ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 10:36

1 2 3 4 5

Inter i interesuar në Chiesan
Inter i interesuar në Chiesan
Skuadra italiane, Inter Milan, është e interesuar që t’i sigurojë shërbimet e sulmuesit Federico Chiesa. Drejtori i përgjithshëm Beppe Marotta është duke negociuar me presidentin e klubit Fiorentina, për futbollistin 21 ...
Te gjitha 37 | Alsat-M | para 37 min
Skuadra italiane, Inter Milan, është e interesuar që t’i sigurojë shërbimet e sulmuesit Federico Chiesa. Drejtori i përgjithshëm Beppe Marotta është duke negociuar me presidentin e klubit Fiorentina, për futbollistin 21 ...
Barca dhe Reali në garë për dyshen e Liverpoolit, Klopp dhe Van Dijk
Barca dhe Reali në garë për dyshen e Liverpoolit, Klopp dhe Van Dijk
Rivalët spanjollë, Barcelona dhe Real Madridi, thuhet se do të zhvillojnë një tjetër garë të madhe për transferimin e dyshes së Liverpoolit, Jurgen Klopp dhe Virgil van Dijk. Gjigantët e La Ligas nuk e kanë nisur mirë ...
Te gjitha 18 | E Dua Sportin | para 18 ore
Rivalët spanjollë, Barcelona dhe Real Madridi, thuhet se do të zhvillojnë një tjetër garë të madhe për transferimin e dyshes së Liverpoolit, Jurgen Klopp dhe Virgil van Dijk. Gjigantët e La Ligas nuk e kanë nisur mirë ...
A do të luajë Messi ndaj Dortmund? Konfirmon gjithçka Valverde
A do të luajë Messi ndaj Dortmund? Konfirmon gjithçka Valverde
Ish-trajneri i Borussia Dortmund ka qenë sensacion që kur mori drejtimin e L’pool katër vjet më parë. Përveç që çoi skuadrën në finale të shumëfishta, ai siguroi ‘Të Kuqëve’ trofeun e parë madhor pas shumë viteve, duke ...
Te gjitha 11 | GazetaBlic | para 12 ore
Ish-trajneri i Borussia Dortmund ka qenë sensacion që kur mori drejtimin e L’pool katër vjet më parë. Përveç që çoi skuadrën në finale të shumëfishta, ai siguroi ‘Të Kuqëve’ trofeun e parë madhor pas shumë viteve, duke ...
Pse u janë mbyllur dyert trajnerëve nga Kosova në Shqipëri?
Pse u janë mbyllur dyert trajnerëve nga Kosova në Shqipëri?
Në vitet e fundit në Superligën e Kosovës në futboll klubet kosovare kanë angazhuar trajnerë dhe futbollistë nga Shqipëria. Mirëpo një gjë e tillë nuk mund të thuhet edhe për klubet e Shqipërisë, të cilat......
Te gjitha 69 | Zeri | para 2 ore
Në vitet e fundit në Superligën e Kosovës në futboll klubet kosovare kanë angazhuar trajnerë dhe futbollistë nga Shqipëria. Mirëpo një gjë e tillë nuk mund të thuhet edhe për klubet e Shqipërisë, të cilat......
Rikthehet Liga e Kampionëve: 32 klubet, mënyra e kualifikimit, të arriturat, formacionet, trajnerët, lojtarët dhe gjithçka tjetër
Rikthehet Liga e Kampionëve: 32 klubet, mënyra e kualifikimit, të arriturat, formacionet, trajnerët, lojtarët dhe gjithçka tjetër
Liga e Kampionëve kthehet në këtë mesjavë për edicionin 2019/2020, ku pritet të jetë një garë e fortë me klube të mëdha që e kërkojnë triumfin. 32 klube, 8 grupe, një trofe. Gjithçka nis të martë, ku rrokulliset topi ...
Te gjitha 14 | Koha.mk | para 87 min
Liga e Kampionëve kthehet në këtë mesjavë për edicionin 2019/2020, ku pritet të jetë një garë e fortë me klube të mëdha që e kërkojnë triumfin. 32 klube, 8 grupe, një trofe. Gjithçka nis të martë, ku rrokulliset topi ...
Ish futbollisti gjerman ndihmon vogëlushen kosovare për të jetuar
Ish futbollisti gjerman ndihmon vogëlushen kosovare për të jetuar
Fondacioni i 40 vjeçarit me prejardhje nga Gana e ka ndihmuar me mjete financiare vogëlushen kosovare e cila vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër. Përmes profilit të tij në Twitter, Asamoah ka publikuar një ...
Te gjitha 5 | Medial | para 11 ore
Fondacioni i 40 vjeçarit me prejardhje nga Gana e ka ndihmuar me mjete financiare vogëlushen kosovare e cila vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër. Përmes profilit të tij në Twitter, Asamoah ka publikuar një ...
Formacionet e mundshme: Chelsea - Valencia, dy mungesa të mëdha te londinezët
Formacionet e mundshme: Chelsea - Valencia, dy mungesa të mëdha te londinezët
Chelsea do ta nis kampanjën e re në Ligën e Kampionëve kundër Valencias pas fitores mahnitëse 5:2 përballë Wolverhamptonit në mbrëmjen e së shtunës. Valencia, nga ana tjetër, vjen pas humbjes me të njejtin rezultat nga ...
Te gjitha 3 | Zeri | para 41 min
Chelsea do ta nis kampanjën e re në Ligën e Kampionëve kundër Valencias pas fitores mahnitëse 5:2 përballë Wolverhamptonit në mbrëmjen e së shtunës. Valencia, nga ana tjetër, vjen pas humbjes me të njejtin rezultat nga ...
Chelsea me disa mungesa ndaj Valencias, formacionet e mundshme
Chelsea me disa mungesa ndaj Valencias, formacionet e mundshme
Chelsea do të jetë nikoqir i Valencias për përballjen e tyre në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 21:00 do të zhvillohet në ‘Stamford Bridge’ derisa The Blues cilësohen si favorit. Skuadra ...
Te gjitha 6 | Telegrafi | para 77 min
Chelsea do të jetë nikoqir i Valencias për përballjen e tyre në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 21:00 do të zhvillohet në ‘Stamford Bridge’ derisa The Blues cilësohen si favorit. Skuadra ...
Leonardo: Neymar është pasuri e klubit
Leonardo: Neymar është pasuri e klubit
Edicioni i ri në Ligën e Kampionëve do të ketë ndryshime rregullash. Sot starton edicioni i ri 2019 i Ligës së Kampionëve, por ky stinor do të ketë disa ndryshime rregullash të cilat janë kyçe, raporton GazetaBlic. ...
Te gjitha 3 | GazetaBlic | para 31 min
Edicioni i ri në Ligën e Kampionëve do të ketë ndryshime rregullash. Sot starton edicioni i ri 2019 i Ligës së Kampionëve, por ky stinor do të ketë disa ndryshime rregullash të cilat janë kyçe, raporton GazetaBlic. ...
22:09    Odise Roshi gjen sërish golin në Rusi  Pasi u bë protagonist në ndeshjen mes...
22:09 Odise Roshi gjen sërish golin në Rusi Pasi u bë protagonist në ndeshjen mes...
Pasi u bë protagonist në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës, ku erdhi nga stoli dhe shënoi golin që i hapi udhë fitores së kuqezinjve, Odise Roshi ka gjetur sërish rrjetën mbrëmjen e sotme. Këtë herë fieraku ka ...
Te gjitha 4 | Kosova Sot | para 12 ore
Pasi u bë protagonist në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës, ku erdhi nga stoli dhe shënoi golin që i hapi udhë fitores së kuqezinjve, Odise Roshi ka gjetur sërish rrjetën mbrëmjen e sotme. Këtë herë fieraku ka ...
Talenti nga Gostivari, Miran Saliji merr ftesë nga Maqedonia U18
Talenti nga Gostivari, Miran Saliji merr ftesë nga Maqedonia U18
Talentët shqiptarë vazhdojnë të shkëlqejnë në futboll, teksa paraqitjet e tyre të mira po bëjnë që shumica të marrin edhe ftesat nga ana e përfaqësueseve të ndryshme, shkruan “infOSport.mk”. I tillë është rasti edhe me ...
Te gjitha 31 | InfoSport.mk | para 13 ore
Talentët shqiptarë vazhdojnë të shkëlqejnë në futboll, teksa paraqitjet e tyre të mira po bëjnë që shumica të marrin edhe ftesat nga ana e përfaqësueseve të ndryshme, shkruan “infOSport.mk”. I tillë është rasti edhe me ...
Vazhdon konflikti mes Ter Stegenit dhe Neuerit për pozitën e portierit në Gjermani   Marc-Andre ter Stegen i ka vlerësuar të pavenda kritikat e Manuel Neuer drejt portierit të Barcelonës, i cili kishte folur për dëshirën e tij për të luajtur më shumë
Vazhdon konflikti mes Ter Stegenit dhe Neuerit për pozitën e portierit në Gjermani Marc-Andre ter Stegen i ka vlerësuar të pavenda kritikat e Manuel Neuer drejt portierit të Barcelonës, i cili kishte folur për dëshirën e tij për të luajtur më shumë
Marc-Andre ter Stegen i ka vlerësuar të pavenda kritikat e Manuel Neuer drejt portierit të Barcelonës, i cili kishte folur për dëshirën e tij për të luajtur më shumë për ekipin kombëtar të Gjermanisë. Portieri i ...
Te gjitha 7 | Kosova Sot | para 92 min
Marc-Andre ter Stegen i ka vlerësuar të pavenda kritikat e Manuel Neuer drejt portierit të Barcelonës, i cili kishte folur për dëshirën e tij për të luajtur më shumë për ekipin kombëtar të Gjermanisë. Portieri i ...
Ogbonna zbulon momentin kur ishte afër vdekjes: Përfundova në lumë me makinë, dikush telefonoi dhe më shpëtoi, por ende nuk e di kush është ai person
Ogbonna zbulon momentin kur ishte afër vdekjes: Përfundova në lumë me makinë, dikush telefonoi dhe më shpëtoi, por ende nuk e di kush është ai person
Angelo Ogbonna, kishte shpërthyer në futbollin italian në fillimin e viteve 2010. Tani te West Hamit në Ligën Premier, Ogbonna ka zbuluar për herë të parë një aksident të rëndë që i kishte ndodhur 11 vite më parë, e që ...
Te gjitha 4 | E Dua Sportin | para 13 ore
Angelo Ogbonna, kishte shpërthyer në futbollin italian në fillimin e viteve 2010. Tani te West Hamit në Ligën Premier, Ogbonna ka zbuluar për herë të parë një aksident të rëndë që i kishte ndodhur 11 vite më parë, e që ...
‘Para nga qielli për tifozët’, klubi amerikan shpërndan 10 mijë dollarë
‘Para nga qielli për tifozët’, klubi amerikan shpërndan 10 mijë dollarë
Mund të jenë ndër tifozët më të lumtur ata të Las Vegas Lights, klub i kategorive inferiore në Amerikë, që ka vendosur të aplikojë një mënyrë krejt të veçantë për të bërë lajm dhe forcuar lidhjen me fansat. Las Vegas ...
Te gjitha 4 | Koha.mk | para 102 min
Mund të jenë ndër tifozët më të lumtur ata të Las Vegas Lights, klub i kategorive inferiore në Amerikë, që ka vendosur të aplikojë një mënyrë krejt të veçantë për të bërë lajm dhe forcuar lidhjen me fansat. Las Vegas ...
Lajm i mirë për Verder Bremenin, rikthehet “raketa” Milot Rashica
Lajm i mirë për Verder Bremenin, rikthehet “raketa” Milot Rashica
Milot Rashica i kishte munguar Verder Bremenit që nga 17 gushti, kur pas një lëndimi të marrë në ndeshjen hapëse kundër Fortuna Dyzeldorf, kishte marrë një lëndim, e që e kishte detyruar futbollistin kosovar të braktis ...
Te gjitha 2 | InfoSport.mk | para 11 ore
Milot Rashica i kishte munguar Verder Bremenit që nga 17 gushti, kur pas një lëndimi të marrë në ndeshjen hapëse kundër Fortuna Dyzeldorf, kishte marrë një lëndim, e që e kishte detyruar futbollistin kosovar të braktis ...
1 2 3 4 5


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved