ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 10:10

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kurti: Lehtësimi i masave nuk ka të bëjë me mundësinë e organizimit të protestave
Kurti: Lehtësimi i masave nuk ka të bëjë me mundësinë e organizimit të protestave
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se lehtësimi i kuzimit të lëvizjes nuk është i ndërlidhur me mundësinë që të ketë protesta këtë javë, derisa shton se e drejta e protestës iu takon vetëm ...
Te gjitha 295 | PortaliOnline | I sapobotuar
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se lehtësimi i kuzimit të lëvizjes nuk është i ndërlidhur me mundësinë që të ketë protesta këtë javë, derisa shton se e drejta e protestës iu takon vetëm ...
Bilanci në Kosovë: 1.047 persona të infektuar me Covid-19
Bilanci në Kosovë: 1.047 persona të infektuar me Covid-19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se të martën janë testuar gjithsej 220 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, ku me SARS-CoV-2, janë konfirmuar ...
Te gjitha 178 | Top Channel | I sapobotuar
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se të martën janë testuar gjithsej 220 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, ku me SARS-CoV-2, janë konfirmuar ...
BE: Lajçak do të punojë në emër të BE-së, e jo të Sllovakisë
BE: Lajçak do të punojë në emër të BE-së, e jo të Sllovakisë
Emërimi i Miroslav Lajçak si i Dërguar i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi nuk është pritur mirë në Kosovë. Përveç Lajçak, as emërimi i Josep Borell si Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për ...
Te gjitha 82 | PortaliOnline | para 42 min
Emërimi i Miroslav Lajçak si i Dërguar i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi nuk është pritur mirë në Kosovë. Përveç Lajçak, as emërimi i Josep Borell si Përfaqësues i Lartë i Bashkimit Evropian për ...
Vulin: Biseda e Kurtit dhe Gjukanoviqit është ndjekur me vëmendje nga kartelet e drogës
Vulin: Biseda e Kurtit dhe Gjukanoviqit është ndjekur me vëmendje nga kartelet e drogës
Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin ka komentuar bisedën e djeshme telefonike në mes të kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit malazez, Millo Gjukanoviq. Vulin në një prononcim për ...
Te gjitha 31 | Klan Kosova | I sapobotuar
Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin ka komentuar bisedën e djeshme telefonike në mes të kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit malazez, Millo Gjukanoviq. Vulin në një prononcim për ...
Lirohen nga pagesat transportuesit të cilët po mbajnë linjat e udhëtimit
Lirohen nga pagesat transportuesit të cilët po mbajnë linjat e udhëtimit
Stacioni i Autobusëve Prishtinë, ka njoftuar se ka liruar nga pagesa transportuesit të cilët janë duke mbajtur linjat e udhëtimit. Në njoftim thuhet se lirimi nga pagesa është bërë pas kërkesës së Shoqatës të ...
Te gjitha 8 | Arbresh | I sapobotuar
Stacioni i Autobusëve Prishtinë, ka njoftuar se ka liruar nga pagesa transportuesit të cilët janë duke mbajtur linjat e udhëtimit. Në njoftim thuhet se lirimi nga pagesa është bërë pas kërkesës së Shoqatës të ...
Haradinaj: Nuk shkon vendi në zgjedhje shkaku i budallakinave të një qyqari si Albin Kurti
Haradinaj: Nuk shkon vendi në zgjedhje shkaku i budallakinave të një qyqari si Albin Kurti
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka quajtur “qyqar” kryeministrin në detyrë të vendit, Albin Kurti. Haradinaj ka thënë në televizionin T7, se “vendi nuk bën të kthehet në zgjedhje për ...
Te gjitha 26 | PortaliOnline | para 51 min
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka quajtur “qyqar” kryeministrin në detyrë të vendit, Albin Kurti. Haradinaj ka thënë në televizionin T7, se “vendi nuk bën të kthehet në zgjedhje për ...
Kurti vizitoi vullnetarët në Qendrën e Thirrjeve për COVID 19, Qendrën Studentore dhe Linjën e Ndihmës Psikologjike për COVID 19
Kurti vizitoi vullnetarët në Qendrën e Thirrjeve për COVID 19, Qendrën Studentore dhe Linjën e Ndihmës Psikologjike për COVID 19
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, vizitoi vullnetarët në Qendrën e Thirrjeve për COVID-19, Qendrën Studentore dhe në Linjën e Ndihmës ...
Te gjitha 28 | Telegrafi | para 11 ore
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, vizitoi vullnetarët në Qendrën e Thirrjeve për COVID-19, Qendrën Studentore dhe në Linjën e Ndihmës ...
Aktakuzë ndaj një gruaje nga Kosova për pjesëmarrje në grup terrorist
Aktakuzë ndaj një gruaje nga Kosova për pjesëmarrje në grup terrorist
Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur të martën aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurës me inicialet J.L. nën dyshimet për kryerje të veprës penale, “organizim dhe pjesëmarrje në grup ...
Te gjitha 27 | Portalb | para 15 ore
Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur të martën aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurës me inicialet J.L. nën dyshimet për kryerje të veprës penale, “organizim dhe pjesëmarrje në grup ...
Filipçe: Masat nuk i kemi sjellë që t’i shërbejnë mbajtjes ose jo të zgjedhjeve
Filipçe: Masat nuk i kemi sjellë që t’i shërbejnë mbajtjes ose jo të zgjedhjeve
Ministri Filipçe thotë se asnjë masë e sjellë deri më tani nuk është marrë për t’i shërbyer mbajtjes ose jo të zgjedhjeve. Se a do të ketë rrethana të favorshme për mbajtjen e zgjedhjeve, ministri i Shëndetësisë thotë ...
Te gjitha 28 | Shprehja | para 11 ore
Ministri Filipçe thotë se asnjë masë e sjellë deri më tani nuk është marrë për t’i shërbyer mbajtjes ose jo të zgjedhjeve. Se a do të ketë rrethana të favorshme për mbajtjen e zgjedhjeve, ministri i Shëndetësisë thotë ...
Japonia ndihmon Kosovën në luftën kundër koronavirusit, i jep 718 mijë dollarë ndihma
Japonia ndihmon Kosovën në luftën kundër koronavirusit, i jep 718 mijë dollarë ndihma
Japonia ka ndihmuar Kosovën me 718 mijë dollarë në kete situate te veshtire ne luftën ndaj koronavirusit. Ndihma është dhënë nëpërmjet UNICEF dhe janëpër produkte mjekësore, sanitare dhe higjienike si dhe mundësi për ...
Te gjitha 13 | Standard | para 9 ore
Japonia ka ndihmuar Kosovën me 718 mijë dollarë në kete situate te veshtire ne luftën ndaj koronavirusit. Ndihma është dhënë nëpërmjet UNICEF dhe janëpër produkte mjekësore, sanitare dhe higjienike si dhe mundësi për ...
Loci: Peja po i kthehet normalitetit
Loci: Peja po i kthehet normalitetit
Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Pejës, Petrit Loci ka thënë se Komuna e Pejës po i kthehet normalitetit pas pandemisë COVID-19. Sipas tij, deri më sot afër 70 persona të prekur me COVID-19, janë shëruar plotësisht. ...
Te gjitha 27 | Telegrafi | para 31 min
Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Pejës, Petrit Loci ka thënë se Komuna e Pejës po i kthehet normalitetit pas pandemisë COVID-19. Sipas tij, deri më sot afër 70 persona të prekur me COVID-19, janë shëruar plotësisht. ...
Albin Kurti: Teatri u rrethua si Kulla e Jasharajve, ka politikanë që bashkëpunojnë me Beogradin
Albin Kurti: Teatri u rrethua si Kulla e Jasharajve, ka politikanë që bashkëpunojnë me Beogradin
Albin Kurti, kryeministri në detyrë i Kosovës është në të njëjtën linjë me Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta se lobi serb dhe ai prorus në SHBA lidhen me zhvillimet dhe tensionet e fundit në Shqipëri dhe Kosovë. Në një ...
Te gjitha 8 | Ina-Online | para 65 min
Albin Kurti, kryeministri në detyrë i Kosovës është në të njëjtën linjë me Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta se lobi serb dhe ai prorus në SHBA lidhen me zhvillimet dhe tensionet e fundit në Shqipëri dhe Kosovë. Në një ...
Qalaj: 25 zyrtarë policor janë të prekur nga virusi koronavirus
Qalaj: 25 zyrtarë policor janë të prekur nga virusi koronavirus
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, bëri të ditur se 25 zyrtarë janë prekur nga COVID-19, prej tyre 11 janë shëruar dhe 14 të tjerë janë në trajtim. Qalaj po ashtu tha se numri i përgjithshëm i policëve që ...
Te gjitha 30 | Indeks Online | para 34 min
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, bëri të ditur se 25 zyrtarë janë prekur nga COVID-19, prej tyre 11 janë shëruar dhe 14 të tjerë janë në trajtim. Qalaj po ashtu tha se numri i përgjithshëm i policëve që ...
Gjuriq: Asnjë rast i ri me COVID-19 në zonat e banuara me serbë në Kosovë
Gjuriq: Asnjë rast i ri me COVID-19 në zonat e banuara me serbë në Kosovë
Asnjë rast i ri me koronavirus nuk është regjistruar në zonat e banuara me shumicë serbe në Kosovë. Kështu njoftoi të martën në mbrëmje drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq. Në raportin e ...
Te gjitha 18 | Zeri | para 24 min
Asnjë rast i ri me koronavirus nuk është regjistruar në zonat e banuara me shumicë serbe në Kosovë. Kështu njoftoi të martën në mbrëmje drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq. Në raportin e ...
Bajrami: Për komunat është sfiduese hapja e shkollave
Bajrami: Për komunat është sfiduese hapja e shkollave
Ministrja në detyrë e Arsimit, Shkences, Teknologjisë dhe Inovacionit Hykmete Bajrami, ka folur për procesin e hapjes së shkollave pas gjendjes me pandeminë Covid-19 në Kosovë. Bajrami në Specialen në Klan Kosova tha se ...
Te gjitha 22 | Klan Kosova | para 10 ore
Ministrja në detyrë e Arsimit, Shkences, Teknologjisë dhe Inovacionit Hykmete Bajrami, ka folur për procesin e hapjes së shkollave pas gjendjes me pandeminë Covid-19 në Kosovë. Bajrami në Specialen në Klan Kosova tha se ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved