia kërkon Serbisë njohjen e integritetit territorial të Kosovës
Kosova shprehet jo mjaftueshëm insistuese për njohjen e integritetit territorial nga Serbia, është gjetja e një eksperti të së drejtës ndërkombëtare që e ka analizuar Platformën për dialogun me Serbinë, dokument të ...
Te gjitha 22 | Koha.net | para 45 min
Kosova shprehet jo mjaftueshëm insistuese për njohjen e integritetit territorial nga Serbia, është gjetja e një eksperti të së drejtës ndërkombëtare që e ka analizuar Platformën për dialogun me Serbinë, dokument të ...
Besarta kujton babain e saj Hamëz Jasharin, në datëlindjen e tij
Besarta kujton babain e saj Hamëz Jasharin, në datëlindjen e tij
Prishtinë, 19 shkurt - Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta ka shfrytëzuar mëngjesin e ditës së sotme për të uruar datën e lindjes së babait të saj. E mbijetuara e familjes Jashari, në Facebook ka shkruar për babin e saj, ...
Te gjitha 10 | Zhurnal | para 2 ore
Prishtinë, 19 shkurt - Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta ka shfrytëzuar mëngjesin e ditës së sotme për të uruar datën e lindjes së babait të saj. E mbijetuara e familjes Jashari, në Facebook ka shkruar për babin e saj, ...
Kosova dhe Franca avancojnë partneritetin për siguri dhe integrimet euro-atlantike
Kosova dhe Franca avancojnë partneritetin për siguri dhe integrimet euro-atlantike
Prishtinë, 19 shkurt - Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani ka zhvilluar një takim me Geneviève Darrieusecq, sekretare e Shtetit pranë Ministres së Armatave, në kryeqytetin e Francës në Paris. Sipas komunikatës ...
Te gjitha 9 | Zhurnal | para 2 ore
Prishtinë, 19 shkurt - Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani ka zhvilluar një takim me Geneviève Darrieusecq, sekretare e Shtetit pranë Ministres së Armatave, në kryeqytetin e Francës në Paris. Sipas komunikatës ...
Gjakova e Deçani, si nata me ditë për sa i përket transparencës, sipas KDI-së
Gjakova e Deçani, si nata me ditë për sa i përket transparencës, sipas KDI-së
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), përmes një konferencë për media në Prizren, ka bërë publike rezultatet e “Transparometrit komunal”, edhe për gjashtë komuna të tjera më të mëdha të Kosovës, atë të Prizrenit, Pejës, ...
Te gjitha 7 | Koha.net | para 49 min
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), përmes një konferencë për media në Prizren, ka bërë publike rezultatet e “Transparometrit komunal”, edhe për gjashtë komuna të tjera më të mëdha të Kosovës, atë të Prizrenit, Pejës, ...
Hoti tregon shpenzimet e përvjetorit të Pavarësisë në 2017 dhe tani në 2019
Hoti tregon shpenzimet e përvjetorit të Pavarësisë në 2017 dhe tani në 2019
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka publikuar në faqen e tij në Facebook shpenzimet për përvjetorin e pavarësisë në vitin 2017 dhe tani në 2019. Bazuar nga këto të dhëna të publikuara nga Hoti, shihet ...
Te gjitha 11 | Indeks Online | para 3 ore
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka publikuar në faqen e tij në Facebook shpenzimet për përvjetorin e pavarësisë në vitin 2017 dhe tani në 2019. Bazuar nga këto të dhëna të publikuara nga Hoti, shihet ...
Haradinaj thotë se një ditë do të tregojë se për çfarë ishte i acaruar në seancën solemne
Haradinaj thotë se një ditë do të tregojë se për çfarë ishte i acaruar në seancën solemne
Vetëm 24 orë pasi u kap nga kamera e KTV-së duke i shqiptuar këto fjalë në Kuvend, kryeministri Ramush Haradinaj nuk mban mend shumë nga seanca festive.
Te gjitha 56 | Koha.net | para 4 ore
Vetëm 24 orë pasi u kap nga kamera e KTV-së duke i shqiptuar këto fjalë në Kuvend, kryeministri Ramush Haradinaj nuk mban mend shumë nga seanca festive.
Pavarësia e Kosovës u festua edhe në Irak
Pavarësia e Kosovës u festua edhe në Irak
Festa e Pavarësisë së Kosovës, përveçse në shumë vende të Evropës e madje edhe përtej oqeanit, u festua edhe në Irak. Kjo festë u bë e mundur nga një grup shqiptarësh që punojnë atje. Torta e festës u bë nga 50 ...
Te gjitha 6 | Gazeta Observer | para 87 min
Festa e Pavarësisë së Kosovës, përveçse në shumë vende të Evropës e madje edhe përtej oqeanit, u festua edhe në Irak. Kjo festë u bë e mundur nga një grup shqiptarësh që punojnë atje. Torta e festës u bë nga 50 ...
Rashit Qalaj po merr pjesë në ‘Kongresin e Policisë Evropiane’
Rashit Qalaj po merr pjesë në ‘Kongresin e Policisë Evropiane’
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës (PK-së), Rashit Qalaj, i shoqëruar nga zyrtarë të lartë të PK-së, po merr pjesë në ‘Kongresin e Policisë Evropiane’ i cili po mbahet në Berlin të Gjermanisë, duke filluar ...
Te gjitha 6 | Gazeta Observer | para 79 min
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës (PK-së), Rashit Qalaj, i shoqëruar nga zyrtarë të lartë të PK-së, po merr pjesë në ‘Kongresin e Policisë Evropiane’ i cili po mbahet në Berlin të Gjermanisë, duke filluar ...
“Marrëveshje e vështirë me Kosovën”; Vuçiç: Do të jetë më keq se ferri
“Marrëveshje e vështirë me Kosovën”; Vuçiç: Do të jetë më keq se ferri
Është koha për arritjen e një marrëveshjeje me Kosovën, pohon Aleksandar Vuçiç, por presidenti serb mendon se kjo do të jetë jashtëzakonisht e vështirë. Vuçiç foli për Bloomberg nga konferenca e sigurisë në Mynih, ku ...
Te gjitha 30 | Portalb | para 16 ore
Është koha për arritjen e një marrëveshjeje me Kosovën, pohon Aleksandar Vuçiç, por presidenti serb mendon se kjo do të jetë jashtëzakonisht e vështirë. Vuçiç foli për Bloomberg nga konferenca e sigurisë në Mynih, ku ...
Thaçi dhe Vuçiq në Mynih – dueli që përfundoi me duartrokitje
Thaçi dhe Vuçiq në Mynih – dueli që përfundoi me duartrokitje
“A nuk do të ishte mirë që – sikur këtë vit kryeministrat e Maqedonisë Veriore dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras – vitin e ardhshëm të nderoheni me çmimin e Konferencës së Sigurisë në Mynih pirkërisht ju”, ...
Te gjitha 23 | Shenja | para 39 min
“A nuk do të ishte mirë që – sikur këtë vit kryeministrat e Maqedonisë Veriore dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras – vitin e ardhshëm të nderoheni me çmimin e Konferencës së Sigurisë në Mynih pirkërisht ju”, ...
1 2 3 4 5 6


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved